Działalność Filii
Opowieści z południa
czwartek, 25 czerwiec 2015
image_001.jpg17 czerwca w filii 36 MBP miał miejsce koncert pt. "Opowieści z południa". Zagrał dla nas duet gitarowy "Cuatro Manos" (z hiszpańskiego: cztery ręce) w ramach projektu "Dzielnice Kultury". Przesympatyczni panowie: Jakub Kotynia i Michał Lewartowicz wykonali w naszej Akademii wiele klimatycznych i pełnych pasji utworów. Muzykę hiszpańską, francuską, o rytmach latynoskich.
Czytaj całość...
Dzień Ojca
środa, 24 czerwiec 2015
image_001.jpgDzień Ojca, mający na celu wyrażenie szacunku i wdzięczności ojcom obchodzony jest w wielu krajach w trzecią niedzielę czerwca. W Polsce święto przypada 23 czerwca. Obchody zapoczątkowane zostały w Stanach Zjednoczonych, gdzie po sukcesie Dnia Matki pojawiły się głosy, by ustanowić święta również dla pozostałych członków rodziny. Filie MBP również włączyły się w obchody tego szczególnego dnia.
Czytaj całość...
Zajęcia artystyczne
środa, 24 czerwiec 2015
image_001.jpgW Filii nr 31 przez cały rok szkolny odbywały się zajęcia artystyczne dla dzieci. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w technice orgiami, tworząc kwiaty i kartki okolicznościowe. Uczyli się także wykorzystania przedmiotów codziennego użytku w sztuce, malowania na szkle. W czerwcu dzieci robiły "coś z niczego", czyli bransoletki z etykietą z wąsów od skoroszytu, kolorowe wachlarze oraz zwierzaki z patyczków po lodach.
Czytaj całość...
Bal wszystkich Smerfów
środa, 24 czerwiec 2015
image_001.jpgSmerfy to bajkowe postacie znane dzieciom na całym świecie. W tym miesiącu przypada Światowy Dzień Smerfów. Niebieskie skrzaty gościły również w bibliotece przy ul. Głębokiej. 23 czerwca w filii 18 spotkali się mali miłośnicy tych sympatycznych ludzików. Dzieci rysowały ulubionego smerfa, malowały twarze na niebiesko, rozwiązywały quiz i nadmuchiwały smerfne balony. Piliśmy smerfną oranżadę i przypomnieliśmy sobie zaciekłego wroga smerfów Gargamela, który okazał się rozwiązaniem naszej smerfnej krzyżówki. Rozdaliśmy dyplomy i nagrody za udział w konkursie plastycznym na portret smerfa.
Czytaj całość...
Dzień Ojca
środa, 24 czerwiec 2015
image_001.jpgTata to przede wszystkim opieka, tarcza chroniąca dziecko przed błędami nie do naprawienia. Uczy nas jak żyć, patrzeć, słuchać, myśleć, pytać i odkrywać. Tata daje przykład, mobilizuje, zawsze ma dobre słowo.
Czytaj całość...
XIV Dzień Węglina
środa, 24 czerwiec 2015
image_001.jpg20 czerwca Filia nr 34 uczestniczyła w Festynie Osiedlowym XIV Dzień Węglina zorganizowanym przez Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe "Węglin Północny". Po uroczystym otwarciu biblioteka nagrodziła zwycięzców dwóch konkursów przygotowanych przez filię. Konkurs "Kukiełka z ulubionej bajki" adresowany był do dzieci klas drugich i trzecich. Autorami nagrodzonych prac byli uczniowie ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego i Szkoły Podstawowej nr 50. Zwycięzca konkursu fotograficznego "Ukwiecony Węglin" odebrał szczególną nagrodę Grand Prix ze względu na jakość fotografii i uchwyconą urodę dzielnicy.
Czytaj całość...
Ukwiecony Węglin
środa, 24 czerwiec 2015
image_002.jpgFilia nr 34 i Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe "Węglin Północny" zorganizowali konkurs fotograficzny "Ukwiecony Węglin". Chętnych do wspólnej zabawy w fotografowanie ukwieconych miejsc i zakątków Węglina było wielu. Wśród nadesłanych prac szczególną uwagę zwróciły fotografie pana Janusza Laskowskiego, który otrzymał nagrodę Grand Prix w konkursie.
Czytaj całość...
Kukiełki z ulubionej bajki
środa, 24 czerwiec 2015
image_001.jpgKonkurs "Kukiełki z ulubionej bajki" organizowany przez Filię nr 34 adresowany był do dzieci w wieku 9 - 10 lat. Uczestnikami konkursu byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 50 i Społecznej Szkoły Podstawowej im. B. Chrobrego. Ze względu na duże zainteresowanie i ilość kukiełek, które zagościły w filii, powołane jury konkursowe pod przewodnictwem aktora Teatru im. H. Ch. Andersena Bartosza Siwka nagrodziło dzieci w dwóch kategoriach wiekowych.
Czytaj całość...
Dyplomy Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania
poniedziałek, 22 czerwiec 2015
Galeria Biblio zaprasza na wernisaż wystawy
DYPLOMY LUBELSKIEJ SZKOŁY SZTUKI I PROJEKTOWANIA 2015
DEKOROWANIE WNĘTRZ, PROJEKTOWANIE UBIORU, BIŻUTERIA ARTYSTYCZNA
image_001.jpg
Czytaj całość...
Spotkanie z Grzegorzem Bronowickim
poniedziałek, 22 czerwiec 2015
Filia nr 38 zaprasza na spotkanie
image_001.jpg
<< Start < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1161 - 1170 z 3374


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego