Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio


Lubelska Biblioteka Wirtualna

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

 logo_ibuklibra.jpg


Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Działalność Filii
Warsztaty garncarskie
wtorek, 10 czerwiec 2014
image_001.jpgW Filii nr 24 odbyły się warsztaty garncarskie prowadzone przez pana Piotra Skibę, dla którego garncarstwo z czasem stało się ogromną pasją oraz sposobem na życie. Piotr Skiba prowadzi pracownię garncarską w Zespole Szkół nr 4 w Lublinie, gdzie współpracuje z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną, a także posiada własną pracownię w Jadwisinie. Uczestnikami warsztatów w naszej Filii byli uczniowie z Gimnazjum nr 10, którzy po wykładzie na temat garncarstwa i prezentacji tej niezwykle trudnej sztuki mogli sami spróbować swoich sił lepiąc z gliny.
Magdalena Szymańska
fot. Agnieszka Sokołowska

Czytaj całość...
Franza Kafki praskie cienie i odcienie
wtorek, 10 czerwiec 2014
17 czerwca o losach austriackiego pisarza opowie Urszula Gronowska w Filii nr 10
image_001.jpg
Powiększ
Tajemniczy zamek Czocha
poniedziałek, 09 czerwiec 2014
image_001.jpgZamek Czocha - to twierdza, zamek o charakterze obronnym. Położony w miejscowości Sucha (gmina Leśna - Dolny Śląsk) nad Zalewem Leśniańskim. Zamek powstał jako warownia graniczna z rozkazu króla czeskiego Wacława I. Przez wieki przechodził różne koleje losu. W 1909 r. został zakupiony przez drezdeńskiego przemysłowca Ernsta Gutschowa, a w 1912 przebudowany przez znanego architekta berlińskiego B. Ebhardta i w tej formie widzimy go obecnie. Zamek kryje nadal mnóstwo tajemnic z lat 30 i 40 XX wieku, niewyjaśnionych zagadek i nieodkrytych skarbów.
Czytaj całość...
O potworach z jeziora...
poniedziałek, 09 czerwiec 2014
image_001.jpg5 czerwca w Filii nr 2 mieliśmy kolejną okazję do podziwiania talentu aktorskiego uczniów Gimnazjum im. św. Stanisława Kostki w Lublinie. Wystąpili oni w inscenizacji zatytułowanej "O potworach z jeziora - spotkanie z syrenami", odwołującej się do dzieł literackich, a na koniec podpowiedzieli zgromadzonym widzom, jak poprawnie napisać informację prasową.
Pracownicy filii
Czytaj całość...
Święto wolności
poniedziałek, 09 czerwiec 2014
image_001.jpgZ okazji 25. rocznicy pierwszych wolnych wyborów parlamentarnych Filia nr 34 gościła dr. Bogusława Kasperka, który wygłosił niezwykle ciekawą prelekcję dotyczącą polskiej drogi ku wolności. Wykładowi towarzyszyła prezentacja oraz wystawa. Spotkanie było okazją do przybliżenia młodzieży z Gimnazjum nr 24 w Lublinie najnowszej historii: sytuacji politycznej przed 89 rokiem w Polsce i na świecie, roli papieża Polaka, kampanii wyborczej w naszym mieście i regionie oraz rzeczywistości powyborczej. Młodzież, która uczestniczyła w spotkaniu nie doświadczyła poczucia zagrożenia w tamtym okresie, braku dostępu do prawdy historycznej i informacji, jak również niedostatku podstawowych produktów spożywczych i nie wie, jaki smak mają wyroby czekoladopodobne. Dzięki spotkaniu dowiedziała się, że droga do dzisiejszej wolności nie była ani prosta, ani łatwa.
Czytaj całość...
Koncert Hom Tenks
poniedziałek, 09 czerwiec 2014
image_001.jpgW miniony piątek w Filii nr 2 zabrzmiały rockowe i punk’n’bluesowe brzmienia. A wszystko to za sprawą zespołu muzycznego Hom Tenks, który dla zgromadzonej publiczności wykonał utwory ze swojej EPki „Gorące głowy” oraz kilka całkiem nowych kompozycji. Trio w składzie: Wojtek Maciuszczak (gitara), Konrad Mazurek (perkusja) oraz Piotr Szelest (bas i vocal), powstało w 2012 roku. Zespół stawia na własne kompozycje, w których wielowątkową warstwę muzyczną dopełniają niebanalne teksty.
Pracownicy filii
Czytaj całość...
Dar chleba
poniedziałek, 09 czerwiec 2014
image_001.jpg„Do kraju tego, gdzie kruszynę chleba
Podnoszą z ziemi przez uszanowanie
Dla darów Nieba...
Tęskno mi Panie...”

C.K. Norwid

Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, skąd się bierze chleb? Czym jest w naszym życiu? Idziemy do sklepu i kupujemy bochenek, a chleb nie rośnie przecież na sklepowej półce. „Gdybyśmy zatem lepiej i mądrzej patrzyli (...)” to ziarno niejedno w bochenku chleba byśmy zobaczyli... Od maleńkiego ziarna do pachnącego chleba droga długa i trudna...
Czytaj całość...
Festyn Rodzinny
poniedziałek, 09 czerwiec 2014
image_001.jpgPrzedszkole nr 57 było głównym organizatorem Festynu Rodzinnego, który odbył się 5 czerwca. Nasza Filia zaznaczyła tam swoją obecność kącikiem czytelniczym. Wspólnie z dziećmi bawiliśmy się z książką "Naciśnij mnie", czytaliśmy wiersze Wandy Chotomskiej i Agnieszki Frączek, słuchaliśmy historii o Franklinie i wielu innych bohaterach książek dla najmłodszych. W cieniu drzew dzieci mogły się zregenerować przed licznymi zabawami zorganizowanymi przez panie z przedszkola. Bardzo serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i zaproszenie!
Magdalena Opalka
Czytaj całość...
Fakty i mity o stresie
poniedziałek, 09 czerwiec 2014
Filia nr 12 zaprasza 25 czerwca na wykład mgr Wiolety Firlej
image_001.jpg
Powiększ
Futbolowe piątki
niedziela, 08 czerwiec 2014
American Corner zaprasza na seanse filmowe o tematyce futbolowej
image_001.jpg

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1161 - 1170 z 2876


2016 - Rokiem Henryka Sienkiewicza

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego