Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Praca
Mapa strony
Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miasta Lublina

Biblio

Zakładka

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Teatr im. H.Ch. Andersena w Lublinie

Polska Sekcja IBBY

 Cała Polska Czyta Dzieciom


FunEnglish.pl

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin

Pierwsze Kroki

Działalność Filii
Tato!
wtorek, 26 czerwiec 2012
image_001.jpgW Filii nr 29 odbyły się spotkania z uczniami klas II ze Szkoły Podstawowej nr 45 oraz  z uczestnikami cotygodniowych zajęć plastycznych z okazji Dnia Ojca.  Podczas nich dzieci wysłuchały opowiadania Sveina Nyhusa pt.: „Tato!”, które zapoczątkowało rozmowę na temat: jaki jest mój tata. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie kolorowych laurek.
Magdalena Galińska
Czytaj całość...
Moda na gry planszowe
wtorek, 26 czerwiec 2012
image_001.jpgW każdą środę w Filii nr 34 odbywa się spotkanie miłośników gier planszowych. Dzieci, a także dorośli z osiedla Węglin zafascynowani światem atrakcyjnych gier logicznych i strategicznych zasiadają  w bibliotece do rozgrywek. W pogodnej atmosferze mali czytelnicy mają także okazję do układania puzzli z wizerunkami ulubionych bohaterów.
Wszystkich zainteresowanych wspólną grą zapraszamy w każdą środę od godziny 15.00 do 17.00.
Aleksandra Antonowicz-Sprawka
Czytaj całość...
Wiosna z Zakamarkami
wtorek, 26 czerwiec 2012
image_001.jpgFilia nr 35 zakończyła realizację projektu "Wiosna z Zakamarkami". Przez trzy miesiące podczas "Bajkowych Poranków" zaprezentowano maluchom 14 książek wydanych przez wydawnictwo "Zakamarki". Głośnej lekturze towarzyszyły zabawy logopedyczne, rytmiczne i plastyczne. W ramach tego projektu można było obejrzeć wystawę "Linnea w ogrodzie Moneta" z komentarzami i zadaniami dla dziadków i wnuków. Dzieci przedszkolne na podstawie wysłuchanych historii tworzyły własne bajeczki - zakończenia  "zakamarkowych" książeczek.
Wiesława Sołtys
Czytaj całość...
XI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
wtorek, 26 czerwiec 2012
image_001.jpgAktualizacja 26 czerwca 2012

Za sobą mamy XI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. W całym kraju z tej okazji odbyło się wiele imprez promujących czytelnictwo, których adresatami były właśnie dzieci.
Głównym celem Fundacji ABCXXI, która organizuje kampanię społeczną „Cała Polska Czyta Dzieciom” od 2001 roku jest uświadamianie roli czytania w rozwoju emocjonalnym dziecka. Przypomina, iż głośne czytanie dzieciom jest najłatwiejszym sposobem  na wychowanie kulturalnego, mądrego i szczęśliwego człowieka,  a także jest wspaniałą i ciekawą alternatywą spędzania wolnego czasu.
Zapraszamy do fotorelacji ze spotkań w Bibliotece Miejskiej w Lublinie.
Beata Wijatkowka
Czytaj całość...
Bajki po angielsku z Helen Doron
poniedziałek, 25 czerwiec 2012
image_001.jpgAktualizacja 25 czerwca 2012

Centra Helen Doron Early English w Lublinie zainicjowały w naszym mieście akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom … Po Angielsku”.  Przedsięwzięcie to jest częścią ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom”, jak również ogólnoeuropejskiej akcji „All of Europe Reads to Kids”. Partnerem akcji jest Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Honorowy patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk.
Akcja „Cała Polska Czyta Dzieciom … Po Angielsku” odbywa się cyklicznie na terenie miejskich bibliotek oraz lubelskich przedszkoli. W trakcie każdego spotkania lektorzy w sposób ciekawy i interaktywny prezentują najmłodszym znane bajki w języku angielskim.
Czytaj całość...
Spotkania poetyckie
poniedziałek, 25 czerwiec 2012
image_001.jpg20 czerwca 2012r. odbyły się drugie poetyckie zajęcia warsztatowe, podczas których przywołano nastrój senny i kojący, w atmosferze którego powstał meliczny wiersz „Kołysanka dla synka”. Wyciszony i „rozkołysany” tekst wypełniły rekwizyty dziecięcego pokoju, a wśród eufonicznych brzmień wprowadzony został nastrój baśniowości.
Czytaj całość...
Nowe oblicze biblioteki!
środa, 20 czerwiec 2012
Wielkie otwarcie BIBLIO
środa, 20 czerwiec 2012
image_058.jpg19 czerwca 2012 r. odbyło się oficjalne otwarcie Biblio -  biblioteki multimedialnej będącej filią Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego.
W atrakcyjnym inauguracyjnym programie trwającym kilka godzin, każdy bez względu na wiek, zainteresowania czy predyspozycje ruchowe mógł znaleźć coś dla siebie. Oficjalne otwarcie przez Dyrektora MBP Piotra Tokarczuka, Prezydenta Miasta Lublina Krzysztofa Żuka i Radnych UM poprzedził festyn, na którym nie zabrakło konkursów, nagród, wielkiej loterii i mnóstwa innych atrakcji dla małych i dużych. Latające rowery, żyroskop, pieczenie podpłomyków, ścianki wspinaczkowe, rodeo, czerpanie papieru oraz szereg innych atrakcji stworzyły klimat rodzinnego pikniku.
Po wypuszczeniu w niebo biało-seledynowych baloników, każdy mógł osobiście przekonać się o nowoczesnym charakterze placówki.
Koncert zespołu TaLLib i D'Roots Brothers Band zgromadził pod sceną swoich fanów, a następnie po zmroku można było zobaczyć atrakcyjny fire show. Całość zamknął pokaz sztucznych ogni oraz przepięknie zgrany z muzyką pokaz animacji laserowej.
Biblio zlokalizowane jest przy ulicy Szaserów 13, w budynku w pełni oddającym nowatorski charakter instytucji. To połączenie tradycyjnej biblioteki oraz nowoczesnej mediateki pozwalającej na rozwijanie pasji oraz zainteresowań użytkowników w każdym wieku. Oprócz korzystania z bogatych zbiorów, biblioteka będzie oferowała uczestnictwo w różnego rodzaju zajęciach edukacyjnych, licznych wystawach, prezentacjach oraz spotkaniach z artystami.
Zapraszamy do korzystania z naszej najnowszej placówki. Już od dziś można zostać nowoczesnym czytelnikiem.
Beata Wijatkowka
Czytaj całość...
Błękitny anioł światowego kina
wtorek, 19 czerwiec 2012
image_001.jpg„Piękność jest dla kobiety ważniejsza niż inteligencja, bo mężczyźnie łatwiej przychodzi patrzenie niż myślenie.”
Marlena Dietrich

Filia nr 18 prezentuje wystawę poświęconą jednej z najsłynniejszych aktorek XX wieku – Marlenie Dietrich. Niemiecka aktorka i piosenkarka, obywatelka amerykańska ma na swoim koncie ponad 30 głównych kreacji filmowych. Jej najsłynniejsze filmy to Błękitny anioł, Maroko, Szanghaj Ekspres, Destry znowu w siodle, Świadek oskarżenia i Wyrok w Norymberdze. Dokonała ogromnej ilości nagrań płytowych. Pozostaje jedną z najsłynniejszych aktorek XX wieku oraz ikoną kina. Z sylwetką aktorki zapoznali się m. in. uczniowie VI Liceum im. H. Kołłątaja w Lublinie.
Barbara GwóźdźCzytaj całość...
W krainie dzikich zwierząt
wtorek, 19 czerwiec 2012
image_001.jpg13 czerwca w Filii na 24 odbyło się kolejne spotkanie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej Roztocze. Zebrani udali się w podróż po świecie dzikich zwierząt między innymi dzięki oglądaniu ilustracji książkowych w formacie 3D. Osoby niepełnosprawne poprzez udział w zabawach i konkursach poznały wiele fascynujących faktów oraz ciekawostek z życia różnych gatunków zwierząt. Spotkanie uwieńczyły zajęcia plastyczne podczas których uczestnicy stworzyli fantastyczne i nierealne zwierzęta.
Magdalena Szymańska
fot. Agnieszka Sokołowska

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1161 - 1170 z 2242


2015 Rokiem św. Jana Pawła II

250 Lat Teatru Publicznego w Polsce

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego