Działalność Filii
Biblioteczne wtorki w Przedszkolu "Słoneczko"
środa, 21 listopad 2018
image_001.jpgW październiku Filia 24  zainaugurowała nowy cykl spotkań z książką w przedszkolu. Dwa razy w miesiącu,  z mnóstwem ciekawych książek, odwiedzamy Przedszkole "Słoneczko" i czytamy dzieciom na głos bajki.
Czytaj całość...
Plastyka Na Poziomie
wtorek, 20 listopad 2018
image_001.jpg
Środowe popołudnia w Filii nr 40 są zarezerwowane dla młodych twórców, z którymi spotykamy się dwa razy w miesiącu. W październiku dzieci ozdobiły bibliotekę stworami z morskich głębin. W listopadzie stworzyły prace przy pomocy punktu i linii.
Czytaj całość...
Warsztaty tworzenia komiksów
wtorek, 20 listopad 2018
image_001.jpg19 listopada trzecioklasiści z Zespołu Szkół nr 12 w Lublinie, odwiedzili Filię nr 38, aby uczestniczyć w warsztatach komiksowych. Uczniowie oglądali popularne komiksy znajdujące się w zasobach biblioteki oraz wzięli udział w dyskusji na temat przygody. Uczestnicy spotkania poznali podstawowe zasady tworzenia komiksów, a także wykonali własne projekty stron.
Czytaj całość...
Niepodległa Polska
wtorek, 20 listopad 2018
image_001.jpg
W listopadzie zaprosiliśmy szkoły i przedszkola do wyprawy w przeszłość. Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości przyglądaliśmy się rodzinnym skarbom, które przetrwały sto lat. Uczniowie i przedszkolaki podziwiali stare fotografie, list z 1913 roku, widokówki, koleżeński liścik, ponad stuletnie książki oraz inne pamiątki. Wszystkie przedmioty i ich historia budziły ogromne zainteresowanie zarówno dzieci, jak i nauczycieli. Podczas spotkań czytaliśmy także polskich klasyków - zadaniem słuchaczy było odgadywanie znaczenia słów, które dzisiaj już nie funkcjonują w codziennej mowie.
Czytaj całość...
Jak feniks z popiołów
wtorek, 20 listopad 2018
image_001.jpg
Filia nr 20 zaproponowała uczniom ze Szkoły Podstawowej nr 39 warsztaty pt. "Jak feniks z popiołów - patriotyczne warsztaty komiksowe". Zajęcia dla czwartoklasistów poprowadzili  Agata Komorowska i Grzegorz Nowicki.
Prowadzący przybliżyli młodym ludziom historię Polski i małej ojczyzny korzystając z zebranych opowieści i regionalnych archiwów.
Czytaj całość...
Dzień Czarnego Kota w Filii 11 MBP
wtorek, 20 listopad 2018
image_001.jpg
17 listopada obchodzony jest na całym świecie jako Dzień Czarnego Kota. Celem tego święta jest zarówno zwrócenie uwagi na konieczność opieki nad tymi zwierzętami, jak i walka z uprzedzeniami oraz przesądami. Dzisiaj w naszej bibliotece, razem z dziećmi z kl. "0" z Przedszkola nr 54 w Lublinie, rozmawialiśmy o tych zwierzakach, o przesądach z nimi związanych i o tym, że nie należy w nie wierzyć, a także słuchaliśmy opowiadania o kocich przygodach. Każde z dzieci zrobiło również swojego własnego kotka.
Czytaj całość...
Jesień
wtorek, 20 listopad 2018
image_001.jpg
Aktualizacja 20 listopada 2018

Jak nie kochać jesieni, jej babiego lata,
Liści niesionych wiatrem, w rytm deszczu tańczących.
Ptaków, co przed podróżą na drzewach usiadły,
Czekając na swych braci, za morze lecących.

Tadeusz Wywrocki

Obecna pora roku kojarzona jest powszechnie ze smutkiem i nostalgią, ale na przełomie wieków artyści różnie postrzegali jesień. Ta wyjątkowa pora roku wabi nas feerią barw i spadającymi z drzew liśćmi. O tym jak ważny jest to okres w przyrodzie i jakie niesie zmiany, rozmawiamy w naszych filiach podczas zajęć z dziećmi oraz prowadząc warsztaty plastyczne.
Czytaj całość...
Mapy Sentymentalne - Zemborzyce
poniedziałek, 19 listopad 2018
image_001.jpg
16 listopada w Filii nr 20 odbyła się premiera pt.: "Mapy Sentymentalne - Zemborzyce". Panie, które ją przygotowały tzn. Marta Nazaruk-Napora i Agnieszka Duda-Jastrzębska rozmawiały z mieszkańcami i autorem książki "Zemborzyce. Szkice z dziejów wsi i dzielnicy miasta." Ryszardem Łozińskim.
Było bardzo interesująco! W sobotę wyruszyliśmy na spacer po Dzielnicy Zemborzyce, żeby podarować mapę mieszkańcom. Zainteresowanych zapraszamy po odbiór mapy do Biblioteki!
foto:Marcin Pietrusza
Czytaj całość...
Dla Niepodległej
poniedziałek, 19 listopad 2018
image_001.jpgPod takim hasłem świętowaliśmy w czwartek, 15 listopada, 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Patriotyczny  spektakl przygotowały dzieci z Przedszkola nr 49 dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 29 w Lublinie. Podczas tej uroczystości wszyscy zgromadzeni odśpiewali hymn Polski oraz kilka pieśni patriotycznych.
Czytaj całość...
Kobiety powstań
poniedziałek, 19 listopad 2018
Filia nr 34 zaprasza
image_001.jpg<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 4260


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego