Kluby czytelnicze
Wiersze na każdą porę roku
poniedziałek, 11 październik 2010
image_001.jpg29 września w Filii Nr 12 odbyło się spotkanie z poezją w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, pod hasłem "Wiersze na każda porę roku". W trakcie spotkania uczestnicy mówili o swoich ulubionych poetach, dlaczego czytają wiersze i kiedy po nie sięgają.
Wszyscy z przyjemnością wysłuchali wierszy śpiewanych przez E. Demarczyk, M. Grechutę, G. Turnaua, S. Soykę. W blasku świec, wszyscy zasłuchani, przenieśliśmy się do krainy łagodności.
Róża Wawer
Czytaj całość...
Chwilo trwaj...
wtorek, 14 wrzesień 2010
image_001.jpgPo wakacyjnej przerwie, 14 września 2010 r., multimedialny spektakl "Malowane słowem i obiektywem" rozpoczął spotkanie Klubu Czytelniczego READCOM w Filii Nr 24 MBP.
Autorzy spektaklu - Urszula Gronowska i Jacek Zaim zamienili wrześniowe popołudnie w czas niezapomnianych i wzruszających doznań. Wspaniałe fotografie, doskonałe opowiadania im towarzyszące oraz wzruszająca muzyka wprawiły uczestników spotkania w nastrój skupienia i refleksji.
Czytaj całość...
Dyskusyjny Klub Książki zaprasza
piątek, 10 wrzesień 2010
image_001.jpg

Wakacyjne podróże z książką
czwartek, 02 wrzesień 2010
image_003.jpgWe środę 25 sierpnia w Filii Nr 12 odbyło się kolejne spotkanie DKK pod hasłem „Wakacyjne podróże z książką”. Uczestnicy opowiadali o swoich wakacyjnych odkryciach książkowych.
Zaprezentowano książki pouczające i zabawne, np. Richarda Feynmana „Pan raczy żartować” czy Tadeusza Perkitnego „Okrążamy świat raz jeszcze” oraz książki wzruszające, choćby  Maryny Miklaszewskiej „Wojtek z Armii Andersa”.
Drugą część spotkania wypełniły wspomnienia i obrazy z Hiszpanii pani A. Rajtar – Grabowiec przywiezione z lipcowej wyprawy.
Wawer Róża
Czytaj całość...
Dyskusyjny Klub Książki zaprasza
piątek, 13 sierpień 2010
image_001.jpg

Rowerem na Ural
piątek, 23 lipiec 2010
image_001.jpgW upalne popołudnie 21 lipca w Filii nr 12 czytelnicy z Dyskusyjnego Klubu Książki oraz wszyscy goście mieli okazję spotkać się z Panią Agnieszką Martinką. Sentymentalna i bardzo osobista relacja Pani Agnieszki poprowadziła słuchaczy trudną drogą   rowerową za Ural, szlakiem zsyłki ojca podróżniczki. Emocjonalna opowieść pełna momentów patriotycznych ukazała miejsca pamięci Polaków oraz obecną Rosję wielonarodowościową i wielokulturową. Bardzo interesujący montaż oprawiony muzyką wywołał prawdziwy zachwyt. Wzruszeni słuchacze zadawali wiele pytań prowokując dyskusję, która wyszła poza ramy czasowe.
Róża Wawer
Czytaj całość...
Rowerem na Ural
wtorek, 20 lipiec 2010
image_001.jpg

Do zobaczenia po wakacjach
poniedziałek, 14 czerwiec 2010
image_001.jpgDnia 9 czerwca 2010  w Filii nr 24 odbyło się ostatnie przedwakacyjne spotkanie Klubu Czytelniczego Readcom. Miało ono charakter podsumowujący całoroczną działalność. Klubowicze przypomnieli sobie tematy spotkań jakie odbyły się w przeciągu ostatnich 10 miesięcy. Zwrócono uwagę na szczególnie interesujące dyskusje, wyrażono ochotę powrócenia do niektórych rozmów po wakacjach. Druga część spotkania poświęcona była dyskusji na temat wakacyjnych lektur.
Czytaj całość...
Codzienne życie misjonarki
poniedziałek, 14 czerwiec 2010
image_001.jpgCzytelnicy Filii nr 12 spotykający się w DKK, oraz wszyscy zaproszeni  2 czerwca  gościli Siostrę Cecylię Blachalską ze Zgromadzenia Sióstr Białych Misjonarek Afryki.
Siostra Cecylia w swoich  ekscytujących  opowieściach zabrała nas do miejsc w których  żyła i pracowała. Wszyscy obejrzeliśmy cykl zdjęć prezentujących codzienne życie Sióstr, ich olbrzymią pracę z lokalnymi społecznościami.
Słuchaczy zaciekawiła    szczególnie opieka   nad  trędowatymi oraz małymi dziećmi, odmienność i  swoiste piękno przyrody. Pytania i indywidualne rozmowy zakończył kiermasz przedmiotów  przywiezionych z Afryki.
 
Czytaj całość...
Twórczość Noah'a Gordona
środa, 02 czerwiec 2010
logo_readcom.jpg24 maja 2010 r. odbyło się  kolejne spotkanie Klubu Czytelniczego Readcom. Tym razem poświęcone było twórczości Noah'a Gordona. To pisarz amerykański, autor powieści obyczajowych i historycznych, takich jak "Medicus"  czy "Medicus z Saragossy".
Omówiono walory poznawcze i zalety lekturowe jego dzieł, na kartach  których przywołana jest plejada lekarzy czasów współczesnych oraz z odległej przeszłości. Twórczość tego pisarza - zwłaszcza książki historyczne - spotkała się z zainteresowaniem klubowiczek, sięgających często po powieści historyczne. Z tego też powodu, następne spotkania będą poświęcone powieści historycznej.
Jolanta Jurkowska
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 361 - 370 z 414


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego