Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio


Lubelska Biblioteka Wirtualna

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

 logo_ibuklibra.jpg


Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Działalność Filii
Coś dobrego na wakacje...
piątek, 13 czerwiec 2014
image_001.jpgZbliżają się wakacje, a wraz z nimi pytania o „coś lekkiego”, „coś na plażę”, „coś na zrelaksowanie” czy po prostu „coś dobrego na wakacje”.  Chcąc ułatwić Czytelnikom poszukiwania oraz zachęcić do wyboru „wakacyjnej” lektury Filia nr 31 przygotowała wystawę „Weź mnie na wakacje”. Książki zostały wybrane na podstawie rankingów internetowych oraz preferencji naszych Czytelników.
Czytaj całość...
XIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
piątek, 13 czerwiec 2014
image_001.jpgAktualizacja 13 czerwca 2014

Fundacja ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom już po raz trzynasty ogłosiła w całym kraju tydzień czytania dzieciom. Jest to największe doroczne święto czytelnicze. W jego realizację włączają się instytucje i osoby prywatne, którym bliskie są idee zapewnienia dzieciom prawidłowego rozwoju emocjonalnego i intelektualnego.
Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, jako jeden z propagatorów kampanii czytania, przygotowała program imprez czytelniczych dla dzieci. Zapraszamy do lektury naszych relacji i obejrzenia zdjęć.
Beata Wijatkowska
Czytaj całość...
Z książką ku truskawkowym polom
czwartek, 12 czerwiec 2014
Filia nr 12 zaprasza młodzież na spotkanie  23 czerwca, o godz. 16.00
image_001.jpg
Powiększ
Kamishibai  teatr ilustracji
czwartek, 12 czerwiec 2014
image_001.jpgKamishibai – to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków wykonanych na kartonowych planszach o wymiarach 37x27,5 wsuwanych do butai - małego drewnianego parawanu, mająca swoje źródło w XII-wiecznych buddyjskich rulonach z umoralniającymi historiami obrazkowymi.
Teatr ten przeżywa renesans w XX-wiecznej Japonii. Jednakże zamiera po kilkudziesięciu latach wyparty przez telewizję.
Czytaj całość...
Znam swoje miasto - Lublin
środa, 11 czerwiec 2014
image_001.jpg6 czerwca br. w Przedszkolu nr 10 z którym współpracuje Filia nr 8, odbył się Międzyprzedszkolny Turniej Wiedzy "Znam swoje miasto - Lublin". W konkursie brały udział dzieci z Przedszkoli nr 5, 10, 48, 50 i 65. Do Jury zostały zaproszone panie bibliotekarki. Przedszkolaki wykazały się dużą  znajomością wiedzy o naszym mieście. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.
Czytaj całość...
Książka ćwierćwiecza wolności
środa, 11 czerwiec 2014
Wyniki plebiscytu na książkę ćwierćwiecza wolności.
image_001.jpg
Powiększ

Czytaj całość...
Fakty i mity o stresie
wtorek, 10 czerwiec 2014
image_001.jpg"Ludzka odporność na stres przypomina łodygę bambusa: na pierwszy rzut oka nikt nie dałby wiary, jak bardzo jest elastyczna"
Jodi Picoult
W Filii nr 33 odbyło się spotkanie z panią mgr Wioletą Firlej, psychologiem pracującym w 1 Wojskowym Szpitalu Klinicznym. Wykład połączony z prezentacją multimedialną nosił tytuł "Fakty i mity o stresie". Prelegentka dokonała próby obalenia 13 mitów jakie narosły wokół pojęcia stresu. Omówiła objawy przewlekłego stresu, a także bufory antystresowe (czynniki ochronne). Mówiła o konstruktywnych metodach radzenia sobie ze stresem i ogromnych pokładach możliwości jakie tkwią w nas samych.
Ewa Honory
Czytaj całość...
Warsztaty garncarskie
wtorek, 10 czerwiec 2014
image_001.jpgW Filii nr 24 odbyły się warsztaty garncarskie prowadzone przez pana Piotra Skibę, dla którego garncarstwo z czasem stało się ogromną pasją oraz sposobem na życie. Piotr Skiba prowadzi pracownię garncarską w Zespole Szkół nr 4 w Lublinie, gdzie współpracuje z dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną, a także posiada własną pracownię w Jadwisinie. Uczestnikami warsztatów w naszej Filii byli uczniowie z Gimnazjum nr 10, którzy po wykładzie na temat garncarstwa i prezentacji tej niezwykle trudnej sztuki mogli sami spróbować swoich sił lepiąc z gliny.
Magdalena Szymańska
fot. Agnieszka Sokołowska

Czytaj całość...
Franza Kafki praskie cienie i odcienie
wtorek, 10 czerwiec 2014
17 czerwca o losach austriackiego pisarza opowie Urszula Gronowska w Filii nr 10
image_001.jpg
Powiększ
Tajemniczy zamek Czocha
poniedziałek, 09 czerwiec 2014
image_001.jpgZamek Czocha - to twierdza, zamek o charakterze obronnym. Położony w miejscowości Sucha (gmina Leśna - Dolny Śląsk) nad Zalewem Leśniańskim. Zamek powstał jako warownia graniczna z rozkazu króla czeskiego Wacława I. Przez wieki przechodził różne koleje losu. W 1909 r. został zakupiony przez drezdeńskiego przemysłowca Ernsta Gutschowa, a w 1912 przebudowany przez znanego architekta berlińskiego B. Ebhardta i w tej formie widzimy go obecnie. Zamek kryje nadal mnóstwo tajemnic z lat 30 i 40 XX wieku, niewyjaśnionych zagadek i nieodkrytych skarbów.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1161 - 1170 z 2883


2016 - Rokiem Henryka Sienkiewicza

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego