Działalność Filii
Książki ze smakiem...
piątek, 14 wrzesień 2018
image_001.jpgZastanawialiście się Państwo nad odpowiedzią na pytanie: „Jak smakuje książka?”. Czasem bywa słodka jak miód albo konfitura, czasem pachnie tymiankiem, bazylią czy lawendą, innym razem jak cytryna powoduje kwaśną minę. Czasem kusi owocowym aromatem jabłka, gruszki czy pomarańczy, to znów zachęca gorzkim smakiem czekolady. Bywa ostra jak chili i delikatna jak puszysta kremówka.
Czytaj całość...
Poznajmy się w Bibliotece
wtorek, 11 wrzesień 2018

image_001.jpg
Narodowe Czytanie "Przedwiośnia"
poniedziałek, 10 wrzesień 2018
image_001.jpg
Już po raz szósty Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Tym razem czytaną lekturą było "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego. Bibliotekarze przenieśli zgromadzoną publiczność do Baku, Nawłoci i Odolan, oddając charakter epoki odpowiednią muzyką i strojami, wypożyczonymi z Teatru im. Juliusza Osterwy. Podczas wydarzenia można było otrzymać pamiątkowy stempel wydawany corocznie na potrzeby akcji oraz przeczytać ulubiony fragment "Przedwiośnia".
Marta Piasecka

Czytaj całość...
Maitri - adopcja serca
piątek, 07 wrzesień 2018
image_001.jpgW Filii nr 36 odbyło się spotkanie promujące Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata "Maitri". Gościliśmy siostrę Rose Tcheza z Demokratycznej Republiki Konga, która opowiedziała o swoim kraju i życiu jego mieszkańców, głównie dzieci i osób starszych. Drugim z prelegentów był pan dr Konrad Czernichowski, opiekun wspólnoty "Maitri" w Lublinie, który przedstawił sytuację mieszkańców krajów Trzeciego Świata, szczególnie dzieci, oraz działalność Ruchu "Maitri". Uzupełnieniem prelekcji były prezentacje, film oraz wystawa Kameruńska codzienność.

Czytaj całość...
Warsztaty szycia poduszek
piątek, 07 wrzesień 2018
image_001.jpg5 września w Filii nr 37 odbyły się warsztaty szycia poduszek. Zajęcia prowadziła Aneta Kozyra. Podczas spotkania uczestniczki miały okazję wykonać poduszki według własnego projektu.
Magdalena Rademacher
Czytaj całość...
Warsztaty ręcznego pisania listów
środa, 05 wrzesień 2018
image_001.jpg
W dniach 27-31 sierpnia w Filii nr 37 realizowano projekt, mający na celu zachęcenie dzieci do ręcznego pisania listów oraz utrzymywania kontaktów z osobami poznanymi na wakacjach.
Wprowadzeniem w klimat dawnego stylu pisania była prezentacja starych dokumentów. Dzieci zobaczyły m.in. średniowieczny dokument lokacyjny Lublina oraz przykłady starych listów i kart pocztowych z wizerunkiem Lublina z różnych lat XIX i XX wieku.
Podczas pięciu dni zajęć dzieci uczyły się pisać gęsim piórem i stalówką. Na koniec warsztatów każdy mógł wysłać własnoręcznie napisany list do rodziców lub kolegi. Warsztaty podsumowała wystawa prac, które powstawały podczas kolejnych dni zajęć.
Magdalena Rademacher
Czytaj całość...
Teatr muzyczny dla dzieci
środa, 05 wrzesień 2018

image_001.jpg

Lato w Mieście w Miejskiej Bibliotece Publicznej
wtorek, 04 wrzesień 2018
image_001.jpg
Aktualizacja 14 września 2018
Zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej na bezpłatne zajęcia dla dzieci w ramach akcji "Lato w mieście". Spis wszystkich wydarzeń jest dostępny na naszej stronie internetowej.
W niektórych filiach wakacyjne zajęcia dobiegają końca, ale w innych wciąż czeka jeszcze wiele atrakcji.

Czytaj całość...
Warsztaty tworzenia memów
wtorek, 04 wrzesień 2018
image_001.jpg31 sierpnia w Filii nr 38 odbyły się Warsztaty tworzenia memów dla młodzieży. Punktem wyjścia do przeprowadzenia zajęć była wystawa „Memów Bibliotecznych” autorstwa zespołu filii, zilustrowanych przez Izabelę Czop. Wystawę będzie można oglądać w bibliotece przez najbliższe dwa tygodnie. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się z jakich elementów składają się memy i jaka była geneza tej formy wypowiedzi internetowej. Wspólnie z prowadzącą szukali odpowiedzi na pytanie czy memy są legalne. Poznali zagadnienia związane z prawem autorskim i ochroną wizerunku, oraz prawem cytatu.


Czytaj całość...
Piknik na zakończenie wakacji
wtorek, 04 wrzesień 2018
Filia nr 37 zaprasza
image_001.jpg


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 11 - 20 z 4140


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego