Działalność Filii
Jak powstaje książka?
poniedziałek, 27 listopad 2017
image_001.jpg23 listopada w Przedszkolu Parafialnym im. bł. Honorata Koźmińskiego przy ul. Zbożowej w Lublinie odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyły panie z Wydawnictwa „Gaudium” Marzena Kosmala i Ewa Pomykało-Grabowska , bibliotekarze z Filii nr 38 Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz 86 przedszkolaków. Panie z Wydawnictwa wyjaśniły, że słowo „gaudium” oznacza radość – radość tworzenia książek.
Czytaj całość...
Dzień Niepodległości
poniedziałek, 27 listopad 2017
image_001.jpgPatriotyzm, bohater narodowy, początki państwa polskiego, legendy i bajki polskie, to główne tematy listopadowych spotkań w Filii 39, związanych z przypadającą w tym miesiącu rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. W imprezach wzięli udział uczniowie klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Lublinie oraz uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej „Misericordia”. 
W ramach współpracy ze Środowiskowym Hufcem Pracy pani Renata Kopyść przedstawiła postać Tadeusza Kościuszki poprzez prezentację multimedialną Śladami Tadeusza Kościuszki.
Czytaj całość...
Dzień Telewizji
poniedziałek, 27 listopad 2017
image_001.jpg21 listopada obchodzony był dzień telewizji. W związku z tym Filia nr 38 zaprosiła do współpracy panią prof. Nataszę Ziółkowską-Kurczuk - reżysera, scenarzystę i dziennikarza, kierownika Telewizji Akademickiej TV UMCS. Pani profesor opowiedziała gimnazjalistom o swoim debiucie w roli reportera, pracy radiowca i pierwszych produkcjach filmowych. Być może za kilka lat to właśnie z tego grona wyłoni się znany filmowiec... Powodzenia!
Czytaj całość...
Święto Niepodległości
poniedziałek, 27 listopad 2017
image_001.jpg21 listopada 2017 roku w Filii nr 16 odbyło się spotkanie dzieci z Przedszkola nr 52 z seniorami z Domu Opieki Społecznej „Kalina”. Okazją do spotkania było Święto Niepodległości. Przedszkolaki wystąpiły w montażu słowno-muzycznym przygotowanym przez panią Ewę Misztal i panią Elżbietę Bałandę. Przedstawienie rozpoczęło się polonezem, a następnie został odśpiewany Hymn Polski.
Czytaj całość...
Lubisz bajki?
poniedziałek, 27 listopad 2017
image_001.jpgW związku z goszczącą w Filii nr 34 wystawą ilustracji „Lubisz bajki?” Evgeniji Burchak miały miejsce dwa spotkania z uczniami SP 50 i dziećmi z przedszkola Sióstr Urszulanek poświęcone ilustracji książek dla dzieci i młodzieży. Wprowadzeniem do lekcji było przedstawienie historii ilustracji, jej rodzaje oraz cechy, które ją wyróżniają. Lekcji towarzyszyła prezentacja różnorodnych ilustracji z bajek, baśni i książek obrazkowych. Dzieci chętnie opowiadały o swoich wrażeniach po uważnym ich obejrzeniu. Ich wrażliwość i spostrzegawczość pozwalała odczytać klimat i treść ilustrowanej opowieści.
Czytaj całość...
Zaduszki literackie
poniedziałek, 27 listopad 2017
image_001.jpg„Z rzeczy świata tego zostaną tylko dwie,
Dwie tylko: poezja i dobroć... i więcej nic...”
C. K. Norwid

Nostalgia, refleksja i zaduma towarzyszyły listopadowemu spotkaniu z literaturą. W Filii nr 21 gościliśmy podopiecznych Fundacji Wzajemnego Wsparcia Klucz. Jesienna aura i klimat wspomnień stały się inspiracją do rozważań o literaturze, szczególnie tej poświęconej przemijaniu. Temat śmierci od wieków budził skrajne emocje, w średniowieczu epatowano motywem „dance macabre”, personifikowano i oswajano to zjawisko, preferując ascezę i umartwianie jako idealny sposób na osiągnięcie zbawienia. W okresie preromantyzmu przez Europę przetoczyła się fala samobójstw młodych ludzi, którzy na wzór bohatera powieści J. W. Goethego, Wertera, w śmierci szukali antidotum na „Weltschmerz”.
Czytaj całość...
Warsztaty dla seniorów
czwartek, 23 listopad 2017
Filia nr 34 zaprasza
image_001.jpgCzupiradełko
czwartek, 23 listopad 2017
Filia nr 34 zaprasza
image_001.jpg


Świąteczne spotkania dla dzieci
czwartek, 23 listopad 2017
Filia nr 21 zaprasza
image_001.jpg


<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 101 - 110 z 3770


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego