Kluby czytelnicze
O twórczości Olgi Tokarczuk
piątek, 22 listopad 2019
image_001.jpg
8 listopada Czechowski Klub Książki przeżył prawdziwe oblężenie! Dyskusja była bardzo żywa i burzliwa i doszliśmy do wniosku, że proza Olgi Tokarczuk jest - jednym słowem - zachwycająca!
Już dziś serdecznie zapraszamy na najbliższe spotkanie, 13 grudnia, tym razem spotkamy się z reportażami Mariusza Szczygła. Do zobaczenia na czytelniczym szlaku!
Czytaj całość...
Klub Czytelniczy READCOM
czwartek, 21 listopad 2019
image_001.jpg
Członkowie Klubu Czytelniczego READCOM mieli już okazję zapoznać się z twórczością i życiem Olgi Tokarczuk. Jednak otrzymana przez nią Literacka Nagroda Nobla za 2018 rok
zobligowała nas aby powtórnie pochylić się nad jej osobą.
Czytaj całość...
O "Nie ma" w DKK w Filii nr 10
czwartek, 21 listopad 2019
image_001.jpg
A właśnie, że jest! Książka Mariusza Szczygła "Nie ma", której tematem jest nieobecność, jest i była obecna w Filii nr 10 na spotkaniu DKK 19 listopada. Nagrodzona Nike, z  nietuzinkową okładką, na której znalazł się obraz "Spadochroniarze" Michała Mroczki.
Czytaj całość...
Światy tajemne Olgi Tokarczuk
czwartek, 21 listopad 2019
image_001.jpg
Olga Tokarczuk zdobywczyni Nagrody Literackiej NIKE za „Biegunów” (2008) i „Księgi Jakubowe” (2015), uhonorowana Literacką Nagrodą Nobla za 2018 rok i Nagrodą Bookera -  stała się bohaterką listopadowego spotkania Klubu Czytelniczego Readcom.
Na wstępie omówiono biogram twórczy autorki poczytnych powieści, zbiorów opowiadań, esejów, a także scenariuszy filmowych - wiodący od debiutu „Podróżą ludzi Księgi” - po ostatnie eksperymenty z treścią czy formą  „Opowiadań bizarnych ” z  2018 roku.
Czytaj całość...
Spotkanie Klubu Czytelniczego Readcom
środa, 30 październik 2019
image_001.jpg
Październikowe spotkanie Klubu Czytelniczego READCOM w Filii nr 24 było kontynuacją spotkania, które odbyło się w Noc Bibliotek. Opowieść o swoich pasjach i słabościach to odsłonięcie kawałka duszy. Z przyjemnością wsłuchaliśmy się we wzajemne historie i zapragnęliśmy wspólnie zastanowić się jak zainteresowania potrafią zdominować życie.
Czytaj całość...
Październik w Czechowskim Klubie Książki
czwartek, 17 październik 2019
image_001.jpg
W zeszły piątek spotkaliśmy się kolejny raz w atmosferze twórczego fermentu, by tym razem wziąć na warsztat twórczość reportera Wojciecha Tochmana. Jednych przeraził, drugich zasmucił, wszystkich jednakowo poruszył.

Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych do rozmawiania o książkach na spotkanie w listopadzie - będziemy rozmawiać o (nie mogło być inaczej ) twórczości Olgi Tokarczuk- naszej świeżo nagrodzonej Noblistki.
Czytaj całość...
O Gustawie Herlingu-Grudzińskim w Filii nr 19
piątek, 11 październik 2019
image_001.jpg
W Roku Gustawa Herlinga-Grudzińskiego podczas spotkania Klubu Czytelniczego Readcom przywołałam postać i twórczość jednego z najwybitniejszych pisarzy polskich XX wieku, publicysty emigracyjnego i współtwórcy „Kultury” paryskiej.
Pokrótce omówiłam biogram twórcy ze zwróceniem szczególnej uwagi na przełomowe momenty w jego życiu.
W trakcie zajmującego spotkania była okazja do zapoznania się z bogato prezentowaną twórczością tego pisarza w naszej filii. Przybliżone przeze mnie fragmenty wybranych dzieł pozwoliły poznać cechy misternej formy wypowiedzi w różnych gatunkach: od wielowątkowości kompozycji, poprzez dopełniające się wątki pochodzące z różnych historii, szczątkowy zarys fabuły, częste zmiany planów czasowych – aż po liczne niedopowiedzenia i niewyjaśnione tajemnice.
Czytaj całość...
Czechowski Klub Książki
wtorek, 01 październik 2019
image_001.jpg

Spotkanie DKK w Filii nr 10
poniedziałek, 30 wrzesień 2019
image_001.jpg"Pisanie w duecie musi się opierać na pewnych zasadach" – mówi w wywiadzie Adrianna Michalewska, współautorka książki "Skok w króliczą norę" (Muza, 2019). Wraz z Izabelą Szolc napisały kolejną część sagi o łódzkich dziewczynach. O książce była rozmowa 26 września w Filii nr 10 w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. To powieść o przyjaźni, o marzeniach, rozczarowaniach, ideałach, o zderzeniu z, niejednokrotnie, brutalną rzeczywistością.
Czytaj całość...
Czechowski Klub Książki - Katarzyna Puzyńska
piątek, 09 sierpień 2019
image_001.jpg
W sierpniowy piątkowy wieczór nasi Klubowicze spotkali się, by podyskutować o kryminałach Katarzyny Puzyńskiej, a przy okazji obejrzeć zdjęcia autentycznych miejsc, które pisarka umieściła w swojej sadze o policjantach z Lipowa (czyli Pokrzydowa) i Brodnicy.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 461

XI edycja otwartych wykładów z historii sztuki 2019/2020

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego