Działalność Filii
Spotkanie z Orientem
poniedziałek, 16 luty 2009
Inspiracja Orientem - Zdjęcie 00113 lutego w Filii nr 4 odbyło się spotkanie z Orientem. Gościem wieczoru była Pani Anna Maria Kozłowska historyk sztuki, wieloletni nauczyciel plastyki i malarka. Twórczość pani Anny nawiązuje w sposobach obrazowania do formy malarstwa sztalugowego, a głównie do klasycznej akwareli, natomiast technika wykonania prac to batik. Jest to sprowadzony ze wschodu w XVII wieku sposób barwienia tkanin z wykorzystaniem wosku. Problematyka obrazów, to świat przyrody – od nieuchwytnych perlistych traw i kwiatów, po rozległy pejzaż oraz architektura.
Czytaj całość...
Zwiedzamy Izbę Drukarstwa
piątek, 13 luty 2009
Izba Drukarstwa - Zdjęcie 00112 lutego 2009 roku pracownicy MBP mieli możliwość skorzystać z gościnności Ośrodka „Brama Grodzka - Teatr NN”, przy którym działa Izba Drukarstwa. Muzeum mieści się w pomieszczeniach dawnej, przedwojennej drukarni "Popularna", która istniała w tym miejscu od 1932 roku.  Po wojnie zakład stał się własnością państwa, a użytkownik lokalu Spółdzielnia Pracy „Intrograf” w 1972 roku utworzył tu Izbę Tradycji Drukarstwa Lubelskiego. Wyjątkowość tego miejsca polegała jednak na zachowanych w niej zabytkowych maszynach i urządzeniach drukarskich, w większości będących spuścizną po drukarni "Popularna".
Czytaj całość...
Dzień Bezpiecznego Internetu
piątek, 13 luty 2009
DBI - Zdjęcie 001W Dzień Bezpiecznego Internetu, 10 lutego 2009 roku, ruszyła ogólnoeuropejska kampania medialna „Keep it fun. Keep Control”, poświęcona problemowi cyberprzemocy wśród dzieci i młodzieży. W Polsce kampania realizowana jest pod nazwą „Baw się w Sieci – BEZPIECZNIE”.
W poszczególnych filiach zaplanowano serię spotkań z dziećmi i młodzieżą. Filia nr 18 MBP  przygotowała zajęcia,  których nadrzędnym celem było pokazanie,  że internet może być źródłem dobrej zabawy, pod warunkiem, że przestrzega się zasad bezpieczeństwa.
Czytaj całość...
Ferie w MBP
piątek, 13 luty 2009
Ferie w Bibliotece - Zdjęcie 001 Podczas ferii zimowych Filia nr 6 przygotowała ciekawe zajęcia plastyczne między innymi wspólne wykonywanie kartek walentynkowych i zakładek do książek. 11 lutego dużo satysfakcji sprawiło dzieciom konstruowanie zamku rycerskiego. Stałym elementem spotkań z dziećmi było czytanie bajek z morałem.
Monika Deneka

Czytaj całość...
Niepełnosprawni i komputery
poniedziałek, 09 luty 2009
Filia 29 – niepełnosprawni - Zdjęcie 0016 lutego w Filii nr 29 MBP Alina Lewicka - Rosińska i Katarzyna Pazdan przeprowadziły zajęcia komputerowe dla młodzieży z Warsztatów Terapii Zajęciowej "Źródło". Uczestnicy zapoznali się ze stroną internetową biblioteki, z działaniem przeglądarki Mozilla oraz wyszukiwarki Google. Wyszukiwali informacje na interesujące ich tematy, jak np. zwierzęta, autobusy, misje czy przeglądy twórczości niepełnosprawnych, słuchali radia online oraz oglądali filmiki na You Tube.
Czytaj całość...
Wspomnienie o Jerzym Grotowskim
poniedziałek, 02 luty 2009
Grotowski - Zdjęcie 001Rok 2009 został przez UNESCO ogłoszony rokiem Jerzego Grotowskiego. W tym roku  przypada 10. rocznica śmierci twórcy Teatru Laboratorium i 50. rocznica powstania Teatru 13 Rzędów. Z tych powodów  Natalia Kraszkiewicz przygotowała i wygłosiła prelekcję dla członków Klubu
Aktywnego Seniora. Spotkanie odbyło się w Filii nr 13 w dniu 29 lutego 2009 r. Uczestnicy oglądając fragmenty spektakli mogli dostrzec reformy teatru Grotowskiego, dotyczące zarówno przedstawienia teatralnego, jak i aktora i jego gry. Podczas wystąpienia wspomniano o źródłach inspiracji Mistrza, jego podróżach, koncepcji teatru ubogiego i aktora ogołoconego.
Goście z zainteresowaniem wysłuchali wykładu, dzielili się swoimi wrażeniami oraz chętnie zadawali pytania.
Natalia Kraszkiewicz
 
Czytaj całość...
W trosce o bezpieczne ferie
piątek, 30 styczeń 2009
Od 2 do 13 lutego 2009r. w województwie lubelskim trwają ferie zimowe. Dzieci i młodzież, która nie  wyjedzie na zorganizowane zimowiska zapraszamy do nas. Dla nich właśnie Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała w swoich placówkach filialnych bezpłatne zajęcia. Na uczestników czekają różne atrakcje.

Filia nr 6, ul. Poniatowskiego 4, 081 533 07 13
Codziennie  od godz. 10.00 – 12.00
Konkursy plastyczno – literackie, origami, wspólne oglądanie filmów, słuchanie bajek i dyskusje

Filia nr 8, ul. Zuchów 2,081 534 10 73
W godzinach działania biblioteki w poniedziałki, środy i piątki
Konkursy plastyczne, gry planszowe, głośne czytanie książek, oglądanie filmów, zabawy w bibliotece.

Czytaj całość...
Warsztaty Terapii Zajęciowej
środa, 28 styczeń 2009
28 stycznia w Filii 24 odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie z osobami z Warsztatów Terapii Zajęciowej. Uczestnicy zajęć pracując w grupach, tworzyli zimowe krajobrazy. Prace zostały wykonane z ziaren ryżu, różnych gatunków kasz oraz pasty do zębów, którymi wypełniono przygotowane wcześniej szkice. W efekcie powstały barwne i ciekawe kompozycje plastyczne. Tłem do zajęć była baśń Hansa Christiana Andersena "Królowa Śniegu".  Zajęcia przygotowały i prowadziły Anna Borowska i Beata Gajda.

Film:


Czytaj całość...
Dzień Babci
środa, 28 styczeń 2009
Dzień Babci - Zdjęcie 001

26 stycznia 2009 r. w Filii 30 świętowano Dzień Babci i Dziadka. Dla dzieci z osiedla i ich dziadków zorganizowano zajęcia plastyczno- integracyjne. Dzieci z wielkim zapałem wykonywały prace plastyczne, które następnie wręczały swym babciom dodając przy tym moc życzeń i uścisków. Spotkanie zakończyła się wspólnym poczęstunkiem.

Czytaj całość...
Super Babcie
środa, 28 styczeń 2009
Super babcie - Zdjęcie 001 Większość babć i dziadków przyzna, że wychowanie współczesnych wnuków nie jest łatwe. Nie zawsze wystarczy tylko być przy wnukach ale też aktywnie uczestniczyć w ich życiu. Może w tym pomóc pierwsza w Polsce Szkoła Super Babci, która działa w Lublinie. Stworzyła ją dr Zofia Zaorska, honorowy prezes Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA, wieloletni kierownik Lubelskiego UTW, super babcia Marysi, Zosi i Kuby.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 3701 - 3710 z 3917


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego