Działalność Filii
Urodziny Kubusia Puchatka
środa, 16 październik 2019
image_001.jpg
Aktualizacja 16 października

Wzruszające, pełne liryzmu przygody Krzysia i jego przyjaciół w Stumilowym Lesie, to historie, na których od wielu lat wychowują się kolejne pokolenia. Obdarzone ludzkimi cechami charakteru zwierzątka śmieszą i bawią z jednej strony naiwnością, z drugiej – filozoficznym podejściem do życia.

Niełatwo jest być odważnym – odparł Prosiaczek, lekko pociągając noskiem – kiedy jest się tylko Bardzo Małym Zwierzątkiem.

Prawdziwy pluszowy Puchatek mieszka dziś nie w Stumilowym Lesie, ale w Nowojorskiej Bibliotece Publicznej. Polskie imię zawdzięcza Irenie Tuwim, która tłumaczyła książki Milne’a w latach 30. Istnieje też przekład Moniki Adamczyk-Garbowskiej, która w 1986 r. przechrzciła Kubusia Puchatka na Fredzię Phi-Phi. Nie przyjęło się.
Przygody Kubusia Puchatka sprawiają mnóstwo radości fanom tego sympatycznego misia i jego przyjaciół. Od wielu lat w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej wraz z najmłodszymi czytelnikami świętujemy Urodziny Kubusia. Na zajęciach czytane są fragmenty książek z przygodami misia, są zagadki, zabawy i zawsze częstujemy małym "co nieco". Tym razem sponsorem smakołyków była Lubella, której bardzo dziękujemy.
lubella.png
Czytaj całość...
Jesień w bibliotekach
środa, 16 październik 2019
image_001.jpg
Polska złota jesień jest przez wielu uważana za jedną z najpiękniejszych pór roku.
Mimo, że czasem pada deszcz, a nawet śnieg, to jesienna słota jest kolorowa, czasem zamglona i przez to taka tajemnicza. Dlaczego liście zmieniają swój kolor, kiedy przypada pierwszy dzień jesieni, co się dzieje z przyrodą? Na wszystkie pytania odpowiadamy podczas zajęć przygotowanych dla dzieci w naszych filiach.
Czytaj całość...
Ilustracje do wierszy J. Tuwima
wtorek, 15 październik 2019
image_001.jpg
15 października w Filii nr 37 odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Ilustracje do wierszy J. Tuwima”. Do konkursy zgłoszono 79 prac.
Czytaj całość...
Biblioterapia - Nasze magiczne drzewo
poniedziałek, 14 październik 2019
image_001.jpg
Jesienna aura sprzyja rozmowom o zmieniającej się wraz z jej nadejściem przyrodzie. Tym razem Filię 38 MBP odwiedziły dwie grupy uczniów ze Szkoły Filialnej dla Dzieci z Autyzmem w tym z Zespołem Aspergera. Dzieci wysłuchały bajki pt. „Misza i Grisza idą do lasu” autorstwa Anny Stasiak i Marty Wawryszyn oraz obejrzały książkę pt. „Drzewa” autorstwa Piotra Sochy i Wojciecha Grajkowskiego. Zainspirowani rozmowami o drzewach i pięknymi ilustracjami z książek, uczestnicy wspólnie stworzyli kolorowe magiczne drzewo. Mimo szarugi za oknem, dzieciom nie brakowało pozytywnej energii i kreatywnych pomysłów.
Czytaj całość...
Stanisław Moniuszko  twórca polskiej opery narodowej
środa, 09 październik 2019
image_001.jpg
Dwusetna rocznica urodzin Stanisława Moniuszki jest dobrą okazją do przybliżenia dzieciom tej niezwykłej postaci. Przedszkolaki, które odwiedziły Filię nr 18 miały okazję obejrzeć wystawę „Stanisław Moniuszko – twórca polskiej opery narodowej”, przedstawiającą sylwetkę kompozytora, ale również poznać historie z jego dzieciństwa. Wiele emocji wzbudziły oglądane fragmenty „Halki” i „Strasznego dworu”.
Czytaj całość...
O małym Stasiu i wielkim Moniuszce
wtorek, 08 październik 2019
image_001.jpg
Dwusetna rocznica urodzin Stanisława Moniuszki jest dobrą okazją do przybliżenia dzieciom tej niezwykłej postaci. Przedszkolaki, które odwiedziły Filię nr 18 miały okazję obejrzeć wystawę „Stanisław Moniuszko – twórca polskiej opery narodowej”, przedstawiającą sylwetkę kompozytora, ale również poznać historie z jego dzieciństwa. Wiele emocji wzbudziły oglądane fragmenty „Halki” i „Strasznego dworu”. Na zakończenie uczyliśmy się rysować klucz wiolinowy i zapis nutowy.
Olga Wójtowicz
Czytaj całość...
Przedszkolaki w bibliotece
wtorek, 08 październik 2019
image_001.jpg
Filia 39 we wrześniu gościła najmłodsze grupy przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 83 w Lublinie. W czasie wizyty Grupa „Myszek” wysłuchała bajki o jesiennych kolorowych liściach. Międzynarodowy Dzień Kropki w bibliotece obchodziła Grupa „Żabek”. Dzieci chętnie brały udział w przygotowanych zajęciach plastycznych. Kropkowanie, malowanie, naklejanie i stawianie  pieczątek było wspaniałą zabawą dla maluchów. Każdy otrzymał słodką nagrodę.
Anna Czyż
Czytaj całość...
Spotkania pod daszkiem w Filii nr 19
wtorek, 08 październik 2019
image_001.jpg
"Spotkania pod daszkiem" to cykliczne zajęcia dla dzieci od lat 3 i ich opiekunów.
Inauguracja nowej formy pracy z najmłodszym, przyszłym czytelnikiem, odbyła się w piękne poniedziałkowe popołudnie. W pierwszym spotkaniu uczestniczyła czwórka maluszków i ich mamy.
Daszkowe spotkania to przede wszystkim wspólna zabawa sprzyjająca pierwszym kontaktom z książką. Odbywają się  w części przeznaczonej dla najmłodszych, gdzie na podłodze  podczas zajęć leżą miękkie dywaniki. Wspólnym poczynaniom przyglądają się bystre, wesołe sówki.
Czytaj całość...
Maluj i twórz
wtorek, 08 październik 2019
Filia nr 36 zaprasza
image_001.jpgWarsztaty z Teatrem im. H.Ch. Andersena
wtorek, 08 październik 2019
image_001.jpg
Miejska Biblioteka Publiczna wraz z Teatrem im. H.Ch. Andersena zorganizowała cykl warsztatów aktorskich. Celem tych spotkań jest rozbudzenie wśród najmłodszych czytelników wrażliwości i zainteresowania sztuką teatralną, pokazanie jak wiele osób zaangażowanych jest w tworzenie przedstawienia oraz jak ważne jest czytanie książek, które wzbogacają naszą wyobraźnię i sposób patrzenia na sztukę.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 4728

XI edycja otwartych wykładów z historii sztuki 2019/2020

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego