Kluby czytelnicze
Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
piątek, 26 listopad 2010
Anna Kamieńska w opowieści dr. A. Mazurek, 29.11.2010 r., godz. 16.00, Filia nr 12, ul. Żelazowej Woli 7
image_001.jpg

Pieśń ujdzie cało...
środa, 10 listopad 2010
image_001.jpgW przededniu Święta Niepodległości uczestnicy Klubu Czytelniczego dla Dorosłych READCOM spotkali się w Filii Nr 24, aby wspólnie uczcić zbliżający się dzień. Swoją uwagę klubowicze skupili na patriotycznych pieśniach. Pani Wanda Jaśkiewicz - nasza wieloletnia czytelniczka i stała uczestniczka spotkań opowiedziała o tradycji pieśni patriotycznej w Polsce. Dalsza część spotkania to dyskusja o roli jaką miała spełnić pieśń dawniej i jaką pełni dzisiaj.
Następnie klubowicze wspólnie wysłuchali i odśpiewali najbardziej znane pieśni: "My, pierwsza brygada", "O mój rozmarynie", "Wojenko, wojenko" itp. Jako przykład współczesnej pieśni patriotycznej wysłuchała piosenek Republiki i duetu Pawła Kukiza i Jana Borysewicza.
Ukoronowaniem spotkania była wspólnie wykonana piosenka Jana Pietrzaka "Żeby Polska była Polską".
Maria Błach
Czytaj całość...
Spotkanie z pieśnią patriotyczną
środa, 10 listopad 2010
image_001.jpg

Zapomniany Henryk Siemiradzki
wtorek, 02 listopad 2010
image_001.jpgUczestnicy spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki  tym razem poznali życie i twórczość Henryka Siemiradzkiego.
Malarz , który  zdobył sławę za życia, po śmierci wraz z epoką i jej malarstwem został zapomniany.
Zapatrzony w antyk tworzył dzieła monumentalne przeważnie o tematyce historycznej.
Kontrowersyjna postać malarza oraz uroda jego obrazów skłoniły czytelników do sięgnięcia  po monografie i albumy dostępne w bibliotekach.
Róża Wawer
Czytaj całość...
Inauguracja Klubu Czytelniczego Readcom
poniedziałek, 25 październik 2010
image_001.jpg

Zapomniany artysta
piątek, 22 październik 2010
image_001.jpg
Skandynawscy twórcy kryminału
piątek, 22 październik 2010
image_001.jpg18 października 2010 r. odbyło się kolejne spotkanie Klubu Czytelniczego READCOM. Tym razem poświęcone było wybranym przez nas twórcom skandynawskiej literatury kryminalnej. Na spotkaniu przybliżyłyśmy sylwetki dwóch szwedzkich mistrzów kryminału: Henninga Mankella - autora "Chińczyka" oraz Stiega Larssona - twórcy kultowego cyklu "Millenium".
Karin Fossum - norweska mistrzyni kryminalnego suspensu była kolejnym omawianym przez nas autorem. Dzieła wymienionych pisarzy goszczą od lat  na szczytowych  miejscach  światowych list  bestsellerów oraz niosą  ze sobą nową jakość kryminałów.
Jolanta Jurkowska
Czytaj całość...
Klub Aktywnego Seniora LSM
czwartek, 14 październik 2010
image_001.jpgW czwartkowe przedpołudnie zainaugurowany został trzeci sezon spotkań w bibliotece Klubu Aktywnego Seniora przy Domu Kultury LSM.
Przy filiżance kawy goście poznali sylwetkę tegorocznego laureata literackiej nagrody Nobla M.V. Llossy. Zaprezentowane zostały dzieła pisarza oraz jego biografia.
Panie zapoznały się z najciekawszymi książkami, które ostatnio pojawiły się na półkach naszej biblioteki. Rekomendowane tytuły wzbudziły na tyle duże zainteresowanie, że zostały wszystkie wypożyczone.
Ewa Domaszewicz, Agnieszka Polak
fot. Grażyna Mach

Czytaj całość...
Życie i twórczość Isaaca Bashevis Singera
czwartek, 14 październik 2010
image_001.jpg13 października 2010 roku w Filii nr 24 odbyło się Spotkanie Klubu Czytelniczego Readcom. Tym razem spotkanie poświęcone było życiu i twórczości I. B. Singera - prozaika żydowskiego tworzącego w języku jidysz, laureata literackiej Nagrody Nobla w 1978 roku.
Na wstępie zaprezentowana została sylwetka pisarza, jego dzieciństwo, młodość, twórczość, które związane są z Lubelszczyzną. Singer swoją twórczością rozsławił nasz region, wspominając w swych dziełach takie miejscowości jak m.in: Goraj, Biłgoraj, Turobin, Bychawa, Lublin. Jego utwory poruszają często temat żydowskiego świata z czasów przedwojennych, temat wspomnień z Polski.
Czytaj całość...
Wiersze na każdą porę roku
poniedziałek, 11 październik 2010
image_001.jpg29 września w Filii Nr 12 odbyło się spotkanie z poezją w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, pod hasłem "Wiersze na każda porę roku". W trakcie spotkania uczestnicy mówili o swoich ulubionych poetach, dlaczego czytają wiersze i kiedy po nie sięgają.
Wszyscy z przyjemnością wysłuchali wierszy śpiewanych przez E. Demarczyk, M. Grechutę, G. Turnaua, S. Soykę. W blasku świec, wszyscy zasłuchani, przenieśliśmy się do krainy łagodności.
Róża Wawer
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 361 - 370 z 423


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego