Kluby czytelnicze
Tajemnice jednego dzieła
poniedziałek, 11 grudzień 2017
image_001.jpg6 grudnia w Filii nr 2 odbyło się kolejne spotkanie klubu dyskusyjnego "Tajemnice jednego dzieła". Bohaterką spotkania była książka Margaret Atwood "Opowieść podręcznej". Powieść wydana w 1986 roku wydaje się być zaskakująco aktualna właśnie dzisiaj. Jest to wstrząsająca historia, traktująca o losach kobiet w antyutopijnym świecie, przepełnionym religijnym fundamentalizmem.
Czytaj całość...
Bohater Powstania Listopadowego
wtorek, 28 listopad 2017
image_001.jpg23 listopada w Filii nr 6 odbyło się kolejne spotkanie w ramach Klubu Czytelniczego READCOM. Tematem spotkania była postać Piotra Wysockiego bohatera Powstania Listopadowego. Wysocki był m.in. współinicjatorem powstania listopadowego, działaczem niepodległościowym oraz przywódcą sprzysiężenia podchorążych, które doprowadziło do wybuchu powstania 29 listopada 1830 roku. W czasie szturmu wojsk carskich na Wolę 6 września 1831 r. dostał się do niewoli.
Czytaj całość...
Ukazał nam się Anioł...
wtorek, 28 listopad 2017

image_001.jpg
Spotkanie Klubu Czytelniczego Readcom
wtorek, 28 listopad 2017
image_001.jpgJak co roku, po ogłoszeniu przez Szwedzką Akademię laureata literackiej Nagrody Nobla, członkowie Klubu Czytelniczego dla Dorosłych READCOM zebrali się, aby podyskutować o życiu i twórczości nowego noblisty. Tegoroczny nagrodzony - Kazuo Ishiguro to angielski pisarz, który urodził się i pierwsze lata życia spędził w Japonii. Nie może poszczycić się burzliwym życiem. Wręcz przeciwnie - to miły, skromny, spokojny człowiek, który wiedzie usystematyzowane, niewyróżniające się niczym życie. Jego dorobek pisarski to siedem powieści i jeden zbiór opowiadań.
Czytaj całość...
Nagroda Nike 2017 tematem Readcomu
czwartek, 23 listopad 2017
image_001.jpgNagroda Nike 2017 trafiła do rąk Cezarego Łazarewicza, autora głośnego reportażu historycznego  pt. "Żeby nie było śladów: sprawa Grzegorza Przemyka".
Podczas listopadowego spotkania Klubu Czytelniczego Readcom przybliżyłam walory poznawcze i zalety lekturowe niełatwego, obfitującego w drastyczne sceny dzieła, opisującego jedną z najgłośniejszych zbrodni w czasach PRL.
Czytaj całość...
Literacki Nobel 2017 - Kazuo Ishiguro
piątek, 10 listopad 2017
Filia nr 24 zaprasza
image_001.jpg


Tajemnice jednego dzieła
czwartek, 09 listopad 2017
Filia nr 2 zaprasza
image_001.jpg


Spotkanie Klubu Czytelniczego dla Dorosłych READCOM
poniedziałek, 30 październik 2017
image_001.jpgDyskusja w na temat zalet książek, korzyści jakie czerpiemy z czytania, czy konieczności edukacji młodego czytelnika była tematem przewodnim spotkania Klubu Czytelniczego dla Dorosłych READCOM, które odbyło się 25 października w Filii nr 24. Rozważania na temat poziomu czytelnictwa w Polsce były niezwykle emocjonujące. Uczestnicy wskazywali wiele przykładów z najbliższego otoczenia, które przyczyniły się do odsunięcia książki na dalszy plan.
Czytaj całość...
"Nakarmić kamień" Bronki Nowickiej - Nike 2016
piątek, 27 październik 2017
image_001.jpgPaździernikowe spotkanie Klubu Czytelniczego Readcom poświęciłyśmy Bronce Nowickiej, polskiej reżyserce teatralnej i telewizyjnej oraz poetce, nagrodzonej Nagrodą Literacką Nike 2016 za debiutancką książkę poetycką "Nakarmić kamień".
Pokrótce omówiłyśmy biogram twórczy bohaterki spotkania. Naszą uwagę skupiłyśmy na walorach lekturowych nagrodzonej prozy poetyckiej oraz tematyce czterdziestu czterech opowiastek pisanych z duszy.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 392


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

2017 Rok Rzeki Wisły

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego