Działalność Filii
Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia
piątek, 20 październik 2017
image_001.jpg14 października obchodziliśmy Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia. Z tej okazji w Filii nr 37 odbyły się zajęcia dla grup przedszkolnych. Dzieci zostały przywitane przez sympatycznego pluszowego misia, który jak wiadomo, jest zabawką uwielbianą przez dzieci i przez dorosłych i niemal każdy z nas posiada takiego misia w swoim domu. Przedszkolaki wysłuchały opowieści o „Panu Misiu Łasuchu” oraz o Niedźwiadku Tacie i Synku z książki „Proszę mnie przytulić” autorstwa Przemysława Wechterowicza.
Katarzyna Szymańska

Czytaj całość...
Wytwórnia
czwartek, 19 październik 2017
image_001.jpg16 października odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym kreatywne warsztaty rodzinne WYTWÓRNIA. Jest to cykl regularnie organizowanych, cotygodniowych, półtoragodzinnych spotkań podczas których rodzice wraz z dziećmi poznawać będą nowe oryginalne formy twórczej aktywności. Ponadto celem zajęć jest przyjemne, wspólne spędzenie wolnego czasu bez towarzystwa gadżetów elektronicznych.
Agnieszka Świstowska-Huszaluk
Czytaj całość...
91. Ogólnopolskie Urodziny Kubusia Puchatka
czwartek, 19 październik 2017
image_001.jpgAktualizacja 19 października 2017
Kubuś Puchatek, to jeden z najsympatyczniejszych misiów książkowych, ulubieniec wszystkich dzieci (a nawet dorosłych). Zawsze w październiku obchodzimy jego urodziny. W naszych Filiach bibliotecznych po raz kolejny zostały zorganizowane spotkania dla najmłodszych, które miały to święto uczcić. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tych wydarzeń.
Czytaj całość...
Warsztaty cyrkowe
środa, 18 październik 2017
image_001.jpg6 października ruszyła druga edycja warsztatów cyrkowych prowadzonych przez instruktorów z Fundacji Sztukmistrze. Półtoragodzinne zajęcia wypełnione są ćwiczeniami ruchowymi, nauką podstawowych trików i technik żonglerskich oraz wielu innych sztuczek cyrkowych. Rozwijają koordynację, koncentrację, cierpliwość a także uczą współpracy w grupie rówieśniczej.
Czytaj całość...
Warsztaty stylizacji farbami kredowymi
środa, 18 październik 2017
image_001.jpg11 października w Filii nr 37 odbyła się druga edycja warsztatów stylizacji farbami kredowymi. Warsztaty prowadzili Joanna Ambroszczyk-Jasińska i Radosław Jasiński z Chalk & Chic. W pierwszej części warsztatów uczestniczki poznały podstawowe właściwości farb do stylizacji wnętrz i mebli oraz najpopularniejsze techniki stylizacji i patynowania mebli. Każda z pań miała okazję wypróbować trzy techniki renowacji powierzchni w praktyce oraz dowiedzieć się jak prawidłowo stosować jasny i ciemny wosk.
Czytaj całość...
Tadeusz Kościuszko w Zemborzycach
środa, 18 październik 2017
image_001.jpg25 października w Parafii św. Marcina Lublin-Zemborzyce odbył się wykład historyczny na temat wizyty Tadeusza Kościuszki w Zemborzycach - obecnie dzielnicy Lublina.
Czytaj całość...
Język angielski metodą Helen Doron
wtorek, 17 październik 2017
image_001.jpg17 października na Szeptankach w Filii nr 38 uczyliśmy i bawiliśmy się językiem angielskim z wykorzystaniem metody Helen Doron. Dzieci poznawały angielskie zwroty bawiąc się atrakcyjnymi materiałami edukacyjnymi: kolorowymi klockami, puzzlami, obrazkami.
Czytaj całość...
Bezpieczni na drodze
poniedziałek, 16 październik 2017
image_001.jpgW Filii nr 24 odbył się cykl zajęć pod hasłem „Bezpieczni na drodze”. Uczestnikami zajęć były dzieci z Przedszkoli nr 49 i 69. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z najważniejszymi zasadami ruchu drogowego. Dzieci dowiedziały się m. in. jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych, do czego potrzebne są nam odblaski, kim jest „Pan Stop”, czym jest „pieszy autobus” oraz jak poruszać się drogą dla rowerów.
Czytaj całość...
Koncert zespołu KSZTAŁTY SŁÓW
poniedziałek, 16 październik 2017
image_001.jpg"Niebo odmienia się, choć wieczór nie ścichł,
wiatr jeszcze szepce, nim uśnie.
Niebo fioletem szeleści.
Wiatr -  już nie wiatr  - uśmiech.(...)"
J.Czechowicz

Pięknym tekstem Ryszarda Kornackiego, "Miasto moje" rozpoczął się koncert zespołu KSZTAŁTY SŁÓW w Filii nr 10. Koncert ten to projekt realizowany ze środków Miasta Lublin, w ramach Programu "Dzielnice Kultury" jako element obchodów Wielkiego Jubileuszu 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich.
Czytaj całość...
Gra miejska - Fotografowie Lublina
poniedziałek, 16 październik 2017
image_001.jpgFotografia jest realnym obrazem, powstającym na podstawie znanych praw fizycznych, może więc zawsze być wiernym rejestrem otaczającego świata. A że fotografię można wykonywać z pasją ludzką, zamykając w niej świat własnych przeżyć – jest dla twórcy prawdziwym szczęściem.
Fragment wstępu do albumu Edwarda Hartwiga Fotografika
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 3576


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

2017 Rok Rzeki Wisły

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego