Kluby czytelnicze
Kardynał Stefan Wyszyński. Prymas Tysiąclecia
poniedziałek, 03 październik 2011
Filia nr 19, zaprasza na spotkanie Klubu Czytelniczego Readcom
image_001.jpg


Genesis prawdziwa historia nas wszystkich
piątek, 30 wrzesień 2011
image_001.jpgFilozofia dawno już przestała tłumaczyć powstanie świata, w związku z postępem i odkryciami myśli ludzkiej, jak mówi genialny Stephen Hawking. Kim jesteśmy, skąd przychodzimy, dokąd idziemy. Z tymi pytaniami
zmierzyli się ostatnio czytelnicy DKK.
Najnowszy film p.t "Genesis" C. Nuridsany i M. Perennou, sprowokował dyskusję będącą próbą odpowiedzi na najważniejsze dla nas ludzi pytania. Równocześnie w trakcie spotkania zaprezentowano najnowszą literaturę 
popularnonaukową dostępną w bibliotece.
Czytaj całość...
Powakacyjny SZAL
wtorek, 27 wrzesień 2011
image_001.jpg19 września, w Filii Nr 12 odbyło się  powakacyjne, pierwsze w nowym roku szkolnym spotkanie młodzieżowego klubu czytelniczego SZAL.
Tematem do dyskusji były wspomnienia z tegorocznych wakacji. Młodzi czytelnicy Stowarzyszenia Zakręconych Amatorów Literatury mieli okazję podzielić się wrażeniami z wyjazdów krajoznawczych i zagranicznych. Rozmowy o letnich przygodach wzbogaciły zdjęcia wykonane przez nastoletnich podróżników, dzięki którym ponownie przenieśliśmy się w czasie do tych letnich, beztroskich chwil ze słońcem, wiatrem i uśmiechem.
Dominika Paniak
Wielcy poeci przychodzą - o Cyprianie Kamilu Norwidzie
środa, 21 wrzesień 2011
29 września 2011, godz. 9.30 - Spotkanie Klubu Czytelniczego Readcom
image_001.jpg


Harry Mulisch - nie tylko pisarz
wtorek, 20 wrzesień 2011
image_001.jpgFilia nr 19 MBP w Lublinie od lat promuje miasto partnerskie Lublina - holenderski Tilburg, tym samym kulturę i literaturę tego kraju.  Harry Mulisch (1927-2010) to pisarz, dramaturg, eseista, a także filozof i poeta. Jest uznawany za jednego z najwybitniejszych twórców wspólczesnej literatury holenderskiej i europejskiej.
Wielokrotnie wymieniany jako kandydat do literackiej nagrody Nobla. Warto nadmienić, że ten pisarz odwiedził Polskę w 2001 roku. I właśnie sylwetkę tego twórcy przybliża wystawa oraz spotkanie Klubu Czytelniczego Readcom w dniu 19 września 2011 r. "Procedura", "Zamach", a także przywołane przez nas "Odkrycie nieba", to najbardziej znane książki  Mulischa.
Czytaj całość...
Miłosz - poeta kontrowersyjny
czwartek, 15 wrzesień 2011
image_001.jpgNa pierwszym powakacyjnym spotkaniu Klubu Czytelniczego dla Dorosłych READCOM uczestnicy mieli okazję zapoznać się z życiem i twórczością wybitnego polskiego poety Czesława Miłosza.
Postać tę swoim wykładem i prezentacją multimedialną przybliżył  Dariusz Jóźwik. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się krótki film o Czesławie Miłoszu, a także wycinki prasowe dokumentujące jego życie.
Uczestnicy spotkania uznali, że Miłosz był postacią niezwykle kontrowersyjną, a jego utwory są dość trudne w odbiorze. Wiele dyskusji budzą również oceny twórczości przez znanych krytyków.
Czytaj całość...
Genesis prawdziwa historia nas wszystkich
środa, 14 wrzesień 2011
Dyskusyjny Klub Książki zaprasza
image_001.jpg


Spotkanie Klubu Czytelniczego Readcom
poniedziałek, 12 wrzesień 2011
Spotkanie z twórczością Harrego Mulisch'a zaliczanego do "wielkiej trójki" najważniejszych pisarzy współczesnej literatury niderlandzkiej
image_001.jpg

Wspomnienia minionych wakacji
czwartek, 08 wrzesień 2011

SZAL zaprasza 19 września 2011 na spotkanie o godz. 16.00
image_001.jpg
Powiększ

Godzinami z książką
czwartek, 01 wrzesień 2011
image_001.jpgLatem książki zabieramy ze sobą wszędzie: na plażę, do parku, samolotu, pociągu, towarzyszą nam w różnych miejscach. Czytamy dużo różnorodnej literatury, zarówno utwory niewielkich rozmiarów, jak i wielotomowe dzieła, na które nie znajdujemy czasu w ciągu roku. Szukamy w książkach głównie rozrywki, niekiedy nowych, nieznanych przestrzeni, egzotycznych klimatów i smaków, ale i odłożonych na potem spraw do przemyśleń. O tym wszystkim mówili na ostatnim spotkaniu 29 sierpnia w Filii Nr 12 czytelnicy DKK.
Róża Wawer
<< Start < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 311 - 320 z 428


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego