Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Praca
Mapa strony
Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS
Biblio

Niecodziennik Biblioteczny

Zakładka

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miasta Lublina

Teatr im. H.Ch. Andersena w Lublinie

Polska Sekcja IBBY

Cała Polska Czyta Dzieciom

 Cała Polska Czyta Dzieciom

logo_sagi_lubelszczyzny.jpg

FunEnglish.pl

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin

Pierwsze Kroki
Działalność Filii
Pamiętajmy o Kubusiu
wtorek, 30 listopad 2010
image_001.jpgW dniach 25 i 26 listopada Filia Nr 15 zainaugurowała cykl lekcji poświęconych lekturze A.A.Milne "Kubuś Puchatek". W tych dniach odwiedziły nas klasy drugie ze Szkoły Podstawowej Nr 29.
Dzieci miały możliwość przypomnieć sobie przygody bohaterów tej uroczej książki. W trakcie spotkań wykorzystujemy różne formy aktywności dzieci.
Mali przyjaciele Kubusia brali udział w rozwiązywaniu szeregu zagadek dotyczących lektury. Największym powodzeniem cieszył się przygotowany przez nas teleturniej wiedzy o mieszkańcach Stumilowego Lasu.
Spotkania kończyły się rozwiązywaniem krzyżówki z hasłem, która była doskonałym sprawdzianem wiedzy o przyjaciołach Kubusia Puchatka.
Larysa Madejek, Monika Błotniak
Czytaj całość...
Kiermasz świateczny
wtorek, 30 listopad 2010
image_001.jpgW  Filii Nr 23 trwa kiermasz stroików świątecznych wykonanych przez osoby niepełnosprawne ze Środowiskowego Domu Samopomocy "Roztocze" w Lublinie przy ulicy Wallenroda 2a.                     
Serdecznie zapraszamy!
Czytaj całość...
Poezja Marii Konopnickiej
wtorek, 30 listopad 2010
image_001.jpgDla dzieci z Przedszkola Nr 14, Filia Nr 1  przygotowała cykl spotkań rocznicowych poświęconych poezji Marii Konopnickiej. Zajęcia dla 3-letnich przedszkolaków połączono z ćwiczeniami logopedycznymi i zabawami ruchowymi.
Wiesława Sołtys
Czytaj całość...
Inauguracja klubu S.Z.A.L.
wtorek, 30 listopad 2010
image_001.jpg26 listopada w Filii Nr 12 odbyła się inauguracja klubu czytelniczego o nazwie S.Z.A.L., czyli Stowarzyszenie Zakręconych Amatorów Literatury, adresowanego do młodzieży. Przy blasku świec, w milej atmosferze młodzi czytelnicy mieli okazję lepiej się poznać i opowiedzieć o swoich zainteresowaniach literackich. Następne spotkanie odbędzie się w styczniu, podczas którego "Szalowcy" będą dyskutować i dzielić się opiniami na temat książki "Opowieści o Niewidzialnym" E.E. Schmitt'a.               
Dominika Paniak
Czytaj całość...
760. rocznica założenia Lwowa
wtorek, 30 listopad 2010
image_001.jpgLwów to jedno z najbliższych polskiemu sercu miast. Jest miejscem niezwykłym : pełno w nim zabytkowych krętych ulic, miłych zaułków, kolorowych kamienic. Dla Polaków jest miastem obarczonym mitem kresowości z towarzyszącymi mu nostalgicznymi tęsknotami-miasto, które wyrosło z trudnej historii wielonarodowej Rzeczypospolitej, a równocześnie duży ośrodek współczesnej wolnej Ukrainy. Lwów od stuleci znajdował się na styku cywilizacji Zachodu i Orientu, świata łacińskiego i prawosławia i właśnie dlatego nie może dzielić lecz łączyć te różnorodne kultury.
Zapraszamy do oglądania wystawy w Filii Nr 18.
Barbara Gwóźdź
Czytaj całość...
Tegoroczny Laureat Nobla
piątek, 26 listopad 2010
image_003.jpgLaureat tegorocznej Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, Mario Vargas Llosa, stał się bohaterem spotkania Klubu Czytelniczego Readcom. Nie wszystkim członkiniom jest znany jego sposób pisania, ale Panie wychodzą z założenia, że warto to zmienić, dlatego bardzo chętnie sięgały po powieści tego autora. Nie jest to lekka literatura, odznacza się swoistym sposobem prowadzenia narracji. Llosa nawiązuje do wielu gatunków i konwencji literackich, nie stroni od wyrafinowanych gier z odbiorcą, mimo to znajduje coraz większe grono miłośników. Mamy nadzieję, że wkrótce powiększy się ono o nasze czytelniczki.
Czytaj całość...
Znacie, to posłuchajcie...
czwartek, 25 listopad 2010
image_001.jpgJan Brzechwa to postać znana wśród dzieci. Niezapomniany twórca takich wierszy jak: "Leń", "Kłamczucha", "Staś Pytalski", "Samochwała". Maluchy z Przedszkola Nr 3 goszczące  24 listopada 2010  w Filii Nr 19 doskonale znają te i inne wierszyki. To dobra okazja do wspólnej recytacji. Dzieci dały również popis plastycznej fantazji, zamieszczając w swych pracach świat bohaterów dziecięcych przywar.
Jolanta Jurkowska
Czytaj całość...
Spacer z Kubą i Bubą
czwartek, 25 listopad 2010
image_001.jpg18 listopada Filię Nr 26 odwiedzili uczniowie z klasy II Szkoły Podstawowej Nr 50. Dzieci uczestniczyły w spotkaniu pt.: "Kuba i Buba spacerują po Warszawie". Prezentacja książki Grzegorza Kasdepke "Tu i tam z Kubą i Bubą" połączona została z konkursami i quizami sprawdzającymi umiejętności czytania tekstu ze zrozumieniem. Przy okazji młodzi czytelnicy zapoznali się również z ciekawostkami dotyczącymi topografii i historii stolicy. Aleksandra Bednarek, Anna Gospodarek
Czytaj całość...
Mikołajkowe torebki
środa, 24 listopad 2010
image_001.jpgW listopadowy czwartek (18.11.2010) w Filii Nr 15 odbyło się kolejne spotkanie z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy "Roztocze" . Czas w całości poświęcony był zajęciom plastycznym. Zbliżający się dużymi krokami 6 grudnia zainspirował wszystkich do wykonania torebek na mikołajkowe upominki. Torebki w całości wykonane i ozdobione były samodzielnie przez uczestników spotkania. Inwencji twórczej nie było końca , a co gorliwsi wykonali dla swoich bliskich i przyjaciół nawet po dwie torebeczki. Jak widać na zdjęciach przeważały motywy zimowe i bożonarodzeniowe. Praca ta dostarczyła wszystkim dużo radości i satysfakcji.
Już ustalone zostało, że grudniowe spotkanie będzie poświęcone klejeniu łańcucha na choinkę.
Larysa Madejek , Monika Błotniak
Czytaj całość...
Stowarzyszenie Zakręconych Amatorów Literatury
środa, 24 listopad 2010
Zaproszenie na pierwsze spotkanie Stowarzyszenia Zakręconych Amatorów Literatury, Filia Nr 12, ul. Żelazowej Woli 12, 26 listopada, godz. 16.00

image_001.jpg

<< Start < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1161 - 1170 z 1779


Rok Oskara Kolberga

Rok 2014 Rokiem Czytelnika

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego