Działalność Filii
Jaką twarz ma Twoja wiosna?
środa, 11 kwiecień 2018
image_001.jpg10 kwietnia w Filii nr 11 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu warsztaty plastyczne dla dorosłych. Tym razem tworzyłyśmy kolorowe maski, które odzwierciedlały stan naszej duszy na wiosnę. Pomysł i prowadzenie Alina Gumieniak. Następne spotkanie w maju.
Czytaj całość...
Latyfundia Lubomirskich w XVII i XVIII wieku
środa, 11 kwiecień 2018
image_001.jpgMagnateria charakteryzowała się posiadaniem bogatych starostw oraz pełnieniem określonych funkcji przez szlachtę. Lubomirscy zasiadali w Senacie Rzeczypospolitej. Posiadali zamki, pałace, dobra ziemskie i wpływy z tytułu pełnionych stanowisk. Cieszyli się uznaniem królów. Budowali rezydencje i gromadzili kolekcje sztuki. Przywiązywali ogromną wagę do edukacji młodego pokolenia, także w zagranicznych kolegiach jezuitów i pijarów, po czym  dbali o odpowiednie urzędy dla wykształconych następców. Posiadając tak bogate i rozległe dobra Lubomirscy partycypowali w tworzeniu dóbr ogólnopaństwowych. Byli skoligaceni z innymi magnackimi rodami. Rozwijali talenty handlowe, wojskowe, artystyczne.
Czytaj całość...
Prezentacja nowości
wtorek, 10 kwiecień 2018
image_001.jpgCzytanie to nie tylko wysiłek, szkoła uczuć, rozwijanie wyobraźni, a  nawet osobowości, ale przede wszystkim ogromna przyjemność… (S. Machotin)

Obchodzony niedawno Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to świetna okazja by odwiedzić bibliotekę i mieć przyjemność na trochę inne niż zazwyczaj obcowanie z książką. To także święto dla miłośników książek, ponieważ wśród książek dla dzieci można odnaleźć prawdziwe perełki.
Czytaj całość...
Specerkiem po Jerozolimie
wtorek, 10 kwiecień 2018
image_001.jpg6 kwietnia Filia nr 17 gościła podróżnika pana Tomasza Biedrzyckiego. Tym razem pan Tomasz zaprosił nas do wspólnej wędrówki po Jerozolimie, do miejsc, gdzie turysta spieszący się z  zorganizowaną grupą nie zauważy i nie zawsze dotrze. Dzięki prezentacji multimedialnej odwiedziliśmy najświętsze miejsca trzech wiodących religii: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu.
Czytaj całość...
Lublin - miasto Wschodu czy Zachodu?
poniedziałek, 09 kwiecień 2018
Filia nr 12 zaprasza
image_001.jpg


Warsztaty ikonopisarskie
poniedziałek, 09 kwiecień 2018
Programujemy Wiosnę!
poniedziałek, 09 kwiecień 2018
image_001.jpgZagadnienia związane z programowaniem oraz kodowaniem można wprowadzać do edukacji dzieci od najmłodszych lat. O tym, że to fajna zabawa i ogromne wyzwanie przekonały się sześciolatki z 4 grup przedszkola nr 86 w Lublinie. W dniach 5-6 kwietnia w Filii nr 38 MBP ponad 80 dzieci wzięło udział w warsztatach „Zakodowana Wiosna”. Podczas ich trwania uczestnicy odkrywali zakodowane na wielkoformatowych planszach wiosenne kwiaty. Następnie sami ułożyli kody do kolorowych wież z kubków. Nie zabrakło również ćwiczeń z Ozobotami, które tym razem miały za zadanie podlać kwiaty, a następnie zebrać je i przekazać Pani Wiośnie. Wszystkim małym uczestnikom serdecznie dziękujemy. Do zobaczenia!
Czytaj całość...
Aktywni on/offline
poniedziałek, 09 kwiecień 2018
image_001.jpgFundacja 5Medium rozpoczęła realizację kolejnej edycji projektu "Aktywni on/offline".
W ramach projektu w Filii 36 prowadzone będą bezpłatne warsztaty:
- komputerowe (od 4 kwietnia) - prowadzenie p. Katarzyna Lipska;
- z języka angielskiego (od 16 kwietnia);
- fotograficzne (19 i 26 kwietnia) - prowadzenie p. Paweł Jusyn;
- z obsługi smartfonów - wstęp wolny - piątek, 8 czerwca godz.11;

Zapraszamy również na spotkania klubu seniora - pierwsze spotkanie z cyklu - piątek, 13 kwietnia o 11:00 - "Maroko - kraj o wielu twarzach" - pani Katarzyna Lipska - wstęp wolny;

Ponadto odbędą się wspólne wyjścia seniorów z Felina i Czechowa na wydarzenia kulturalne lub warsztaty na terenie Lublina.

Na warsztaty i spotkania obowiązują zapisy.
Informacje i zapisy pod numerem telefonu
81 311 00 16


Światowy Dzień Ziemi
sobota, 07 kwiecień 2018
image_001.jpgŚwiatowy Dzień Ziemi w Filii nr 8 w tym roku obchodzony był po hasłem "Chcesz mieć słoneczko przez cały rok, nie pal śmieci bo będzie smog". Ten dzień ma przypominać, żebyśmy dbali o naszą planetę nie tylko od święta.
Dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Bajkolandia" chętnie wzięły udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez filię.
Tatuaże brokatowe wykonali zaprzyjaźnieni z biblioteką pani Joanna i pan Rafał z Lunar Tattoo.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 11 - 20 z 3968


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego