Działalność Filii
Maroko  kraj z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy
piątek, 22 marzec 2019
image_001.jpg
12 marca w Filii nr 25 odbyło się spotkanie z Panem Henrykiem Maciszewskim pt. „Maroko – kraj z Baśni Tysiąca i Jednej Nocy”. Była to pierwsza z trzech części cyklu dotyczącego podróży do Maroka.
Maroko jest niewielkim krajem leżącym w północno-zachodniej części Afryki, otoczonym Oceanem Atlantyckim oraz Morzem Śródziemnomorskim. Jest to monarchia konstytucyjna o ustroju demokratycznym. Głową państwa jest obecnie król Muhammad VI, religią państwową jest islam, a językiem urzędowym – arabski. Maroko jest bardzo zróżnicowane pod względem geograficznym – występuje wiele terenów górzystych, pustynnych, ale również znajdują się tam piękne zielone oazy oraz atlantyckie plaże.

Czytaj całość...
Szeptanki
piątek, 22 marzec 2019
image_001.jpg
Na ostatnich Szeptankach w Filii nr 38, miały miejsce niezwykłe warsztaty muzyczne „Busy Bee - Pomelody”. Są to zajęcia multisensorycznego nauczania języka angielskiego. Muzyka, śpiew, a także wykorzystane kolorowe chusty, drewniane klawesy oraz shakery sprawiły, że dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w warsztatach. Panie stworzyły cudowną atmosferę, a maluszki były zachwycone! Jeszcze raz, bardzo dziękujemy za wspaniałe zajęcia!
Czytaj całość...
Zdzisław Badio - żywa historia
piątek, 22 marzec 2019
image_001.jpg
Zdzisław Badio - prezes lubelskiego oddziału Polskiego Związku Byłych Więźniów Hitlerowskich Obozów Koncentracyjnych oraz członek Rady Państwowego Muzeum na Majdanku był gościem Filii nr 29 MBP. Słuchaczami była młodzież z XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Lublinie. Jako żywy świadek historii pan Zdzisław opowiedział o swoich przeżyciach z czasów, kiedy będąc nastolatkiem, w efekcie łapanki trafił na Majdanek i był tam przez blisko cztery miesiące w charakterze zakładnika.
Czytaj całość...
21 marca - Światowy Dzień Poezji
piątek, 22 marzec 2019
image_001.jpg
Aktualizacja 22 marca 2019

Światowy Dzień Poezji obchodzony jest 21 marca. Celem święta jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.
Zachęcamy do zapoznania się z relacją z wydarzeń, które odbyły się z tej okazji w filiach MBP.
Czytaj całość...
Zajęcia komputerowe
czwartek, 21 marzec 2019
image_001.jpgW Filii nr 37 odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy Absolwent. Były to zajęcia, w trakcie których nasi goście mieli okazję zapoznać się z komputerem oraz możliwościami jakie daje internet.
Czytaj całość...
Wiosna!
czwartek, 21 marzec 2019
image_001.jpg
Wiosna już tuż, tuż. Dzisiaj, dzień przed kalendarzową wiosną, Filia nr 10 gościła dzieci z Przedszkola Skrzat w Lublinie – 5-6 latki. Tematem zajęć była właśnie wiosna. Na podstawie książki Elizy Piotrowskiej  BAJKA  O DRZEWIE, dzieci opisywały zmiany jakie zachodzą w przyrodzie o tej porze roku.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 4484

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego