Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

Zakładka

Biblio


Lubelska Biblioteka Wirtualna

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

 logo_ibuklibra.jpg


Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Działalność Filii
Amerykańskie kino drogi
poniedziałek, 05 maj 2014
American Corner zaprasza na seans filmowy
image_001.jpg
Powiększ
Brakuje nam Was!
środa, 30 kwiecień 2014
"Brakuje nam Was! - We miss You!" 
zmiana terminu
9 maja na Placu Litewskim w Lublinie
image_001.jpg
Powiększ

Czytaj całość...
Spotkanie z teatrem
środa, 30 kwiecień 2014
image_001.jpgW Filii 29 odbyły się kolejne zajęcia z wiedzy o teatrze dla najmłodszych. Tym razem udział wzięły dzieci z Przedszkola 56. Podczas spotkania poznały rodzaje lalek teatralnych oraz uczestniczyły we wspólnej zabawie w teatr, która przysporzyła im sporo radości.
Magdalena Galińska
Czytaj całość...
Lubelskie Dni Seniora
środa, 30 kwiecień 2014
image_001.jpgAktualizacja 8 maja 2014

W dniach od 23 do 29 kwietnia w naszym mieście trwały Lubelskie Dni Seniora. To bardzo ważne wydarzenie, ponieważ w Lublinie seniorzy stanowią ok. 21 procent mieszkańców, a wielu z nich jest czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom zorganizowaliśmy wiele ciekawych wydarzeń. Seniorzy mogli wziąć udział w warsztatach literackich, komputerowych, inscenizacjach teatralnych, spotkaniach integracyjnych i międzypokoleniowych, chętni mogli spróbować swoich sił w zajęciach poprawiających kondycję.
Zapraszamy do zapoznania się z nie tylko zdjęciową relacją z odbytych spotkań.
Czytaj całość...
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
wtorek, 29 kwiecień 2014
logocz.pngŚwiatowy Dzień Książki i Praw Autorskich  to  ustanowione w 1995 roku przez UNESCO doroczne święto mające na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim. 23 kwietnia to  symboliczna data dla literatury światowej. W tym dniu, w roku 1616 zmarli Miguel de Cervantes, William Shakespeare i Inca Garcilaso de la Vega (przy czym datę śmierci Shakespeare’a podaje się według kalendarza juliańskiego, a pozostałych dwóch – według gregoriańskiego). Na ten sam dzień przypada również rocznica urodzin lub śmierci innych wybitnych pisarzy, np. Maurice’a Druona, Halldóra Laxnessa, Vladimira Nabokova, Josepa Pla i Manuela Mejía Vallejo.
Czytaj całość...
Tydzień Bibliotek
wtorek, 29 kwiecień 2014
Tydzień Bibliotek 2014 pod hasłem: „Czytanie łączy pokolenia”
image_001.jpg

Po raz jedenasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja 2014 r., Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Czytaj całość...
Noc Bibliotek 2014
wtorek, 29 kwiecień 2014
image_002.jpgBiblioteki stają się multimedialnymi punktami dostępu do kultury, przestrzenią, która łączy w sobie miłą atmosferę, poczucie bycia u siebie, z tym, co najciekawsze w miejscach publicznych – możliwością poznawania nowych osób, bycia razem z innymi ludźmi. To także miejsca spotkań, komunikacji społecznej, dostępu do żywej wiedzy, informacji, kultury i edukacji – to miejsce dla każdego. Dlatego warto podczas Nocy Bibliotek zajrzeć do filii MBP w Lublinie, które przygotowały oryginalną i atrakcyjną ofertę kulturalną.
Czytaj całość...
Muzyka dla malucha
wtorek, 29 kwiecień 2014
image_001.jpg"Muzyka dla malucha" to cykliczne zajęcia prowadzone w Filii nr 35  we środy w godz. 12:30-13:30 i 16:30-17:00  przez panie Agatę Szlązak i Barbarę Pazur dla niemowląt i małych dzieci do lat trzech.
Zajęcia prowadzone według teorii uczenia muzyki Edwina E. Gordona wspierają rozwój muzyczny dzieci już od urodzenia według ich indywidualnych potrzeb i wrodzonych predyspozycji. Najmłodsi uczą się muzyki tak, jak każdy uczy się mowy.

Czytaj całość...
Międzynarodowy Dzień Ziemii
wtorek, 29 kwiecień 2014
image_001.jpgZ okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi Filię nr 8 odwiedziły maluchy z Przedszkola "Bajkolandia". Dzieci uczyły się jak można wykorzystać surowce wtórne do budowania różnych przedmiotów przeznaczonych do zabawy.
Filia wcześniej ogłosiła konkurs ekologiczny, w którym udział brały wszystkie maluchy. Po wspólnej zabawie przedszkolaki otrzymały nagrody.
Czytaj całość...
Klub "Pod gąsienicą"
piątek, 25 kwiecień 2014
image_001.jpgW ramach działalności „Klubu pod Gąsienicą” zaprosiliśmy przedszkolaków do obejrzenia przedstawienia pt. „Królewna Śnieżka”,  przygotowanego przez uczniów klasy II Szkoły Podstawowej nr 4 w Lublinie. Spotkanie przeniosło wszystkich w piękny baśniowy świat.
Natalia Kraszkiewicz
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1161 - 1170 z 2803


2016 - Rokiem Henryka Sienkiewicza

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego