Działalność Filii
Kto ty jesteś
piątek, 14 grudzień 2018
image_001.jpg
Wystawa "Kto ty jesteś?" prezentowana przez Filię nr 23 (Uniwersytecki Szpital Dziecięcy) to wizualny komunikat zawarty w plakatach opracowanych graficznie przez Edgara Bąka z hasłami autorstwa Joanny Olech. Dzięki prostej ikonografii i przyjaznym, bezpośrednim tekstom pozwala w łatwy sposób wytłumaczyć dzieciom pojęcie patriotyzmu, poznać etymologię tego słowa i nauczyć dobrych nawyków.
Czytaj całość...
Kartki świąteczne w Filii 11 MBP
piątek, 14 grudzień 2018
image_001.jpg
Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Z tej okazji naszą bibliotekę odwiedzili podopieczni z Domu Samopomocy „Absolwent” z grupy plastycznej Magdy Olszewskiej i wspólnie zrobiliśmy quillingowe kartki świąteczne.
Czytaj całość...
Warsztaty bożonarodzeniowe
piątek, 14 grudzień 2018
image_001.jpg
W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w Filii nr 37 odbyły się warsztaty świąteczne, w których udział wzięły czytelniczki oraz panie z Klubu Seniora działającego przy ul. Owocowej 6 w Lublinie. Uczestniczki wykonały bożonarodzeniowe kartki oraz ozdobne gwiazdki z papieru.
Czytaj całość...
Wspólne ubieranie choinki na LSM
piątek, 14 grudzień 2018
image_001.jpg
Już po raz siódmy tradycji stało się zadość! 13 grudnia 2018 r. mieszkańcy osiedla im. Adama Mickiewicza LSM spotkali się przy fontannie na wspólnym ubieraniu choinki. Imprezę zorganizował jak co roku m.in. MOPR Filia nr 3, SKOK Chmielewskiego oraz Filia nr 13 MBP. Ksiądz z Parafii św. Józefa przywitał uczestników Słowem Bożym i złożeniem życzeń. Podczas ubierania choinki występowały dzieci z okolicznych przedszkoli nr 33, 36 i 47 oraz uczniowie SP nr 22 wykonując wraz z licznie zgromadzonymi mieszkańcami osiedla kolędy i pastorałki. Św. Mikołaj nie zawiódł dzieci i przyniósł im podarunki, a wszystkim zimową scenerię. Dzięki administracji osiedla LSM drzewko rozbłysło świątecznym blaskiem już na początku grudnia a dzisiejsze radosne ubieranie choinki uświadomiło wszystkim że święta tuż, tuż...
Adam Sokół, Ewa Sendejewicz
Czytaj całość...
Warsztaty robienia ozdób świątecznych
czwartek, 13 grudzień 2018
image_001.jpg7 grudnia w Filii nr 12 odbyły się zajęcia z robienia ozdób choinkowych. Warsztaty prowadziła Pani Anna Wojtasiewicz. Podczas zajęć dzieci wraz z rodzicami wykonały papierowe aniołki oraz kolorowe bombki z bibuły.
Czytaj całość...
Muzyka dla smyka
środa, 12 grudzień 2018
image_001.jpgKolejne spotkanie z cyklu „Muzyka dla smyka” dotyczyło gitary. Jako, że święta tuż tuż, tematyka zajęć była bożonarodzeniowa. Najpierw wraz z żółwiem Franklinem próbowaliśmy zrozumieć, czym jest duch świąt.
Czytaj całość...
Rozważania o wolności
wtorek, 11 grudzień 2018
image_001.jpg
Na kolejnym spotkaniu koła plastycznego w Filii nr 38 MBP, ze względu na obecność wystawy „Chłopcy Malowani” podjęliśmy tematy patriotyczne. Poemat Jana Pawła II „Myśląc Ojczyzna” i popularne pieśni takie jak „O mój rozmarynie”, „Rota” czy „Biały krzyż” ułatwiły nam rozważania oraz rozmowę na temat wolności, przez co podejście do tematu miało charakter bardzo zindywidualizowany - każda praca prezentowała zupełnie odmienne spojrzenie na zagadnienia związane z ojczyzną.
Czytaj całość...
Historia jest OK! - cykl spotkań z historią dla dzieci w Filii nr 36
wtorek, 11 grudzień 2018
image_001.jpgW ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w 2018 roku w Filii 36 realizowaliśmy cykl zajęć "Historia jest OK!"
Cykl składał się z 9 lekcji. Spotkania odbywały się raz w miesiącu, każdorazowo brały w nich udział trzy grupy dzieci pięcioletnich i sześcioletnich z Przedszkola nr 84. Celem spotkań było przybliżenie przedszkolakom historii Polski, zaczynając od początków państwa polskiego, aż do odzyskania niepodległości.
Czytaj całość...
Idą święta
poniedziałek, 10 grudzień 2018
image_001.jpgZ okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia Filia nr 23 zorganizowała warsztaty plastyczne dla dzieci przebywających na leczeniu w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym. Uczestnikom spotkania dużo radości sprawiło wykonanie aniołów z papieru, które służą teraz jako świąteczna dekoracja Biblioteki. Całości bożonarodzeniowej atmosfery dopełnia wystawa prezentująca świąteczne kartki pocztowe z całego świata.
Czytaj całość...
Herbert - szkic do portretu
poniedziałek, 10 grudzień 2018
Filia nr 34 zaprasza
image_001.jpg


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 4333


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego