Działalność Filii
Zajęcia wiosenne
środa, 04 kwiecień 2018
image_001.jpgW Filii nr 24 odbył się cykl zajęć wiosennych, w których uczestniczyły dzieci z Przedszkoli nr 49 i 69. W trakcie zajęć wspólnie z dziećmi wymieniliśmy najważniejsze oznaki nadejścia wiosny.
Czytaj całość...
Czwartkowe bajanie
środa, 04 kwiecień 2018
image_001.jpgW marcu w Przedszkolu nr 42 odbywały się kolejne spotkania z ciekawą książką. Wśród czytanej literatury dziecięcej dużym zainteresowaniem cieszyła się książka Stefana Potockiego „12 podróży misia Miodala”. Maluchy śledziły przygody misia, odwiedzając z nim ciekawe zakątki Europy. Podróż z misiem rozpoczęliśmy od warszawskich Łazienek, byliśmy też w Holandii i Francji. Wkrótce wybieramy się w dalszą podróż by poznać zabytki, kulturę i legendy innych państw.
Maria Włosek
Czytaj całość...
Jaką twarz ma Twoja wiosna?
wtorek, 03 kwiecień 2018
Filia nr 11 zaprasza
image_001.jpg


Latyfundia Lubomirskich w XVII i XVIII wieku
wtorek, 03 kwiecień 2018
Filia nr 21 zaprasza
image_001.jpg

Dykteryjki
wtorek, 03 kwiecień 2018
image_001.jpgW marcu odbyły się trzy spotkania z cyklu Dykteryjki. 7 marca dzieci poznały żyjące w głębinach oceanu zwierzęta oraz wykonały wraz z opiekunami jedno ze zwierząt - meduzę. 21 marca zajęcia dotyczyły pór roku, ale najbardziej skupiliśmy się na budzących się do życia roślinach, co charakteryzuje wyczekiwaną wiosnę. Uczestnicy wykonali wtedy barwne papierowe kwiaty.
Czytaj całość...
Wielkanocne przygotowania
czwartek, 29 marzec 2018
image_001.jpgAktualizacja 29 marca
Wielkanoc to najważniejsze święto dla chrześcijan i bardzo radosny okres. Dorosłym kojarzy się ze Zmartwychwstaniem Pańskim, dzieciom z malowaniem jaj, święceniem pokarmów i śmigusem-dyngusem. Okres przygotowań do świąt to szczególna okazja do poznania przez dzieci polskich tradycji świątecznych. W oczekiwaniu na święta Wielkanocne w naszych filiach przygotowuje się dla dzieci i seniorów warsztaty literacko - plastyczne.
Czytaj całość...
Planszówkowe środy w Biblio
środa, 28 marzec 2018
image_001.jpgW marcu odbyły się dwa spotkania z cyklu Planszówkowe środy w Biblio. Ograliśmy kilka tytułów, zarówno szybkich (m. in. Tajniacy, Strażniczki, Domek) jak i wymagających dłuższej rozgrywki (m. in. Chaos w Starym Świecie, Cytadela).
Czytaj całość...
Edukacja przez sztukę
środa, 28 marzec 2018
image_001.jpgW marcu odbyły się dwa spotkania z cyklu "Edukacja przez Sztukę". 14 marca tematem warsztatów był: „Mój wymarzony dom i jego ogród”. Podczas zajęć dzieci obejrzały prezentowaną w Galerii Biblio wystawę z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie dotyczącą architektury i krajobrazu. Na wystawie zobaczyły jak wyglądają prawdziwe projekty obiektów architektonicznych i zieleni, a następnie narysowały własne projekty domów i ogrodów.
Czytaj całość...
Biblioteczne bajanie
środa, 28 marzec 2018
image_001.jpgW marcu spotkaliśmy się trzykrotnie na Bibliotecznym Bajaniu w Filii nr 38. Podczas pierwszych zajęć poznaliśmy przesympatyczne postacie z książki „Pan Kuleczka” Wojciecha Widłaka - tytułowego bohatera, kaczkę Katastrofę, psa Pypcia i muchę Bzyk-Bzyk, którą próbowaliśmy znaleźć na ilustracjach. Czytaliśmy o deszczowym spacerze oraz zastanawialiśmy się, czym jest czas? Nie udało nam się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ale zgodnie ustaliliśmy, że zmiany pór roku mają z tym tematem wiele wspólnego. W części warsztatowej uczestnicy podjęli tematykę poruszaną w rozdziałach książki - wiosnę oraz pogodę.
Czytaj całość...
Szeptanki
wtorek, 27 marzec 2018
image_001.jpgPrzedświąteczne Szeptanki w Filii nr 38 zostały poprowadzone w klimacie wielkanocnych ozdób świątecznych. Dzieci wraz z rodzicami i opiekunami miały możliwość swobodnego, artystycznego i twórczego dekorowania obrazków symbolizujących nadchodzące święta.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 31 - 40 z 3973


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego