Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Praca
Mapa strony
Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS
Biblio

Zakładka

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miasta Lublina

Teatr im. H.Ch. Andersena w Lublinie

Polska Sekcja IBBY

Cała Polska Czyta Dzieciom

 Cała Polska Czyta Dzieciom

logo_sagi_lubelszczyzny.jpg

FunEnglish.pl

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin

Pierwsze Kroki
Działalność Filii
Kim jest Julian Tuwim?
czwartek, 03 marzec 2011
image_001.jpg„Dobrze wiedziałem, lecz zapomniałem,
Może ktoś z panów wie, czego chciałem?”...


2 marca br. w Filii Nr 24 miało miejsce pierwsze ze spotkań z klasą I Szkoły Podstawowej Nr 29. Razem z uczniami zastanawialiśmy się kim jest poeta, czym różni się poezja od prozy i czy łatwo jest pisać wiersze. Dzieci zapoznały się z sylwetką Juliana Tuwima i jego twórczością. Fantastyczne i pełne humoru wiersze dla dzieci autorstwa Tuwima wykorzystane zostały do gier i zabaw, w których dzieci chętnie brały udział. Uczniowie wykazali się znakomitą znajomością twórczości pisarza. Doskonale znali treść wierszy i dobrze bawili się przy recytacji wybranych fragmentów.
Czytaj całość...
Legendy miast polskich
środa, 02 marzec 2011
image_001.jpgKontynuując cykl lekcji "Legendy miast polskich", 1 marca Filia Nr 9 gościła wychowanków Przedszkola Nr 7. Spragnieni wrażeń zawędrowaliśmy nad Morze Bałtyckie do Gdańska. Miasto zachwyciło dzieci pięknymi kamienicami. Przedszkolaki dowiedziały się jakie ważne wydarzenia są z nim związane. Po uważnym wysłuchaniu legendy "Lwy z gdańskiego ratusza" dzieci chętnie odpowiadały na pytania, utrwalając zdobytą wiedzę.
Kolejnym punktem spotkania było oglądanie wystawy o gdańszczaninie Janie Heweliuszu. Wystawę prezentowała pani Iwona Chołaj, snując opowieść o tym, dziś słabo znanym, a wielkością dorównującym Kopernikowi, astronomie.
Elżbieta Nawrocka, Iwona Chołaj
Czytaj całość...
Międzynarodowy Dzień Kota
poniedziałek, 28 luty 2011
image_001.jpg17 lutego, z okazji Międzynarodowego Dnia Kota, przedszkolaki z Klubu Edukacji "Uśmiech Dziecka" spotkały się z Panią Anią z biblioteki (Filia nr 26) przebraną za mądrego kota, miłośnika książek. Dzieci zapoznały się z rozmaitymi gatunkami kotów, różnicami między domowymi, a dzikimi kotami, uczestniczyły w kocich grach i zabawach. Przedszkolaki wysłuchały kilku bajek o tych zwierzątkach, śpiewały znane im kocie piosenki i brykały razem z tygryskiem. Chętnym dzieciom pomalowano twarze w kocie wzory. Na zakończenie spotkania przedszkolaki przy pomocy kolorowej wełny i bibuły wykleiły portret własnego, papierowego ulubieńca.
Anna Gospodarek
Czytaj całość...
Pory roku - Zima
poniedziałek, 28 luty 2011
image_001.jpgZajęcia plastyczno - literackie odbywające się w trzy kolejne piątkowe popołudnia w  Filii Nr 13 poświęcone były pięknej i mroźnej porze roku - zimie.
Owocem wspólnej pracy małych artystów o dużej inwencji twórczej jest kolejna odsłona z cyklu "Pory roku".
Wyeksponowana praca dzieci, które z wielką radością i zaangażowaniem uczestniczyły w kolejnych etapach tworzenia zachwyca odwiedzających bibliotekę.
Ewa Domaszewicz
fot. Grażyna Mach

Czytaj całość...
Kraina wiecznych lodów
poniedziałek, 28 luty 2011
image_001.jpgDomeczek cały ma z lodu
w lodowej mieszka krainie
z futer ma czapkę i buty
a poznasz go po dziarskiej minie


W ostatnim tygodniu lutego  w Filii Nr 17 odbyły się spotkania, których tematem była Grenlandia i Antarktyda. Biblioteka przywitała dzieci w scenerii „Krainy wiecznych lodów”. Niesamowitą frajdą dla maluchów było przywdzianie stroju Eskimosa, który rozbudził w nich wyobraźnię. Chętnie opowiadali swoje przygody, które spotkały ich w tej zimnej krainie. W różnorodnych formach pracy: konkursach, zajęciach plastycznych, oraz wspólnych zabawach uczestniczyły dzieci z Przedszkola Nr 42.
Czytaj całość...
Warsztaty terapii zajęciowej - Źródło
wtorek, 22 luty 2011
image_001.jpg21 lutego w Filii Nr 29 odbyło się kolejne z cyklu spotkanie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej Źródło.  Na zajęciach niepełnosprawni rozmawiali na temat zwyczaju składania sobie życzeń z różnych okazji oraz wykonali kartki okolicznościowe.
Magdalena Galińska
Czytaj całość...
Wielka wyprawa na Grenlandię
piątek, 18 luty 2011
image_001.jpgW ubiegłym tygodniu tematem spotkań z dziećmi była Grenlandia. Gościliśmy uczniów klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej Nr 34. Celem zajęć było zapoznanie młodych czytelników z okolicami podbiegunowymi, klimatem, żyjącymi tam ludźmi i zwierzętami. Dla podniesienia atrakcyjności spotkania przygotowaliśmy dla naszych gości nie tylko książki i albumy, ale również prezentację multimedialną o życiu na Grenlandii. Zajęcia były wzbogacone szeregiem zabaw i zgadywanek tematycznych, w których bardzo pomocny okazał się globus. Dzieci bezbłędnie rozwiązywały przygotowane zagadki, rebusy oraz ćwiczenia z zakresu spostrzegania wzrokowo-ruchowego (składanie pociętych obrazków przedstawiających zwierzęta z Grenlandii).
Czytaj całość...
Podsumowanie konkursu plastycznego
piątek, 18 luty 2011
image_001.jpgOd połowy lutego w Filii Nr 15 prezentowane są prace plastyczne uczniów klas drugich szkoły Podstawowej Nr 29, którzy brali udział w lekcjach tematycznych o "Zaczarowanej zagrodzie". Hasłem przewodnim konkursu plastycznego były zwierzęta zamieszkujące obszary podbiegunowe. Prace te są graficznym odzwierciedleniem wykładu na w/w temat. Postacie bohaterów książki młodzi twórcy przedstawili za pomocą różnorodnych, ciekawych technik plastycznych.
Larysa Madejek, Monika Błotniak

Czytaj całość...
Z komputerem na Ty
piątek, 18 luty 2011
image_001.jpg„Mam komputer supernowy
z monitorem kolorowym,
klawiaturą, stacją dysków
i malutką zwinną myszką!”
(S.Karaszewski)

Po raz kolejny odwiedziły Filię Nr 17 dzieci z Przedszkola Nr 42. Uczestniczyły one w zajęciach  z cyklu: „Z komputerem na Ty”. Celem warsztatów jest rozbudzenie zainteresowań nowoczesną techniką – zapoznanie z komputerem. Na poprzednich spotkaniach maluchy przyswoiły  sobie podstawowe pojęcia: komputer, monitor, mysz, klawiatura, drukarka, głośniki. Dzisiaj zapoznano ich z możliwościami wykorzystania komputera: do nauki i zabawy.
Czytaj całość...
Jedzie kareta po świecie...
czwartek, 17 luty 2011
image_001.jpgJedzie kareta po świecie, a kto jest w tej karecie?

Przy oknie z lewej strony Kapturek. Jaki? ...
Dalej na stercie poduszek malutki Tomcio ...
Spoza wielkiego kosza śmieją się Jaś i ...
Uwaga! Oj, uwaga! To przecież Baba ...
Koło lalki i misia stoi Sierotka ... 
Pomiędzy walizkami Dziewczynka z ...
A tam, gdzie największy tłok, zgrzyta zębami ...
Ciekawe, czy już wiecie, kto ukrył się w karecie?

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1161 - 1170 z 1841


Rok Oskara Kolberga

Rok 2014 Rokiem Czytelnika

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego