Działalność Filii
Lublin. Historia Dzielnic. W 700. rocznicę lokacji miasta
wtorek, 02 styczeń 2018
image_001.jpg28 grudnia 2017 roku w Filii nr 16 odbyło się spotkanie z cyklu „Lublin. Historia dzielnic. W 700. rocznicę lokacji Miasta”. Tym razem promowana była publikacja dotycząca historii Jakubowic Murowanych, Trześniowa, Pliszczyna i Rudnika. Na początku nastąpiła miła uroczystość. Medalem Prezydenta Miasta Lublin uhonorowany został Pan Dominik Szulc - redaktor i koordynator merytoryczny projektu. Medal, w imieniu Pana Prezydenta Krzysztofa Żuka, wręczył Dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Pan Michał Karapuda.
Czytaj całość...
Spotkanie z mieszkańcami dzielnicy Węglin Północny
wtorek, 02 styczeń 2018
image_001.jpgFilia nr 34 gościła pracowników Fundacji Rozwiń Skrzydła na spotkaniu z mieszkańcami dzielnicy Węglin Północny w ramach projektu „Rodzina – Fundament Lublina”. Działania fundacji skierowane są do każdej z grup wiekowych „z wiarą, że każdy może rozwinąć skrzydła”. Fundacja promuje tradycyjne wartości, odkrywa talenty i inspiruje do działania. W zakresie jej działania jest również organizowanie wielowymiarowych spotkań poprzez programy edukacyjne o zasięgu międzynarodowym i lokalnym.
Czytaj całość...
O Bożym Narodzeniu raz jeszcze
piątek, 29 grudzień 2017

image_001.jpg

Bożonarodzeniowe warsztaty artystyczne
czwartek, 21 grudzień 2017
image_001.jpgAktualizacja 21 grudnia 2017

Nastał czas bożonarodzeniowych przygotowań. Pewnie w każdym domu nie zabraknie choinki i świątecznych dekoracji. Wprawdzie w sklepach wybór ozdób jest ogromny, ale wielką przyjemność może sprawić własnoręcznie przygotowana kartka z życzeniami czy stroik. W filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej odbywają się warsztaty artystyczne, w których udział wezmą dzieci i dorośli. Każda praca wymaga dużej precyzji, dokładności i cierpliwości, za to jej efekty potrafią zadziwiać, dają wiele radości, a przede wszystkim satysfakcji.
Zapraszamy do relacji z już odbytych spotkań.
Czytaj całość...
Zimowa sensoryka
czwartek, 21 grudzień 2017
image_001.jpgWe wtorek 19 grudnia w Filii nr 38 MBP na cotygodniowych Szeptankach, najmłodsi czytelnicy wraz z rodzicami rozwijali swoje zmysły poznając różnego rodzaju masy plastyczne przygotowane z łatwo dostępnych składników. Dotykanie i formowanie kształtów przy użyciu materiałów o odmiennej konsystencji doskonale wspiera rozwój sensoryczny. Podczas szeptanek rodzice i dzieci dowiedzieli się jak zrobić sztuczny śnieg, flubber soap czy ciecz nienewtonowską. Innym elementem urozmaicającym zajęcia były woreczki sensoryczne z kolorowymi cekinami czy barwionymi kroplami wody. Było to ostatnie już w tym roku spotkanie. Na kolejne Szeptanki zapraszamy 9 stycznia.
Czytaj całość...
Studencki teatrzyk
czwartek, 21 grudzień 2017
Aktualizacja 21 grudnia 2017
image_01.jpg
Czytaj całość...
Mikołajki w Filii nr 2
środa, 20 grudzień 2017
image_001.jpgW Filii nr 2 dwukrotnie odbyła się lekcja o Św. Mikołaju. Wzięły w niej udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 21 oraz dwie grupy z Przedszkola nr 18. W rolę Mikołaja wcielił się Dariusz Jóźwik - pracownik Działu Instrukcyjno-Metodycznego, Rudolfa - Maciej Krawczyk z Działu Opracowania Zbiorów, Śnieżynki zaś - Izabela Bartkowiak - pracownik Filii nr 2.
Czytaj całość...
Wróbelka Elemelka lekcja ptasiego niewielka
środa, 20 grudzień 2017
image_001.jpg(...) Raz wróbelek Elemelek znalazł w polu kartofelek. Nie za duży, nie za mały, do jedzenia doskonały... i zaczęło się przedstawienie dla najmłodszych przygotowane przez aktorów Teatru Enigmatic.
Czytaj całość...
Komputer bez tajemnic - III edycja zakończona
wtorek, 19 grudzień 2017
image_001.jpgOd października w Filii nr 38 odbywała się III edycja kursu komputerowego dla dorosłych i seniorów pod hasłem: „Komputer bez tajemnic”. Ta edycja prowadzona była z myślą o osobach, które miały już wcześniej kontakt z komputerem. Podczas spotkań kursanci dowiedzieli się w jaki sposób wykorzystać internet jako narzędzie do ćwiczenia pamięci, ale również rozrywki.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 31 - 40 z 3770


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego