Działalność Filii
Maluszki w bibliotece
czwartek, 18 styczeń 2018
image_001.jpg18 stycznia już po raz trzeci Filię nr 37 odwiedziły grupy maluszków z przedszkola Bajkowy Dworek. Maluchy z zaciekawieniem wysłuchały opowieści Doroty Gellner o myszce z wielkim serduszkiem. Mali czytelnicy dowiedzieli się, jak wiele różnych emocji może odczuwać myszka. Radość, smutek, złość, strach, tęsknota – to niektóre z tych uczuć.
Pracownicy filii
Czytaj całość...
Szeptanki
czwartek, 18 styczeń 2018
image_001.jpgPodczas wtorkowych Szeptanek w Filii nr 38 projektowaliśmy i wykonywaliśmy różnego rodzaju przedmioty z wykorzystaniem materiałów recyclingowych. Na początku maluchy wraz z opiekunami przygotowały woreczki sensoryczne wypełnione kolorowymi koralikami, cekinami i płynem. Tego rodzaju zabawka doskonale wspiera rozwój motoryki małej u najmłodszych i absorbuje dzieci na dłuższy czas.
Czytaj całość...
Magia Kolorów
czwartek, 18 styczeń 2018
image_001.jpgW poniedziałek w Filii nr 38 gościliśmy dzieci z przedszkola Chatka Puchatka. Maluchy poznawały magię kolorów za pomocą interaktywnych książek Herve Tulleta i ćwiczeń plastyczno-ruchowych. Zajęcia obyły się w miłej i przyjaznej atmosferze.
Czytaj całość...
Mapa marzeń
środa, 17 styczeń 2018
image_001.jpg"Mapa marzeń" zwana również "mapą skarbów" to niezwykle skuteczna metoda, która pomaga spełnić marzenia. To nic innego jak umowa z losem narysowana kolażem, wyklejonym wycinkami z kolorowych gazet. Dziś jeszcze raz w Filii 11 MBP robiliśmy taką mapę pod kierunkiem Aliny Gumieniak, której bardzo dziękujemy za spotkanie.
Czytaj całość...
Bal Karnawałowy dla najmłodszych
wtorek, 16 styczeń 2018
image_001.jpg12 stycznia w Filii nr 38 odbył się długo wyczekiwany Bal Karnawałowy dla najmłodszych. Wesoła muzyka i kolorowe dekoracje sali wprowadzały radosny nastrój i zachęcały do zabawy. Nieśmiałość przełamywały zabawy integracyjne i wspólne tańce, w których dzieci i rodzice chętnie brały udział. Uczestnicy korzystali z licznych atrakcji: balonowego basenu, piernikowej chatki, wielkich baniek mydlanych, malowania twarzy.
Czytaj całość...
Gawędy o sztuce w Filii 11 MBP
poniedziałek, 15 styczeń 2018
image_001.jpgDziś, już po raz kolejny, odbył się wykład z cyklu "Gawędy o sztuce". Spotkanie nawiązywało jeszcze do Świąt Bożego Narodzenia. Pan Tadeusz Mroczek opowiadał o pasterce i o szopce bożonarodzeniowej. Potem skupiliśmy się na obrazach Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus pokazanej m. in. przez Tytusa Czyżewskiego, Leonarda da Vinci czy Petrusa Christusa.
Czytaj całość...
Bajkowe poranki
poniedziałek, 15 styczeń 2018

image_001.jpg

Generał Karol Ziemski
poniedziałek, 15 styczeń 2018
Filia nr 21 zaprasza
image_001.jpg


Teatr dla dzieci
poniedziałek, 15 styczeń 2018

image_001.jpg

Świąteczne kolędowanie
poniedziałek, 15 styczeń 2018
image_001.jpgW piątek, 12 stycznia w Filii nr 17, grupa dzieci z Przedszkola nr 42 pod kierunkiem Pani Anny-Wnuk Przegalińskiej zaprezentowała polskie piosenki, pastorałki i kolędy w przedstawieniu „Świąteczne kolędowanie”. Mali artyści napełnieni promiennymi uśmiechami sprawili wiele radości Podopiecznym Dziennego Centrum Medycznego „Przyjaźni”.
Wspólne kolędowanie zwieńczyły wzajemne życzenia. Upływające w miłej atmosferze spotkanie na długo zapadnie w naszej pamięci.
tekst i foto: Maria Włosek
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 3770


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego