Działalność Filii
Polska Niepodległa
sobota, 01 grudzień 2018
image_001.jpg
28 listopada w Filii 24 odbyło się uroczyste zakończenie obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzieci z Przedszkola nr 46, choć stremowani nieco występem, spisali się wyśmienicie. Porywający występ publiczność nagrodziła gromkimi brawami, a w trakcie przedstawienia razem z przedszkolakami śpiewała patriotyczne pieśni. Inscenizacja  bardzo się podobała, wywołała wzruszenie i poczucie dumy z pięknej historii naszego kraju.
Przedstawionej lekcji historii nasi czytelnicy na pewno długo nie zapomną.
Pracownicy filii
Czytaj całość...
Warsztat świąteczny przy kawie
piątek, 30 listopad 2018
Filia nr 21 zaprasza
image_001.jpgWarsztaty efektywnego uczenia się
piątek, 30 listopad 2018
image_001.jpgJak zapamiętać a nie „wkuwać”? Co zrobić aby zdobyta wiedza została na dłużej? Jak się uczyć? Na te i inne pytania odpowiedzieliśmy sobie podczas pierwszych cyklicznych „Warsztatów efektywnego uczenia się” w Filii nr 38. Naszymi gośćmi była V klasa ze Szkoły Podstawowej nr 21 im. Królowej Jadwigi w Lublinie.
Czytaj całość...
Droga do wolności
czwartek, 29 listopad 2018
image_001.jpg„Wolność to diament do oszlifowania
A zabłyśnie blaskiem nie do opisania”

Te słowa z piosenki Marka Grechuty były mottem inscenizacji patriotycznej z okazji obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości, którą mogliśmy oglądać w Filii nr 31 28 listopada. Przygotowali ją uczniowie Szkoły Podstawowej nr 30 im. Króla Kazimierza Wielkiego w Lublinie pod kierunkiem Pani Iwony Kozak i Pani Magdaleny Kwiecień-Bystrek. Tematem przewodnim widowiska była opowieść o losach Rzeczpospolitej, jej dawnej chwale i wielkości, upadku, niewoli pod zaborami – i odzyskaniu wolności w 1918 roku. W akompaniamencie muzyki patriotycznej, a także utworów Seweryna Krajewskiego i Marka Grechuty uczniowie deklamowali wiersze oddające powagę historycznych wydarzeń.
Czytaj całość...
Bój o Polskę...
środa, 28 listopad 2018
image_001.jpgW ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę, Filia nr 6 przygotowała prelekcję i wystawę "Bój o Polskę" o Błękitnej Armii gen. Józefa Hallera. Na spotkanie w bibliotece przybyły osoby niesłyszące z opiekunką i tłumaczką języka migowego.
Czytaj całość...
Dni Edukacji - książkowy pokaz mody
środa, 28 listopad 2018
image_001.jpg
Na Wydziale  Pedagogiki i Psychologii UMCS 26 listopada odbyło się pierwsze spotkanie w ramach Projektu „ZA PROGIEM” – wyprawy odkrywców. Przygotowane z tej okazji warsztaty - Dni Edukacji - były realizowane we współpracy z Filią nr 35 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. W ramach projektu pracownicy biblioteki zorganizowali konkurs plastyczny "Bohaterowie książkowi mojego życia" promujący wśród dzieci czytanie ze zrozumieniem oraz rozbudzenie zainteresowań książką i zamiłowanie do czytelnictwa.
Czytaj całość...
Gra miejska
środa, 28 listopad 2018
image_001.jpgW ramach projektu „Lub Art Story - warsztaty tworzenia gier miejskich” uczniowie klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 30 w Lublinie samodzielnie przygotowali scenariusz gry miejskiej „Zaginiony”, którego fabuła dzieje się we współczesnym Lublinie. Jednym z punktów przedsięwzięcia była Filia nr 21 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rynku 11.
Czytaj całość...
Weź udział w Pasjonującym Tygodniu
środa, 28 listopad 2018
Filia nr 2 zaprasza
image_001.jpg


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 31 - 40 z 4328


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego