Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Praca
Mapa strony
Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS
Biblio

Zakładka

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miasta Lublina

Teatr im. H.Ch. Andersena w Lublinie

Polska Sekcja IBBY

Cała Polska Czyta Dzieciom

 Cała Polska Czyta Dzieciom

logo_sagi_lubelszczyzny.jpg

FunEnglish.pl

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin

Pierwsze Kroki
Działalność Filii
Kwiaty i poezje
czwartek, 17 marzec 2011
image_001.jpgJest mowa kwiatów tajemna i cicha,
Od tęczy wzięta, nawiedzona wonią,
Na wielką ucztę podana z kielicha
I bardzo szczodrą i łaskawą dłonią.

                   Mowa kwiatów, Wincenty Pol    

16 marca w Filii Nr 24, wspólnie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej „Roztocze”, mieliśmy okazję poznać krajobrazy słowem malowane. W niezwykły świat kwiatów i roślin przenieśli nas polscy poeci, w barwny sposób opisujący otaczającą nas przyrodę. Mowa kwiatów w poezji była na tyle niezwykła, że zasłuchani i rozmarzeni uczestnicy kilkakrotnie przerywali swoją pracę plastyczną. Owocem naszego spotkania były kolorowe łąki wykonane z bibuły.
Agata Siekierska
Czytaj całość...
Recytacja wierszy Jana Brzechwy
środa, 16 marzec 2011
image_001.jpg15 marca MBP Filia Nr 28 gościła małych aktorów z Przedszkola Nr 57. Dzieci recytowały utwory Jana Brzechwy, znanego poety, powieściopisarza i twórcy znakomitych wierszy i poetyckich opowieści baśniowych dla dzieci. Maluchy do recytacji przygotowały 23 utwory m. in. "Psie smutki", "Samochwała", "Kaczka-dziwaczka", "Tydzień", "Pomidor", "Na straganie", "Tańcowała igła z nitką", "Entliczek- pentliczek". Publiczność, którą stanowiły dzieci z Przedszkola Nr 67 i Niepublicznego Przedszkola "Kolorowe Kredki" z zainteresowaniem słuchała i żywo reagowała na recytowane wiersze.
Agnieszka Pawlak- Dziaduch
Czytaj całość...
Żyjmy z pasją
poniedziałek, 14 marzec 2011
image_001.jpgW piątkowy poranek trzynastkę odwiedziły panie z Klubu Aktywnego Seniora. Tematem spotkania były liczne zainteresowania i rozmowa na temat ich realizacji.
Zaproszony gość pani Alicja Sobczyńska, autorka prezentowanej w filii wystawy opowiadała o swoim warsztacie artystyczno-fotograficznym, pomysłach i marzeniach inspirowanych muzyką. Czas emerytury wolny od obowiązków pozwolił na odkrycie się i samorealizację.

Czytaj całość...
W krainie bajek i baśni
poniedziałek, 14 marzec 2011
image_001.jpgW marcu w Filii Nr 26 odbył się cykl spotkań pt: "W krainie bajek i baśni" dla dzieci z Przedszkola Nr 48 (grupy 4-5 latków). Maluchy uczestniczyły w quizach i zagadkach o swoich ulubionych bohaterach baśni. Wykonały też prace plastyczne - kolorowanki z najpopularniejszych bajek. Przedszkolaki oglądały najciekawsze egzemplarze książek dla najmłodszych, które posiadamy w naszej bibliotece. Największym zainteresowaniem cieszyły się książeczki rozkładane, grające i z puzzlami. Dzieci wysłuchały też jak należy zachować się w bibliotece i jak dbać o swój i wypożyczony księgozbiór.
Anna Gospodarek
Czytaj całość...
Strofy o kwiatach
poniedziałek, 14 marzec 2011
image_001.jpgBiedne fiołki, to nie czas!
Wiatr północny jeszcze wieje,
Śnieg na roli nie topnieje,
Słońce świeci, lecz nie grzeje,
Jeszcze zima- szkoda was!

(Gabriela Puzynina)           

Kwiaty, wiosna i ogrody były 11 marca w Filii Nr 24 głównym tematem spotkania niewidomych i słabowidzących z WTZ przy Spółdzielni Niewidomych. To nasze drugie spotkanie z uczestnikami WTZ z ul. Głowackiego. Wspólnie przygotowaliśmy kwiaty z bibuły.
Czytaj całość...
Podróż w krainę fantazji
poniedziałek, 14 marzec 2011
image_001.jpgW dniach od 01.03 do 11.03 w Filii Nr 15 odbył się cykl lekcji pod hasłem"Podróż w krainę fantazji". Biblioteka gościła klasy drugie Szkoły Podstawowej Nr 29. Spotkania poświęcone były bohaterom lektury Marii Kruger "Karolcia".  
Zajęcia przebiegały w grupach, które rywalizowały między sobą, odpowiadając na szereg pytań dotyczących lektury.
Kolejnym zadaniem było ułożenie chronologicznie wydarzeń i przygód, które przytrafiały się głównym bohaterom.
Czytaj całość...
Wystawa prac dzieci
poniedziałek, 14 marzec 2011
image_001.jpgW marcu w oddziale dziecięcym Filii Nr 26 duzi i mali czytelnicy mogą oglądać wystawę prac dzieci, wykonanych na zajęciach plastycznych, w trakcie tegorocznych ferii zimowych. Młodzi artyści popisali się znajomością różnych technik plastycznych, tworząc kolorowe, płaskie origami, zabawne zwierzątka z toreb papierowych, obrazki malowane na cukrze pudrze lub suchą pastelą. Na wystawie podziwiać można również prace przestrzenne: motyle i słońca z gipsu oraz szkło ozdabiane motywami abstrakcyjnymi, roślinnymi lub zwierzęcymi.
Aleksandra Bednarek
Czytaj całość...
Męczennik z miłości
piątek, 11 marzec 2011
image_001.jpgFilia Nr 6 zaprasza do obejrzenia kilkuczęściowej wystawy o św. Maksymilianie Marii Kolbe. Św. Maksymilian zginął śmiercią głodową w bunkrze w Oświęcimiu 14 sierpnia 1941 r., ofiarowując swoje życie za sierżanta  Franciszka Gajowniczka. Wystawa pokazuje Jego drogę do świętości, która polegała na ogromnej pracowitości  i oddaniu Matce Najświętszej. W tym roku obchodzimy 70. rocznicę Jego śmierci.
Wiesława Szymczak
Czytaj całość...
Filia 24 z wizytą w Przedszkolu
czwartek, 10 marzec 2011
image_001.jpg9 marca b.r, na zaproszenie Pań nauczycielek z Przedszkola Nr 46 w Lublinie, miało miejsce spotkanie z rodzicami przedszkolaków. Celem spotkania było zapoznanie słuchaczy z naszą Biblioteką, z działalnością Filii, przedstawienie bogatej oferty spotkań i wydarzeń kulturalnych. Rodzice przedszkolaków pokrótce zapoznali się z księgozbiorem czytelni dla dorosłych, a przede wszystkim literatury dla dzieci i młodzieży jaką oferujemy w czytelni dla dzieci. Dowiedzieli się również o organizowanych przez nas spotkaniach autorskich, spotkaniach literackich z czytelnikami, wystawach, zajęciach z dziećmi i współpracy z innymi placówkami: m.in.  Warsztatami Terapii Zajęciowej, ze szkołami i przedszkolami, w tym z Przedszkolem Nr 46, w którym mieliśmy przyjemność gościć. Dziękujemy za zaproszenie i z niecierpliwością czekamy na naszych najmłodszych czytelników.
Agata Siekierska
fot: Agnieszka Sokołowska

Czytaj całość...
Pociąg do Kultury
czwartek, 10 marzec 2011
image_001.jpgJuż po raz drugi w swoją podróż wyruszył z Filii Nr 21 Pociąg do Kultury. Jak przystało na środek komunikacji polskiej kolei, jak zwykle był zatłoczony, ale o dziwo!- odjechał o czasie. Podróż rozpoczęła się zapoznaniem podróżujących z załogą – maszynistą Piotrem Skargą, konduktorami - Borysem Jelcynem, Jamesem Deanem i palaczem Ronaldem Reaganem. Wsiadając na naszej stacji - Rynek 11 zastaliśmy w przedziałach już kilku podróżnych - Fiodora Dostojewskiego, Sewerynę Szmaglewską, Tadeusza Kościuszko.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1161 - 1170 z 1862


Rok Oskara Kolberga

Rok 2014 Rokiem Czytelnika

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego