Kluby czytelnicze
Godzinami z książką
czwartek, 18 sierpień 2011
Dyskusyjny Klub Książki zaprasza - 29 sierpnia 2011, godz. 16.00
image_001.jpg
Powiększ

Przyroda Lubelszczyzny
poniedziałek, 08 sierpień 2011
image_001.jpgLato w pełni, więc czas wędrówek i wypoczynku. O tym jak piękna jest Lubelszczyzna przypomniała nam Kalina Łapińska zabierając wszystkich w multimedialną podróż szlakiem siedemnastu parków krajobrazowych. Zachwyciło nas piękno najbliższych okolic, dowiedzieliśmy się co warto zobaczyć, na co zwrócić szczególną uwagę, oraz co charakteryzuje poszczególne parki.
Teraz tylko dobre buty, notatnik może lornetka, aparat fotograficzny i w drogę.
Róża Wawer
Czytaj całość...
Przyroda lubelszczyzny
czwartek, 28 lipiec 2011
Dyskusyjny Klub Książki zaprasza 3 sierpnia 2011 na spotkanie o godz. 16.00
image_001.jpg


Henryk Sienkiewicz. Ku pokrzepieniu serc
piątek, 08 lipiec 2011
image_001.jpgW roku 2011 obchodzimy 95. rocznicę śmierci Henryka Sienkiewicza polskiego pisarza i publicysty, a przede wszystkim pierwszego wywodzącego się z  Polski  laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury w 1905 r. 
7 lipca  uczestnicy Klubu Czytelniczego READCOM spotkali się w Filii nr 6 na prelekcji poświęconej twórczości pisarza. Klubowiczki zapoznały się  z ciekawym życiem i twórczością H. Sienkiewicza, a także brały żywy udział w dyskusji na temat twórczości autora. Spotkaniu towarzyszyła muzyka  z ekranizacji utworów bohatera spotkania. Na zakończenie spotkania zaprezentowano film dokumentalny o znanym pisarzu.
Adam Sokół
Czytaj całość...
Henryk Sienkiewicz. Ku pokrzepieniu serc
poniedziałek, 04 lipiec 2011
Klub Czytelniczy Readcom zaprasza  7 lipca 2011. godz. 9.30
image_001.jpg
Powiększ

Maria Skłodowska - Curie
poniedziałek, 27 czerwiec 2011
image_001.jpg20 czerwca w Filii Nr 19 odbyło się spotkanie Klubu Czytelniczego Readcom. Zostało poświęcone polskiej noblistce Marii Skłodowskiej – Curie. Jest to postać nietuzinkowa. W 2009r. została uznana przez brytyjski magazyn „New Scientist” za największą kobietę - naukowca wszech czasów. Pomocą w przygotowaniu spotkania była biografia uczonej autorstwa jej córki – Ewy Curie. Od najmłodszych lat Maria wykazywała się nieprzeciętną inteligencją. Nauka i praca dla dobra ludzkości stanowiły dla niej wartość nadrzędną. Z mężem Piotrem połączyło ją nie tylko uczucie, ale przede wszystkim wspólna pasja, która zaowocowała przełomowym odkryciem na światową skalę. Maria Skłodowska – Curie jest jedyną kobietą, która otrzymała Nagrodę Nobla w dwóch dziedzinach naukowych. Członkinie klubu podzieliły się spostrzeżeniami oraz informacjami na ten temat. Wyraziły swój podziw i uznanie dla tak niezwykłej kobiety.
Jolanta Jurkowska, Elżbieta Kierepko
Czytaj całość...
Ferdynand Antoni Ossendowski
piątek, 17 czerwiec 2011
image_001.jpgW roku 2011 obchodzimy 135. rocznicę urodzin Ferdynanda Antoniego Ossendowskiego polskiego pisarza, dziennikarza, naukowca, a przede wszystkim podróżnika skazanego w czasach PRL-u na zapomnienie.
9 czerwca uczestnicy Klubu Czytelniczego READCOM spotkali się w Filii nr 6 na prelekcji poświęconej twórczości pisarza. Oprócz kilku słów o ciekawym życiu i twórczości F.A. Ossendowskiego, czytelniczki brały udział w dyskusji na temat twórczości autora. Na zakończenie spotkania zaprezentowano film dokumentalny i audycję radiową  poświęconą bohaterowi prelekcji.
Adam Sokół
Czytaj całość...
Ferdynand Antoni Ossendowski
czwartek, 02 czerwiec 2011
9 czerwca 2011, godz. 9.30 Klub Czytelniczy READCOM zaprasza do Filii Nr 6
image_001.jpg
Powiększ

Dyskusja o Miłoszu
wtorek, 31 maj 2011
image_001.jpgJak zwykle w ostatni poniedziałek miesiąca odbyło się spotkanie uczestników DKK tym razem z p. Dariuszem Jóźwikiem.
Wysłuchaliśmy bardzo interesującego wykładu, wzbogaconego krótkim filmem o Czesławie Miłoszu - poecie.
Wiosną skłonni jesteśmy do refleksji, czytania poezji, w obliczu piękna otaczającego nas świata.Z olbrzymią przyjemnością słuchaliśmy ostatnich wierszy czytanych przez autora, zapewne  sięgniemy po zbiorki poezji Czesława Miłosza nie raz.
Róża Wawer
Czytaj całość...
Szachy w SZALu
środa, 25 maj 2011
image_001.jpgW poniedziałkowe popołudnie w Filii Nr 12, odbyło się spotkanie młodzieży SZAL (Stowarzyszenie Zakręconych Amatorów Literatury) poświęcone szachom. Wizyta młodych czytelników zbiegła się w czasie z III Międzynarodowym Arcymistrzowskim Turniejem Szachowym im. Unii Lubelskiej, który był ważnym wydarzeniem sportowym ubiegłego tygodnia. Młodzież miała okazję poznać reguły i zasady tej strategicznej gry planszowej oraz rozegrać kilka partyjek turniejowych. Rozmowy Szalowców zdominował temat obecności szachów w literaturze pięknej. Dzięki temu mogli przekonać się o ich ponadczasowym i uniwersalnym charakterze. Kolejne spotkanie z Zakręconymi Amatorami Literatury odbędzie się w czerwcu.
Dominika Paniak
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 321 - 330 z 428


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego