Działalność Filii
Zima na dworze, zima
wtorek, 20 luty 2018
image_001.jpgFilia nr 17 Miejskiej Biblioteki Publicznej zaprasza mieszkańców dzielnicy „Motor” do podziwiania prac dzieci z Przedszkola nr 42.
Wystawa prezentowana w holu biblioteki eksponuje prace małych artystów pt. „Zima na dworze, zima”. Prace powstały  pod wnikliwym okiem Pani Anny Wnuk-Przegalińskiej.
Wszystkich chętnych do ich obejrzenia zapraszamy w godzinach pracy biblioteki.
Maria Włosek
Czytaj całość...
Poznajemy alfabet
wtorek, 20 luty 2018
image_001.jpg19 lutego odbyły się ostatnie zajęcia z cyklu "Poznajemy alfabet". Przez rok szkolny spotykaliśmy się na comiesięcznych zajęciach. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z nauką alfabetu, co na pewno ułatwi im naukę w szkole, którą rozpoczną już we wrześniu. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał mały upominek.
Monika Deneka
Czytaj całość...
Światowy Dzień Kota
wtorek, 20 luty 2018
image_001.jpgŚwiatowy Dzień Kota to święto obchodzone corocznie 17 lutego we Włoszech (od 1990) i Polsce (od 2006) mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.
Czytaj całość...
Grać (pięknie!) każdy może...
wtorek, 20 luty 2018
image_001.jpg
Dzieci z klasy I A Szkoły Ogólnokształcącej nr 51 - rozpoczęły semestr edukacji muzycznej w naszej bibliotece. Zabawa z bum bum rurkami to świetny pretekst, żeby nauczyć się podstaw - szeregowania dźwięków na pięciolinii, czytania nut w uproszczonych zapisach. Efektem - bardzo udanym- pierwszy samodzielnie zagrany przez klasową orkiestrę utwór - "Panie Janie". Kolejne zajęcia z Akademii Muzyki już w przyszłym tygodniu.
Czytaj całość...
O Rybaku i złotej rybce
poniedziałek, 19 luty 2018
image_001.jpgW piątek 16 lutego Filię nr 38 odwiedziły dzieci z przedszkola Motylek. Podczas swojej pierwszej wizyty przedszkolaki zapoznały się z przestrzenią i zasadami panującymi w bibliotece. Zobaczyły w jaki sposób wypożyczać książki, dowiedziały się czym są audiobooki. Następnie wysłuchały bajki „O Rybaku i złotej rybce” i wykonały kolorowe rybki z kartonów i płyt CD. Bardzo dziękujemy za tak miłą wizytę.
Czytaj całość...
Szeptanki
piątek, 16 luty 2018
image_001.jpg13 lutego podczas Szeptanek odbyły się zabawy muzyczno - ruchowe w języku angielskim. Prowadziły je dwie nauczycielki z prywatnego dwujęzycznego przedszkola Motylek z Alei Warszawskiej - Pani Agnieszka Korybska - anglista i pani Aneta Choryngiewicz - wychowawca w grupie 5-latków. Panie zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy muzycznej, a następnie wspólnie z dziećmi i opiekunami wykonały piękne, kolorowe motylki z serduszek.

Czytaj całość...
Poznaj swojego sąsiada
czwartek, 15 luty 2018
image_001.jpgKolejny raz Filia nr 11 miała przyjemność gościć Pana Lecha Giemzę w ramach cyklu spotkań „Poznaj swojego sąsiada”. Pan Lech Giemza jest prof. Instytutu Filologii Polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Przybliżył on IV klasie technikum postać Herberta i jego poezję. Jak sam mówi, Herbert jest „więźniem historii” nie dlatego, że pojawiają się u niego wydarzenia historyczne, ale dlatego, że historia jest dla niego punktem odniesienia dla opisu współczesnej rzeczywistości.
Czytaj całość...
Edukacja przez sztukę
czwartek, 15 luty 2018
image_001.jpgPodczas wczorajszych warsztatów "Edukacja przez sztukę", dzieci wykonały WALENTYNKI dla najbliższych.
Czytaj całość...
Zakochajmy się w czytaniu
czwartek, 15 luty 2018
image_001.jpgAktualizacja 19 lutego 2018

Walentynki, święto zakochanych, przyjęło się w Polsce od kilku lat. Można je obchodzić nie tylko w kinie czy podczas romantycznej kolacji. Można też się za…czytać na chwilę. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna po raz drugi przygotowała oryginalną akcję uliczną.
W filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej czekały na Czytelników inne atrakcje.
Czytaj całość...
Ferie w Bibliotece - relacja
czwartek, 15 luty 2018
image_001.jpgAktualizacja 19 lutego 2018 r.
Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie na okres ferii zimowych przygotowała w swoich filiach bogatą ofertę działań dla dzieci i młodzieży. Dużym zainteresowaniem cieszyły się ciekawe spotkania literackie, zabawy grami planszowymi i zręcznościowymi, a także warsztaty artystyczne, na których uczestnicy poznawali różne techniki plastyczne lub techniczne. Zapraszamy do zapoznania się z relacją zajęciową z naszych spotkań.
Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział  i zapraszamy na zajęcia w ramach Lata w Bibliotece.

Sponsor Ferii w Bibliotece
logo_pszczolka.jpg
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 3834


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego