Kluby czytelnicze
Życie i twórczość Isaaca Bashevis Singera
czwartek, 14 październik 2010
image_001.jpg13 października 2010 roku w Filii nr 24 odbyło się Spotkanie Klubu Czytelniczego Readcom. Tym razem spotkanie poświęcone było życiu i twórczości I. B. Singera - prozaika żydowskiego tworzącego w języku jidysz, laureata literackiej Nagrody Nobla w 1978 roku.
Na wstępie zaprezentowana została sylwetka pisarza, jego dzieciństwo, młodość, twórczość, które związane są z Lubelszczyzną. Singer swoją twórczością rozsławił nasz region, wspominając w swych dziełach takie miejscowości jak m.in: Goraj, Biłgoraj, Turobin, Bychawa, Lublin. Jego utwory poruszają często temat żydowskiego świata z czasów przedwojennych, temat wspomnień z Polski.
Czytaj całość...
Wiersze na każdą porę roku
poniedziałek, 11 październik 2010
image_001.jpg29 września w Filii Nr 12 odbyło się spotkanie z poezją w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, pod hasłem "Wiersze na każda porę roku". W trakcie spotkania uczestnicy mówili o swoich ulubionych poetach, dlaczego czytają wiersze i kiedy po nie sięgają.
Wszyscy z przyjemnością wysłuchali wierszy śpiewanych przez E. Demarczyk, M. Grechutę, G. Turnaua, S. Soykę. W blasku świec, wszyscy zasłuchani, przenieśliśmy się do krainy łagodności.
Róża Wawer
Czytaj całość...
Chwilo trwaj...
wtorek, 14 wrzesień 2010
image_001.jpgPo wakacyjnej przerwie, 14 września 2010 r., multimedialny spektakl "Malowane słowem i obiektywem" rozpoczął spotkanie Klubu Czytelniczego READCOM w Filii Nr 24 MBP.
Autorzy spektaklu - Urszula Gronowska i Jacek Zaim zamienili wrześniowe popołudnie w czas niezapomnianych i wzruszających doznań. Wspaniałe fotografie, doskonałe opowiadania im towarzyszące oraz wzruszająca muzyka wprawiły uczestników spotkania w nastrój skupienia i refleksji.
Czytaj całość...
Dyskusyjny Klub Książki zaprasza
piątek, 10 wrzesień 2010
image_001.jpg

Wakacyjne podróże z książką
czwartek, 02 wrzesień 2010
image_003.jpgWe środę 25 sierpnia w Filii Nr 12 odbyło się kolejne spotkanie DKK pod hasłem „Wakacyjne podróże z książką”. Uczestnicy opowiadali o swoich wakacyjnych odkryciach książkowych.
Zaprezentowano książki pouczające i zabawne, np. Richarda Feynmana „Pan raczy żartować” czy Tadeusza Perkitnego „Okrążamy świat raz jeszcze” oraz książki wzruszające, choćby  Maryny Miklaszewskiej „Wojtek z Armii Andersa”.
Drugą część spotkania wypełniły wspomnienia i obrazy z Hiszpanii pani A. Rajtar – Grabowiec przywiezione z lipcowej wyprawy.
Wawer Róża
Czytaj całość...
Dyskusyjny Klub Książki zaprasza
piątek, 13 sierpień 2010
image_001.jpg

Rowerem na Ural
piątek, 23 lipiec 2010
image_001.jpgW upalne popołudnie 21 lipca w Filii nr 12 czytelnicy z Dyskusyjnego Klubu Książki oraz wszyscy goście mieli okazję spotkać się z Panią Agnieszką Martinką. Sentymentalna i bardzo osobista relacja Pani Agnieszki poprowadziła słuchaczy trudną drogą   rowerową za Ural, szlakiem zsyłki ojca podróżniczki. Emocjonalna opowieść pełna momentów patriotycznych ukazała miejsca pamięci Polaków oraz obecną Rosję wielonarodowościową i wielokulturową. Bardzo interesujący montaż oprawiony muzyką wywołał prawdziwy zachwyt. Wzruszeni słuchacze zadawali wiele pytań prowokując dyskusję, która wyszła poza ramy czasowe.
Róża Wawer
Czytaj całość...
Rowerem na Ural
wtorek, 20 lipiec 2010
image_001.jpg

Do zobaczenia po wakacjach
poniedziałek, 14 czerwiec 2010
image_001.jpgDnia 9 czerwca 2010  w Filii nr 24 odbyło się ostatnie przedwakacyjne spotkanie Klubu Czytelniczego Readcom. Miało ono charakter podsumowujący całoroczną działalność. Klubowicze przypomnieli sobie tematy spotkań jakie odbyły się w przeciągu ostatnich 10 miesięcy. Zwrócono uwagę na szczególnie interesujące dyskusje, wyrażono ochotę powrócenia do niektórych rozmów po wakacjach. Druga część spotkania poświęcona była dyskusji na temat wakacyjnych lektur.
Czytaj całość...
Codzienne życie misjonarki
poniedziałek, 14 czerwiec 2010
image_001.jpgCzytelnicy Filii nr 12 spotykający się w DKK, oraz wszyscy zaproszeni  2 czerwca  gościli Siostrę Cecylię Blachalską ze Zgromadzenia Sióstr Białych Misjonarek Afryki.
Siostra Cecylia w swoich  ekscytujących  opowieściach zabrała nas do miejsc w których  żyła i pracowała. Wszyscy obejrzeliśmy cykl zdjęć prezentujących codzienne życie Sióstr, ich olbrzymią pracę z lokalnymi społecznościami.
Słuchaczy zaciekawiła    szczególnie opieka   nad  trędowatymi oraz małymi dziećmi, odmienność i  swoiste piękno przyrody. Pytania i indywidualne rozmowy zakończył kiermasz przedmiotów  przywiezionych z Afryki.
 
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 341 - 350 z 395


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

2017 Rok Rzeki Wisły

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego