Działalność Filii
Świąteczne warsztaty
wtorek, 09 grudzień 2008
Warsztaty - Zdjęcie 0018 grudnia 2008 w filii nr 4 odbyły się warsztaty robienia kart świątecznych. Panie Beata Wijatkowska i Barbara Tokarska zademonstrowały różne techniki robienia pocztówek okolicznościowych .
Uczestniczki spotkania z ogromnym zaangażowaniem przystąpiły do pracy. Z rąk pań wyszło po kilka bardzo ciekawych i pięknych kart. Warsztaty uświetniła wystawa prac wykonanych przez Barbarę Tokarską i Beatę Wijatkowską.
Jadwiga Skórska
 
Czytaj całość...
Warsztaty Terapii Zajęciowej - Mikołajki
wtorek, 09 grudzień 2008
WTZ - Zdjęcie 0013 grudnia, z okazji zbliżających się mikołajek, w Filii nr 24 odbyło się spotkanie młodzieży z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Uczestnicy zajęć poznali historię świętego Mikołaja. Wzięli również udział w dyskusji na temat: „Każdy może zostać świętym Mikołajem”, w trakcie której wyjaśniali, dlaczego wręczanie prezentów jest ważne zarówno dla dającego jak i osoby obdarowanej.
Czytaj całość...
Zaproszenie do biblioteki
wtorek, 09 grudzień 2008
Lekcja biblioteczna – Filia 13 - Zdjęcie 001W dniu 24 listopada 2008 r. pracownice Filii nr 13 MBP odwiedziły grupę 4 - latków w przedszkolu im. Kubusia Puchatka. Podczas zajęć przedszkolaki dowiedziały się co to jest biblioteka i jak należy z niej korzystać. Zapoznały się również z wybranymi książeczkami z księgozbioru, przeznaczonego dla najmłodszych czytelników.
 Przedszkolaki chętnie oglądały książki, zadawały pytania i słuchały opowieści związanych z biblioteką.
Grażyna Mach

Czytaj całość...
Otwarcie wystawy malarstwa Marii Medyńskiej
środa, 03 grudzień 2008
Filia nr 29 MBP przy ul. Kiepury 5 A zaprasza 10 grudnia o godzinie 11.00 na otwarcie wystawy malarstwa Marii Medyńskiej, podopiecznej Warsztatów Terapii Zajęciowej "Żródło"

Maria Medyńska urodziła się 11.02.1956 r. we Wrocławiu. Jest osobą niepełnosprawną.
Od 14 lat jest uczestniczką Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu "Źródło" mieszczących się przy ul.Gospodarczej 32 w Lublinie.
Obdarzona głęboką wrażliwością duchową i plastyczną, pod okiem instruktora terapii zajęciowej w zakresie malarstwa (p.Joanna Frydrych-Staszczak), tworzy niepowtarzalne pejzaże i kwiaty.
Oprawę muzyczną imprezy zapewnią uczniowie Pani Iwony Siedlaczek ze Szkoły Muzycznej II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego. Katarzyna Bajuk, Mania Stanisławczyk oraz Donald Sadowski wykonają utwory na skrzypce solo: kaprysy Niccolo Paganiniego, Henryka Wieniawskiego i Grażyny Bacewicz.
Alina Lewicka - Rosińska
Przyszłość nie tylko z wosku
piątek, 28 listopad 2008
Andrzejki - Zdjęcie 00126 listopada 2008 r. Filię nr 13 MBP  odwiedzili uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej nr 29. Tematem zajęć była tradycja andrzejek w kulturze polskiej, sposób jej obchodzenia i zwyczaje związane z tym świętem.
Dzieci poznały postać św. Andrzeja i historię święta. Obejrzały także książki przedstawiające tradycje ludowe. Po krótkim wprowadzeniu odbyły się wróżby andrzejkowe ( lanie wosku, losowanie imion i przyszłego zawodu, a także wróżba z odkrywaniem kubków).
Lekcja zakończyła się interpretacją figurek woskowych, powstałych w wyniku lania wosku.
Natalia Kraszkiewicz
Czytaj całość...
Światowy Dzień Pluszowego Misia
środa, 26 listopad 2008
Dzień Misia - Zdjęcie 001Pluszowy Miś jest ulubionym towarzyszem dzieci na całym świecie już od 106 lat! 25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia - święto niedźwiadków, misiaczków i miśków.
Z tej okazji oddział dla dzieci filii nr 29 stał się na chwilę Krainą Misiów zwaną MISIOLANDIĄ. Krainę tę odwiedziły wraz ze swymi misiami dzieci z Przedszkola nr 56.
Magdalena Galińska
Czytaj całość...
Warsztaty logopedyczne
wtorek, 25 listopad 2008
Warsztaty logopedyczne - Zdjęcie 001Dnia 24 listopada w Filii nr 1 MBP odbyły się warsztaty logopedyczne dla nauczycieli Przedszkola nr 14. Pani Wiesława Sołtys omówiła podstawową bibliografię przedmiotową oraz zaproponowała scenariusze zajęć terapeutycznych z zakresu kultury żywego słowa dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Wiesława Sołtys
Czytaj całość...
Poznajemy bibliotekę
wtorek, 25 listopad 2008
Lekcja biblioteczna - Zdjęcie 001
Filia nr.6 MBP zorganizowała lekcję biblioteczną dla najmłodszych czytelników. Do biblioteki przybyły dzieci z prywatnego przedszkola artystyczno-językowego z Alei Racławickich. Dzieci dowiedziały się jak funkcjonuje biblioteka, gdzie mają szukać dla siebie książek i jak je wypożyczać. Na zajęciach czytano wiersz Juliana Tuwima pt."Okulary", a także wybrane pozycje literatury dziecięcej takie jak "Dzień przedszkolaka". Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach i zapowiedziały szybki powrót razem z rodzicami.
Monika Deneka

Czytaj całość...
Joanna Papuzińska
czwartek, 20 listopad 2008
Plakat
Złota polska jesień
środa, 19 listopad 2008
Podsumowanie konkursu na Filii 28 - Zdjęcie 00119 listopada 2008 roku w Filii nr 28 MBP w Lublinie odbyło się uroczyste zakończenie konkursu plastycznego pod tytułem „Złota polska jesień”.
W konkursie wzięły udział klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 22 w Lublinie.
Przyznano 3 nagrody główne i 11 wyróżnień. Nagrody i dyplomy wręczyła Kierownik Działu Instrukcyjno – Metodycznego MBP Pani Irena Książek.
Imprezę uświetniła krótka część artystyczna.
Wystawę pokonkursową będzie można oglądać do 15 grudnia 2008 roku.
Agnieszka Pawlak - Dziaduch

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 3711 - 3720 z 3902


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego