Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Praca
Mapa strony
Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS
Biblio

Zakładka

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Biuletyn Informacji Publicznej

Urząd Miasta Lublina

Teatr im. H.Ch. Andersena w Lublinie

Polska Sekcja IBBY

Cała Polska Czyta Dzieciom

 Cała Polska Czyta Dzieciom

logo_sagi_lubelszczyzny.jpg

FunEnglish.pl

Dzielnicowy Dom Kultury Węglin

Pierwsze Kroki
Działalność Filii
Wizyta pierwszoklasistów w Filii 5
czwartek, 10 marzec 2011
image_001.jpgW poniedziałek  07 marca 2011r. Filię 5 odwiedzili uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej Nr 17. Było to przemiłe spotkanie,  które pozwoliło najmłodszym czytelnikom poznać bibliotekę osiedlową różniącą się trochę od biblioteki szkolnej. Zainteresowanie książkami wspomogły nagrania muzyczne (znanych wierszy Jana Brzechwy), przy których dzieci chętnie podskakiwały w rytm muzyki. Książki o różnorodnej tematyce, możliwość wypożyczenia bajek czy audiobooków z lekturami wzbudziła gorącą potrzebę natychmiastowego zapisania się do biblioteki, w której każdy z nich znajdzie coś dla siebie. Młodzi czytelnicy  z chęcią odgadywali hasła krzyżówki, a nawet okazali się niepokonani w poprawianiu błędnych tytułów znanych im lektur szkolnych. W czasie spotkania dzieci wykonywały kolorowe zakładki do  książek. Pasowani na czytelników Filii 5  pierwszoklasiści obiecali odwiedzać bibliotekę, w której jak sami stwierdzili poczuli się bardzo dobrze. 
Anna Woroniak, Anna Smolińska
 
Czytaj całość...
Szkolenie dla Superbabci
czwartek, 10 marzec 2011
image_001.jpg8 marca 2011 r. w Filii Nr 21 rozpoczęła się kolejna edycja szkolenia w zakresie podstaw obsługi komputera. Adresatkami cotygodniowych zajęć są panie z lubelskiej Szkoły Superbabci i Superdziadka. Już po pierwszym spotkaniu kursantki potrafiły wskazać podstawowe urządzenia zewnętrzne, związane z pracą na komputerze, jak również wiele z nich wykorzystać w praktyce. Panie poznały również podstawowe ikony komputerowe oraz ich zastosowanie, co ułatwiło podejmowanie pierwszych kroków w wirtualnym świecie.
Agnieszka Małysz
Czytaj całość...
Magiczne szkatułki
czwartek, 10 marzec 2011
image_001.jpgW piątkowe popołudnie w bibliotece przy ul.Grażyny 13 liczna grupa dzieciaków budowała magiczne pudełka. Tajemnicza forma bardzo zafascynowała małych konstruktorów, a wyobraźnia kreśliła różne wzory. Z dużym zapałem i niewielką pomocą opiekunów wykonywały je ciekawe efektu końcowego, który był radością i zaskoczeniem.
Ewa Domaszewicz
fot. Grażyna Mach

Czytaj całość...
Kolorowe zakładki
wtorek, 08 marzec 2011
image_001.jpg2 marca odbyło się kolejne, cykliczne spotkanie z grupą podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy"Roztocze". Były to zajęcia plastyczne, na których wykonywaliśmy wspólnie kolorowe zakładki do książek. Pomysł ten spotkał się z aprobatą wychowawców Ośrodka. Wszyscy uczestnicy chętnie przy niewielkiej pomocy z naszej strony, zrobili bardzo ciekawe, zdobione wiosennymi motywami zakładki. Niektórzy chcieli sprawić miłą niespodziankę w postaci zakładki kolegom, którzy nie mogli tym razem przyjść do nas.
Czytaj całość...
2011 Rokiem Czesława Miłosza
wtorek, 08 marzec 2011
image_001.jpgFilia Nr 17 MBP  w Lublinie zaprasza do obejrzenia wystawy  poświęconej 100. rocznicy urodzin Czesława Miłosza. Wystawa w holu biblioteki przykuwa uwagę odwiedzających czytelników. Zdjęcia zamieszczone na wystawie pochodzą z kalendarza na rok 2011 wydanego przez Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”. Otrzymaliśmy je dzięki uprzejmości Pani Ireny  Sturm, zaprzyjaźnionej z naszą filią powieściopisarki na stałe mieszkającej w USA.
Ciekawe fotografie, wzbogacone fragmentami poezji rodzą refleksję i kontrowersję, stanowić również będą cenną pomoc dydaktyczną.
Czytaj całość...
Bajki terapeutyczne
poniedziałek, 07 marzec 2011
image_001.jpgW lutym odbył się cykl lekcji w Przedszkolu Nr 75 poświęcony bajkom terapeutycznym. Zajęcia dotyczyły tematu wzajemnej akceptacji, radzenia sobie z problemami, zmartwieniami i lękami. Dzieci chętnie brały udział w dyskusji i zabawach, ucząc się przy tym szacunku do siebie i kolegów, a także uwrażliwienia na potrzeby i słabości innych.
Ewa Jabłońska
Czytaj całość...
Kobieta i ogród
piątek, 04 marzec 2011
image_001.jpgWzajemne dopełnione piękno, urocze kobiety i tajemnicze ogrody. Praca w ogrodzie, radość z życia, odpoczynek, randka to temat wystawy "Kobieta i Ogród".
Wystawę złożoną z reprodukcji głównie malarstwa angielskiego schyłku XIX w. i początku XX w. można oglądać w holu biblioteki Filii Nr. 3, przy ul. Hutniczej 20 do 20 marca. Wystawie towarzyszy ekspozycja publikacji o kobiecych strojach.
Niedzińska Jolanta
Czytaj całość...
Tydzień z Internetem 2011
piątek, 04 marzec 2011
image_001.jpg3 marca, w ramach kampanii „Tydzień z Internetem 2011”, w Filii Nr 24 przy ulicy Juranda odbyły się pierwsze z cyklu zajęcia komputerowe dla seniorów. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z rozkładem klawiszy na klawiaturze, zasadą działania myszki, a także zapoznać się ze znaczeniem pojęć takich jak klawiatura qwerty, ikona, pulpit, przeglądarka internetowa itd. Własnoręczne włączenie komputera, zalogowanie i uruchomienie przeglądarki internetowej spotkały się z dużym entuzjazmem.

Czytaj całość...
Z komputerem na Ty
czwartek, 03 marzec 2011
image_001.jpg„Jutro wstanę o świcie
narysuję obrazek na pulpicie,
na komputerze swym kolorowym
zagram z Ewą w kolory.
Jestem ciekawa świata,
chcę Cię poznać komputerze
jak własnego brata”
.

Wszystkie dzieci lubią rysować i malować. Uczestnicząc  w cyklicznych spotkaniach ”Z komputerem na Ty” organizowanych w Filii Nr 17  rysowały wykorzystując różne sposoby: kredki, ołówki, farby. Jakież było zdziwienie dzieci z Przedszkola Nr 42, kiedy Pani Bibliotekarka poinformowała ich, że będziemy bawić się w „RYSOWANIE Z KOMPUTEREM.” - Rysowanie z komputerem? - powtarzały kilkakrotnie. - Tak, rysowanie z komputerem!, a wykonywane ćwiczenia rysunkowe będą związane z twórczością Jana Brzechwy.
Czytaj całość...
Kim jest Julian Tuwim?
czwartek, 03 marzec 2011
image_001.jpg„Dobrze wiedziałem, lecz zapomniałem,
Może ktoś z panów wie, czego chciałem?”...


2 marca br. w Filii Nr 24 miało miejsce pierwsze ze spotkań z klasą I Szkoły Podstawowej Nr 29. Razem z uczniami zastanawialiśmy się kim jest poeta, czym różni się poezja od prozy i czy łatwo jest pisać wiersze. Dzieci zapoznały się z sylwetką Juliana Tuwima i jego twórczością. Fantastyczne i pełne humoru wiersze dla dzieci autorstwa Tuwima wykorzystane zostały do gier i zabaw, w których dzieci chętnie brały udział. Uczniowie wykazali się znakomitą znajomością twórczości pisarza. Doskonale znali treść wierszy i dobrze bawili się przy recytacji wybranych fragmentów.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1161 - 1170 z 1850


Rok Oskara Kolberga

Rok 2014 Rokiem Czytelnika

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego