Strona Główna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
Działalność Filii
Historia polskiego pieniądza papierowego
piątek, 18 styczeń 2019
image_001.jpg
16 stycznia w Filii nr 37 miało miejsce spotkanie z kolekcjonerem panem Zbigniewem Wójcikiem - nauczycielem LCKZiU w Lublinie. Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć wystawę pt. „Sto lat niepodległości, sto lat pieniądza polskiego”, prezentującą zbiory pana Zbigniewa, wykonaną przez panią Marię Herman i panią Urszulę Kluchę - pracownice biblioteki LCKZiU w Lublinie.
Dzięki naszemu gościowi mogliśmy zagłębić się w świat numizmatyki. Prezentowane eksponaty są tylko niewielką częścią jego kolekcji, która obejmuje również monety oraz banknoty z całego świata.Czytaj całość...
Jasełka w Filii nr 34
czwartek, 17 styczeń 2019
image_001.jpg
Do Filii nr 34 z dobrymi życzeniami na Nowy Rok i jasełkami przybyli mali kolędnicy z Przedszkola Sióstr Urszulanek. W spotkaniu z nimi uczestniczyli uczniowie dwóch klas SP nr 50. Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu wzorowane na średniowiecznych misteriach franciszkańskich, przeniesione poza teren kościoła istnieją po dzień dzisiejszy. Mimo pewnych różnic wiele zwyczajów pozostało niezmienionych przez te wszystkie lata. Sprawia to wielka siła jaką jest tradycja. Przekazując najmłodszemu pokoleniu obyczaje pozostające w pamięci starszych zaszczepiamy w nich przywiązanie do tradycji przodków.
Czytaj całość...
Szeptanki o Dniach Babci i Dziadka
środa, 16 styczeń 2019
image_001.jpg
Na ostatnich Szeptankach w Filii nr 38 przygotowywaliśmy się wspólnie do Dnia Babci i Dnia Dziadka. Razem z Misią Marysią spędziliśmy czas wraz z Misiami Dziadkami. Po przeczytaniu oraz obejrzeniu książeczki nadszedł czas, aby zrobić naszyjniki dla Babć. Maluchy wykonały je nawlekając kolorowy makaron na sznurki. Miały też możliwość zabawy z kolorami poprzez mieszanie ich rączkami oraz nóżkami na płótnie sensorycznym. W efekcie powstały piękne kolorowe obrazy. Na zakończenie zajęć stworzyliśmy laurki, które dzieci mogą podarować swoim dziadkom w dniach ich świąt. Tworzeniu kartek towarzyszył masaż dłoni, który wykonywany był przy okazji malowania farbami rączek dzieci. Są to świetne ćwiczenia doskonalące motorykę małą. Wszystkie aktywności przyniosły nam bardzo dużo radości. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji!
Czytaj całość...
Mapa marzeń
wtorek, 15 styczeń 2019
image_001.jpg
Mapa marzeń to kolaż z powycinanych z gazet zdjęć czy haseł, które symbolicznie mają oddawać nasze pragnienia. Wybierając konkretne obrazy porządkujemy swoje marzenia, koncentrujemy się na nich, a to z kolei sprawia, że stają się możliwe do spełnienia. Nasze spotkanie w Filii nr 11 MBP w tworzeniu Mapy marzeń poprowadziła Alina Gumieniak, za co bardzo dziękujemy.
Czytaj całość...
Seniorzy - Edukatorzy
poniedziałek, 14 styczeń 2019
image_001.jpg
We współpracy z Fundacją Hesperos od sierpnia do grudnia 2018 roku odbyło się 29 imprez aktywizujących seniorów w ramach projektu Seniorzy - Edukatorzy. Uczestnicy zajęć mogli zdobyć umiejętności i poznać rozmaite techniki plastyczne: decoupage na szkle i drewnie, scrapbooking, filcowanie i wyplatanie papierowej wikliny. Odbywały się wykłady z edukacji obywatelskiej oraz spotkania z grami planszowymi.
Anna Orzełowska
Czytaj całość...
Sto lat niepodległości, sto lat pieniądza polskiego
piątek, 11 styczeń 2019
Filia nr 37 zaprasza
image_001.jpg


Koncert kolęd
czwartek, 10 styczeń 2019

image_001.jpg

Szeptanki
wtorek, 08 styczeń 2019
image_001.jpg
Wtorkowe Szeptanki w FilIi nr 38 przebiegły bardzo aktywnie. Dzieciom zaprezentowana została książka Anity Bijsterbosch pt. Wszyscy ziewają. Po przeczytaniu i obejrzeniu książeczki, nadszedł czas na zabawę, do której posłużył stworzony tunel sensoryczny, wodna mata sensoryczna oraz sensoryczne butelki. Nasi najmłodsi czytelnicy byli bardzo zadowoleni. Zapraszamy do obejrzenia relacji!
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 4382
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego