Działalność Filii
Spotkanie z WTZ
czwartek, 14 czerwiec 2018
image_001.jpgW Filii nr 24 odbył się ostatni przed wakacjami cykl spotkań z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej „Roztocze”. W trakcie zajęć staraliśmy się ustalić w jaki sposób udaje nam się dbać o środowisko. Po wysłuchaniu kilku wierszy i obejrzeniu fragmentów filmów edukacyjnych wzięliśmy udział w quizach, dzięki którym poznaliśmy m. in. pojęcia takie jak: recykling czy segregacja odpadów.
Czytaj całość...
Premiera "Nowej Legendy Lubelskiej"
czwartek, 14 czerwiec 2018
image_001.jpg8 czerwca w Filii nr 38 odbyła się długo wyczekiwana premiera „Nowej Legendy Lubelskiej”, napisanej jako Prezent dla Lublina w ramach obchodów 700 - lecia Miasta Lublin. Nowa Legenda Lubelska przedstawia rodzinę królewską, której spokój zburzył smok, mieszkający w fosie. Smok został rozdrażniony zapachem świeżo wypiekanych cebularzy, postanowił zemścić się na ludziach, którzy zakłócili jego spokój. Porwał królewnę. Rodzina królewska długo szukała śmiałka, który rozprawiłby się z porywaczem. Zgłosiło się wielu ochotników z różnych stron Polski, jednak wybór padł na chłopa spod lubelskiej wsi, który okazał się lubelskim czartem a po sądzie w Trybunale Koronnym postanowił czynić dobro.
Czytaj całość...
Festyn Integracyjny Dzielnicy Szerokie
czwartek, 14 czerwiec 2018
image_001.jpg
W sobotę 9 czerwca, przy pięknej pogodzie, świętowaliśmy Dzień Dziecka. Biblioteka została zaproszona do udziału w Festynie Integracyjnym Dzielnicy Szerokie. Od otwarcia naszej placówki minęło zaledwie parę dni, więc była to doskonała okazja do zapoznania się z mieszkańcami. Przygotowałyśmy gry planszowe i zabawę inspirowaną wierszem Juliana Tuwima "Lokomotywa". Kulminacyjnym momentem było poszukiwanie pająka - bibliotecznej maskotki, która miała swoją premierę właśnie tego dnia. Dzieci świetnie prowadziły sobie z tym zadaniem, a przy okazji poznały kilka zasad korzystania z naszych zasobów. Zwieńczeniem zabawy była loteria z nagrodami.
Magdalena Opalka
Czytaj całość...
XVII Dzień Węglina
czwartek, 14 czerwiec 2018
image_001.jpgPodczas tegorocznego Festynu Osiedlowego „XVII Dzień Węglina” organizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „Węglin Północny”, którego partnerem jest Filia nr 34 MBP w Lublinie, działania biblioteki wpisywały się w obchody stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczyście na głównej scenie nagrodzeni zostali laureaci konkursu plastycznego „I tu właśnie Polska się zaczęła – ilustracja legendy o Lechu, Czechu i Rusie”. Towarzyszącą konkursowi wystawę prac jego uczestników można oglądać w Filii nr 34 przy ul. Judyma 2a.
Czytaj całość...
95. rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej
środa, 13 czerwiec 2018
image_001.jpg95. rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej, którą obchodzimy w czerwcu, była okazją do rozmowy o samej noblistce, jej poezji, limerykach, zabawach w wyklejanki czy loteryjkę. Uczniowie klasy czwartej SP nr 21 najpierw wysłuchali krótkiej biografii i ciekawostek związanych z Wisławą Szymborską, następnie przeprowadzili wywiad z jedną z uczennic, która wcieliła się w postać naszej noblistki. Zadanie było o tyle trudne, bo pamiętać należy o niechęci Szymborskiej do jakichkolwiek wystąpień publicznych, wieczorów autorskich czy wywiadów. Uzyskane, skąpe informacje zostały spisane przez dziennikarzy.
Czytaj całość...
Cała Polska czyta dzieciom
środa, 13 czerwiec 2018
image_001.jpg
Aktualizacja 13 czerwca 2018

Tydzień Czytania to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej od wielu lat Tydzień Czytania Dzieciom jest stałym wydarzeniem kulturalnym. Przygotowaliśmy dużo czytelniczych atrakcji, a przede wszystkim zapraszaliśmy do systematycznego czytania książek i czasopism dla dzieci.
Czytaj całość...
Fundacja Sztukmistrze
środa, 13 czerwiec 2018
image_001.jpg
11 czerwca w Filii nr 38 odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie z Fundacją Sztukmistrze. Podczas warsztatów dzieci w wieku od 7 do 11 lat uczyły się m.in. kręcenia talerzami czy żonglerki chustami i piłeczkami, pracowały nad równowagą i koordynacją, wzmacniały swoje poczucie wartości i uczyły się pracy w grupach. Praca ze Sztukmistrzami to udana współpraca, która widoczna była  podczas dwóch Nocy Bibliotek organizowanych przez filię nr 38 MBP. W ubiegłym roku dzięki nim mieliśmy niezwykle piękny pokaz fireshow, w tym roku zostały przeprowadzone warsztaty cyrkowe. Bardzo dziękujemy Sztukmistrzom za aktywność i włączenie się do naszych akcji a wszystkich ochotników zapraszamy na kolejne zajęcia już we wrześniu.
Czytaj całość...
Kultura ze smakiem
wtorek, 12 czerwiec 2018
Filia nr 37 zaprasza
image_001.jpg


Cieszmy się wolnością
wtorek, 12 czerwiec 2018
image_001.jpg7 czerwca przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 na osiedlu Prusa odbył się festyn rodzinny pod hasłem "Cieszmy się wolnością", wpisujący się w obchody Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości i ustanowienia roku 2018 Rokiem Praw Kobiet. Dla dzieci i dorosłych przygotowano moc atrakcji. Wśród nich znalazły się występy i warsztaty artystyczne, dmuchana zjeżdżalnia, grupa rekonstrukcyjna, możliwość przejażdżki kucykiem. Organizatorzy oferowali także pomiar tkanki tłuszczowej, znakowanie rowerów a także  stoiska z poczęstunkiem. W inicjatywie uczestniczyła Filia nr 13 MBP, a rozdawane przez pracowników książki cieszyły się dużym powodzeniem.
Organizatorzy i współorganizatorzy festynu zadbali o dobrą zabawę, która udała się także dzięki pięknej pogodzie.
Adam Sokół, Ewa Sendejewicz
Czytaj całość...
Jedna drużyna - szkoła i rodzina
poniedziałek, 11 czerwiec 2018
image_001.jpg
Udział Miejskiej Biblioteki Publicznej w festynach organizowanych przez lokalną społeczność jest dowodem na to, że filie biblioteczne tworzą przestrzeń kulturalną dzielnicy, są rozpoznawalne przez jej mieszkańców i identyfikują się z nimi. Filia nr 38 MBP została zaproszona do wystawienia swojego stanowiska podczas festynu szkolnego organizowanego przez ZS nr 12 przy ul. Sławinkowskiej pod hasłem „Jedna drużyna - szkoła i rodzina.” I tę jedność było widać w przygotowanych namiotach, w których uczniowie,rodzice i nauczyciele częstowali przysmakami z danego kraju europejskiego.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 31 - 40 z 4092


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego