Działalność Filii
Planszówkowe środy w Biblio
czwartek, 01 marzec 2018
image_001.jpg21 lutego, po przerwie, do Biblio powróciły planszówkowe środy. Podczas ostatniego spotkania na tapetę wzięliśmy dwie karcianki - "6 bierze" oraz "Strażniczki", a także kooperacyjną grę dedukcyjną - Rising 5: Runy Asteros.
Czytaj całość...
Dykteryjki
czwartek, 01 marzec 2018
image_001.jpgWe wtorek (28 lutego) ruszyła druga edycja zajęć dla najmłodszych czytelników. W związku z zaistniałą sytuacją pogodową - czyli przybyciem zimy, temat zajęć również był zimowy.
Czytaj całość...
Św. brat Albert Chmielowski
czwartek, 01 marzec 2018
image_001.jpgŚw. brat Albert Chmielowski - urodził się 20 sierpnia 1845 r. w Igołomi koło Krakowa. Jako osiemnastoletni student Szkoły Rolniczo-Leśnej w Puławach brał udział w powstaniu styczniowym. W przegranej bitwie pod Miechowem został ranny, w wyniku czego amputowano mu nogę. Po wydostaniu się z niewoli, wyjechał do Francji. W 1864 r. rozpoczął studia malarskie w Paryżu. Po amnestii w 1865 r. przyjechał do Warszawy, gdzie również studiował malarstwo, które później kontynuował w Gandawie i w Akademii Sztuk Pięknych w Monachium (1869-1874).
Czytaj całość...
Literaci Lubelszczyzny
środa, 28 luty 2018
image_001.jpgPodczas ostatnich zajęć z grami planszowymi w Filii nr 35 korzystaliśmy z gry "Literaci Lubelszczyzny", wydanej dzięki inicjatywie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie. Dzieci poznały najważniejsze osoby ze świata literatury, które związane są z Lubelszczyzną. Zajęcia miały charakter dydaktyczny, rozwijały orientację młodych czytelników w obrębie lokalnej tradycji literackiej i kulturowej.
Mirosława Sielewońko
Czytaj całość...
Akademia muzyki
środa, 28 luty 2018
image_001.jpgFilia nr 35 w ramach kontynuacji projektu Akademia muzyki zaprosiła na zajęcia dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 51. Elementy teatralne przeplatały się z muzycznymi, a po spotkaniu dzieci doskonale radziły sobie z utrzymaniem rytmu i przełożeniem dźwięku na gest. Dzieci chętnie bawiły się bum bum rurkami, które służyły jako instrumenty i rekwizyty jednocześnie.
Mirosława Sielewońko
Czytaj całość...
Biblioteczne wędrówki po Europie
wtorek, 27 luty 2018
image_001.jpg15 oraz 22 lutego w Filii nr 25 odbyły się dwa spotkania z cyklu „Biblioteczne wędrówki po Europie”, podczas których Pan Henryk Maciszewski podzielił się z nami relacją z podróży do Chorwacji. Na pierwszym spotkaniu zwiedziliśmy Zagrzeb, Park Narodowy Jezior Plitwickich, Park Narodowy Krk, Szybenik, Dubrownik oraz wyspę Lokum. Odwiedziliśmy Katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Kościół św. Marka, Katedrę św. Jakuba, Zamek Piratów na skale w Omisu, Fort Bojar oraz Stare Miasto w Dubrowniku. Odbyliśmy także rejs statkiem po Plitwickich Jeziorach i wybraliśmy się nad wodospady rzeki Krk.
Czytaj całość...
Ze świata czterech stron - Strzały Kupidyna
wtorek, 27 luty 2018
image_001.jpgW ramach cyklicznych spotkań z literaturą w Filii nr 21 odbyły się kolejne zajęcia dla dzieci, tym razem przenieśliśmy się w świat baśni. Niemalże w każdej z nich pojawia się temat miłości, zakochane pary bohaterów zazwyczaj muszą pokonać piętrzące się trudności, takie jak złe wiedźmy zamieniające królewiczów w żaby czy smoki porywające piękne królewny, aby móc wreszcie żyć „długo i szczęśliwie”. Jak to się dzieje, że ludzie się w sobie zakochują? Kim jest Kupidyn? Dlaczego czasem bywa złośliwy? I dlaczego miłość nie jest taką łatwą sprawą? Na te i wiele innych pytań pomogli nam odpowiedzieć baśniowi bohaterowie.
Czytaj całość...
Warsztaty ze Sztukmistrzami
wtorek, 27 luty 2018
image_001.jpg27 lutego w Filii nr 38 odbyły się pierwsze, pokazowe zajęcia cyrkowe ze Sztukmistrzami. Po krótkim wstępie, dzieci opowiedziały kilka słów o sobie, a więc czym się interesują, co lubią a czego nie. Po zapoznaniu się uczestnicy zajęć próbowali swoich sił w żonglerce, ćwiczyli koordynację ruchową, koncentrację uwagi i spostrzegawczość. Bawiły się w nietypowego berka, próbowały utrzymać na patyku kręcące się talerze.
Czytaj całość...
Zajęcia z filozofii
wtorek, 27 luty 2018
image_001.jpg26 lutego w Filii nr 38 odbyły się kolejne zajęcia z filozofii, prowadzone przez panią dr Annę Palusińską. Tematem spotkania była postać Sokratesa, jako nauczyciela Platona. Omówiono twórczość i poglądy Sokratesa.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 101 - 110 z 3973


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego