Kluby czytelnicze
Dyskusyjny Klub Książki w Filii nr 10
poniedziałek, 30 styczeń 2017
image_001.jpg2017 rok w Dyskusyjnym Klubie Książki w Filii nr 10 rozpoczęły rozmowy dotyczące książek, które połączyła niewidzialna na pozór, a jednak mocna nić. Papużanka Zośka i "On", Samson Hanna - "Patyk" i Strout Elizabeth  - "Mam na imię Lucy". Łączą je wszystkie niezwykle skomplikowane relacje rodzice - dzieci, bolesne wspomnienia z dzieciństwa, zmaganie ze sobą i nietypowa wrażliwość.
Czytaj całość...
Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
wtorek, 10 styczeń 2017
Filia nr 10 zaprasza na spotkanie
image_001.jpg


Spotkanie Klubu Czytelniczego READCOM
poniedziałek, 19 grudzień 2016
image_001.jpgNieco inny charakter miało przedświąteczne spotkanie Klubu Czytelniczego dla Dorosłych READCOM w Filii nr 24. Uczestnicy zasiedli tym razem nie przy książkach, ale przy kleju, nożyczkach i kolorowym papierze. Dzięki instrukcjom koleżanki z Działu Gromadzenia - Agnieszki Szkudnik, wyczarowali świąteczne ozdoby. Jak to przy wspólnej pracy nie obyło się bez śmiechów, żartów, rozmów i nucenia kolęd. Ale właśnie tak miało być: miło, serdecznie i swojsko.
Czytaj całość...
Każdy ma swoją wigilijną opowieść
czwartek, 15 grudzień 2016
image_001.jpgNa ostatnim w tym roku spotkaniu DKK w Filii nr 10, przed świętami, z opłatkiem, z ciepłem, z serdecznością, z radością bycia razem, każdy wysnuł swoją wigilijną opowieść. Życzymy wszystkim w Święta i co dnia takiego w duszy ciepła jakim jaśnieje nasza na zdjęciu choinka. I kolędy w sercu.
Czytaj całość...
Bob Dylan - Literacka Nagroda Nobla
wtorek, 06 grudzień 2016
image_001.jpg"Piosenki są jak nieznane kraje, które człowiek pragnie odwiedzić.
Piosenkę można napisać wszędzie. Bycie w ruchu pomaga".
"Kroniki" Boba Dylana T. 1

Grudniowe międzypokoleniowe spotkanie Klubu Czytelniczego Readcom miało  wyjątkowy charakter. Podczas dwóch godzin błyskawicznie upływającego czasu zmierzaliśmy się z muzyczną i literacką legendą jednego z najważniejszych muzyków, autorów tekstów i pieśniarzy naszych czasów - tegorocznym laureatem Literackiej Nagrody Nobla za - jak czytamy w uzasadnieniu - "tworzenie nowych form poetyckiej ekspresji w ramach wielkiej tradycji amerykańskiej pieśni".
Czytaj całość...
"Betlejem polskie"
piątek, 02 grudzień 2016
Filia nr 6 zaprasza
image_001.jpg


O Stefanie Batorym
wtorek, 29 listopad 2016
image_001.jpgW dniu 24 listopada Klub Czytelniczy READCOM w Filii nr 6 zaprosił swoich członków na kolejne spotkanie. Podczas niego przybliżono postać jednego z najlepszych elekcyjnych królów Polski - Stefana Batorego,  którego 440. rocznicę koronacji (1576) oraz 430. rocznicę (1586) śmierci obchodzimy w bieżącym roku.
Czytaj całość...
Tajemnice jednego dzieła
piątek, 25 listopad 2016
image_001.jpg21 listopada Filia nr 2 rozpoczęła nowy cykl spotkań - klub dyskusyjny z czytelnikami pt. "Tajemnice jednego dzieła", poświęcony literaturze, muzyce, sztuce, teatrowi i filmowi. Inspiracją do jego stworzenia była potrzeba wypowiedzenia własnego zdania i oceny na forum. Każde z comiesięcznych spotkań poświęcone będzie poznaniu historii wybranego dzieła i związanego z nim tajemnic, problemów interpretacyjnych, kontekstów kulturowych. Spotkania będą miały charakter otwarty. Bohaterem pierwszej dyskusji była książka Magdaleny Grzebałkowskiej "Beksińscy. Portret podwójny".
Czytaj całość...
Spotkanie Klubu Czytelniczego READCOM
czwartek, 24 listopad 2016
image_001.jpg„Patriotyzm nie polega na nienawiści wobec innych narodów, lecz na miłości do własnego”- ta myśl Petera Roseggera była punktem wyjścia do dyskusji uczestników spotkania Klubu Czytelniczego dla Dorosłych READCOM. Patriotyzm - czy dzisiaj to puste, nic nieznaczące słowo, oklepany frazes, często nadużywany i naginany do własnych potrzeb? A może jednak ciągle Polacy kochają swoją ojczyznę, inaczej niż w czasach wojny ale szczerze, z oddaniem?
Czytaj całość...
Bob Dylan laureatem literackiej nagrody Nobla
wtorek, 22 listopad 2016
Filia nr 19 zaprasza na spotkanie
image_001.jpg


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 61 - 70 z 414


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego