Działalność Filii
O przebaczaniu
poniedziałek, 17 czerwiec 2019
image_001.jpg
Przegląd nowości wydawniczych, a potem rozmowa o sztuce przebaczania zaabsorbowały uczestniczki spotkań przy kawie tak dalece, że zapomniałyśmy o niedogodnościach wysokiej temperatury, skupione nad delikatnością tematu oraz jego złożonością i przykładach nie tylko literackich... 
Czytaj całość...
Biblioteka w Tesco
poniedziałek, 17 czerwiec 2019
image_001.jpg
W minioną sobotę, w C. H. Tesco, można było się zapoznać z ofertą Miejskiej Biblioteki Publicznej. Na odwiedzających nasz punkt informacyjny czekały nowości biblioteczne dla najmłodszych oraz ciekawe formy działalności oparte na nowych technologiach. Dzieci i młodzież chętnie sięgali po książki z rozszerzoną rzeczywistością, grali na bananach, które pełniły rolę pianina, czy tworzyli własną grę komputerową.
Czytaj całość...
Lublin - moje miasto
poniedziałek, 17 czerwiec 2019
image_001.jpg
Z uwagi na to, iż w tym roku obchodzimy 450. rocznicę podpisania Unii Lubelskiej, w Filii nr 37 odbył się cykl spotkań pod hasłem „Lublin - moje miasto”. W zajęciach wzięły udział dzieci z okolicznych przedszkoli oraz podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Lublinie. Dzieci miały okazję wysłuchać kilku legend m. in. o nazwie i herbie miasta Lublin.
Czytaj całość...
Międzynarodowy Konkurs Sztuka Dziecka Złota Sztaluga 2019
poniedziałek, 17 czerwiec 2019
image_002.jpg
Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie Poli Wałach, uczestniczki warsztatów plastycznych z cyklu „Edukacja przez Sztukę” w Biblio. Praca plastyczna Poli została doceniona przez jury Międzynarodowego Konkursu Sztuka Dziecka „Złota Sztaluga 2019”.
Czytaj całość...
XVIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
czwartek, 13 czerwiec 2019
image_001.jpg
Aktualizacja 13 czerwca


Miejska Biblioteka Publiczna od lat uczestniczy w dorocznym święcie czytelniczym XVIII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom. Hasło Tygodnia „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”  nawiązuje do tegorocznych uroczystych obchodów 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Włączając się w obchody, zorganizowaliśmy w naszych filiach ciekawe wydarzenia kulturalne dla najmłodszych czytelników.
Czytaj całość...
Dni Edukacji
środa, 12 czerwiec 2019
image_005.jpg
10 czerwca odbyła się ostatnia (czwarta) edycja Dni Edukacji w ramach realizacji projektu „ZA PROGIEM” – wyprawy odkrywców (POWR.03.01.00-00-U017/17), skierowanego do dzieci w wieku od 6 do 9 roku życia z terenów Lubelszczyzny. Realizatorem projektu jest Wydział Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie. Dni Edukacji zostały przygotowane we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. H. Łopacińskiego w Lublinie (Filia nr 35).
Czytaj całość...
Jagiellońskim szlakiem z młodymi lublinianami
środa, 12 czerwiec 2019
image_001.jpg
Pamiętając o przypadającej na 2019 rok 450. rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej, postanowiliśmy wraz z kilkoma grupami młodzieży szkolnej powrócić pamięcią do tego wydarzenia, utrwalając sobie najważniejsze fakty z nim związane. Co prawda, nie każdy musi być pasjonatem historii, jednak świadomość historyczna, zwłaszcza w kontekście zdarzeń tak istotnych dla naszego miasta i kraju, wydaje się nie tyle pożądana, ile wręcz konieczna. Podczas lekcji bibliotecznych w Filii nr 21 rozmawialiśmy również o Jagiellońskim Szlaku Unii Lubelskiej.
Czytaj całość...
Spotkanie z teatrem i literaturą
środa, 12 czerwiec 2019
image_001.jpg
W Filii nr 22 mieliśmy okazję gościć panią Agatę Will z działu promocji Teatru im. H. Ch. Andersena i panią Marię Wąsiel, aktorkę tegoż teatru. Spotkanie było jednym z cyklu warsztatów organizowanych wspólnie przez MBP w Lublinie i Teatr im. Andersena. Zajęcia te mają na celu promowanie wśród najmłodszych literatury i teatru poprzez mariaż sztuk. Pani Maria opowiedziała dzieciom o tym, jak wiele osób jest zaangażowanych w proces powstawania przedstawienia teatralnego, oraz o tym jak książki są niekiedy adaptowane na scenariusz teatralny.
Czytaj całość...
Grażyna Bacewicz - dzieciom
wtorek, 11 czerwiec 2019
image_001.jpg
Aktualizacja 11 czerwca

W filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyły się trzy koncerty  pt. Grażyna Bacewicz - Dzieciom, przygotowane z okazji Dnia Dziecka. Koncerty przygotowała i poprowadziła profesor Iwona Siedlaczek, akompaniował profesor Grzegorz Siedlaczek, a utwory wykonywali uczniowie Szkoły Muzycznej I i II st. im. Tadeusza Szeligowskiego oraz Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Lipińskiego.

Czytaj całość...
Opowieść symbolizowana
wtorek, 11 czerwiec 2019
image_001.jpg
W Filii nr 35 nastąpiło zamknięcie projektu organizowanego wspólnie z Wydziałem Pedagogiki i Psychologii UMCS. Zajęcia przygotowały i poprowadziły studentki pod kierunkiem dr Małgorzaty Centner-Guz.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 4624

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego