Działalność Filii
Szeptanki
wtorek, 13 marzec 2018
image_001.jpgUczestnicy Szeptanek w dniu 13 marca poznali „Talerzyk możliwości”, sterowany i prowadzony przez Panią Katarzynę Kurowską, która zaprosiła do wspólnej zabawy wszystkie Maluchy i ich rodziców. Dzieci miały do wyboru szereg atrakcji i gadżetów, dzięki którym ćwiczyły koordynację ruchową, motorykę małą i koncentrację uwagi. Pani Kasia przedstawiła dzieciom węża z liny i motyle z chustek. Pojawił się także dinozaur, który zachęcał do wspólnego spaceru po linie.
Czytaj całość...
Muzyka dla smyka
wtorek, 13 marzec 2018
Mandala
poniedziałek, 12 marzec 2018

image_001.jpg
Powiększ

Rodzina z książka
poniedziałek, 12 marzec 2018
Filia nr 21 zaprasza
image_001.jpg

Pracą, walką i nauką dochodzenie Polaków do niepodległości
piątek, 09 marzec 2018
image_001.jpgW Filii 34 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Drogi do wolności”. Prelekcję „Pracą, walką i nauką dochodzenie Polaków do niepodległości” dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 50 i Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego w Lublinie wygłosił Adrian Lesiakowski - pracownik Instytutu Pamięci Narodowej i działacz Fundacji Normalna Kultura. Prelegent wprowadził młodzież w zagadnienie epok historycznych, z których to wydzielił czasookres nazywany przez historyków „długim wiekiem XIX” i jemu poświecił spotkanie.
Czytaj całość...
Ptaki w karmniku
czwartek, 08 marzec 2018
image_001.jpg"Ptaki  w  karmniku" to wystawka kolaży powstałych pod kierunkiem pani Anny Wnuk- Przegalińskiej. Twórcami prac są dzieci 4 i 5-letnie z grupy V z Przedszkola nr 42.
Ekspozycję w holu Filii nr 17 można podziwiać w godzinach pracy biblioteki. Zapraszamy!
Maria Włosek
Czytaj całość...
Szeptanki
czwartek, 08 marzec 2018
image_001.jpg6 marca prowadzącą Szeptanki była pani Zuzanna Gawrońska- nauczyciel rytmiki. Podczas zajęć dzieci wraz z rodzicami wspólnie wygrywały rytm, bawiły się poznając instrumenty i sprawdzając, jakie dźwięki wydają. Na zakończenie zajęć prowadząca opowiedziała o roli muzyki w rozwoju małego dziecka. Wspólna zabawa dostarczyła uczestnikom spotkania wielu radosnych chwil. Za tydzień poznamy z panią Katarzyna Kurowską „Talerzyk możliwości”.
Czytaj całość...
Co czujesz, gdy słyszysz muzykę?
czwartek, 08 marzec 2018
image_001.jpg6 i 7 marca w Filii 29 odbyły się koncerty: Co czujesz, gdy słyszysz muzykę? Lekcja odbioru muzyki dla najmłodszych w wykonaniu uczniów klasy skrzypiec ze Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego pod przewodnictwem Pani Iwony i Grzegorza Siedlaczków.
Licznie zgromadzona publiczność - dzieci z Przedszkoli nr 56 i Przedszkola Elfik oraz uczestnicy Dziennego Centrum Aktywności po raz pierwszy wysłuchali koncertów w nowo powstałej sali klubowo-koncertowej na stworzenie której zostały pozyskane środki w ramach programu Infrastruktura Kultury.
Czytaj całość...
Dzień Pisarza
czwartek, 08 marzec 2018
image_001.jpg„Pisarze są najbardziej zbliżeni do aniołów, ponieważ też mają skrzydła”
M. Samozwaniec

Z okazji Dnia Pisarza, który przypada 3 marca, w Filii nr 38 odbyły się 2 lekcje biblioteczne dla uczniów kl. I Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego. W ramach zajęć dzieci zapoznały się z twórczością Marii Kownackiej i utrwaliły wiadomości związane z lekturą „Plastusiowy pamiętnik”. Uczniowie wysłuchali fragmentu książki, ułożyli zdania z rozsypanki wyrazowej, a potem zapisali na tablicy nazwy przedmiotów, które znajdują się w piórniku, wyodrębniając z tych wyrazów głoski  litery i sylaby.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 21 - 30 z 3917


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego