Działalność Filii
Mikołajkowy podarunek
piątek, 06 grudzień 2019
image_001.jpg
Każdy lubi być obdarowany prezentem od Mikołaja. Dzisiaj w Filii nr 28 Mikołaj zostawił dla czytelników książkowe upominki, by zachęcić ich do częstych odwiedzin w bibliotece i czytania książek.
Czytaj całość...
Mikołajki
piątek, 06 grudzień 2019
image_001.jpg
We współczesnej tradycji św. Mikołaj znany jest przede wszystkim jako wielki przyjaciel dzieci, ich opiekun i dobrodziej, który co roku obdarowuje najmłodszych wspaniałymi prezentami.
W przeddzień Mikołajek, Filię nr 20 odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola nr 16 w Lublinie. Posłuchały bajek o tematyce świątecznej, a na koniec była piosenka i prezenty. Pani bibliotekarka, również otrzymała od dzieci prezent - książeczkę, z rysunkami i podpisami dzieci. Dziękuję.
Czytaj całość...
Nagroda imienia Olgi Rok
piątek, 06 grudzień 2019
image_001.jpgW Łodzi podczas  dziesiątego Kongresu Bibliotek „Różni. Równi. Ważni.” , dla Olgi Wójtowicz, naszej pracownicy Filii nr 18 MBP przyznano prestiżową nagrodę imienia Olgi Rok. Celem konkursu jest wspieranie i docenianie wszystkich bibliotekarek i bibliotekarzy w kraju.
fot. Karolina Szczepocka, Tomasz Wójtowicz
Czytaj całość...
Pierwsza godzina z północy biła...
piątek, 06 grudzień 2019
image_001.jpgDziwny Chór Ence Pence powstał ponad dwadzieścia lat temu z potrzeby wspólnego śpiewania wśród sympatyków Orkiestry św. Mikołaja. Dzięki udziałowi w wielu międzynarodowych warsztatach folkowych repertuar obejmujący głównie pieśni polskie, łemkowskie i ukraińskie śpiewacy rozszerzyli o piosenki białoruskie, rosyjskie oraz bułgarskie.
Czytaj całość...
450. rocznica zawarcia Unii Lubelskiej
piątek, 06 grudzień 2019
image_001.jpg
W Filii nr 9 uczniowie II klasy VIII Liceum Ogólnokształcącego w Lublinie mieli okazję wysłuchać pogawędki historycznej na temat 450. rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej i jak ważną rolę Lublin odegrał w historii Polski. 29 listopada spotkanie poprowadziła Iwona Chołaj.
Czytaj całość...
Jak to było ze świętym Mikołajem?
piątek, 06 grudzień 2019
image_001.jpg
Z okazji Mikołajek Filia 22 zorganizowała dla dzieci z Przedszkola nr 35 cykl zajęć o tym najbardziej zapracowanym i rozpoznawalnym świętym. Na naszych spotkaniach dzieci poznały prawdziwą historię biskupa Mikołaja. Dowiedziały się, że Mikołaj zasłynął ze swojej dobroci, życzliwości i wrażliwości wobec potrzebujących. Cały swój majątek rozdał biednym, a także całe swoje życie im pomagał. Dzieci chętnie podzieliły się
z nami swoimi marzeniami dotyczącymi prezentów. Nie obyło się oczywiście bez czytania wierszyków i krótkich opowiastek o Mikołaju. Na zajęciach plastycznych wykonywaliśmy związane ze świętami ozdoby.
Olga Krawczyk
Czytaj całość...
Szeptanki sensorycznie
piątek, 06 grudzień 2019
image_001.jpg
Z okazji nadchodzących Mikołajek, Szeptanki w Filii nr 38 przybrały trochę inny charakter. Na maluchy czekało kilka sensorycznych aktywności, m. in. mata sensoryczna, krosno do przeplatania wstążek czy ścieżka sensoryczna.
Czytaj całość...
Warsztaty recyklingowe
czwartek, 05 grudzień 2019
image_001.jpg
Dziś uczestniczki Klubu Aktywnego Seniora Domu Kultury LSM spotkały się w Filii nr 13 MBP na warsztatach, aby przygotować recyklingowe ozdoby choinkowe. 19 grudnia zawisną one na okazałym świerku rosnącym na placu przy fontannie w osiedlu A. Mickiewicza.
Wspólne ubieranie osiedlowej choinki i śpiewanie kolęd jest już tradycją wśród mieszkańców wszystkich osiedli Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W inicjatywę służącą integracji mieszkańców z roku na rok angażuje się coraz więcej instytucji i osób prywatnych.

Zapraszamy 19 grudnia 2019 r., godz. 13.00 na plac z fontanną. Oprócz dobrego humoru należy zabrać ze sobą własnoręcznie przygotowane recyklingowe ozdoby na choinkę.

Czytaj całość...
W oczekiwaniu na Święta Bożego Narodzenia
czwartek, 05 grudzień 2019
image_001.jpg
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy i niezwykle uroczysty czas. Przygotowujemy się do nich stopniowo. Pamiętajmy też, że w naszych domach nie może zabraknąć świątecznego klimatu. Z pomocą przychodzą różnorodne warsztaty artystyczne, podczas których w naszych filiach lubelscy bibliotekarze podpowiadają jak wykonać bożonarodzeniowe dekoracje. Zapraszamy na naszą stronę, na której Państwo znajdziecie ofertę kreatywnych warsztatów tworzenia ozdób świątecznych, a także relację zdjeciową z tych, które się już zakończyły.

Czytaj całość...
Poznajmy się!
czwartek, 05 grudzień 2019
Filia nr 21 zaprasza
image_001.jpgCzytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 4828

XI edycja otwartych wykładów z historii sztuki 2019/2020

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego