Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio


Lubelska Biblioteka Wirtualna

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

 logo_ibuklibra.jpg


Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Działalność Filii
Ferie w Bibliotece
piątek, 13 luty 2015
image_001.jpg
Filia nr 2, ul.Peowiaków 12, tel. 81 466-62-02
poniedziałki, środy w godz. 11.00 - 12.00
Karnawał z Filią nr 2
TYDZIEŃ I
2 lutego - Tworzenie masek karnawałowych z papieru inspirowanych literaturą dla dzieci.
4 lutego - Tworzenie dekoracji na bal karnawałowy.

TYDZIEŃ II
9 lutego - Wspólne czytanie zimowych opowieści oraz wykonywanie prac plastycznych zatytułowanych „Zima moich marzeń”.
11 lutego - Bal karnawałowy dla dzieci z wykorzystaniem wcześniej przygotowanych dekoracji i masek karnawałowych.

wtorki, czwartki godz. 11:00 - 14:00
Ferie z Kombinowanym Zinem Komiksowym, prowadzone przez Agatę Komorowską i Grzegorza J. Nowickiego

Filia nr 3, ul. Hutnicza 20, tel. 81 746-29-63
codziennie w godzinach pracy biblioteki:
Gry planszowe, zajęcia przy komputerach.
Zajęcia plastyczne „Zwierzyniec” - figurki zwierzątek z masy solnej.
Codzienne głośne czytanie dla najmłodszych.

Czytaj całość...
Café Dialog
czwartek, 12 luty 2015
Zapraszamy do udziału w dyskusji w Filii nr 34, ul. Judyma 2a
image_001.jpg
Powiększ

Czytaj całość...
Filmy z audiodeskrypcją
poniedziałek, 09 luty 2015
image_001.jpgW Filii nr 27, w piątek, 6 lutego miało miejsce kolejne spotkanie z cyklu "Film z audiodeskrypcją".
Czytelnicy niewidomi i niedowidzący mieli okazję obejrzeć i wysłuchać film "Imagine"  w reżyserii Andrzeja Jakimowskiego. Dla osób niewidomych jest to jedyna dostępna forma obcowania ze sztuką filmową.
Zdjęcia: Leszek Machocki
Czytaj całość...
Café Dialog
poniedziałek, 09 luty 2015
image_001.jpgCafé Dialog to jedno z wydarzeń społeczno-kulturalnych w ramach projektu "Komunikacja dla Integracji" (C4i) realizowanego przez Kancelarię Prezydenta Miasta Lublin we współpracy z 11 europejskimi miastami i pod czujnym okiem Rady Europy. Partnerem wydarzeń jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. "Komunikacja dla Integracji" (C4i) jest odpowiedzią na coraz częściej pojawiające się w przestrzeni publicznej krzywdzące komunikaty, stereotypy i uprzedzenia na temat cudzoziemców i cudzoziemek.
Czytaj całość...
Warsztaty wikliniarskie
piątek, 06 luty 2015
image_001.jpgWczoraj w Filii 30 odbyły się warsztaty wikliniarskie zorganizowane przez Fundację Warsztat. Było to pierwsze tego typu spotkanie poświęcone twórczości rękodzielniczej. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem czytelników nie tylko z osiedla, ale również z całego Lublina. W warsztatach uczestniczyły osoby w różnym wieku: od przedszkolaków po seniorów. Pani Karolina Karpińska, prowadząca warsztaty, w interesujący i barwny sposób przybliżyła uczestnikom zarówno teorię, jak i praktykę wyplatania z wikliny. Powstały imponujące prace, które z pewnością ozdobią na długo domy amatorów wikliniarstwa.
Czytaj całość...
Jak to drzewiej bywało&
piątek, 06 luty 2015
image_001.jpgPodczas bibliotecznego spotkania - maluchy z Przedszkola nr 3 w Lublinie - przeniosły się w zaczarowany świat bajeczek, baśni i podań. Ponadto za sprawą przywołanych legend, wędrując  przez wieki, odbyliśmy wspólnie „podróż w czasie” od początku naszej państwowości. W prostych treściach podawczych dzieci uczyły się odróżniać te wszystkie światy i jego prawidła, a także fakty i dziwy, które wchodzą w skład naszej narodowej skarbnicy.
Uwagę szczególną skupiłam na niezapomnianych i pełnych magii opowieściach z życia Koziego  Grodu. Przywołane tu legendy, a pośród nich, nie mogło zabraknąć historii o tym, jak ryba dała początek nazwie naszego miasta, legendy o herbie Lublina, czy też opowieści o Czarciej Łapie – budziły wśród dzieci duże emocje i zaciekawienie.
Spotkanie to - w Roku Jana Długosza - było doskonałą okazją dla maluchów do poznawania tradycji, obyczajów, ojczystej historii oraz historii swojej dzielnicy. Wpisuje się ono doskonale w  realizację przedszkolnego programu dydaktycznego na rok bieżący, kładącego nacisk na historię swej „małej Ojczyzny”.
Jolanta Jurkowska
Czytaj całość...
Czwartkowe bajanie
piątek, 06 luty 2015
image_001.jpgStyczniowe spotkania z ulubioną książką sprawiały przedszkolakom wiele radości. Wśród wielu czytanych książeczek były baśnie Jakuba i Wilhelma Grimmów oraz CH.H. Andersena. Maluchy z uwagą przysłuchiwały się głośno czytanej książce Doroty Gellner „Zając i dziecko”, która to posłużyła nam do rozmowy o różnych zawodach. Wspólnie z najmłodszymi przedszkolakami odwiedziliśmy salon fryzjerski i fotograficzny oraz okulistę i laryngologa.
Czytaj całość...
30. rocznica śmierci Igora Sikiryckiego
piątek, 06 luty 2015
image_001.jpgW styczniu minęła 30. rocznica śmierci Igora Sikiryckiego (1920-1985), polskiego poety, satyryka, tłumacza i autora książek dla dzieci oraz działacza Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Kawalera Orderu Uśmiechu z 1983 r. dziennikarza i spikera radiowego.
Był synem bibliotekarki Bronisławy Sikiryckiej. Dzisiejsza Filia nr 7 była Biblioteką Kolejową, której początki sięgają lat 1931/1932.     Pierwszą bibliotekarką w niej zatrudnioną była Bronisława Sikirycka. Przeżyła w niej czas wojennej zawieruchy, a zakończyła pracę w połowie lat sześćdziesiątych.
W 1985 roku Bibliotece Domu Kultury Kolejarza nadano jej imię. Wystawa rocznicowa zawiera w większości książki dla dzieci napisane i tłumaczone przez Sikiryckiego, ale mamy także w naszych zbiorach jego teksty satyryczne oraz  wiersze.
Czytaj całość...
Klub Konwersacyjny
czwartek, 05 luty 2015
 speak.png
 American Corner Lublin
zaprasza
do
Klubu Konwersacyjnego

5 lutego 2015 r. godz. 17.30


American Corner Lublin
ul. Szaserów 13-15


Spotkania odbywają się co 2 tygodnie i są prowadzone przez Amerykanina - Lucasa Kempera, który przebywa w Polsce na stypendium Fulbrighta. Zajęcia mają charakter nieformalnych rozmów w przyjaznej i bezstresowej atmosferze. Zero gramatyki, ćwiczeń i kartkówek.

Terminy spotkań będą podawane na tydzień przed na tablicy ogłoszeniowej (ul. Szaserów 13-15), e-mailowo oraz na fanpage'u: www.facebook.com/AmericanCornerLublin.

Uwaga! Z powodu różnych terminów zajęć, e-mailowa rejestracja jest konieczna przed KAŻDYM spotkaniem! Tylko zarejestrowane osoby mogą wziąć udział w klubie.

Poczytaj mi Babciu, poczytaj mi Dziadku
środa, 04 luty 2015
image_001.jpgW ramach współpracy z Teatrem Lalki Aktora 1 lutego 2015 miało miejsce wspólne świętowanie Dnia Babci i Dziadka. Debiutujący aktorzy seniorzy - czytelnicy naszej biblioteki mieli okazje wystąpić na deskach Teatru im H. Ch. Andersena czytając dzieciom wybrane fragmenty z książki Czesława Janczarskiego "Przygody Misia Uszatka".
Seniorzy lekko zestresowani publicznym wystąpieniem ale szczęśliwi, że spotkali się z  tak zasłuchaną i żywo uczestniczącą publicznością.
Dorota Borowiecka
fot: Kurier Lubelski
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1161 - 1170 z 3152


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

1050. Rocznica Chrztu Polski

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego