Działalność Filii
Pisanie pisanek
czwartek, 29 marzec 2007
Pisanie pisanek - Zdjęcie 1Zbliżające się Święta Wielkanocne zainspirowały pracowników biblioteki do spotkań z twórczynią ludową Bogumiłą Wójcik. Filia nr 10 przy ulicy Kleeberga 12a już po raz kolejny zorganizowała dla dzieci warsztaty wykonywania pisanek.
Bogumiła Wójcik od najmłodszych lat uczyła się wykonywania pisanek opisanych woskiem i farbowanych w naturalnych barwnikach.
Oprócz tych umiejętności zajmuje się haftem regionalnym i szyciem strojów ludowych. Wzorując się na tradycjach krzczonowskich swoim pisankom stara się nadawać niepowtarzalny charakter. Wykonywane przez nią prace biorą udział w  wielu wystawach, również zagranicznych.
Czytaj całość...
Kiermasz Wielkanocny
czwartek, 22 marzec 2007
Kiermasz - Zdjęcie 1Filia nr 24 Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Juranda 7 tradycyjnie zaprasza na świąteczny Kiermasz Wielkanocny.
30 marca i 2 kwietnia w godzinach od 13.00 do 17.30 będzie można zakupić kartki świąteczne i dekoracje stołu, które zostały wykonane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej ze Środowiskowego Domu Samopomocy „Roztocze”.
Przedmioty są zawsze wykonane bardzo starannie i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród czytelników i pracowników Biblioteki.
Czytaj całość...
Powitanie wiosny
czwartek, 22 marzec 2007
Powitanie wiosny - Zdjęcie 1W dniach 19 i 20 marca 2007 w Filii nr 3 MBP odbyły się przygotowania do powitania wiosny. W zajęciach uczestniczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 27 i Przedszkola Integracyjnego nr 40.
W programie zajęć były ciekawostki, zabawy i zagadki o wiośnie. Imprezy  zakończono zajęciami plastycznymi i dekorowaniem filii – oddziału dla dzieci. Zajęcia prowadziła Agnieszka Świstawska-Huszaluk.
W dniu 21 marca biblioteka dołączyła do imprezy organizowanej przez Dom Kultury Bronowice Filia Tatary. Dzieci z Przedszkola Integracyjnego wraz z bibliotekarkami  tradycyjnie pożegnały Marzannę – symbol zimy.
Czytaj całość...
Józef Ignacy Kraszewski 1812-1887
czwartek, 15 marzec 2007
Kraszewski - Zdjęcie 1Każdy z nas zetknął się z książkami Józefa Ignacego Kraszewskiego, którego twórczość zadziwia i fascynuje czytelników i historyków literatury do dziś. Postać tę przybliża nam wystawa przygotowana przez pracowników Filii nr 18 przy ul. Głębokiej 8. W ramach wystawy prezentujemy sylwetkę pisarza, jego dzieła, zarówno literackie jak i plastyczne oraz muzeum w Romanowie na Lubelszczyźnie, gdzie znajdują się liczne pamiątki po twórcy „Starej baśni” i jego rodzinie. Można tam zadumać się nad ilością dzieł, które stworzył i podziwiać renesansową wszechstronność jego uzdolnień. Wystawa potrwa do 6 kwietnia 2007. Serdecznie zapraszamy.
Czytaj całość...
Dzień Kobiet
piątek, 09 marzec 2007
Dzień Kobiet - Zdjęcie 1Tradycją już jest, że w Filii nr 29 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbywa się poranek muzyczny z okazji Dnia Kobiet. Uczniowie pani Iwony Siedlaczek ze Szkoły Muzycznej im. T. Szeligowskiego wykonali kompozycje Antoniego Cofalika, Antonio Vivaldiego, Johannesa Brahmsa i Henryka Wieniawskiego. Wśród zaproszonych gości byli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej „Źródło”.
Czytaj całość...
Salon Odrzuconych
piątek, 09 marzec 2007
Ilustracje do wierszy - Zdjęcie 1„Salon Odrzuconych” to tytuł wystawy, którą możemy obejrzeć w Filii nr 30 przy ul. Braci Wieniawskich 5. Zgromadzone pokonkursowe prace są dziełem uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 34 i są ilustracjami do wierszy Józefa Czechowicza i ks. Jana Twardowskiego. Nad całością projektu czuwała nauczycielka plastyki mgr Anna Will.
Czytaj całość...
Uczę się Ciebie Ojczyzno
piątek, 09 marzec 2007
Poranek literacko - muzyczny Zdjęcie 1W Filii nr 29 MBP przy ul. Kiepury 5 odbył się poranek literacko-muzyczny pt. „Uczę się ciebie ojczyzno” z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej nr 34. W pierwszej części spotkania dokonano podsumowania konkursu językowego "Ojczyzna polszczyzna" oraz konkursu literackiego "Ojczyzna - od innych bliższa, od wszystkich inna". Laureaci 3 pierwszych miejsc przeczytali fragmenty swoich prac i odebrali dyplomy z rąk Dyrektorki Szkoły Sławomiry Kryńskiej.
Część  poetycką stanowiły recytacje wierszy  Ignacego Krasickiego, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Cypriana Kamila Norwida, Leopolda Staffa, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Wisławy Szymborskiej w wykonaniu uczniów klasy IV c  i V a . Wyboru utworów dokonała Mirosława Marzec nauczycielka języka polskiego.
Program muzyczny przygotowany przez Iwonę Siedlaczek zaprezentowali uczniowie Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego, którzy wykonywali utwory polskich kompozytorów przy akompaniamencie Grzegorza Siedlaczka.
Czytaj całość...
Ferie w MBP w obiektywie
środa, 21 luty 2007
Ferie w Bibliotece - Zdjęcie 1Od 12 do 23 lutego  2007 r. w województwie lubelskim trwały ferie zimowe. Część dzieci i młodzieży wyjechała na zorganizowane zimowiska, ale sporo z nich zostało w domach.
Dla  nich właśnie Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała w swoich placówkach filialnych bezpłatne zajęcia. Czekały na nie różne  atrakcje.Czytaj całość...
Carroll Lewis
środa, 21 luty 2007
Lewis Carroll zdjęcie 1Każdy z nas zetknął się z książką „Alicja w krainie czarów”. Autorem tej paradoksalnej, fantastycznej powieści jest Carroll Lewis, (właściwe: Charles Lutwidge Dodgson). Ten profesor matematyki i autor podręczników unieśmiertelnił swoje nazwisko dzięki książkom dla dzieci czytanym również chętnie przez dorosłych.  Był prekursorem literatury absurdu.
Postać tę przybliża nam wystawa przygotowana przez pracownicę Filii nr 29 przy ul. Kiepury 5. Zapraszamy do zwiedzania ekspozycji do 10 marca.
Lewis Carroll zdjęcie 2
Czytaj całość...
Ferie w Bibliotece
piątek, 09 luty 2007
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza w dniach od 12. do 23. lutego 2007 roku do swoich placówek filialnych na bezpłatne zajęcia dla dzieci.
Program zajęć przygotowany i realizowany będzie przez następujące filie Miejskiej Biblioteki Publicznej :  

Filia nr 3 przy ul. Hutniczej 20, tel. 081 746-29-63
poniedziałki, środy, piątki od godz. 13.00
zabawy literacko-plastyczne, gry i zabawy z wykorzystaniem komputerów

Filia nr 6 przy ul.Poniatowskiego 4, tel. 081 533 07 13
codziennie w godz. od 10.00 - 12.00 dla klas  I-III - czytanie książek, gry planszowe, oglądanie filmów przyrodniczych, zajęcia plastyczne

Filia nr 7 przy ul. Kunickiego 35, tel.081 472-53-93
13. i 19. lutego – spotkanie z pisarzem, czytanie książek Astrid Lindgren i Karola Maya – oglądanie filmu i dyskusja o autorze oraz konkursy

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 371 372 373 374 375 376 377 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 3711 - 3720 z 3763


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

2017 Rok Rzeki Wisły

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego