Działalność Filii
Świąteczne Warsztaty Terapii Zajęciowej
poniedziałek, 30 listopad 2009
wtz - Zdjęcie 00125 listopada w Filii nr 24 odbyły się zajęcia z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej "Roztocze". W związku z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia, uczestnicy spotkania zostali zapoznani z tradycją i zwyczajami dotyczącymi tych uroczystych świąt. W części plastycznej  wykonali  kolorowe lampiony świąteczne z przygotowanych elementów.
Anna Borowska
Czytaj całość...
Dlaczego warto czytać książki
środa, 25 listopad 2009
Filia 6 – lekcje - Zdjęcie 001Z cyklu "Dlaczego warto czytać książki" do Filii nr 6 przybyła kolejna klasa trzecia ze Szkoły Podstawowej nr. 21 na lekcję biblioteczną.
W czasach tak dużej dominacji internetu i telewizji coraz trudniej zachęcić dzieci do sięgania po książkę.
Na zajęciach starano się wykazać, że czytanie książek ma zasadniczy wpływ na rozwój młodego czytelnika. Nie tylko uczy i rozwija, ale także pomaga rozwijać słownictwo i pozwala na samodzielne myślenie, podczas gdy długie oglądanie telewizji i korzystanie z internetu "otumania" i bardzo często wywołuje lęki. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach.
Monika Deneka

Czytaj całość...
Warsztaty Terapii Zajęciowej
wtorek, 17 listopad 2009
F29 WTZ - Zdjęcie 001 10 listopada w Filii 29 odbyły się warsztaty komputerowe, w których wzięli udział uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej "Źródło". Młodzież niepełnosprawna serfowała po zasobach Internetu. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem i entuzjazmem. Sprawiło wszystkim uczestnikom wiele satysfakcji z samodzielnego poruszania się po zasobach sieci.
Beata Gajda

Czytaj całość...
Zabytki Koziego Grodu
wtorek, 17 listopad 2009
F24 cykl - Zdjęcie 001W listopadzie, w Filii nr 24 został przeprowadzony cykl lekcji bibliotecznych dla dzieci klas czwartych ze Szkoły Podstawowej nr 42. Zgodnie z tematem spotkań: "Spacerkiem po Lublinie", zostały zaprezentowane i omówione zabytki oraz znane i ciekawe miejsca Koziego Grodu. Podsumowaniem lekcji była projekcja filmu ukazującego jeden dzień z życia miasta i jego mieszkańców oraz wspólne rozwiązanie krzyżówki.
Anna Borowska

Czytaj całość...
Aktor całkowity
wtorek, 17 listopad 2009
Grotowski - Zdjęcie 001W dniach 9 i 13 listopada 2009 w Filii 28 MBP przy ulicy Nadbystrzyckiej 85,odbył się szereg prelekcji Dariusza Jóźwika "Jerzy Grotowski: od teatru przedstawień do sztuki jako wehikułu". Młodzież z XIX LO obejrzała wystawę " W poszukiwaniu esencji" oraz  film " Aktor całkowity" o Ryszardzie Cieślaku - najwybitniejszym z aktorów Teatru  Laboratorium, a według niektórych krytyków jednym  z największych w teatrze XX wieku.
Spotkania  poświęcone były prześledzeniu drogi  twórczej Jerzego Grotowskiego i jego zespołu, a także umiejscowieniu tego eksperymentalnego przedsięwzięcia w tradycji polskiego teatru przemiany.  Uwagę skupiono na nowatorstwie metody aktorskiej wypracowanej w Opolu i Wrocławiu, nowych rozwiązaniach przestrzeni scenicznej w okresie przedstawieniowym Teatru  oraz  poszukiwaniom parateatralnym i źródłowym prowadzonym przez  Jerzego Grotowskiego oraz  jego kontynuatorów.
Dariusz Jóźwik
Czytaj całość...
Patriotyzm, wolność, niepodległość...
czwartek, 12 listopad 2009
F30 lekcje - Zdjęcie 001W związku z prezentowaną wystawą „Pieśń ujdzie cało. Polskie pieśni patriotyczne” w Filii nr 30 odbyło się 21 lekcji bibliotecznych poświęconych zagadnieniom m. in. takim jak: patriotyzm, wolność, niepodległość. W zorganizowanych  zajęciach wzięli udział uczniowie:
- ze Szkoły Podstawowej nr 34 ( klasy V- te wraz z Panią Anną Will, klasa II d z Panią Hanną Halczuk),
- ze Szkoły Podstawowej nr 21 ( klasa II b z Panią Anna Szych),
- ze Społecznego Gimnazjum im Klonowica ( klasy III ),
- z Gimnazjum nr 5 ( klasy I, II, III,  z Panią Bogusławą Zołą, Elżbietą Gorzko),
Czytaj całość...
Warsztaty Terapii Zajęciowej - bukiet jesiennych kwiatów
czwartek, 12 listopad 2009
WTZ - Zdjęcie 0013 listopada w Filii nr 29 odbyły się zajęcia plastyczne z grupą uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej Źródło. Tematem spotkania była aktualna pora roku – jesień, która stała się inspiracją do układania kompozycji kwiatowych z barwnych liści. Praca ta dostarczyła uczestnikom dużo radości i emocji.
Magdalena Galińska
Czytaj całość...
Bohater lektury
czwartek, 12 listopad 2009
Koziołek - Zdjęcie 001Uczniowie kl. III "c" Szkoły Podstawowej nr 32 odwiedzili Filię nr 9 MBP, by wziąć udział w wykonaniu kolejnej postaci związanej z konkursem czytelniczo-plastycznym rozpoczętym w październiku. Tym razem był to bohater lektury autorstwa Kornela Makuszyńskiego - Koziołek Matołek.
Małgorzata Pachla
Moje podróże z książką
piątek, 06 listopad 2009
F29 spotkania - Zdjęcie 001W dniach 6.7,8 i 12 października - w Filii nr 29 odbyły się spotkania z dziećmi szkół podstawowych i przedszkoli pt. Moje podróże z książką. W ciekawy sposób przedstawiona została rola biblioteki jaką pełni w naszym życiu. Mali czytelnicy opowiadali o swoich podróżach w które tak chętnie się udają dzięki przeczytanym przez siebie i swoich rodziców książkom.
Beata Gajda
Czytaj całość...
Wystawa i prelekcja dla czytelników niesłyszących
poniedziałek, 02 listopad 2009
F6 Unia - Zdjęcie 001Z okazji 440 rocznicy podpisania  w Lublinie unii realnej  między Polską a Litwą, Filia nr 6 przygotowała dla czytelników niesłyszących  wystawę i prelekcję zatytułowaną "aby był jeden pan, jedne urzędy, jeden sejm...''.
Uczestnicy spotkania zapoznali się z uwarunkowaniami historycznymi zawarcia unii, czym była w istocie, jakie miała znaczenie dla historii naszych narodów.
Dwuczęściowa wystawa uzupełniła te informacje o kontekst lubelski.
Wiesława Szymczak
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 3711 - 3720 z 4069


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego