Działalność Filii
Życie i twórczość Fryderyka Chopina
poniedziałek, 08 marzec 2010
Chopin - Zdjęcie 0015 marca w Filii nr 24 odbyło się "spotkanie" dzieci z Przedszkola nr 46 z panem Chopinem, rozpoczynające cykl zajęć dla dzieci poświęconych życiu i twórczości słynnego Polaka. Przedszkolaki dowiedziały się jak wyglądało dzieciństwo małego Fryderyka, jego pierwsze spotkanie z fortepianem i co z tego wynikło. Wysłuchały również fragmentów książeczki zatytułowanej „Mały Chopin”, której autor, Michał Rusinek w zabawny sposób i z dużym poczuciem humoru przedstawił dzieciństwo kompozytora. Uzupełnieniem zajęć było odsłuchanie Poloneza skomponowanego przez Fryderyka Chopina.
Anna Borowska

Czytaj całość...
Miś Poli
poniedziałek, 08 marzec 2010
Miś Poli - Zdjęcie 001W Filii nr 28 MBP odbyło się spotkanie dzieci i młodzieży z panią policjant st. asp. Wiolettą Wodnicką i psychologiem policyjnym panią  Jolantą Wąsowską z KMP w Lublinie z Wydziału Prewencji. Tematyka spotkania dotyczyła szeroko pojętego bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w miejscu ich zamieszkania,  na placach zabaw i podwórkach, w drodze do szkoły i na terenie szkoły. Omówiono zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym,  jak należy się zachować gdy zaatakuje pies oraz o zagrożeniu wynikającym z dostępu do internetu. Dużym powodzeniem cieszyła się maskotka- Miś Poli. Na zakończenie dzieci dostały foldery i opaski odblaskowe.
Czytaj całość...
Zima z książką
poniedziałek, 08 marzec 2010
Ferie w  Bibliotece – Filia 30 - Zdjęcie 001W lutym Filia nr 30 zorganizowała cykl spotkań pt. „ Zima z książką”, podczas których gościła dzieci z okolicznych przedszkoli. Tematami spotkań były m. in.: „Zima w pełni”, „Co wiemy o zimie?”, „Zimą wkoło jest wesoło”. Celem zajęć było zachęcanie dzieci do sięgnięcia po książkę w okresie zimowej aury, zaprezentowanie niektórych tytułów z naszych zbiorów np.: „Zima Muminków”, „Na Grenlandii pośród Eskimosów”, „Dokąd wyruszają wędrowne zwierzęta?”, „Pingu i przyjaciele”, „O zimie”, „Pingwiny”, „Tajemnice zwierząt- Na dalekiej Północy”.
Czytaj całość...
Geograficzne centrum Europy - Litwa
piątek, 05 marzec 2010
image_001.jpg

Główną pasją red. Kazimierza Kasprzaka, autora wystawy są podróże. Odwiedził dotychczas około 90 krajów. Zaowocowało to wieloma publikacjami. Efektem tych podróży jest również około 40 wystaw fotografii zorganizowanych w Lublinie, Olsztynie, Rykach, Opolu Lubelskiem, Krasnymstawie, Łukowie, Radzyniu Podlaskim, Lubartowie, Dęblinie, Biłgoraju, Kraśniku i innych miejscowościach województwa lubelskiego.

Au Revoir, Polsko
piątek, 05 marzec 2010
Wystawa - Zdjęcie 001Wystawą "Au Revoir, Polsko" zorganizowaną z okazji 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina, Filia nr 2 włącza się w obchody Roku Chopinowskiego. W ciekawy sposób przybliżono sylwetkę największego, polskiego kompozytora.
Wystawę, która jest uzupełnieniem cyklu koncertów organizowanych w filii w 2010 roku, będzie można oglądać do końca maja.
Pracownicy filii zapraszają.
Czytaj całość...
Koszyczki na Dzień Kobiet
piątek, 05 marzec 2010
WTZ - Zdjęcie 0013 marca w Filii nr 24 odbyły się kolejne zajęcia z cyklu spotkań z osobami uczęszczającymi na Warsztaty Terapii Zajęciowej. Nasi goście wysłuchali bajki terapeutycznej zatytułowanej „Admiralskie saboty” .Jej autor opowiedział historię pewnego chłopca, który nie wierzył w siebie oraz przedstawił wydarzenia, które skłoniły bohatera opowiadania do zmiany postawy.
Czytaj całość...
Seniorzy są wciąż ciekawi świata
piątek, 05 marzec 2010
Seniorzy - Zdjęcie 0012 marca o godz. 9.00 w związku z rozpoczynającym się właśnie w Filii  nr 18 kursem podstaw obsługi komputera i Internetu, odbyło się pierwsze spotkanie z paniami należącymi do Klubu Aktywnego Seniora przy Wojewódzkim Ośrodku Kultury.
Nasi seniorzy są  wciąż ciekawi świata, nowości i nowinek technicznych, ale nie zawsze mają odwagę i śmiałość zapytać: „Jak to się robi, kochani?”.  Wychodząc naprzeciw tym potrzebom postanowiliśmy ośmielić i zachęcić osoby starsze do korzystania z komputera i Internetu. Zainteresowanie kursem pań seniorek przerosło nasze oczekiwania, z czego tylko należy się cieszyć. Zgłosiło się wiele osób. Ze względu na ilość komputerów w filii  utworzyliśmy dwie grupy. Spotkania zaplanowane są na wtorkowe ranki i popołudnia. Kurs  będzie trwał 2 miesiące.. Mamy już chętnych na drugą turę.
Podczas kursu seniorzy będą mogli nauczyć się - podstaw obsługi komputera i korzystania z Internetu.
Czytaj całość...
Pod błękitnym horyzontem
piątek, 05 marzec 2010
F26 marynarz - Zdjęcie 001Od połowy lutego Filia nr 26 zaprasza do oglądania wystawy "Pod błękitnym horyzontem" dotyczącej różnych aspektów podmorskiego życia. Na podstawie zaprezentowanych zdjęć i książek, czytelnicy mogą zapoznać się z niezwykłą różnorodnością fauny i flory oceanicznej. Wystawie towarzyszą eksponaty w postaci różnej wielkości muszli (np.: z Morza Karaibskiego), rozgwiazd, krabów, korali i gąbek morskich.
Aleksandra Bednarek
Czytaj całość...
Fryderyk, który psocił
piątek, 05 marzec 2010
F18 Chopin - Zdjęcie 0013 lutego 2010 roku  z inicjatywy Filii nr 18 MBP w Szkole Podstawowej nr 7 im. ks. Jana Twardowskiego odbyła się prelekcja poświęcona 200. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Z uwagi na liczną frekwencję (140 dzieci z klas III i IV) spotkanie przeniesiono do szkolnej świetlicy, wyposażonej w rzutnik i duży ekran oraz inny sprzęt audio-video. Ze względu na to, że prelekcja skierowana była do dzieci 9–10 letnich zrezygnowaliśmy z parafrazy gombrowiczowskiej, że Chopin wielkim muzykiem był. Oprócz krótkiej biografii kompozytora prowadzący skupił się na zainteresowaniu uczniów dzieciństwem małego Fryderyka, który także psocił i bawił się jak inni jego rówieśnicy.
Czytaj całość...
Pogaduszki z wilkiem morskim
piątek, 05 marzec 2010
F26 marynarz - Zdjęcie 00212 lutego 2010 r. w Filii nr 26 odbyły się dwa spotkania dzieci (Szkoła Podstawowa nr 50 i 38) z panem Grzegorzem Gutowskim marynarzem i szefem kuchni na statkach transportowych pływających po wielu trasach morskich i oceanicznych. Nasz gość przedstawił różne interesujące aspekty swojej pracy, a także podzielił się z nami wiedzą zdobytą podczas rozlicznych podróży. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści o życiu na statku, egzotycznych stworzeniach morskich i lądowych (np. wielorybach), zwyczajach ludów eskimoskich na dalekiej północy.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 3711 - 3720 z 4137


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego