Działalność Filii
GRAAMY!
poniedziałek, 28 wrzesień 2015
image_001.jpgW Filii nr 36 odbywają się jesienne spotkania Klubu Miłośników Gier Planszowych „GRAAMY!”. Zajęcia prowadzone są od maja w co drugi piątek. Pograć przychodzą dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Młodszym uczestnikom towarzyszą rodzice, którzy również świetnie się bawią. Na spotkaniach młodzi czytelnicy chętnie poznają różne gry: m. in.: przygodowe, naukowe, pamięciowe, fantasy. Filia nr 36 stara się rozpowszechniać zalety gier planszowych wśród dzieci, jak i wśród rodziców.
Czytaj całość...
Główka pracuje
poniedziałek, 28 wrzesień 2015
image_001.jpgW sobotę 26 września w Filii nr 38 MBP odbyły się warsztaty z zakresu koncentracji, wypowiadania się i prezentacji pt. "Główka pracuje" poprowadzone przez pedagoga, terapeutę, trener Sylwię Prybułę. W trakcie spotkania przedstawiono informacje nt. możliwości mózgu i pracy półkul mózgowych. Uczestnicy spotkania poznali też kinezjologię – ćwiczenia, które poprzez ruch usprawniają pracę mózgu, pomagają w nauce pisania i czytania. Podsumowaniem warsztatu była zabawa z chustami, ruchy naprzemienne i leniwe ósemki.
Czytaj całość...
60+KULTURA - oferta
piątek, 25 wrzesień 2015
image_001.jpg
Powiększ

„Pierwszy weekend jesieni, weekendem seniora z kulturą”. To hasło wspólnej akcji Bogdana Zdrojewskiego – Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Bartosza Arłukowicza- Pełnomocnika Premiera ds. Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu.
Celem akcji jest wzmożenie aktywności polskich seniorów, szczególnie tej kulturalnej.

Czytaj całość...
Świat nas wabi kolorami
piątek, 25 wrzesień 2015
image_001.jpgW dniu 21 września w Filii nr 13 MBP przy ul. Grażyny 13 w Lublinie odbył się warsztat "Włochy – w krainie lawy" w ramach projektu "Świat nas wabi kolorami", który jest połączeniem warsztatów artystycznych z prelekcjami. Uczestnicy spotkania wysłuchali opowieści o Sycylii - prostym życiu w Palermo i różnorodnej architekturze miasta, pływaniu wokół Wysp Egadzkich, ciekawostkach dotyczących Wysp Liparyjskich, czarnej plaży na Vulcano, pumeksie na Lipami i osiołkach na Alicudi. Opowieść stała się inspiracją do przeprowadzenia warsztatów artystycznych, w trakcie których uczestnicy wykonali techniką scrapbookingu kolorowe i oryginalne dzienniki na zapiski z podróży/życia. 
Czytaj całość...
Spotkanie Mieszkańców Czubów w Bibliotece
piątek, 25 wrzesień 2015
Pracownicy Filii nr 35 zapraszają na konsultacje społeczne
image_001.jpg
Powiększ

Izabela Madeja - ilustratorka
piątek, 25 wrzesień 2015
image_001.jpgW dniach 23-24 września do Filii 38 MBP w Lublinie zawitał ciekawy gość – Izabela Madeja, która opowiedziała o pracy nad rysunkami do książek dziecięcych. Pani Izabela ilustrowała m. in. książkę „Noga w szufladzie” Ewy Nowak. Pracuje na wielu płaszczyznach tematycznych: ilustracja dziecięca, fantastyka, mity-legendy, komiks, portret, akt, pejzaż.
Dzieci z III klasy Szkoły Podstawowej nr 14 miały okazję razem ze specjalistką wykonać rysunki szpiega i detektywa. Wykorzystując inwencję twórczą, wyposażyły bohaterów w najnowocześniejsze akcesoria oraz narysowały najrozmaitsze gadżety. Przy okazji odkryliśmy kilka ukrytych talentów plastycznych.
Czytaj całość...
Ciche miasto
piątek, 25 wrzesień 2015
Filia nr 35 zaprasza na spotkanie z Maciejem Sztorcem
image_001.jpg
Powiększ
Szeptanki
środa, 23 wrzesień 2015
Filia nr 38 zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Szeptanki"
image_001.jpg
Smaczliwka czyli awokado
środa, 23 wrzesień 2015
image_001.jpgNawiązując do popularnego ostatnio tematu zdrowej żywności, w filii 18 zorganizowano cykl zajęć dla najmłodszych. Uczniowie klas 0 ze Szkoły Podstawowej nr 7 oraz dzieci z przedszkoli nr 18 i Akademii Poziomkowej dowiedziały się jak ogromne znaczenie dla naszego zdrowia mają owoce i warzywa. Wszyscy świetnie radzili sobie z nazwami najrzadziej spotykanych odmian. Każde spotkanie było zakończone degustacją wybranego losowo owocu lub warzywa. Zabawa była bardzo udana.
Czytaj całość...
Szeptanki
wtorek, 22 wrzesień 2015
image_001.jpg22 września, po wakacyjnej przerwie, do Filii nr 38 powróciły Szeptanki – zajęcia dla rodziców z małymi dziećmi. Gościem była pani Magdalena Stodulska – fryzjer z 10-letnim stażem. Pani Magda opowiedziała, jak przełamać lęk przed pierwszą wizytą u fryzjera i kiedy na taką wizytę należy się wybrać. Pokazała, jak szybko i wygodnie uczesać małą królewnę i jakich używać produktów do pielęgnacji włosów u dzieci. Po ogólnej prezentacji nastąpił czas indywidualnych rozmów i konsultacji. Było też kilkoro chętnych do zmiany fryzury.
Następne spotkanie już za tydzień 29 września o godz 10.30. Rozmawiać będziemy o metodzie żywienia dzieci BLW (Bobas Lubi Wybór).
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1161 - 1170 z 3459


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego