Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

Zakładka

Biblio


Lubelska Biblioteka Wirtualna

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

 logo_ibuklibra.jpg


Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Działalność Filii
Interaktywne warsztaty literackie
środa, 16 kwiecień 2014
ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH
image_001.jpg
Powiększ

Czytaj całość...
Zręczny Wrotków
środa, 16 kwiecień 2014
image_001.jpg9 kwietnia w Filii 31 MBP odbyły się po raz pierwszy bezpłatne warsztaty artystyczne "Zręczny Wrotków". Projekt realizowany w ramach programu "Dzielnice Kultury" - Program Rozwoju Kultury w Dzielnicach Lublina". Zajęcia prowadzone były przez P. Ewę Osobę nauczyciela - bibliotekarza z Gimnazjum Nr 3 w Lublinie.
Czytaj całość...
Klub "Pod gąsienicą"
środa, 16 kwiecień 2014
image_001.jpgW roku 2014 w filii nr 37 zainaugurowano działalność czytelniczego klubu dla dzieci. Klub nosi nazwę "Pod gąsienicą", która nawiązuje do sympatycznej gąsienicy namalowanej na ścianie w kąciku z literaturą dla najmłodszych. Spotkania odbywają się w każdą środę i adresowane są do dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Klub to nie tylko wspólne czytanie książek, ale również zagadki, ćwiczenia logopedyczne, prezentacje multimedialne, zabawy ruchowe, a także inne zajęcia, które tematyką nawiązują do literatury dziecięcej.
Czytaj całość...
Pisanki Bogusławy Wójcik
środa, 16 kwiecień 2014
image_001.jpg"Z zielonej fajansowej miski -
jakieś chichoty, jakieś piski...
A to pisanki kolorowe
wiodą rozmowy pisankowe."
M. Terlikowska

W taką wielką "fajansową michę" oblekła się 11 kwietnia Filia nr 10. Ojej! Jakież rozmowy z niej wybrzmiewały. I pisankowe, i dziecięce, i dorosłe. A wszystkie one wiosenne, barwne. Sprawcą zaś całego zamieszania, tradycyjnie już - pani Bogumiła Wójcik.
Czytaj całość...
Dzień Ziemi
wtorek, 15 kwiecień 2014
image_001.jpgZ okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi w Filii nr 37 przeprowadzono cykl zajęć, podczas których dzieci poznały podstawowe informacje na temat dziejów naszej planety oraz o miejscu, jakie zajmuje w kosmosie. Dowiedziały się także jak należy dbać o Ziemię i o jej mieszkańców. W zajęciach uczestniczyło 38 przedszkolaków.
Magdalena Rademacher
Czytaj całość...
Warsztaty Terapii Zajęciowej Źródło
poniedziałek, 14 kwiecień 2014
image_001.jpg10 kwietnia w Filii 29 odbyło się kolejne spotkanie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej Źródło. Tym razem tematem przewodnim spotkania były zbliżające się święta, a wiersze o tematyce wielkanocnej stały się inspiracją do wykonania kolorowych pisanek techniką quillingu.
Magdalena Galińska
Czytaj całość...
Świat Baśni
poniedziałek, 14 kwiecień 2014
image_001.jpg11 kwietnia w Filii 29 odbył się Finał konkursu literackiego Świat Baśni zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 34.
Zmagania konkursowe poprzedził koncert uczennic Pani Iwony Siedlaczek ze Szkoły Muzycznej I stopnia im. T Szeligowskiego. Oliwia, Julia, Karolina, Ania i Ola wprowadziły uczestników konkursu i widownie do krainy baśni. Przybyli mogli odbyć spacer wraz z Czerwonym Kapturkiem, zatańczyć mazura z Pyzą oraz poczuć, co czuje Gerda szukająca Kaja.
Czytaj całość...
Ppłk. Stanisław Magnuszewski (1988-1968) prawda i pamięć
poniedziałek, 14 kwiecień 2014
image_001.jpg10 kwietnia w Filii nr 2 odbył się wykład poświęcony Stanisławowi Magnuszewskiemu – podpułkownikowi 2 Pułku Saperów Kaniowskich. Prelekcję poprowadził historyk Zbigniew Kiełb, który wystąpił w zrekonstruowanym przez siebie ślubnym mundurze Magnuszewskiego, stwarzając wrażenie, jakby sam podpułkownik zaszczycił zebranych swoją obecnością.
Stanisław Magnuszewski to postać niezwykła. Całą prawdę o nim znamy dzięki pamiętnikom i dokumentom, które skrupulatnie archiwizował. Znakomity żołnierz, (odznaczony Krzyżem Niepodległości z Mieczami – drugim najważniejszym odznaczeniem wojennym), a przy tym człowiek z pasją i poczuciem humoru. Oprócz zamiłowania do wojska radość sprawiało mu chodzenie po górach, pływanie kajakiem czy polowanie.
Czytaj całość...
STOP zaśmiecaniu lasów
poniedziałek, 14 kwiecień 2014
image_001.jpgWystawie "Stop zaśmiecaniu lasów", którą można oglądać w Filii nr 35 do 20 kwietnia towarzyszą prelekcje i spotkania o tematyce ekologicznej.
Prezentację multimedialną, quizy przyrodnicze i zabawę ruchową do bajki o zwierzętach przygotowała dla sześciolatków pani Eliza Sadowska z Nadleśnictwa Lubartów. Pan Benon Bujnowski z MDK nr 2 wręczył nauczycielom przyrodnicze medale, dzieci zaś otrzymały od Lasów Państwowych pamiątkowe pocztówki, książeczki, foldery i kalendarze.
Czytaj całość...
STOP zaśmiecaniu lasów
poniedziałek, 14 kwiecień 2014
image_001.jpgRok 2014 - to 90 lat Lasów Państwowych
10 kwietnia 2014 r. Miejska biblioteka Publiczna w Lublinie, Filia nr 3 gościła Przedstawicielkę Nadleśnictwa Świdnik p. Magdalenę Szczepanik.
Pani Magda ukazała dzieciom z Przedszkola Integracyjnego nr 40 oraz seniorom, las w różnych porach roku, występującą tam roślinność i zwierzęta. Przybliżyła nam bardzo trudną i mało spektakularną pracę leśników, omówiła różnorodne zagrożenia lasów w tym także zaśmiecanie i niszczenie drzewostanu.
Nawiązując do wystawy "Stop zaśmiecaniu lasów" dzieci głosowały na ich zdaniem najlepszy plakat.
Wystawa plakatów "Stop zaśmiecaniu lasów" dotarła do naszej biblioteki dzięki pomocy dyrektora MDK nr 2 - Benona Bujnowskiego.
Serdecznie dziękujemy.
Zespół Filii 3
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1161 - 1170 z 2780


2016 - Rokiem Henryka Sienkiewicza

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego