Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Praca
Mapa strony
Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS
Biblio

Zakładka

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miasta Lublina

Teatr im. H.Ch. Andersena w Lublinie

Polska Sekcja IBBY

Cała Polska Czyta Dzieciom

 Cała Polska Czyta Dzieciom

logo_sagi_lubelszczyzny.jpg

FunEnglish.pl

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin

Pierwsze Kroki

logo_MEGAMATMA.png
Działalność Filii
110. rocznica urodzin Walta Disneya
środa, 25 maj 2011
image_001.jpgW związku ze zbliżającą się 110. rocznicą urodzin Walta Disneya Filia nr 6 przygotowała lekcję literacko - plastyczną poświęconą temu amerykańskiemu producentowi filmów, reżyserowi, scenarzyście, aktorowi dubbingowemu. Na zajęciach dzieci dowiedziały się ciekawostek z życia jednego z największych twórców przemysłu rozrywkowego w historii, a także wysłuchały najciekawszych, wybranych przez siebie bajek. Spotkaliśmy się z dziećmi z Przedszkola nr 5 z Al.Racławickich 42 b.
Monika Deneka
Czytaj całość...
Wiosenne mandale
wtorek, 24 maj 2011
image_001.jpg20 maja 2011 w Filii nr 24 miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy „Wiosenne mandale”, na którą składają się prace konkursowe uczniów Szkół Podstawowych nr 38 i nr 22. Prace przedstawiają motywy wiosenne, wykonane są różnymi technikami, a do ich wykonania wykorzystano całą gamę kolorów oraz przeróżne materiały, co w rezultacie dało efekt niezwykle ciekawych i barwnych mandali. Podczas spotkania każdy uczeń opowiedział o sobie i swojej twórczości. Spotkanie zakończyło się zabawami i poczęstunkiem. Zapraszamy do oglądania wystawy!
Agata Siekierska
fot. Agnieszka Sokołowska

Czytaj całość...
Cała Polska Czyta Dzieciom
wtorek, 24 maj 2011
image_001.jpgZeszłotygodniowe spotkania w Filii 30 z najmłodszymi czytelnikami odbyły się w związku z coroczna akcją pt. Cała Polska Czyta Dzieciom. Gościliśmy dzieci z Przedszkola Nr 2 oraz z Prywatnego Przedszkola Niezapominajka. Podczas tegorocznej akcji promowałyśmy książeczki z serii "Trudna sztuka – manier nauka". Bohaterem książeczek jest miś o imieniu Tomiś, który uczy się zasad dobrego wychowania. Po wysłuchaniu przygód Tomisia (Tomiś pomaga, Tomiś jest odważny i Tomiś jest uprzejmy) zadaniem dzieci było stworzeniu własnej ilustracji do wybranej historii misia. Przedszkolaki również zapoznały się z zasadami, których należy przestrzegać, gdy sięgamy po książkę. Na zakończenie zajęć każde z dzieci otrzymało naklejkę promującą akcję czytelniczą.
Ewa Klimowicz
Czytaj całość...
Podróżujemy po Europie - Unia Europejska
poniedziałek, 23 maj 2011
image_001.jpg"Podróżujemy po Europie - Unia Europejska" to nowy cykl spotkań. Inicjatorkami tematu były panie z przedszkoli Nr 7 i 32. Pierwsze spotkanie dotyczyło Unii Europejskiej, dzieci poznały takie symbole jak; flaga UE, wysłuchały hymnu "Oda do radości' oraz obejrzały walutę - euro. Następnie podczas słuchania wiersza K.E.Dębskiej "Lubimy podróże" mali podróżnicy odgadywali nazwy państw, o których mowa była w wierszu oraz wskazywali je na mapie Europy. Chętnie wysłuchały baśni belgijskiej pod tytułem "Jak dwie krople wody" J.Laskowskiej. Jako zadanie otrzymały do pokolorowania flagę UE.
Małgorzata Pachla
Czytaj całość...
W płomyczku Płomyka
poniedziałek, 23 maj 2011
image_001.jpgOd połowy maja w Filii nr 26 (odział dziecięcy) można oglądać wystawę pt.: "W płomyczku Płomyka". Ekspozycja dotyczy przedwojennego okresu w historii wydawniczej jednej z najpopularniejszych gazet dla dzieci i młodzieży. W gablotach zwiedzający mogą obejrzeć oryginalne egzemplarze czasopisma z lat 20-tych i 30-tych. Podziwiać można piękną szatę graficzną okładek, ilustracji, odnaleźć wiersze, opowiadania i powieści w odcinkach autorstwa znanych twórców dla dzieci tj. Ewy Szelburg-Zarembiny, Juliana Tuwima, Marii Kownackiej, czy F. A. Ossendowskiego. Szczególne zainteresowanie wzbudzają ciekawe rebusy, czy porady z cyklu "Zrób to sam" (Jak zrobić samodzielnie sanki, kukiełki, czy nawet odbiorniki radiowe). Wystawa ukazuje dawno nieistniejący świat dziecięcych marzeń, radości i trosk.
Aleksandra Bednarek
Czytaj całość...
VIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek
poniedziałek, 23 maj 2011
image_001.jpgAktualizacja 23 maja 2011

Ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa - Tydzień Bibliotek - odbyła się w tym roku pod hasłem "Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam - wchodzę". Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaproponowała dla każdego odbiorcy bardzo bogaty program.
Obchody rozpoczęliśmy spotkaniem z Magdaleną Zawadzką, która promowała książkę Gustawa Holoubka "Wspomnienia z niepamięci", a zakończyliśmy wspólnym dla lubelskich bibliotekarzy i miłośników książek rajdem rowerowym ulicami miasta.
Zapraszamy do fotograficznej relacji ze spotkań.Czytaj całość...
Maria Skłodowska-Curie - Polka wszech czasów
poniedziałek, 23 maj 2011
image_001.jpgWystawa pt. "Maria Skłodowska-Curie - Polka wszech czasów", którą można obejrzeć w Filii nr 19 MBP w Lublinie, jest naszym  hołdem złożonym tej wielkiej uczonej polskiej - dwukrotnej laureatce Nagrody Nobla w dziedzinie nauk przyrodniczych (1903 - z fizyki i 1911 - z chemii). Jako jedyna w historii uhonorowana została  Nagrodą Nobla w dwóch różnych dziedzinach nauk przyrodniczych. Wystawa ukazuje nietuzinkową osobowość tej postaci i przybliża ją jako uczoną Noblistkę, a także żonę, matkę oraz patriotkę. Serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia.
Jolanta Jurkowska
Czytaj całość...
Uroczyste otwarcie Filii Nr 33
piątek, 20 maj 2011
image_001.jpgMiejska Biblioteka Publiczna w Lublinie rozszerzyła swoją ofertę, otwierając kolejną filię. Uroczysta inauguracja działalności trzydziestej drugiej filii MBP odbyła się 19 maja 2011 r. o godz. 11.00 w 1 Szpitalu Wojskowym przy Al. Racławickich 23. Jest to już czwarta placówka szpitalna lubelskiej MBP.
Nowa placówka została otwarta w porozumieniu pomiędzy Piotrem Tokarczukiem, Dyrektorem MBP oraz płk. dr. Zbigniewem Kędzierskim, Komendantem Szpitala Wojskowego. MBP wyremontowała niszczejące pomieszczenie dawnej biblioteki szpitalnej oraz przejęła opiekę nad istniejącymi zbiorami. Biblioteka otrzymała lokal w nieodpłatną dzierżawę.
W zbiorach nowo otwartej biblioteki znajdują się 5182 pozycje książkowe. Na księgozbiór składają się 864 egzemplarze specjalistycznych książek medycznych, 4018 książek z dziedziny literatury pięknej i popularnonaukowej oraz 300 tytułów nowości wydawniczych. Propozycja dostępnych tytułów będzie stale rozszerzana.
W ofercie szpitalnej biblioteki znajdują się również zbiory specjalne (audiobooki, muzyka poważna, muzyka relaksacyjna). Czytelnicy mają także do dyspozycji 2 tytuły prasy codziennej i 20 tytułów czasopism.
Czytaj całość...
Miasto Poezji w MBP
środa, 18 maj 2011
25 maja spotkanie poetyckie z Olgą Stokłosą w ramach projektu "Miasto Poezji"
image_001.jpg
Powiększ

Malowane słowem i obiektywem
środa, 18 maj 2011
image_001.jpg17 maja 2011 Filia nr 24 MBP po raz kolejny miała zaszczyt gościć Urszulę Gronowską i Jacka Zaima, którzy zaprezentowali spektakl multimedialny "Malowane słowem i obiektywem".
Autorzy z zadziwiającą łatwością przenieśli nas w świat marzeń, wspomnień i zadumy. Wspaniałe fotografie, czytane utwory i muzyka pozwoliły man spojrzeć na otaczający świat z zupełnie innej perspektywy, pomogły dostrzec piękno w zwykłej codzienności.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1161 - 1170 z 1944


Rok Oskara Kolberga

Rok 2014 Rokiem Czytelnika

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego