Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Praca
Mapa strony
Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miasta Lublina

Biblio

Zakładka

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Teatr im. H.Ch. Andersena w Lublinie

Polska Sekcja IBBY

 Cała Polska Czyta Dzieciom


FunEnglish.pl

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin

logo_ddk_bronowice.jpg

Pierwsze Kroki

logo_fika.jpg

logo_ryms.jpg


Działalność Filii
Zwiedzanie nekropolii przy Lipowej
czwartek, 07 listopad 2013
Filia nr 36 zaprasza na spacer wśród znanych i najstarszych nagrobków
8 listopada 2013
image_001.jpg
Powiększ
Książka obrazkowa. Historia i koncepcje
czwartek, 07 listopad 2013
Ośrodek Książki Obrazkowej OKO Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie zaprasza na wykład dr Małgorzaty Cackowskiej
 Książka obrazkowa. Historia i koncepcje
image_001.jpg
Powiększ

8 listopada 2013 o godz. 10 w Galerii 31 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Braci Wieniawskich 5 – Czechów) odbędzie się wykład dr Małgorzaty Cackowskiej Książka obrazkowa. Historia i koncepcje. Poświęcony będzie omówieniu roli ilustracji w książce obrazkowej, jej różnorodnych, niezależnych form kształtujących strukturę książki. Zarysowane zostaną również metody percepcji treści poprzez obraz na podstawie wybranych z kanonu dzieł przykładów, a także, w zarysie, historia kształtowania się europejskiej i polskiej książki obrazkowej.
Spotkanie wynika z programu działań Ośrodka Książki Obrazkowej OKO MBP w Lublinie.
Serdecznie zapraszamy!
Czytaj całość...
Jesień w bibliotece
czwartek, 07 listopad 2013
image_001.jpgRazem z klasą Ia ze Szkoły Podstawowej nr 50 udaliśmy się na poszukiwanie oznak jesieni. Dowiedzieliśmy się dlaczego żółkną i czerwienieją liście, gdzie zbiera zimowe zapasy niedźwiedź i o kim mówi się, że śpi jak suseł. Dzięki zgadywankom poznaliśmy również jesiennie obyczaje zwierząt oraz dary, jakie przynosi ze sobą ta pora roku. Uczniowie przyglądali się obrazowi Giuseppe Arcimboldo „Jesień” i wspólnie zastanawiali się, kto lub co tak naprawdę jest na nim namalowane...  Dzieci z zapałem zabrały się do poszukiwań jesiennych liści, które wiatr rozwiał pomiędzy bibliotecznymi półkami, aby później stworzyć wspólny bukiet we własnoręcznie przyozdobionym wazonie. Jesień uważamy za w pełni powitaną!
Katarzyna Pachołek
Czytaj całość...
Książkowe odwiedziny
czwartek, 07 listopad 2013
image_001.jpgKsiążkowe odwiedziny czyli prezentacja ukochanych lektur z dzieciństwa oraz nowości książkowych
Dzięki zaproszeniu pani Wioletty Foltyńskiej - polonistki ze Społecznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego gościłyśmy na nietypowej lekcji języka polskiego. Odbyła się ona w ramach autorskiego programu, który ma na celu zachęcenie uczniów do czytania. Aby pokazać młodym ludziom, jak wiele radości może przynieść książka, opowiedziałyśmy o najnowszych i najciekawszych lekturach, na przykład:
„Zeszyt z Aniołami” Moniki Madejek „Raz dwa trzy. Piaskowy wilk” Asy Lind, „Ala Betka i demon miasta” Idy Pierelotkin, „Dzieci z jeziora” Łukasz Orbitowski, „Siedem minut po północy” - Patrick Ness, „Potworak i kosmiczne opowieści” Grzegorza Kasdepke, „Turbo chce zostać piłkarzem” - Ulf Sindt , Dariusz Rekosz „Detektywów para - Jacek i Barbara. Tajemnicza szafa”, „Polly nie poddawaj się” - Linda Newbery oraz „Amy i przyjaciele. Poszukiwacze skarbów”.
Czytaj całość...
Biernat z Lublina - pionier polskich wolnomyślicieli
środa, 06 listopad 2013
Wykład odbywa się w ramach obchodów 500. rocznicy wydania "Raju dusznego" Biernata z Lublina"
1513 - 2013
image_001.jpg
Powiększ

I Przegląd Teatralny - Bazylianówka 2013
środa, 06 listopad 2013
image_001.jpg5 listopada 2013 r. był datą inaugurującą I Przegląd Teatralny - Bazylianówka 2013. Inspiracją dla pierwszej edycji Przeglądu były obchody Roku Juliana Tuwima. W przeglądzie wzięły udział cztery zespoły: dzieci z Prywatnego Przedszkola „Piotruś Pan”, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 im. A. Mickiewicza, młodzież z Lubelskiego Centrum Edukacji Zawodowej oraz seniorzy z Centrum Usług Socjalnych. Każda grupa przygotowała własną interpretację utworu „Rzepka” Juliana Tuwima. Poezja Tuwima ma charakter ponadczasowy, dlatego pokazanie czegoś nowego i zaskakującego było dla aktorów nie lada wyzwaniem. Jednak każdy zespół teatralny potrafił zaprezentować nowe odsłony dobrze znanego utworu, a także zaskoczyć i rozbawić zgromadzoną publiczność. Za trud włożony w przygotowanie spektakli aktorzy otrzymali dyplomy i upominki.
Natalia Kraszkiewicz, Magdalena Rademacher
Czytaj całość...
Warsztaty decoupage
środa, 06 listopad 2013
image_001.jpgZwyczajne pudełka, słoiki i butelki zyskały nowe życie. Uczestnicy zajęć pięknie przyozdobili przyniesione przedmioty i poznali od podszewki technikę decoupage. Dziękujemy za udział w warsztatach!
Magdalena Opalka
Czytaj całość...
Informacja w Internecie  czyli gdzie znaleźć rzetelne informacje
wtorek, 05 listopad 2013
image_001.jpgW Filii nr 36 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie 22 i 28 października 2013 r. odbyły się spotkania: „Informacja w Internecie – czyli gdzie znaleźć rzetelne informacje”. Uczniowie klas VIa, VIb i VIc Szkoły Podstawowej nr 52 w Lublinie wzięli udział w spotkaniach dotyczących wyszukiwania wiadomości w Internecie. Uczestnicy zapoznali się z Bibliotekami Cyfrowymi, Narodowym Archiwum Cyfrowym oraz Katalogami Bibliotecznymi. Dzięki makietom Lublina stworzonym przez Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” dowiedzieli się jak wyglądało   miasto w przeszłości. Uczniowie klas SP 52 zaznajomili się również z portalami naukowymi z różnych dziedzin, dzięki którym mogą poszerzać swoją wiedzę i lepiej przyswajać wiadomości. Strony naukowe mogą być przydatne podczas przygotowań do testów szóstoklasisty, ale także w późniejszej nauce.
Izabela Kopacz
Czytaj całość...
Klub Motyli Książkowych
wtorek, 05 listopad 2013
image_001.jpgPo wakacyjnej przerwie w Filii nr 36 ruszył Klub Motyli Książkowych. Tak jak w roku poprzednim spotkania w Przedszkolu nr 82 i Niepublicznym Przedszkolu „Kangurek” będą odbywać się w każdy czwartek w godzinach 9.00 – 14.00. W tym miesiącu zajęcia realizowane były w oparciu o książki: „Opowiastki dla małych uszu” Joanny Wachowiak, „Zawodowcy” Pawła Beręsewicza, „Orzechowy łasuch” Roberto Mezquita i wiele innych.
Na koniec każdego spotkania maluchy z wielką ochotą opowiadały o swoich emocjach po wysłuchaniu tekstu.
Agnieszka Świstowska-Huszaluk
Czytaj całość...
Przygody z mundurem
wtorek, 05 listopad 2013
Pan Grzegorz Sztal poprowadzi wykłady o Leonie Legiejko dla uczniów klas szóstych. Spotkaniom będzie towarzyszyła wystawa zdjęć i dokumentów obrazujących życie ułana.
image_001.jpg
Powiększ

<< Start < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1161 - 1170 z 2579


2016 - Rokiem Henryka Sienkiewicza

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego