Działalność Filii
Zagrajmy w Bibliotekę!
piątek, 27 kwiecień 2018
Zachęcamy do udziału w grze miejskiej!
image_001.jpg


Czytaj całość...
W świecie matematyki
piątek, 27 kwiecień 2018
image_001.jpgNaukę programowania dla dzieci można łączyć z rozwijaniem umiejętności w różnych dziedzinach. Przekonali się o tym uczniowie klas III Szkoły Podstawowej nr 3 w Lublinie. Podczas kolejnego spotkania w w Filii nr 38 dzieci wykonywały zadania z kodowania połączone z wyzwaniami matematycznymi. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego interaktywnego quizu przygotowanego przy pomocy aplikacji Kahoot. W działaniach off-line zadaniem było zaprojektowanie wieży z kubków, której wartość liczbowa wynosiła 30 i rozpisanie kodu za pomocą działania matematycznego.
Czytaj całość...
Zwykłe - Niezwykłe
czwartek, 26 kwiecień 2018
image_001.jpg„Zwykłe - Niezwykłe” to nowy cykl spotkań organizowany w Roku Praw Kobiet przez pracowników Filii nr 21. Będziemy prezentować sylwetki wybitnych, sławnych, nietuzinkowych Polek, które dzięki swoim ambicjom, ciężkiej pracy i nonkonformizmowi zapisały się w historii kraju, Europy, a nawet świata. Maria Skłodowska-Curie niewątpliwie była jedną z nich. To właśnie jej poświęcony był pierwszy cykl zajęć, które trwały od 16 do 23 kwietnia. Łącznie udział w spotkaniach wzięło niespełna 200 uczniów szkół podstawowych.
Czytaj całość...
Polskie miasta w legendach
czwartek, 26 kwiecień 2018
image_001.jpgW Filii nr 24 wspólnie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej Roztocze postanowiliśmy dowiedzieć się jak powstały nazwy polskich miast. Po obejrzeniu prezentacji przedstawiającej herby oraz informacje dotyczące wielu miast, wysłuchaliśmy m. in. legend o nazwie Torunia, Poznania, Kielc czy Konina. Mieliśmy okazję obejrzeć również fragment przedstawienia teatralnego pt. „Wars i Sawa”. Na zakończenie wykonaliśmy herby miast, które mieliśmy okazję dziś bliżej poznać.
Magdalena Szymańska-Mazurek
fot. pracownicy Filii

Czytaj całość...
Czy ja dbam o środowisko?
czwartek, 26 kwiecień 2018
image_001.jpgZ okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi, który przypada na dzień 22 kwietnia, w Filii nr 24 odbył się cykl zajęć poświęconych tematyce ekologii i ochrony środowiska. W zajęciach uczestniczyły dzieci z Przedszkoli nr 46, 49, 69 oraz ze Szkół Podstawowych nr 29 i 38. Po wysłuchaniu kilku wierszy i opowiadań o naszej planecie, dzieci zapoznały się  m. in. z takimi pojęciami jak: ekologia, recykling czy segregacja odpadów.
Czytaj całość...
Kino dla Seniorów
czwartek, 26 kwiecień 2018
Filia nr 32 (BIBLIO) zaprasza
image_001.jpg


Planszówkowe środy w Biblio
czwartek, 26 kwiecień 2018
Filia nr 32 (BIBLIO) zaprasza
image_001.jpg


Ptasie radio
czwartek, 26 kwiecień 2018
image_001.jpgPodczas kolejnych zajęć z cyklu „Poznaj warsztat ilustratora”, Filia nr 38 gościła klasę III d ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Lublinie. Uczestnicy wysłuchali wykładu związanego z powstawaniem ilustracji cyfrowej oraz włączyli się w rozmowę o technikach plastycznych stosowanych w różnego rodzaju publikacjach. Po wysłuchaniu „Ptasiego Radia” J. Tuwima w wykonaniu Piotra Fronczewskiego uczestnicy przystąpili do wykonania wspólnej książki obrazkowej.
Czytaj całość...
Koło plastyczne
czwartek, 26 kwiecień 2018
image_001.jpgNa ostatnich dwóch spotkaniach koła plastycznego w Filii nr 38 MBP, doskonaliliśmy warsztat akwarelowy. Kontynuując rozpoczęte prace, skupiliśmy się na szczegółach i wykańczaniu projektów.  Powstało wiele ciekawych i zróżnicowanych akwareli, o czym można się przekonać oglądając naszą fotogalerię.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 101 - 110 z 4092


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego