Działalność Filii
Mały kompas moralny
piątek, 22 styczeń 2016
image_001.jpg21 stycznia, w Filii nr 2, odbyła się kolejna lekcja biblioteczna z cyklu "Mały kompas moralny". Tym razem podjęta została tematyka pokoju, zarówno tego na całym świecie jak też w każdym z nas – w kontakcie z drugim człowiekiem. Gościem specjalnym spotkania był Ojciec Norbert Majchrowski - karmelita, katecheta i czytelnik naszej biblioteki. Dzieci dowiedziały się między innymi jak wygląda życie w klasztorze, z czego składa się habit, jak wyglądają stroje innych zgromadzeń  - męskich i żeńskich, dlaczego ważny jest pokój, czym on w ogóle jest, co w nim przeszkadza, co jest symbolem pokoju, czym są negatywne emocje i jak można sobie z nimi radzić.
Izabela Bartkowiak
Czytaj całość...
Malowanki - wykonywanie masek karnawałowych
piątek, 22 styczeń 2016
Filia nr 38 zaprasza na Malowanki
image_001.jpg
BEST Kids Play&Learn Zone
czwartek, 21 styczeń 2016
image_001.jpgSzkoła Językowa BEST Kids Play&Learn Zone miała dzisiaj okazję i ogromną przyjemność poprowadzić zajęcia pokazowe dla maluszków (1-2 latka) w Filii 35 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Lektorka, pani Małgosia, zaprezentowała jeden z autorskich programów szkoły: CLEVER KIDDIES. Program ten został stworzony w odpowiedzi na potrzeby rodziców, którzy pragną, aby ich dzieci jak najwcześniej rozpoczęły przygodę z językiem angielskim. Mamy najmłodszych słuchaczy brały aktywny udział w lekcji; razem z dziećmi śpiewały, tańczyły, powtarzały słówka i zwroty oraz kolorowały ilustracje i rywalizowały w zawodach. Wspaniałą atmosferę tego spotkania zawdzięczamy zarówno przytulnemu pomieszczeniu, jak również przemiłej pani Małgosi, która wysokie kwalifikacje zawodowe łączy z wrodzonym talentem do pracy z maluchami. Było niezwykle sympatycznie, ciepło i rodzinnie. Mamy nadzieję, że spotkamy się na regularnych zajęciach z języka angielskiego dla najmłodszych.
J. Jackowska
Czytaj całość...
Mrozem malowane
czwartek, 21 styczeń 2016
image_001.jpg„Mrozem malowane” to wystawa prac plastycznych dzieci z Przedszkola nr 42 eksponowana w Filii nr 17 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. 
Piękne, malowane farbami oraz pastą do zębów obrazki przedstawiające zimowe uroki budzą podziw odwiedzających  bibliotekę czytelników. Wystawa jest dostępna w godzinach pracy biblioteki.
Zapraszamy !
Maria Włosek
Czytaj całość...
Kolorowe harmonie w bibliotece. Fagot
środa, 20 styczeń 2016
Filia nr 2 zaprasza na koncert
image_001.jpg
Performatywne czytanie "Opowieści wigilijnej"
środa, 20 styczeń 2016
image_001.jpg13 i 15 stycznia kolejny raz pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej czytali "Opowieść wigilijną" Karola Dickensa. W siedzibie Filii nr 2 gościliśmy uczniów Zespołu Szkół Odzieżowo-Włokienniczych, Zespołu Szkół nr 8, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego oraz Gimnazjum nr 19. 14 stycznia performatywne czytanie przygotowaliśmy dla pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dziękujemy za duże zainteresowanie naszą inscenizacją i gorące przyjęcie ze strony wszystkich widzów.
Katarzyna Poleszak
Czytaj całość...
Inny wymiar podróży z Tomaszem Tułakiem
wtorek, 19 styczeń 2016
image_001.jpg14 stycznia w Filii nr 2 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Inny wymiar podróży". Tym razem  naszym gościem był Tomasz Tułak, który zabrał nas w podróż Koleją Transsyberyjską przez mało znane i rozległe krainy Azji Północnej. Tomasz Tułak, właściciel biura podróży Om Tramping Klub, podróżnik, absolwent Leśnictwa (UR w Krakowie) i Religioznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, fotograf – amator, w podróży jest od kilkunastu lat.  W ciągu ostatnich dziesięciu lat odwiedził kilka razy Syberię, Indochiny, Indie, Karakorum w Pakistanie, Kanadę i USA (w tym Alaskę) w Ameryce Pn. i większość krajów Ameryki Pd.
Czytaj całość...
Portret misia - prace z miękkich materiałów
wtorek, 19 styczeń 2016
image_001.jpg18 stycznia w MBP Filia 22 odbyły się warsztaty plastyczne pod tytułem "Portret misia - prace z miękkich materiałów". Warsztaty zostały zorganizowane z okazji Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka”. Dzieci wyczarowały piękne portrety ze skrawków materiału. Za wspólną zabawę bardzo dziękujemy i zapraszamy na środowe warsztaty, na których będziemy robić prezent dla Babci i Dziadka.
Czytaj całość...
Szeptanki z Klanzą
wtorek, 19 styczeń 2016
image_001.jpgWe wtorek 19 stycznia w Filii nr 38 MBP odbyło się kolejne spotkanie dla mam z dziećmi, w ramach cyklu „Szeptanki”. Zajęcia upłynęły na wspólnej zabawie z wykorzystaniem chusty Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA. Były również piosenki z pokazywaniem i wierszyki dla dzieci połączone z masażem. Wszystkim maluszkom i ich mamom dziękujemy za aktywne uczestnictwo.
Czytaj całość...
Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka
wtorek, 19 styczeń 2016
image_001.jpg18 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Z tej okazji bibliotekę odwiedziły dzieci z przedszkola nr 35 w Lublinie. Po wysłuchaniu opowiadania o przygodach Kubusia, "Słoneczka" zrobiły portret sympatycznego misia.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1161 - 1170 z 3708


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

2017 Rok Rzeki Wisły

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego