Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Praca
Mapa strony
Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miasta Lublina

Biblio

Zakładka

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Teatr im. H.Ch. Andersena w Lublinie

Polska Sekcja IBBY

 Cała Polska Czyta Dzieciom


FunEnglish.pl

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin

Pierwsze Kroki

logo_MEGAMATMA.png
Działalność Filii
Uroki zimy
środa, 01 luty 2012
image_001.jpgW styczniu, w Filii Nr 31, odbył się cykl zajęć plastyczno - literackich dla dzieci i rodziców. Tematem przewodnim spotkań była zima. Dzieci wykonały pejzaże zimowe, figurki bałwanów oraz maski i girlandy karnawałowe. Zajęciom towarzyszyła poezja Doroty Gellner oraz Małgorzaty Strzałkowskiej.
Czytaj całość...
Portugalski karnawał
środa, 01 luty 2012
image_001.jpg26 stycznia 2012 r. odbyło się spotkanie uczniów z Gimnazjum Specjalnego Nr 20 w Lublinie, z gośćmi z Portugalii. Zaproszeni goście to wykładowca z UMCS pan Lino Matos i studentki, które  studiują w Portugalii pedagogikę specjalną i przyjechały do Polski na wymianę studencką.
Zajęcia miały charakter karnawałowy. Młodzież podczas spotkania zapoznała się z tradycjami noworocznymi w Portugalii. Miała również okazję obejrzeć zdjęcia i film dotyczący zabaw karnawałowych.
Czytaj całość...
Zima, bałwanki i białe niedźwiedzie
wtorek, 31 styczeń 2012
image_001.jpgPowszechnie wiadomo, że wszystkie dzieci uwielbiają zimę i związane z nią zabawy. Dlatego też nasza biblioteka co roku organizuje "białe i chłodne" spotkania. Do Filii nr 18 zaproszono maluchy z Przedszkola Nr 53, gdzie bawiły się w zimowe zgadywanki "prawda-fałsz", rysowały portrety bałwanków i oglądały książki o zwierzętach z krainy zimna i lodu. Na zakończenie zajęć odśpiewano piosenkę "Stary niedźwiedź mocno śpi". Kolejne spotkania z przedszkolakami planujemy na okres budzenia się misiów z zimowego letargu.
Barbara Gwóźdź
Czytaj całość...
Tajemnice zawodu aktorskiego
wtorek, 31 styczeń 2012
image_004.jpg26 stycznia 2012 r. Filia nr 18 gościła aktora Teatru im. J. Osterwy w Lublinie - Pana Przemysława Gąsiorowicza. Aktor opowiadał jak należy się przygotować, by dostać się do Szkoły Aktorskiej, następnie zaprezentował kilka ćwiczeń, tzw. aktorskich zadań elementarnych. Uczestnikami spotkania była młodzież z kółka teatralnego.
Natalia KraszkiewiczCzytaj całość...
Spotkanie z zimą
piątek, 27 styczeń 2012
image_001.jpg26 stycznia 2012r. w Filii nr 28 MBP odbyło się spotkanie dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 28 (klasa II integracyjna). Zajęcia miały charakter literacko - plastyczny, nie zabrakło również rozmów na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Uczestnicy byli bardzo aktywni i z zapałem wykonywali powierzone im zadania. Na zakończenie radosne dzieci z ulepionym bałwanem powróciły do szkoły z oczekiwaniem na kolejne spotkanie w bibliotece.
Agnieszka Pawlak-Dziaduch
Czytaj całość...
Bajki terapeutyczne
piątek, 27 styczeń 2012
image_001.jpgW Filii nr 9 został zainaugurowany cykl bajek terapeutycznych na każdy miesiąc, w których uczestniczyło 5 grup przedszkolnych w różnym wieku. W swojej "bajkowej podróży" B. Schieder zaprosiła nas do bajki pt. "Dlaczego śnieg jest biały". Dzieci z wielkim zaciekawieniem wysłuchały treści bajki oraz bardzo chętnie udzielały odpowiedzi na zadawane  pytania. Zastosowane dodatkowo rekwizyty w postaci: złotej obręczy, dzwoneczka, kwiatów i trawy przyniosły zaskakujące efekty, wszyscy chcieli brać udział w inscenizacji. Przedszkolaki świetnie radziły sobie w roli aktorów, a widownia nagradzała występ brawami.
Małgorzata Pachla
Czytaj całość...
Dobrze się znamy i wzajemnie odwiedzamy
piątek, 27 styczeń 2012
image_001.jpg25 stycznia był dniem, w którym pracowników Filii nr 18 spotkały miłe niespodzianki ze strony zaprzyjaźnionych placówek oświatowych. Naszą bibliotekę odwiedziła grupa z Przedszkola Nr 53, aby zapoznać się z książkami dla najmłodszych. Drugim sympatycznym akcentem było zaproszenie na bal karnawałowy do Szkoły Podstawowej Nr 7. Przepiękne stroje i wspaniała zabawa zostały utrwalone na poniższych zdjęciach. Serdecznie dziękujemy wychowawcom i nauczycielom za pamięć i sympatię.
Barbara Gwóźdź
Czytaj całość...
Zimowy czas
piątek, 27 styczeń 2012
image_001.jpgZimową porą do naszej biblioteki przybyły maluchy z "Zielonego Przedszkola" na zajęcia poświęcone temu wyjątkowemu okresowi w roku, który cieszy wszystkie dzieci. Przedszkolaki wzięły udział w rozwiązywaniu "zimowego" quizu i samodzielnie wykonały pracę plastyczną pt.: "Zimowy czas".
Czytaj całość...
Spotkania z lekturą
czwartek, 26 styczeń 2012
image_001.jpgFilia nr 9 gościła uczniów kl. II Szkoły Podstawowej nr 31. Tym razem omawianą lekturą była "Zaczarowana zagroda" A.i Cz. Centkiewiczów. Prezentacja multimedialna umożliwiła dzieciom rozszerzenie wiadomości dotyczących Antarktydy oraz jej mieszkańców. Uczniowie pracując w grupach mieli okazję  wykazać się znajomością lektury poprzez, porządkowanie planu wydarzeń zgodnie z przebiegiem akcji, układanie rozsypanki zdaniowej, rozwiązywanie krzyżówki. Najlepiej pracujący zespół otrzymał nagrodę.
Małgorzata Pachla
Czytaj całość...
Harcerki z Wrocławia
czwartek, 26 styczeń 2012
image_001.jpg25 stycznia 2012 roku odwiedziła nas grupa harcerek z Wrocławia. W czasie ubiegłorocznych ferii  gościliśmy harcerzy z Warszawy. Młodzież poznaje  nasze miasto, uczestnicząc w różnego typu zajęciach, podczas harcerskiego zimowiska w Lublinie. Zabawa w podchody na Starym Mieście zaprowadziła harcerki do filii nr 21, gdzie tym razem korzystając z Internetu poszukiwały szczegółowych wiadomości o tutejszych zabytkach.
Anna Rafalska
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1161 - 1170 z 2120


2015 Rokiem św. Jana Pawła II

250 Lat Teatru Publicznego w Polsce

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego