Działalność Filii
450. rocznica zawarcia Unii Lubelskiej
wtorek, 20 sierpień 2019
image_001.jpg
Pracownicy Filii nr 23, mieszczącej się w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym, zorganizowali lekcję biblioteczną dla dzieci przebywających w oddziałach szpitalnych. Zajęcia dotyczyły 450. rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej. Przypomnieliśmy nie tylko o tym wydarzeniu, ale o unikalności tworu, jakim była Rzeczpospolita Obojga Narodów.
Wykorzystując wiedzę zdobytą w trakcie zajęć, pacjenci USD rozwiązali krzyżówkę, której hasłem głównym była Unia Lubelska.
Czytaj całość...
Magiczne sztuczki
wtorek, 13 sierpień 2019
image_001.jpg
Obecnie biblioteka jest miejscem, w którym aktywności nie zależą jedynie od osób prowadzących, ale inicjowane są często również przez uczestników zajęć i czytelników. Tak właśnie wygląda codzienność również w naszej filii. Tym razem mieliśmy okazję uczestniczyć w pokazie sztuczek magicznych z udziałem kart.

Czytaj całość...
Lato w Miejskiej Bibliotece Publicznej
wtorek, 13 sierpień 2019
image_01.jpg
Aktualizacja 13 sierpnia 2019

Jaki jest przepis na świetną i twórczą zabawę? Edukacja, technologia, sztuka, literatura, a może teatr? W ramach akcji Lato w Mieście w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lublinie połączyliśmy te elementy podczas tegorocznych zajęć wakacyjnych przygotowanych dla dzieci i młodzieży. Na młodych czytelników każdego dnia czeka nadal coś interesującego.
Mamy nadzieję, że ten wspólnie spędzony okres jest czasem odpoczynku, radości i zabawy.
Zapraszamy na relację zdjęciową ze spotkań.
Czytaj całość...
Artystyczny relaks na Relaksowej
piątek, 09 sierpień 2019
image_001.jpg
Wakacje to czas odpoczynku i relaksu. Dlatego też w lipcu Filii nr 38 została stworzona przestrzeń, w której dorośli i młodzież mogą w twórczy sposób oderwać się od otaczającej ich rzeczywistości. Wszystko to dzięki wielkoformatowym kolorowankom odstresowującym, które wypełniły jedną z bibliotecznych sal. Już od miesiąca każdego dnia obrazy nabierają nowych barw, a odwiedzający filię artyści zostawiają po sobie kolorowy ślad.
Wszystkich, którzy lubią malować zapraszamy serdecznie - kolorowanki będą na was czekać, aż nie pozostanie na nich żadna biała przestrzeń. Do zobaczenia na Relaksowej!
Czytaj całość...
Piknik sensoryczny
środa, 07 sierpień 2019
image_001.jpg
Sierpień w Filii nr 38 MBP rozpoczęliśmy III edycją Pikniku sensorycznego dedykowanego najmłodszym czytelnikom biblioteki oraz ich opiekunom. W tym roku kolejny raz jedna z osiedlowych polanek, zamieniła się w przestrzeń sprzyjającą poznawaniu zmysłów i swobodnej, rozwijającej zabawie. Maluchy miały możliwość spacerowania po specjalnie w tym celu przygotowanych ścieżkach sensorycznych, nakarmienia sianem kolorowej krowy, czy zajrzenia do chatki z piernika.
Czytaj całość...
Biblioteka pełna ruchu!
poniedziałek, 05 sierpień 2019
image_001.jpg
W lipcu w Filii nr 38 MBP odbywały się warsztaty żonglersko-ruchowe prowadzone przez Fundację Inside Out. Uczestnicy ćwiczyli sprawność, koordynację wzrokowo-ruchową, koncentrację oraz refleks ucząc się trików z wykorzystaniem piłeczek, chusteczki, diabolo i talerzyka.
Czytaj całość...
Bajkowe ogrody
czwartek, 25 lipiec 2019
image_001.jpg
W lipcu Filia nr 39 przygotowała dla półkolonii ze Szkoły Podstawowej nr 47 w Lublinie warsztaty rozpoznawania roślin ogrodowych. Uczestnicy mieli możliwość powąchania i posmakowania tymianku, lawendy i szałwii. Zajęcia prowadziła Renata Godlewska miłośniczka i znawczyni roślin zielarskich. Dzieci miały również możliwość wykazania się kreatywnością w pracach plastycznych. Na kartonach powstały piękne bajkowe ogrody, pełne kwiatów pszczół, motyli i biedronek. Wybrane prace zostały nagrodzone upominkami.
Anna Czyż
Czytaj całość...
Akcja 450 w Bibliotece
piątek, 19 lipiec 2019
image_001.jpg
Z okazji przypadającej w lipcu 450-rocznicy podpisania Unii Lubelskiej Filia nr 38 MBP w Lublinie zaprosiła dzieci na tajemnicze warsztaty pod hasłem „Akcja 450”. Pierwszym zadaniem uczestników było poznanie prawdziwego tematu zajęć. Aby to zrobić musieli ułożyć wielkoformatowe puzzle przygotowane przez pracowniczki biblioteki. W rezultacie ukazała się reprodukcja obrazu „Unia Lubelska” autorstwa Jana Matejki, która powstała 300-lat po podpisaniu dokumentu.
Czytaj całość...
Powieść historyczna. Nie tylko Sienkiewicz
czwartek, 18 lipiec 2019
image_001.jpg
"Powieść historyczna. Nie tylko Sienkiewicz" pod tym tytułem w Filii nr 11 odbyło się spotkanie z panem Lechem Giemzą profesorem Katedry Literatury Współczesnej KUL.
Od Feliksa Bernatowicza poprzez Józefa I. Kraszewskiego, Henryka Sienkiewicza, Teodora Parnickiego, Antoniego F. Ossendowskiego po Elżbietę Cherezińską - pan prof. wykazał w jaki sposób rozwijała się powieść historyczna, jak bardzo oddawała prawdziwość czasów, których dotyczyła oraz co warto czytać i dlaczego. Seniorzy z Centrum Usług Socjalnych, słuchali z dużym zainteresowaniem i wyszli z przekonaniem, że warto czytać tego typu utwory literackie.
Pracownicy filii
Czytaj całość...
Kwiatek czysty
czwartek, 18 lipiec 2019
image_001.jpgKoncert pieśni neośredniowiecznych uprzyjemnił wczorajsze popołudnie w Filii nr 2 MBP. Wystąpiła Izabella Konar (Isa Conar), a koncert prowadził Maciej Krawczyk. Mogliśmy wysłuchać z akompaniamentem gitary oryginalnych tekstów średniowiecznych, a także pieśni polskiego renesansu i baroku z tekstami na przykład Jana Kochanowskiego czy Mikołaja Sęp Szarzyńskiego.
Isa Conar ceniąc sobie bliski kontakt z publicznością nie dokonała transkrypcji muzyki dawnej lecz inspirując się nią (średniowieczna pieśń maryjna, hymny i antyfony oraz echa renesansowej muzyki dworskiej) stworzyła własne, bardzo kameralne, intymne i nastrojowe kompozycje.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 4657

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego