Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio


Lubelska Biblioteka Wirtualna

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

 logo_ibuklibra.jpg


Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Działalność Filii
Świąteczne origami
wtorek, 09 grudzień 2014
image_001.jpg4 grudnia w Filii nr 31 odbyły się warsztaty origami, inspirowane zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia. Zajęcia prowadziła pani Ewa Osoba, nauczyciel bibliotekarz z Gimnazjum nr 3 im. prof. Mieczysława A. Krąpca OP w Lublinie. Uczestnicy mieli okazję poznać podstawowe terminy i techniki, stosowane w sztuce origami. Wykonanie gwiazdy, mandali, kwiatu poinsecji oraz choinki okazało się skomplikowane, ale efekt spełniał oczekiwania zainteresowanych. Sztuka składania papieru uczy cierpliwości, staranności oraz wycisza i uspokaja.
Ponad trzy godziny upłynęły niepostrzeżenie w miłej, świątecznej atmosferze, pozostawiając lekki niedosyt i chęć ponownego spotkania.
Wszystkim Koleżankom, które brały czynny udział w warsztatach jeszcze raz dziękujemy. Przede wszystkim jednak dziękujemy pani Ewie za cierpliwość i poświęcony nam czas.
Wesołych Świąt!
Zespół Filii nr 31
Czytaj całość...
Ahoj Przygodo!
wtorek, 09 grudzień 2014
image_001.jpgPiraci oraz historie ich skarbów chyba zawsze były przedmiotem fascynacji oraz mocnych wrażeń i emocji. Kolorowe stroje, ciekawa akcja przyciąga młodych nie tylko przed ekrany ale także do lektury książek.
Młodzi Żeglarze zostali zaproszeni do wcielenia się w role Piratów żądnych odnalezienia skarbu. Poznali przy okazji postać tajemniczego żeglarza, pirata i korsarza. Okazał się nim
sir Francis Drake, który wsławił się tym, że  powiódł Anglików do zwycięstwa nad Hiszpańską Armadą oraz opłynął cały świat. Jego pomnik w Plymouth do dziś dzień świadczy o dumie jaką jego rodacy nadal darzą tego Wilka Morskiego.
Zabawa w poszukiwania, wśród regałów bibliotecznych, przeplatana była czytaniem fragmentów książek popularnonaukowych oraz  poznawaniem historii i geografii świata.
Czytaj całość...
Niesamowity Edgar Allan Poe
wtorek, 09 grudzień 2014
image_001.jpgŻycie Edgara Allana Poe mogłoby posłużyć jako scenariusz do filmu. Amerykański poeta i nowelista epoki romantyzmu został wychowany w rodzinie zastępczej. Nigdy nie stronił od alkoholu i lekkomyślnego postępowania. Tragedia osobista i fascynacje wszystkim co dziwne, tajemnicze i przerażające miało olbrzymie znaczenie dla jego twórczości.
W opowiadaniach grozy pojawiają się szaleni bohaterowie i makabryczne opisy. Styl E. A. Poe był odzwierciedleniem dekadenckiej epoki i wpłynął na rodzaj powieści detektywistycznych i science fiction. Dziwna śmierć pisarza wywołała wiele hipotez, z których najbardziej prawdopodobna jest ta, że E. A. Poe umarł na wściekliznę. Jego sylwetkę przypomina wystawa w bibliotece przy ul. Głębokiej. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia.
Barbara Gwóźdź
Czytaj całość...
Czwartkowe bajanie
wtorek, 09 grudzień 2014
image_001.jpgW listopadzie w Przedszkolu nr 42  Bibliotekarka z Filii nr 17  czytała dzieciom bajki, legendy i opowiadania. Grupa „V” z książeczki „Księżniczka  Amelka”  dowiedziała się o dobrych manierach, potrzebie nauki geografii, historii i  języków obcych. Dziecięcą wyobraźnię pobudziła wiązanka wierszy „Dzieciakom i ptakom”. Skąd się biorą ciepłe słowa, o czym śni piesek Brysio, co się przydarzyło jajkom grającym w piłkę oraz wiele ciekawych odpowiedzi dostarczyły maluchom kołysanki Tadeusza Mioduszewskiego.
Czytaj całość...
Pożegnanie z jesienią
wtorek, 09 grudzień 2014
image_001.jpgOd września do listopada Filia nr 18 organizowała cykl zajęć dotyczących jesieni. Uczestnicy słuchali opowiadań i wierszy związanych z tą porą roku, bawili się w quizy i zagadki oraz wykonywali prace plastyczne. W sumie zorganizowano 9 spotkań dla maluchów z Przedszkoli nr 18, 53 i „Akademia Poziomkowa”, a także dla uczniów z młodszych klas ze Szkoły Podstawowej nr 7. Serdecznie dziękujemy zaprzyjaźnionym placówkom za duże zainteresowanie.
Barbara Gwóźdź
Czytaj całość...
Tydzień Edukacji Globalnej
poniedziałek, 08 grudzień 2014
image_001.jpgTydzień Edukacji Globalnej w Filii nr 17 upłynął pod hasłem „Recykling czyli wtórne życie odpadów”. W dniach 15 - 19 listopada odbywały się spotkania służące propagowaniu międzynarodowej akcji globalnej edukacji. Była wspaniała okazja by porozmawiać z dziećmi o zmianach klimatu, zanieczyszczeniu środowiska, szacunku, uczciwości, przestrzeganiu praw i segregacji odpadów. Dzieci z Przedszkola nr 42 odpadom przywracały drugie życie. Dziecięca wyobraźnia wyczarowała przepiękne przedmioty np. z rolek po papierze toaletowym - przyborniki na ołówki, z wytłaczanek - kwiatuszki i rybki, z korków - kolorowe świeczniki, z plastikowych butelek powstała miotła. Prace dzieci można podziwiać w godzinach pracy biblioteki.
Zapraszamy.
Zdjęcia i tekst: Maria Włosek
Czytaj całość...
Coś z niczego
poniedziałek, 08 grudzień 2014
Filia nr 28 zaprasza seniorów na warsztaty o tematyce świątecznej
image_001.jpg
Powiększ

Warsztaty decoupage
poniedziałek, 08 grudzień 2014
Filia nr 37 zaprasza na artystyczne warsztaty decoupage
image_001.jpg
Powiększ
<< Start < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1161 - 1170 z 3082


2016 - Rokiem Henryka Sienkiewicza

1050. Rocznica Chrztu Polski

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego