Działalność Filii
Kółko plastyczne
wtorek, 05 czerwiec 2018
image_001.jpg25 maja, podczas spotkania koła plastycznego w Filii nr 38, uczestniczki wykonały specjalne kolaże na sztywnej tekturze, bazujące na rodzinnych zdjęciach. Realizacja projektu rozpoczęła się już w kwietniu, kiedy rozpoczęliśmy gromadzenie i skanowanie materiału fotograficznego. Przygotowane prace były prezentami dla Mam z okazji ich święta.
Czytaj całość...
Biblioteczne bajanie
wtorek, 05 czerwiec 2018
image_001.jpg23 maja w Filii nr 38 podczas Bajania, próbowaliśmy znaleźć odpowiedź na to trudne pytanie, czytając opowiadanie z „Ilustrowanych opowieści na wakacje”. Uczestnicy zmierzyli się z tym tematem również w części warsztatowej. Dzieci jednogłośnie zdecydowały: Słońce jest potężniejsze od Wiatru!
Czytaj całość...
Warsztat ilustratora
wtorek, 05 czerwiec 2018
image_001.jpgPodczas kolejnego spotkania z cyklu „Poznaj warsztat ilustratora”, Filię nr 38 MBP odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 21.
Uczestnicy dowiedzieli się jak pracuje ilustrator. Poznali proces powstawania szaty graficznej od otrzymania skryptu, przez szkicowanie i projektowanie aż do efektu końcowego - gotowej książki. Podczas każdych zajęć dzieci mają możliwość wcielenia się w ilustratora - samodzielnie wykonują książkę obrazkową.
Czytaj całość...
Szeptanki
wtorek, 05 czerwiec 2018
image_001.jpg29 maja podczas Szeptanek w Filii nr 38 kontynuowany był temat rodzicielstwa bliskości. Pani psycholog Dorota Sieńko-Gładysz z Ośrodka Psychoterapii i Rozwoju Osobistego opowiadała jak ważne jest zapewnienie dziecku poczucia bezpieczeństwa, miłości i oddania. Mówiła, że to rodzice są dla dzieci najważniejszymi przewodnikami w świecie relacji i emocji, bo to właśnie od nich dzieci uczą się wyrażania swoich potrzeb, dbania o swoje granice i współdziałania. Powitanie i zapoznanie z uczestnikami nastąpiło w formie piosenki. Następnie przeprowadzono zabawy i masaże rączek.
Czytaj całość...
Planszówkowe środy w Biblio
wtorek, 05 czerwiec 2018
Filia nr 32 (BIBLIO) zaprasza
image_001.jpg


BiblioKoderzy
poniedziałek, 04 czerwiec 2018
image_001.jpgOd października 2017 roku w naszej Filii odbywały się cotygodniowe spotkania BiblioKoderów - dzieci i młodzieży, których łączy pasja do nowych technologii. Uczestnicy warsztatów mieli okazję poznać wiele aplikacji i narzędzi do nauki programowania zarówno w formie offline jak i online. Wykonywali ćwiczenia z cyklu Kodowanie na dywanie z wykorzystaniem kolorowych kubków, rozgrywali powiększoną wersję CodyRoby - gry planszowej przygotowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji, poznawali możliwości Ozobotów - robotów polskiej firmy EduSense, poznali aplikacje tj. LightBot, Run Marco, programowali na platformie Godzina Kodowania.
Czytaj całość...
Czwartkowe bajanie
piątek, 01 czerwiec 2018
bajanie.jpgW maju kontynuowano akcję głośnego czytania literatury dziecięcej w Przedszkolu nr 42.
Spotkania odbywały się w pięciu grupach wiekowych. Dzięki bibliotekarce z Filii nr 17 maluchy przeniosły się w świat przyjaznych książek pełnych fascynujących wydarzeń. Bohaterowie bajek i opowiadań zabrali nas w podróż po krainie emocji i relacji międzyludzkich. Dzieci oswoiły się z gniewem, smutkiem, radością, wdzięcznością, potrafią już nazwać uczucia i okazywać je ze zrozumieniem. Czytane teksty były inspiracją do wielu rozmów z przedszkolakami.
Maria Włosek
Czytaj całość...
Miasto Poezji 2018. Lubelskie Spotkania Literackie w Filii nr 36
środa, 30 maj 2018
image_001.jpg
24 maja Filia nr 36 stała się Mieszkaniem Poezji, w ramach Lubelskich Spotkań Literackich „Miasto Poezji”. W mieszkaniu urządzono  trzy pokoje - w każdym z nich zamieszkał inny rodzaj poezji. Gościliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 52 im. Marii Konopnickiej, które miały możliwość wysłuchania starannie dobranych utworów poetyckich o wysokiej wartości artystycznej. Były to wiersze najwybitniejszych twórców liryki dziecięcej, m.in.  Joanny Kulmowej, Danuty Wawiłow, Natalii Usenko, Michała Rusinka i wielu innych. Niektóre z wybranych utworów zostały zaprezentowane w mistrzowskim wykonaniu aktorów scen polskich jako recytacje i poezja śpiewana. Spotkanie zakończyła zabawa w rymy z książką Małgorzaty Strzałkowskiej  „Straszna książka czyli Upiorna zabawa w rymy”.
Czytaj całość...
Szeptanki o pracy
środa, 30 maj 2018
image_001.jpg
Podczas wtorkowych Szeptanek w naszej filii gościliśmy Panią dr Ewelinę Okoniewską, psycholog i trenerkę, która opowiedziała mamom jak wrócić na rynek pracy po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym. Uczestniczki dowiedziały się w jakim okresie kobiety w Europie są bierne zawodowo i jakie mogą napotkać trudności w powrocie do pracy po długiej nieobecności. Poznały pozytywne aspekty aktywności zawodowej takie jak, niezależność finansowa czy możliwości rozwoju, a także nawiązywania nowych więzi społecznych.
Pani Ewelina udzieliła również wielu praktycznych porad dotyczących pisania CV.
Dziękujemy za niezwykle motywujące i inspirujące spotkanie!
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 101 - 110 z 4137


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego