Działalność Filii
Zima w Bibliotece
poniedziałek, 27 styczeń 2020
image_001.jpg
Aktualizacja 27 stycznia 2020

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie na okres ferii zimowych przygotowała w swoich filiach bogatą ofertę działań dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy do zapoznania się z relacją zajęciową z naszych spotkań.
Wszystkim dzieciom dziękujemy za udział.
Czytaj całość...
Instrukcja obsługi dzidziusia
poniedziałek, 27 styczeń 2020
image_001.jpgZajęcia Szeptankowe w Filii nr 38 rozpoczęliśmy od obejrzenia „Instrukcji obsługi Dzidziusia”. Poznaliśmy potrzeby małego dziecka oraz jego atrybuty. W części praktycznej dla maluchów przygotowane zostały stanowiska, na których mogły m.in. przewinąć, nakarmić czy wykąpać lalę.
Czytaj całość...
Wykład Rola fotografii w powstaniu styczniowym
poniedziałek, 27 styczeń 2020
image_001.jpg
Powstanie styczniowe było pierwszym zarejestrowanym fotograficznie zrywem niepodległościowym. W pamiątkach rodzinnych pozostało wiele spośród około półtora miliona zdjęć wykonanych w tamtym czasie, największą kolekcją dysponuje Muzeum Wojska Polskiego.
Czytaj całość...
Dzień Babci i Dzień Dziadka
środa, 22 styczeń 2020
image_001.jpg
Dzień Babci i Dzień Dziadka, to dzień, w którym chcemy wszystkim babciom i dziadkom złożyć najlepsze życzenia za ich miłość. Z tej okazji Filia 23 w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym zorganizowała warsztaty plastyczne w trakcie których, mali pacjenci przygotowali życzenia w formie laurrek dla swoich kochanych babć i dziadków.
Czytaj całość...
Kodowanie w Filii nr 24
środa, 22 styczeń 2020
image_001.jpg21 stycznia w Filii nr 24 gościliśmy pracowników Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Dzieci, które przybyły na zajęcia, miały szansę uczyć się programowania w bardzo przyjemny sposób, bo z użyciem gry Scottie Go. Jest to pierwsza na świecie gra do nauki programowania dla najmłodszych. Jako jedyna łączy kartonowe klocki do pisania kodu z darmową aplikacją na platformy mobilne.
Czytaj całość...
Szeptanki u Eskimosów
poniedziałek, 20 styczeń 2020
image_001.jpg
Podczas pierwszych w tym roku Szeptanek w Filii nr 38 odwiedziliśmy Eskimosów. Spotkanie rozpoczęliśmy od poznania jak wyglądają, gdzie mieszkają, co lubią jeść oraz jak się witają. Przy okazji poznaliśmy również zwierzęta dalekiej północy. Były zabawy z chustą Klanza, łowienie ryb, a na zakończenie bawiliśmy się w śniegu. Bardzo dziękujemy za udział w zajęciach i zapraszamy do obejrzenia zdjęć!
Czytaj całość...
Mandale na talerzach
czwartek, 16 styczeń 2020
image_001.jpg
Na ostatnim spotkaniu Fanek Sztuki w Filii nr 11, pod czujnym okiem naszej prowadzącej - Aliny Gumieniak, powstały piękne mandale malowane na szklanych talerzach.
Czytaj całość...
Warsztaty plastyczne
czwartek, 16 styczeń 2020
image_001.jpg
11 stycznia w Filii nr 38 odbyły się warsztaty plastyczne z Panią Martą Rubaj-Zduńczyk ze Studia Galeria przy ul. Tulipanowej. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Czytaj całość...
Koduj z UKE
czwartek, 16 styczeń 2020
image_001.jpg
16 stycznia w Filii nr 29 gościliśmy pracowników Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Tego dnia dzieci, które przybyły na zajęcia, miały szansę uczyć się programowania w bardzo przyjemny sposób, bo z użyciem gry Scottie Go.
Czytaj całość...
Bal Karnawałowy
czwartek, 16 styczeń 2020
image_001.jpg10 stycznia w Filii nr 38 MBP po raz kolejny odbył się długo wyczekiwany Bal Karnawałowy dla najmłodszych. W kolorowo przybranej sali, pełnej balonów i wesołych dekoracji rozpoczęliśmy naszą zabawę. Przy skocznej muzyce odbywały się gry integracyjne i aktywizujące.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 4883

XI edycja otwartych wykładów z historii sztuki 2019/2020

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego