Kluby czytelnicze
Historia pewnego obrazu
piątek, 04 marzec 2011
image_001.jpgW ostatnie poniedziałkowe popołudnie lutego gościliśmy  Panią Krystynę Durakiewicz, byłą szefową pracowni konserwatorskiej malarstwa na Zamku Lubelskim, z wykładem - o historii i konserwacji obrazu "Uczta u Heroda". Oczarowani olbrzymią wiedzą ze znawstwem, prowadzeni byliśmy  poprzez epokę, w której żył Rubens, arkana jego malarskiego warsztatu, po metody i sposoby przywracania obrazu z niebytu do życia. Ludzie z pasją uczą nas patrzeć inaczej na świat zmieniają, poszerzają pole widzenia, zapewne odczujemy to oglądając obrazy w muzeach i galeriach.
Róża  Wawer
Czytaj całość...
Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
poniedziałek, 28 luty 2011
Dyskusyjny Klub Książki zaprasza 28 lutego 2011, godz. 16.00, Filia Nr 12
image_001.jpg
Powiększ

Moje drzewko pomarańczowe
piątek, 25 luty 2011
image_001.jpgW późne poniedziałkowe popołudnie młodzież z klubu czytelniczego SZAL żywo dyskutowała na tematy poruszane w powieści Vasconcelos’a. Lektura „Mojego drzewka pomarańczowego” zainspirowała młodych czytelników do dzielenia się doświadczeniami z własnego życia oraz innych ludzi. Refleksje dotyczyły problemów okresu dojrzewania, które najbardziej poruszyły naszych klubowiczów. Rozmowy o trudnych sprawach osłodziła własnoręcznie zrobiona szalotka i filiżanka aromatycznej, czarnej herbaty. Następne spotkanie planowane jest na marzec. Tematem będzie problem zmiany środowiska i związane z tym trudności z odnalezieniem się w nowym otoczeniu, wśród nowych ludzi.
Dominika Paniak
Czytaj całość...
Rzecz o ks. Janie Twardowskim
piątek, 25 luty 2011
image_001.jpgW roku 2011 obchodzimy 5. rocznicę śmierci wybitnego poety i kapłana ks. Jana Twardowskiego. 24 lutego uczestnicy  Klubu Czytelniczego READCOM spotkali się  w  Filii Nr 6  na prelekcji poświęconej twórczości  księdza.  Oprócz kilku  słów  o życiu i twórczości, uczestnicy mogli  wysłuchać nagrań  poezji  ks. Twardowskiego  m.in.  w  interpretacji  samego poety, jak też w wykonaniu niedawno zmarłego wybitnego polskiego aktora  Krzysztofa Kolbergera. Na koniec spotkania zaprezentowany został film pt. „Jan Twardowski – ksiądz, który pisał wiersze”.
Spotkaniu towarzyszył kiermasz książek Wydawnictwa Archidiecezji Lubelskiej Gaudium.
Adam Sokół
Czytaj całość...
Holocaust w literaturze
piątek, 25 luty 2011
image_001.jpgSpotkanie Klubu Czytelniczego READCOM, które odbyło się 21 lutego w Filii Nr 19, poświęcone było Holocaustowi w recepcji literackiej. Spośród ogromnej ilości reportaży, dokumentów, listów, wspomnień, esejów, dzienników i powieści, które traktują o tym przerażającym akcie ludobójstwa, przywołano m. in.: „Medaliony” Z. Nałkowskiej, „Opowiadania” T. Borowskiego, „Pianistę” W. Szpilmana, „Non Omnis Moriar” I. Birnbaum, „Nadzieja umiera ostatnia” H. Birenbaum, „Byłam sekretarką Rumowskiego. Dziennik Etki Saan” E. Cherezińskiej.

Czytaj całość...
Rzecz o ks. Janie Twardowskim
czwartek, 24 luty 2011
Spotkanie Klubu Czytelniczego Readcom, 24 lutego, godz. 9.30, Filia Nr 6
image_001.jpg
Powiększ

Klub czytelniczy Readcom zaprasza
poniedziałek, 21 luty 2011
Holokaust w literaturze pięknej, Readcom, Filia Nr 19, ul. Kunickiego 89
image_001.jpg
Powiększ
SZAL - Moje obcowanie z literaturą
poniedziałek, 21 luty 2011
Spotkanie młodych klubowiczów SZAL - 21 lutego, godz. 16.00, Filia Nr 12
image_001.jpg
Powiększ

Obraz społeczeństwa amerykańskiego w literaturze obyczajowej
środa, 16 luty 2011
image_001.jpgSpotkanie Klubu Czytelniczego READCOM odbyło się w Filii Nr 24 dnia 16 lutego i było pierwszym z dwóch spotkań, których tematem jest obraz społeczeństwa amerykańskiego w literaturze obyczajowej.     Uczestnicy dyskutowali na temat odbioru lektury do omawianego tematu, wskazano wiele pozycji literatury amerykańskiej, która zdaniem klubowiczów ukazuje nie tylko pasjonujące losy bohaterów, ale zapoznaje nas również z obyczajowością, stosunkami społecznymi i mentalnością narodu.
W czasie spotkania uczestnicy obejrzeli fragmenty filmów, które również ukazują codzienność przeciętnego człowieka.
Dalsza część dyskusji zaplanowana jest na 16 marca 2011 o godzinie 10:00. Serdecznie zapraszamy!
Maria Błach
Czytaj całość...
Ptaki w naszym sąsiedztwie
środa, 02 luty 2011
image_001.jpgJak w każdy ostatni poniedziałek miesiąca, uczestnicy DKK spotkali się tym razem z p. Kaliną Łapińską z Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych. Wszyscy z dużym zainteresowaniem obejrzeliśmy projekcję multimedialną i wysłuchaliśmy opowieści o ptakach towarzyszących od początku człowiekowi. W trakcie spotkania rozwinęła się żywa dyskusja, a po wysłuchaniu głosów ptaków poczuliśmy odległą, ale nieuchronnie nadchodzącą wiosnę.
Róża Wawer
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 311 - 320 z 395


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

2017 Rok Rzeki Wisły

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego