Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Praca
Mapa strony
Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miasta Lublina

Biblio

Zakładka

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Teatr im. H.Ch. Andersena w Lublinie

Polska Sekcja IBBY

 Cała Polska Czyta Dzieciom


FunEnglish.pl

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin

logo_ddk_bronowice.jpg

Pierwsze Kroki

logo_fika.jpg

logo_ryms.jpg


Działalność Filii
Integracja osób niepełnosprawnych
środa, 17 kwiecień 2013
image_001.jpgSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. Prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie (do niedawna  ZS nr 3), to nasz wieloletni partner współpracy. Szkoła  ta oferuje swym podopiecznym edukację w XVII Liceum Ogólnokształcącym, Technikum nr 2, ZSZ nr 13, ZSZ nr 14  - kształcąc między innymi w zawodach kucharz, krawiec i introligator. 15 kwietnia 2013 r. gościliśmy w naszej placówce uczniów  klasy drugiej Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 13 o profilu  introligator.
Czytaj całość...
"...wagony do niej podoczepiali..."
środa, 17 kwiecień 2013
image_001.jpgHasłem przewodnim literacko-plastycznego spotkania grupy GAPCIE była "Lokomotywa" Juliana Tuwima. Po wysłuchaniu wiersza w interpretacji Piotra Fronczewskiego dzieci wykonały do utworu barwne ilustracje. Rysunki-wagony "odjadą" wkrótce na konkurs plastyczny "Twórczość Juliana Tuwima w oczach dzieci".
Czytaj całość...
Nowy sezon na czytanie
wtorek, 16 kwiecień 2013
image_001.jpgPierwsze wiosenne spotkanie młodzieżowego klubu czytelniczego SZAL, odbyło się 12 kwietnia w Filii Nr 12. Wśród stałych uczestników rozmów o ciekawych i interesujących lekturach, pojawiły się nowe twarze.
Trzy sympatyczne uczennice pobliskiego gimnazjum, odnalazły wśród prezentowanych recenzji nowości wydawniczych, te książki, które się im najbardziej spodobały. Miły nastrój i uśmiechy młodych klubowiczów  SZAL  zaczarowały atmosferę w bibliotece, wnosząc do jej wnętrza wiosenny powiew ciepłego wiatru i promienie mieniącego się złotem słońca.
Dominika Paniak
Warsztaty Terapii Zajęciowej Źródło
wtorek, 16 kwiecień 2013
image_001.jpg11 kwietnia w Filii 29 odbyło się kolejne spotkanie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej Źródło. Tematem przewodnim zajęć była długo oczekiwana przez wszystkich wiosna, aby móc ją lepiej poczuć przybyli wykonali kolorowe wiosenne bukiety. Wspólna praca sprawiła niepełnosprawnym wiele satysfakcji oraz pozwoliła udoskonalić ich sprawności manualne.
Magdalena Galińska
Czytaj całość...
Brzechwa dzieciom  poznajemy wesoły świat poety
piątek, 12 kwiecień 2013
image_001.jpgW kwietniu Filia nr 24 zorganizowała cykl zajęć poświęconych twórczości Jana Brzechwy. W spotkaniach uczestniczyli trzecioklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 29. Po zapoznaniu się z życiorysem pisarza dzieci wysłuchały wierszy z książki pt. „Brzechwa dzieciom”. Dalszą część zajęć umiliły gry, konkursy oraz quizy, dla których inspiracją były wiersze Jana Brzechwy. Uwieńczeniem spotkania było wykonanie w grupach plakatów zachęcających do przeczytania książki pt. „Akademia Pana Kleksa”.
Magdalena Szymańska
fot. Agnieszka Sokołowska

Czytaj całość...
Światowy Dzień Książki dla Dzieci
piątek, 12 kwiecień 2013
image_001.jpgAktualizacja 19 kwietnia 2013

Światowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony w celu promowania pięknej literatury i grafiki dla młodego czytelnika. Obchodzony jest 2 IV, w dniu urodzin Andersena. Co roku inny kraj jest gospodarzem tego dnia, projektując i rozsyłając plakat z mottem. Polska była gospodarzem tego dnia w roku 1977, motto „Książka moim oknem na świat” wymyślił Wojciech Żukrowski, a sam plakat projektował Jerzy Czerniawski.

W tym roku gospodarzem dnia są Stany Zjednoczone, plakat projektował Ashley Bryan, a autorką motta „Bookjoy Around the World…” jest Pat Mora.
Czytaj całość...
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
czwartek, 11 kwiecień 2013

logo.png 
 
23 kwietnia

Światowy

Dzień Książki
 
i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich  to  ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.


Czytaj całość...
Kto to zmalował?
czwartek, 11 kwiecień 2013
F_36_baner.jpgW marcu w Filii 36 odbył się kolejny mini wykład z cyklu „Kto to zmalował?”. Tym razem uczestnicy przenieśli się w świat malarstwa Claudea Moneta. Dzieci zapoznały się z życiem i twórczością słynnego impresjonisty, a także poznały nowe pojęcia między innymi takie jak: karykatura, impresjonizm, akademizm i pointylizm. Inspiracją do prac plastycznych były obrazy Moneta przedstawiające nenufary.
Agnieszka Świstowska-Huszaluk
Czytaj całość...
Dzień Sąsiada
czwartek, 11 kwiecień 2013
Filia nr 13 zaprasza swoich czytelników do udziału w festynie
image_001.jpg
Powiększ

Rok 2013 Rokiem Osób Niepełnosprawnych
wtorek, 09 kwiecień 2013
image_001.jpgFilia 31 MBP zaprasza do oglądania wystawy pt. „Malowanie to moja pasja”. Malowanie to największa pasja trzynastoletniej Martyny Bondarskiej. Martyna maluje od małego, najchętniej pastelami. Maluje to, co jest w stanie dobrze zobaczyć: portrety, zwierzęta. Autorka prac cierpi na barwnikowe zwyrodnienie siatkówki. Ma zwężone pole widzenia, z trudem orientuje się w ciemności. Talent Martyny odkryli jej rodzice. Dziewczynka pokazuje wszystkim, że chorobę można pokonać, jeśli ma się prawdziwą pasję.
Pracownicy Filii
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1161 - 1170 z 2443


2015 Rokiem św. Jana Pawła II

250 Lat Teatru Publicznego w Polsce

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego