Działalność Filii
Malowanki dla najmłodszych
środa, 22 kwiecień 2015
image_001.jpgW sobotę 18 kwietnia 2015r. Filia nr 38 MBP zorganizowała zajęcia plastyczne z cyklu „Malowanki”. Były one skierowane do maluszków w wieku 3-6 lat. Naszym zadaniem było zrobienie wiosennych bocianów z wacików kosmetycznych i patyczków. Dzieciom bardzo spodobała się zabawa i powstały cudne bociany, które każde dziecko zabrało do domu. Kolejne zajęcia już 25 kwietnia (będziemy robić zakładki do książek). Już dziś serdecznie na nie zapraszamy.
Czytaj całość...
Coś dla ciała...
wtorek, 21 kwiecień 2015
Ogłaszamy abolicję
wtorek, 21 kwiecień 2015

image_001.jpg

Hafija
wtorek, 21 kwiecień 2015
image_001.jpg13 kwietnia Filia nr 38 gościła panią Agatę Aleksandrowicz znaną jako Hafija – blogerkę promującą karmienie piersią i budowanie relacji z dzieckiem. Jak sama pisze: „Blog skupia mądrych i dojrzałych rodziców, którzy szukają wiedzy i wsparcia w zakresie umacniania swoich rodzicielskich kompetencji”. Pani Agata to osoba znana przez wszystkie młode mamy w Polsce. Jej działalność została doceniona w konkursie Blog Roku, w którym otrzymała główne wyróżnienie oraz nagrodę za najlepszy blog parentingowy. Ponadto jest założycielką pierwszego w Polsce „Kwartalnika Laktacyjnego”. Zawodowo związana z wydawnictwem Mamania, gdzie pracuje w dziale PR.
Czytaj całość...
Płynność ruchu pieszego
wtorek, 21 kwiecień 2015
Zapraszamy do Filii nr 35 na warsztaty z cyklu: płynność ruchu pieszego w Lublinie
image_001.jpg
Powiększ

Czytaj całość...
Spotkanie z Seniorami
czwartek, 16 kwiecień 2015
Wystawa rysunków
czwartek, 16 kwiecień 2015
Warsztaty dziennikarskie dla uczniów
czwartek, 16 kwiecień 2015
image_001.jpg15 kwietnia w Filii nr 38 odbyły się warsztaty dziennikarskie dla uczniów I klasy gimnazjum z Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie. Zajęcia poprowadzili studenci V roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej KUL: Izabela Pyda, Patrycja Sanecka, Jan Brzeziński oraz Paweł Grzeszczyk. Uczniowie zostali wprowadzeni w tematykę przekazu medialnego, zapoznali się z wybranymi gatunkami dziennikarskimi oraz dowiedzieli się, jakie cele one realizują. Następnie cztery siedmioosobowe grupy miały za zadanie przygotować wybrany przez siebie przekaz medialny o określonej tematyce. I tak powstał plakat i prezentacja promujące jedzenie warzyw i owoców oraz plakat i artykuł zachęcające do głosowania na projekt obywatelski. Każda grupa przedstawiła swoje prace, a prezentacje oceniało jury i reszta uczniów. Wygrani zostali nagrodzeni piątkami. Prowadzącym serdecznie dziękujemy za ciekawe i żywiołowe zajęcia, dzięki którym młodzież zdobyła wiedzę, w jaki sposób reagować na przekazy medialne, by nie stać się ich bezmyślnym i biernym odbiorcą.
Czytaj całość...
Ludzie z Pasją
środa, 15 kwiecień 2015
image_001.jpg30 marca o godz. 18.00 w Filii nr 7 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Ludzie z Pasją".
Był to Wieczór Poetycki Stanisława Bożka - niewidomego recytatora i poety z Łańcuta, zdobywcy wielu nagród i wyróżnień w konkursach recytatorskich. Po sukcesach recytatorskich zaczął pisać. Jego poezja uczy jak żyć pomimo przeciwności losu i barierom nie do pokonania.
Wydał tomik poezji pt. „Ty i ja – przyjaźń czy dylemat”, który zawiera dużo wierszy o charakterze religijnym i filozoficznym. Twórczość Stanisława Bożka otwiera czytelnikowi oczy na sprawy, często obojętne dla zdrowych osób. Odwaga i upór pomogły mu osiągnąć w życiu stabilizację i czerpać z niego radość.
Czytaj całość...
Wiosenne wietrzenie płytoteki
środa, 15 kwiecień 2015
image_001.jpg30 marca w Filii nr 37 rozpoczęło się wiosenne wietrzenie płytoteki. W tych dniach czytelnicy mogli przynieść do filii płyty, których już nie potrzebują, a mogłyby się przydać komuś innemu. Do biblioteki trafiły między innymi filmy, płyty z muzyką, programy komputerowe, płyty do nauki języków, gry dla dzieci i filmy dokumentalne. Uczestnicy wydarzenia nie tylko przynosili płyty, ale również zabierali do domu te, które zostawiły inne osoby. Wietrzenie płytoteki cieszyło się dużym zainteresowaniem i na prośbę czytelników trwało do 8 kwietnia. Płyty, które nie znalazły nowego właściciela trafiły do punktu bookcrossingu, który znajduje się w filii 37.
Magdalena Rademacher
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1161 - 1170 z 3272


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego