Działalność Filii
Bożonarodzeniowe warsztaty artystyczne
wtorek, 12 grudzień 2017
image_001.jpgAktualizacja 12 grudnia 2017

Nastał czas bożonarodzeniowych przygotowań. Pewnie w każdym domu nie zabraknie choinki i świątecznych dekoracji. Wprawdzie w sklepach wybór ozdób jest ogromny, ale wielką przyjemność może sprawić własnoręcznie przygotowana kartka z życzeniami czy stroik. W filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej odbywają się warsztaty artystyczne, w których udział wezmą dzieci i dorośli. Każda praca wymaga dużej precyzji, dokładności i cierpliwości, za to jej efekty potrafią zadziwiać, dają wiele radości, a przede wszystkim satysfakcji.
Zapraszamy do relacji z już odbytych spotkań.
Czytaj całość...
Nitką malowane
poniedziałek, 11 grudzień 2017
image_001.jpg7 grudnia w Filii nr 16 odbyły się warsztaty przeprowadzone przez Panią Helenę Pietroń, współzałożycielkę rodzinnej firmy rękodzielniczej „Szarfa”. Pani Helena od lat jest zafascynowana tkaniną, jej fakturą, splotem, kolorem. Do swoich prac wykorzystuje małe skrawki cienkich, barwnych tkanin i nitek. Opracowała nowatorską technikę mocowania nici winylem (M-N-V), która została opatentowana w 2011 roku. Obecnie zajmuje się projektowaniem i tworzeniem zakładek do książek. Swoim talentem Pani Helena dzieli się z innymi prowadząc warsztaty, które przybliżają podstawy techniki M-N-V.
Czytaj całość...
Wizyta najmłodszych czytelników
poniedziałek, 11 grudzień 2017
image_001.jpgW ostatnich dniach listopada Filia nr 37 gościła dwie grupy przedszkola „Bajkowy Dworek”. Grupa cztero- i pięciolatków oraz dwu- i trzylatki oglądały książeczki o kolorach i kształtach. Wspólnie bawiliśmy się w odgadywanie kolorów oraz zagraliśmy na bum-bum rurkach.
Katarzyna Szymańska
Czytaj całość...
Pasowanie na czytelnika
poniedziałek, 11 grudzień 2017
image_001.jpg7 grudnia Filię nr 38 odwiedzili uczniowie kl. 1a i 1 b ze Szkoły Podstawowej im. św. Wincentego Pallottiego. Pierwszoklasiści byli w naszej bibliotece po raz pierwszym, dlatego na początku zapoznali się z zasadami korzystania ze zbiorów bibliotecznych, z dostępnymi dla ich kategorii wiekowej książkami, czasopismami, audiobookami i grami planszowymi.
Czytaj całość...
Rozmowy o Mikołajku
poniedziałek, 11 grudzień 2017
image_001.jpgW listopadzie tego roku minęło 40 lat od śmierci znakomitego scenarzysty, pisarza i twórcy komiksów René Gościnnego. Seria książek o Mikołajku, którą stworzył wraz z Jean-Jacques Sempé jest jedną z ulubionych wśród młodych czytelników naszej biblioteki, dlatego zaprosiliśmy dwie grupy ze Szkoły Podstawowej nr 4, by porozmawiać o Mikołajku i jego przygodach. Wśród zadań znalazło się odnajdywanie różnic w ilustracjach z książki o Mikołajku oraz czytanie jednego z rozdziałów z podziałem na role.
Katarzyna Szymańska
Czytaj całość...
Jubileusz 700-lecia Lublina
piątek, 08 grudzień 2017
image_001.jpgJubileusz 700-lecia Lublina był wspaniałą okazją by zaprosić członków Warsztatów  Terapii Zajęciowej „Źródło” do Filii nr 17, by wspólnie zgłębiać niezwykłe  dzieje miasta.
8 grudnia przemili goście obejrzeli wystawę „Odkrywamy Lublin”, poznali napisane wierszem legendy autorstwa Elżbiety Mamcarz i snuli wspomnienia o wielu interesujących osobach, którzy swoimi dokonaniami wpisali się w historię miasta.
Czytaj całość...
Dlaczego, Kasiu?
piątek, 08 grudzień 2017
image_001.jpgW kwietniu tego roku minęło 100 lat od narodzin Miry Jaworczakowej, autorki książki „Oto jest Kasia”, lektury od lat cieszącej się zainteresowaniem młodych czytelników. Filia nr 37 zaprosiła  klasy III ze Szkoły Podstawowej nr 4 na lekcje o głównej bohaterce tej książki. Uczniowie ułożyli puzzle przedstawiające przebieg wydarzeń oraz odegrali scenki zaczerpnięte z książki.
Katarzyna Szymańska
Czytaj całość...
Przestrzenie Kobiety
piątek, 08 grudzień 2017
image_001.jpg30 listopada w Filii nr 2 odbył się koncert performatywny teatru improwizacji i symboliki ciała "My – Persony" pt. "Przestrzenie Kobiety". Kanwą tego poetyckiego widowiska były improwizacje taneczne i dźwiękowe do tekstów Grażyny Rakfalskiej, Egito Concalves'a, Willima Blake'a, Emilly Dickinson, Adama Zagajewskiego. Ruch i taniec, śpiew i dźwięk gitar, melorecytacja i gra świateł były swoistą interpretacją tekstów kobiet i o kobietach.
Czytaj całość...
Eksplodujące pudełko
czwartek, 07 grudzień 2017

image_001.jpg

Świąteczna wystawa prac WTZ
czwartek, 07 grudzień 2017
image_001.jpgŚwiąteczne wystawy prac uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej Roztocze są wieloletnią tradycją przedświątecznego okresu. Zapraszamy do naszych filii: nr 23 przy ul. Chodźki 2 (filia MBP w szpitalu) oraz nr 24 przy ul. Juranda 7.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 3708


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

2017 Rok Rzeki Wisły

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego