Działalność Filii
Robimy biżuterię
poniedziałek, 24 wrzesień 2018
image_001.jpg
Warsztaty robienia biżuterii pod kierunkiem Jadwigi Marcinek w Filii 11 MBP.
Czytaj całość...
Warsztaty malowania na wodzie
piątek, 21 wrzesień 2018
image_001.jpg
19 września w Filii nr 37 odbyły się warsztaty malowania na wodzie - ebru. Uczestniczki nauczyły się techniki nakładania farby, tworzenia wzoru i przenoszenia wzoru na papier.
Tradycyjna metoda Ebru narodziła się w Azji, prawdopodobnie już w XIII wieku. Stamtąd Szlakiem Jedwabnym przeniesiona została do Anatolii (dzisiejszej Turcji). Pod nazwą turecki papier została rozpowszechniona w całej Europie. Technika ta stosowana była w kaligrafii, sztuce dekorowania i oprawiania książek oraz zdobienia oficjalnej korespondencji. Głównym ośrodkiem jej rozwoju stała się Turcja.
Magdalena Rademacher
Czytaj całość...
Podziemne korytarze Szpitala Dziecięcego
piątek, 21 wrzesień 2018
image_001.jpg
W ramach projektu "Podziemne korytarze Szpitala Dziecięcego" - pomieszczenia ważne i przyjazne. Filię nr 23 odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego. W trakcie wycieczki uczniowie zostali zapoznani ze specyfiką pracy biblioteki szpitalnej i z jej zbiorami. Jednocześnie zaprezentowana została obecnie eksponowana wystawa "Chłopcy malowani".

Czytaj całość...
Nasi wojacy - lekcja historii
środa, 19 wrzesień 2018
image_001.jpgDzieci z czterech oddziałów klas młodszych ze Szkoły Podstawowej nr 24 miały okazję wziąć udział w małej lekcji historii 18 września w Filii nr 21 w związku z wydaniem reprintu książeczki „Nasi Wojacy” z 1937 roku.
Czytaj całość...
Pszczółka Maja
środa, 19 wrzesień 2018
image_001.jpgW Filii nr 24 miał miejsce cykl zajęć, których główną bohaterką był mała, sprytna i rezolutna pszczółka Maja. W zajęciach uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 49. Przedszkolaki zapoznały się z historią powstania bajki oraz dowiedziały się iż autorem książki o przygodach Mai był pan Waldemar Bonsels.
Czytaj całość...
Wspomnienia z wakacji
środa, 19 wrzesień 2018
image_001.jpgWe wrześniu w Filii nr 24 odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej Roztocze. Tematem zajęć były wspomnienia z wakacji. Wspólnie z uczestnikami podzieliliśmy się najciekawszymi przygodami, które przytrafiły nam się w czasie wakacyjnych podróży. Obejrzeliśmy również pocztówki i zdjęcia z wyjazdów.
Czytaj całość...
Czasy, miejsca, ludzie  wspomnienia o żołnierzach z Lublina
wtorek, 18 wrzesień 2018
image_001.jpg
Filia nr 18 zaprasza na wystawę, ukazującą trudne drogi do niepodległości i tragiczne losy żołnierzy, walczących o ojczyznę. Dzięki uprzejmości pani Doroty Olech mamy możliwość udostępnienia archiwalnych zdjęć jej rodziny. Fotografie przedstawiają:
Kapitana Franciszka Barszczewskiego, dowódcę Batalionu Rezerwowego KOP Stołpce – brata babci, lublinianina, absolwenta Gimnazjum im. S. Staszica. 17 września 1939 roku razem ze swoim batalionem walczył z Rosjanami, trafił do niewoli sowieckiej i został zamordowany.


Czytaj całość...
Ogrody Europy
wtorek, 18 wrzesień 2018
image_001.jpg
13 września w Filii nr 25 gościliśmy Panią dr Barbarę Marcinek z Uniwersytetu Przyrodniczego, która w ramach cyklu spotkań „Ogrody Europy” zaprezentowała Ogrody Kapias znajdujące się w miejscowości Goczałkowice-Zdrój.
Ogrody podzielone są na dwie części: starą, która powstała w 1979 r. z inicjatywy Bronisława Kapiasa oraz nową, której budowa rozpoczęła się w 2008 r. Każda z nich składa się z wielu mniejszych, tematycznie uporządkowanych ogrodów o różnorodnej, pięknej, różnobarwnej roślinności.
Czytaj całość...
Warsztaty sitodruku
wtorek, 18 wrzesień 2018
image_001.jpg
14 września w Filii nr 37 odbyły się warsztaty sitodruku adresowane do dzieci i młodzieży. Na warsztatach uczestnicy poznali pracownię sitodruku od strony zaplecza. Zaprezentowane zostały narzędzia i materiały potrzebne do tworzenia matryc sitodruku. Zajęcia, które prowadził Seweryn Chwała, były też okazją do zrobienia własnych odbitek na tkaninie i papierze.

 Czytaj całość...
Wielkie Kobiety
poniedziałek, 17 wrzesień 2018
image_001.jpg
Nie ma epoki historycznej bardziej magicznej niż antyk. Wielcy wodzowie, potężne budowle i tajemnice. Jak również piękne, mądre i intrygujące kobiety, zawsze stojące w cieniu mężczyzn.
„Kobiety antyku” to kolejna z prezentowanych przez Filię nr 23 (Uniwersytecki Szpital Dziecięcy) mini wystaw z cyklu „Wielkie Kobiety” w Roku Praw Kobiet.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 4143


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego