Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Praca
Mapa strony
Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miasta Lublina

Biblio

Zakładka

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Teatr im. H.Ch. Andersena w Lublinie

Polska Sekcja IBBY

 Cała Polska Czyta Dzieciom


FunEnglish.pl

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin

Pierwsze Kroki

logo_MEGAMATMA.png
Działalność Filii
Sztuka perkusji
wtorek, 29 listopad 2011
9 grudnia 2011, godz. 13.30 - koncert na instrumenty perkusyjne
image_001.jpg
Powiększ

185. rocznica urodzin Carla Collodiego
wtorek, 29 listopad 2011
image_001.jpgZ okazji przypadającej na miesiąc listopad 185. rocznicy urodzin Carla Collodiego Filia nr 6 zaprosiła dzieci z grupy "O" z Przedszkola nr 5. Na zajęciach przedszkolaki wysłuchały bajki o przygodach Pinokia - największego bohatera twórczości C. Collodiego, a także wzięły udział w ożywionej dyskusji na temat prawdy i kłamstwa. Dzieci podawały przykłady sytuacji, w których kłamały i niestety okazało się to bardzo niedobre w skutkach, przy czym mówienie prawdy zawsze wiązało się z wiarygodnością i satysfakcją.
Monika Deneka
Czytaj całość...
Kurs komputerowy
wtorek, 29 listopad 2011
image_001.jpgW Filii nr 24 trwa cykl spotkań dla uczestników kursu komputerowego. 24 listopada odbyło się kolejne z nich. Seniorzy w trakcie zajęć mają możliwość poszerzyć swoją wiedzę zdobytą podczas wcześniejszych spotkań oraz wzbogacić ją o dodatkowe informacje i umiejętności. Program kursu obejmuje m.in. obsługę edytora tekstowego, arkusza kalkulacyjnego, tworzenie prezentacji multimedialnej czy korzystanie z przeglądarki internetowej. Zajęcia będą odbywać się cyklicznie w czwartki do lutego.
Agnieszka Sokołowska
fot. Magdalena Szymańska, Agnieszka Sokołowska
Czytaj całość...
Lalki i maski
piątek, 25 listopad 2011
image_001.jpg21 listopada w Filii nr 3 MBP gościł Pan Daniel Arbaczewski z Teatru im. H .Ch. Andersena w Lublinie. Pokazał w ciekawy sposób typy lalek teatralnych i zaprosił dzieci do współudziału w mini - przedstawieniach. Zabawom i żartom nie było końca a pisząca te słowa bawiła się fantastycznie.
Niedzińska Jolanta
Czytaj całość...
Moje młodsze rodzeństwo
piątek, 25 listopad 2011
image_001.jpgNa przełomie października i listopada w Filii nr 15 odbył się cykl lekcji poświęconych lekturze M. Jaworczakowej "Oto jest Kasia". W spotkaniach pt. "Moje młodsze rodzeństwo" udział brały dzieci klas III Szkoły Podstawowej Nr 29.
Wspólnie dyskutowaliśmy na temat lektury, głównych bohaterów i problemów poruszanych przez autorkę. Dzieciom bardzo przypadły do gustu różnego rodzaju psychozabawy związane z rodziną, rodzeństwem i relacjami miedzy ludźmi. Na koniec lekcji uczniowie układali chronologicznie plan wydarzeń.
Larysa Madejek, Monika Błotniak
Czytaj całość...
Wielka Polka
piątek, 25 listopad 2011
image_001.jpg7 listopada minęły 144. lata od dnia urodzin Marii Skłodowskiej-Curie. Była to okazja do zaprezentowania życia, działalności i osiągnięć wybitnej Polki. W Filii nr 13,
17 listopada na spotkaniu Klubu Aktywnego Seniora, działającego przy DK LSM postać dwukrotnej noblistki przedstawiła Pani Janina Pojmaj. Uzupełnieniem prelekcji była wystawa "Pamięci Marii Skłodowskiej-Curie" przygotowana przez panią Agnieszkę Sokołowską.
Pracownicy Filii nr 13
Czytaj całość...
Kubuś Puchatek- spotkanie z lekturą
wtorek, 22 listopad 2011
image_001.jpgW dniach 10 - 22 listopada w Filii nr 24 odbył się cykl spotkań poświęconych lekturze pt. „Kubuś Puchatek”. W spotkaniach uczestniczyli drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 29. Na początku dzieci zapoznały się z informacjami na temat życia i twórczości A. A. Milne – autora „Kubusia Puchatka”, oraz z ciekawostkami dotyczącymi powstania książki. Następnie uczniowie wzięli udział w licznych konkursach sprawdzających znajomość lektury. Odbył się również „Plebiscyt życzliwości”, za pomocą którego wspólnie wybraliśmy najbardziej lubianego mieszkańca Stumilowego Lasu. Na zakończenie uczniowie kolorowo ozdobili wizerunki bohaterów książki.
Magdalena Szymańska
Czytaj całość...
Nowe kluby
poniedziałek, 21 listopad 2011
image_001.jpg15 listopada w Filii nr 35 zainaugurowano działalność "Klubu Mistrzów Origami" i "Klubu Miłośników Gier Planszowych". Spotkania będą się odbywać w pierwszy i ostatni poniedziałek każdego miesiąca. Propozycje te spotkały się z ogromnym zainteresowaniem dzieci i rodziców, tym bardziej, że pierwsze spotkanie obfitowało w nadzwyczajne atrakcje.
Wolontariusz - student UMCS - Maciej Głowacki przygotował bowiem pokazy żonglerki i jazdy na monocyklu. Pod jego kierunkiem dzieci próbowały swoich sił w każdej z zaprezentowanych cyrkowych sztuczek.
Czytaj całość...
2011 - ROKIEM MIŁOSZA
poniedziałek, 21 listopad 2011
image_001.jpgAktualizacja 21 listopada 2011

W XX stuleciu Czesław Miłosz okazał się tym dla poezji i kultury polskiej, kim w XIX stuleciu był Adam Mickiewicz.
Obaj - Mickiewicz i Miłosz - byli wygnańcami, obaj zdobyli sławę światową jeszcze za życia, obaj wybitnie przyczynili się do wyzwolenia obu narodów dawnej Rzeczypospolitej z pęt tyrańskich reżimów. Miłosz był nie tylko poetą, prozaikiem, tłumaczem, czytanym na całym świecie eseistą, ale także niezwykle wnikliwym obserwatorem i świadkiem epoki. W 2011 mija setna rocznica urodzin Czesława Miłosza. Urodzony 30 czerwca 1911w Szetejniach, w sercu litewskiego matecznika, wygnany stamtąd przez tragiczne wydarzenia XX wieku, mieszkał kolejno w Warszawie, Krakowie, Paryżu, Stanach Zjednoczonych, by u kresu stulecia powrócić do Polski.
Setna rocznica jego urodzin przypada w tym roku w przeddzień objęcia przez Polskę po raz pierwszy prezydencji w Unii Europejskiej – 1 lipca 2011. Uchwalony przez Sejm Rok Miłosza będzie okazją do przypomnienia poety i jego dzieła, a także szansą głębszej refleksji na temat związków jego życia i literatury w zagmatwanym XX wieku.
Czytaj całość...
Wystawa militariów
poniedziałek, 21 listopad 2011
image_001.jpgDla uczczenia Święta Niepodległości 10 listopada w Filii nr 35 zorganizowano wystawę militariów w ramach projektu "Pamiątki rodzinne we współczesnej kulturze" realizowanego we współpracy z Lubelskim Klubem Kolekcjonerów i Fundacją Rozwiń Skrzydła. Zaprezentowano kolekcję białej broni liczącą 45 eksponatów zgromadzonych przez pana Zygmunta Wasilewskiego i zbiór 304 odznaczeń wojskowych zebranych przez pana Sergiusza Wilka. Ponadto młodzież z Gimnazjum Nr 8 wysłuchała prelekcji Zygmunta Wasilewskiego na temat gromadzenia i archiwizowania pamiątek przeszłości oraz historii cennych eksponatów pokazywanych na wystawie. Do 15 listopada ekspozycję zwiedziło ponad
130 uczniów i przedszkolaków z okolicznych placówek oświatowych.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1161 - 1170 z 2066


2015 Rokiem św. Jana Pawła II

250 Lat Teatru Publicznego w Polsce

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego