Działalność Filii
VIII Festiwal Słowa i Obrazu
wtorek, 04 grudzień 2018
image_001.jpg
21 listopada w Bibliotece Na Poziomie odbył się finał VIII Festiwalu Słowa i Obrazu, któremu towarzyszyły przepiękne fotografie krajobrazów oraz muzyka Fryderyka Chopina. Organizatorami konkursu są XXIX Liceum Ogólnokształcące im. cc mjr Hieronima Dekutowskiego ps. Zapora, oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Uczestnikami finałowego koncertu byli uczniowie nagrodzeni w Wojewódzkim konkursie plastycznym i Wojewódzkim konkursie pięknego czytania, wraz z opiekunami oraz zaproszeni goście.
Czytaj całość...
Stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę
wtorek, 04 grudzień 2018
image_001.jpg
W listopadzie Filia nr 8 prowadziła szereg warsztatów poświęconych odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Podczas zajęć dyskutowaliśmy o tym czym jest niepodległość, patriotyzm oraz jak ważna jest dla nas wolność. Rozmowy o naszych symbolach narodowych, wielkich polakach oraz ważnych datach przeplatane były śpiewaniem pieśni patriotycznych, czytaniem poezji oraz pracami plastycznymi związanymi z naszym krajem.
Czytaj całość...
Światowy Dzień Pluszowego Misia
wtorek, 04 grudzień 2018
image_001.jpg
Aktualizacja 6 grudnia 2018

Dzień Pluszowego Misia obchodzimy w listopadzie. Święto jest bardzo sympatyczne i coraz powszechniej obchodzone na całym świecie, a jego data wcale nie jest przypadkowa, bo właśnie 25 listopada przypada rocznica powstania tej maskotki. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku.  Pluszowe misiaki często są bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek tak jak m.in. Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi, Rupert, Mój Brat Niedźwiedź, Mały Miś, Troskliwe Misie czy Gumisie.
O znanych i nieznanych misiach, na spotkaniach z dziećmi rozmawiają pracownicy biblioteki, zachęcając jednocześnie do sięgania po książeczki o misiach w rolach głównych bohaterów.
Czytaj całość...
Zdrowe, smaczne przedszkole
poniedziałek, 03 grudzień 2018
image_001.jpgW październiku i listopadzie w Filii nr 8 odbyły się warsztaty dla przedszkolaków poświęcone zdrowemu odżywianiu. Pełne humoru, koloru i smaku zajęcia dla najmłodszych poprowadziła dietetyk Katarzyna Ślusarska. Dzieci dowiedziały się czym jest piramida żywieniowa, jakich potraw należy spożywać najwięcej, a na jakie można pozwolić sobie jedynie od czasu do czasu oraz jak bardzo istotny w naszym życiu jest ruch i dobra zabawa.
Czytaj całość...
Nadciśnienie tętnicze - Ogólnopolska Akcja Profilaktyki
poniedziałek, 03 grudzień 2018
image_001.jpgW ramach Ogólnopolskiej Akcji Profilaktyki i Leczenia Nadciśnienia Tętniczego w Filii nr 8 odbyło się spotkanie z dietetyk Katarzyną Ślusarską. Słuchacze dowiedzieli się czym jest nadciśnienie tętnicze, jakie niebezpieczeństwo ze sobą niesie oraz w jaki sposób można niwelować jego zły wpływ na nasz organizm.
Czytaj całość...
Robienie ozdób choinkowych
poniedziałek, 03 grudzień 2018
Filia nr 12 zaprasza
image_001.jpg


Czwartkowe bajanie
poniedziałek, 03 grudzień 2018
image_001.jpg
Czwartkowe poranki z najpiękniejszymi książkami literatury dziecięcej to stała forma współpracy Filii nr 17 z nauczycielami z Przedszkola nr 42.
W listopadzie dzieci z uwagą słuchały krótkich i pogodnych bajeczek o przygodach mieszkańców Stumilowego Lasu oraz innych książkowych misiach i niedźwiedziach.
Czytane książki i oglądane kolorowe ilustracje, wywołały  na dziecięcych twarzach płomienny uśmiech i zadowolenie.
Maria Włosek
Czytaj całość...
Biblioteczne Bajanie
poniedziałek, 03 grudzień 2018
image_001.jpgW listopadzie odbyły się dwa spotkania z cyklu Biblioteczne Bajanie w Filii nr 38. Podczas każdych zajęć czytane są fragmenty wybranych pozycji, przygotowane specjalnie dla małych czytelników. Dzieci wraz z bohaterami przeżywają ciekawe przygody, poznają ich problemy, smutki i radości.
Czytaj całość...
Akcja Załóż, że...
poniedziałek, 03 grudzień 2018
image_001.jpgPrzez cały listopad w Filii nr 37 miała miejsce akcja pod hasłem „Załóż, że... przeczytasz więcej książek, zbierzesz więcej zakładek”. Zgodnie z założeniem akcji, każda osoba wraz z wypożyczonymi książkami była obdarowywana zakładką z ciekawym hasłem promującym czytelnictwo. Na najmłodszych również czekały atrakcyjne zakładki. Aby rozbudzić ciekawość naszych czytelników, każdego dnia były rozdawane inne zakładki.
Czytaj całość...
Czytam sobie w bibliotece. Moje miejsce  moja wolność
sobota, 01 grudzień 2018
image_001.jpg
Filia 34 wzięła udział w projekcie „Czytam sobie w bibliotece. Moje miejsce – moja wolność”, który jest współorganizowany przez Fundację Rozwoju Informacyjnego oraz wydawnictwo Egmont z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy II SP nr 50. Więcej informacji o realizacji projektu na stronie www.labib.pl
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 21 - 30 z 4328


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego