Kluby czytelnicze
Grunt pod nogami
wtorek, 25 październik 2016
image_001.jpgTo było wyjątkowo refleksyjne spotkanie Klubu Czytelniczego Readcom. Podczas jego trwania przywołałyśmy pamięć określonych wydarzeń i ludzi. Ideę Roku Miłosierdzia i XVI Dnia Papieskiego. Spotkanie wypełniały chwile zadumy nad ulotnością życia i pięknem postawy wielu  świadków miłosierdzia. Nasze rozważania ogarniały m.in. dzieła miłości siostry Małgorzaty Chmielewskiej, przełożonej Wspólnoty „Chleb Życia” oraz zmarłego niedawno księdza Jana Adama Kaczkowskiego, organizatora Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio. Spotkanie stawiało każdemu z nas pytania o nasze czyny, gesty, o konkretne zaangażowanie...
Czytaj całość...
Spotkanie Klubu Czytelniczego READCOM
wtorek, 18 październik 2016
Filia nr 6 zaprasza
image_001.jpg


Narodziny Polski
czwartek, 06 październik 2016
image_001.jpgMesco dux Poloniae baptizatur (Mieszko książę Polski ochrzcił się) - taką informację znajdziemy w rocznikach średniowiecznych pod datą 966 rok. Od tego czasu już upłynęło 1050 lat.
Filia nr 6 MBP włączyła się w obchody tej rocznicy w ramach Klubu Czytelniczego  READCOM, poprzez prelekcję pt. „Narodziny Polski - prelekcja z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski”.
Na spotkaniu odpowiedzieliśmy sobie na pytanie jakie przyczyny skłoniły księcia do tej decyzji  oraz jak ona wpłynęła na losy Polski. W trakcie spotkania klubowicze wysłuchali wierszy i utworów muzycznych nawiązujących do
rocznicy Chrztu Polski oraz fragmenty muzyki z epoki średniowiecza np. Hac festa die - sekwencja ku czci św. Wojciecha, ułożona na przełomie XI/XII wieku.
Adam Sokół
Czytaj całość...
Narodziny Polski
poniedziałek, 19 wrzesień 2016
Filia nr 6 zaprasza na spotkanie
image_001.jpg


Spotkanie Klubu Czytelniczego Readcom
czwartek, 30 czerwiec 2016
Filia nr 6 zaprasza na spotkanie
image_001.jpg
Jego miłością - Polska
wtorek, 07 czerwiec 2016
Tobie śpiewam Lublinie
czwartek, 02 czerwiec 2016
image_001.jpgW 2017 r. Lublin będzie obchodził piękny jubileusz 700 lecia nadania praw miejskich. Udokumentowanej lokacji 15 sierpnia 1317 dokonał król Władysław I Łokietek. 
Spotkanie Klubu Czytelniczego Readcom w  Filii nr 6, które odbyło się 25 maja  włącza się w obchody rocznicy. Tematem spotkania był „Tobie śpiewam Lublinie” - Lublin w pieśni i poezji lubelskich poetów.
Czytaj całość...
Henryk Sienkiewicz w Tygodniu Bibliotek
wtorek, 10 maj 2016
image_001.jpgW tym morzu zła, głupstw, niepewności i zwątpień, jakim jest istnienie, jedna rzecz jest warta życia, niewątpliwa, mocna jak śmierć - to miłość. Nic nie ma poza nią...

To słowa patrona bieżącego roku, które padają w książce pt. "Marie jego życia" Barbary Wachowicz - niestrudzonej od lat popularyzatorki życia i twórczości wielu naszych pisarzy.
Podczas spotkania Klubu Czytelniczego Readcom w Filii nr 19, tego dnia uchyliłyśmy rąbka tajemnicy na temat życia osobistego bohatera ze swadą napisanej opowieści.
Czytaj całość...
"Wyspą każdego człowieka, Jean Louise, jego wartownikiem jest sumienie"
środa, 04 maj 2016
image_001.jpgPowieść "Idź, postaw wartownika" Harper Lee napisała w 1957 r. To poniekąd kontynuacja, uzupełnienie "Zabić drozda", choć powstała jako pierwsza. No cóż... przeleżała w szufladzie, albowiem w czasie kiedy została napisana, opublikowanie jej poruszyłoby amerykańskie, zastygłe w swych poglądach Południe. Akcja powieści ma miejsce w 20 lat po po słynnym procesie czarnoskórego mieszkańca Maycomb ("Zabić drozda"). "Idź, postaw wartownika" to dojrzewanie ludności Alabamy do przemian obyczajowych i społecznych, to bolesny problem segregacji rasowej. To w końcu konfrontacja "skrzeczącej rzeczywistości" ze wspomnieniami. Zmarła w lutym br. przyjaciółka Trumana Capote'a swą książką wywołała wiele kontrowersji, te zaś uczyniły zeń bestseller.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 81 - 90 z 420


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego