Działalność Filii
Szeptanki
czwartek, 19 kwiecień 2018
image_001.jpgO pedagogice Marii Montessori mówi się coraz częściej. Z każdym rokiem przybywa jej zwolenników. I właśnie w celu zaspokojenia ciekawości, uzupełnienia wiedzy i zainteresowania nowymi metodami uczenia na Szeptanki zaprosiliśmy Panią Magdalenę Szwed - nauczyciela w szkole M. Montessori, prywatnie mamę trzech córek, wychowywanych w duchu Montessorim.
Czytaj całość...
Tajemnice Jednego Dzieła
czwartek, 19 kwiecień 2018
image_001.jpg11 kwietnia w Filii nr 2 odbyło się kolejne spotkanie klubu dyskusyjnego "Tajemnice Jednego Dzieła", zatytułowane: "Czarny jak ja - inny = obcy = zły - rasizm, ksenofobia i nietolerancja dziś".
Czytaj całość...
Impresjonizm. Malarskie inspiracje w muzyce
czwartek, 19 kwiecień 2018
image_001.jpg18 kwietnia Filię nr 2 ponownie ogarnęły dźwięki muzyki podczas koncertu „Impresjonizm. Malarskie inspiracje w muzyce”. Za sprawą uczennic Szkoły Muzycznej II st. im. T. Szeligowskiego: Dominiki Pawłowskiej, Magdaleny Maciejewskiej, Aleksandry Szczepkowskiej oraz nauczycielki - pani Karoliny Hordyjewicz, która wystąpiła w roli solistki, akompaniatorki oraz recytatorki poezji Paula Verlaine, środowy wieczór przebiegł w niezwykłej, wręcz magicznej atmosferze.
Czytaj całość...
Moc i wytrwałość
poniedziałek, 16 kwiecień 2018
image_001.jpgW Roku abp. Ignacego Tokarczuka na spotkaniu z przedstawicielami klas gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lublinie, pod opieką pani Bożeny Zawiślak, przywołałam postać wieloletniego ordynariusza diecezji przemyskiej oraz duchowego przywódcy mieszkańców Podkarpacia. Przybliżyłam działalność duszpasterską oraz życie w służbie prawdy - pełne mocy i wytrwałości - patrona bieżącego roku.

Czytaj całość...
Na poleskim szlaku
poniedziałek, 16 kwiecień 2018
image_001.jpg13 kwietnia Filia nr 17 zgromadziła mieszkańców Lublina, którzy z uwagą obejrzeli prezentację multimedialną pana Jerzego Frąka. Podziwialiśmy sanktuaria, zespoły pałacowo-zamkowe oraz letniskowe wsie: Pratulin, Kostomłoty, Kodeń, Leśna Podlaska i Janów Podlaski.
Pan Jerzy relacjonował, iż region ten, to nieujarzmiona dzika przyroda, torfowiska, bogata fauna i flora, posiadający walory krajobrazowe niedoceniane przez turystów, a opiewane już dawno w nostalgicznej pieśni „Polesia czar”.
Czytaj całość...
Dwie wystawy w Filii nr 29
poniedziałek, 16 kwiecień 2018
image_001.jpg12 kwietnia 2018 r. Filia 29 MBP gościła uczniów klasy 5 ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych im. prof. Zofii Sękowskiej w Lublinie. Goście zwiedzili wystawę "Książki i rewolucyjny wynalazek Gutenberga" oraz "Nicea w fotografii Aliny Lewickiej - Strzok". Z uwagą i zaangażowaniem wysłuchali historii książki, pisma i druku. Z ciekawością dotykały glinianych skorupek i introligatorskich opraw książek. Największe i najpiękniejsze biblioteki świata dzieci porównały do biblioteki w Hogwarcie, gdzie uczył się Harry Potter. Następnie dały się porwać na spacer po Nicei, gdzie oprócz zachwytów nad urokliwym starym miastem, zajrzały do kawiarni i poznały nazwy lokalnych dań, które wywołały wybuchy śmiechu.
Agnieszka Brzozowska
Czytaj całość...
Słów kilka o przyrodzie
piątek, 13 kwiecień 2018
image_001.jpgNa początku kwietnia w Filii nr 37 odbył się cykl przyrodniczych spotkań z grupami przedszkolnymi. Dzieci ze starszych grup poznały „Przygody kropli wody” autorstwa Marii Terlikowskiej. Dowiedziały się, w jakiej postaci krople wody podróżują po świecie oraz jaki wpływ na kroplę mają promienie słoneczne oraz mróz. Z tą wiedzą wykonały zadanie polegające na ułożeniu w odpowiedniej kolejności obrazków przedstawiających etapy „życia” kropli. Grupy młodsze usłyszały opowieść autorstwa Heidi D’hamers i Gunter Segers o dwóch króliczkach, które wzięły udział w konkursie na wyhodowanie największego warzywa. Bogato ilustrowana książka „Oto jest ogród” odkryła przed dziećmi tajemnice ogrodu i jego małych mieszkańców – owadów. 
Katarzyna Szymańska
Czytaj całość...
Bociany
czwartek, 12 kwiecień 2018
image_001.jpgW Filii nr 11 wiosna. Przyleciały pierwsze bociany i zrobiło się weselej :-). Dziękujemy za spotkanie dzieciom z Przedszkola nr 13 w Lublinie i wspólne tworzenie wiosennych bocianów.
Czytaj całość...
Szeptanki
środa, 11 kwiecień 2018
image_001.jpg10 kwietnia podczas Szeptanek mieliśmy przyjemność i ogromną radość gościć Sylwię Pasternak - prezesa Zarządu Firmy Iskra, zajmującej się edukacją, prowadzeniem szkoleń i animacji. Sylwia jest pedagogiem, choreoterapeutą, arteterapeutą, trenerem, instruktorem tańca i  animatorem społeczny.
Czytaj całość...
Jaką twarz ma Twoja wiosna?
środa, 11 kwiecień 2018
image_001.jpg10 kwietnia w Filii nr 11 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu warsztaty plastyczne dla dorosłych. Tym razem tworzyłyśmy kolorowe maski, które odzwierciedlały stan naszej duszy na wiosnę. Pomysł i prowadzenie Alina Gumieniak. Następne spotkanie w maju.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 3965


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego