Projekty ministerialne
Zakup nowości wydawniczych
poniedziałek, 21 listopad 2016
Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie otrzymała dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych. Zadanie „zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Dysponując kwotą dotacji - 108 854 zł zakupiono 5 187 egzemplarzy książek i 298 audiobooków.
 
                         ghjk.jpgbn-logo.jpg


Przyjechał Teatr!
piątek, 28 październik 2016
image_001.jpgAutobusem, autokarem, samochodem, rowerem czy pieszo w ostatnim czasie do biblioteki na Felinie przybyło blisko 1200 miłośników teatru. Wszystko to działo się w dniach od 17 do 25 października w Filii nr 36 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, podczas realizacji projektu Przyjechał Teatr!, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przez siedem dni od rana, niekiedy do nocy, odbywały się spektakle i warsztaty przybliżające różnorodne formy teatralne. Bibliotekę odwiedzili doświadczeni aktorzy, instruktorzy i pedagodzy cieszący się wysokim uznaniem.
Czytaj całość...
Przyjechał teatr!
wtorek, 04 październik 2016
Teatr w bibliotece? Dlaczego nie! Filia nr 36 MBP w Lublinie serdecznie zaprasza na spektakle, spotkania oraz warsztaty, które odbędą się w dniach od 17 października do 25 października, w ramach projektu „Przyjechał teatr!” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
image_001.jpg
Powiększ


Czytaj całość...
Romana Romanyszyn i Andrij Łesiv w OKO
wtorek, 20 październik 2015
image_001.jpg19 października w Ośrodku Książki Obrazkowej Miejskiej Biblioteki Publicznej (OKO, ul. Braci Wieniawskich 5) gościliśmy wspaniałych ilustratorów z Ukrainy – Romanę Romanyszyn i Andrija Łesiva, którzy zaprezentowali swoją autorską książkę The War That Changed Rondo, do której wykonali ilustracje. Przeprowadzili też warsztaty plastyczne z dziećmi i młodzieżą. Wydarzenie zakończyło trwający od początku września projekt „Oko na świat dzieci. Wyprawa w przestrzeń książki” dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2015.
Czytaj całość...
Opowiem ci mój świat
poniedziałek, 19 październik 2015
baner.jpgAktualizacja 19 października 2015

Opowiem ci mój świat to projekt integracyjny skierowany do osób widzących i niewidomych realizowany przez osoby pracujące z niepełnosprawnymi, tyflopedagogów, oligofrenopedagogów, muzykologów oraz instruktorów orientacji przestrzennej i poruszania się z białą laską.
W ramach projektu, w terminie od 12 do 16 października, w Filii nr 27 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbywają się różnego rodzaju działania integracyjno-edukacyjne.


Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
w ramach Programu Kultura Dostępna. 

Patronat nad wydarzeniem sprawują: Dziennik Wschodni, TVP Lublin oraz Radio Lublin.

Czytaj całość...
Romana Romanyszyn i Andrij Łesiv
poniedziałek, 19 październik 2015
Projekt „Oko na świat dzieci. Wyprawa w przestrzeń książki” dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2015.
image_001.jpg
Powiększ
Czytaj całość...
Spotkanie z Martą Ignerską
wtorek, 06 październik 2015
image_001.jpgW Ośrodku Książki Obrazkowej Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyło się 5 października  spotkanie z Martą Ignerską -  wspaniałą ilustratorką i graficzką. 
W ramach projektu "OKO na świat dzieci. Wyprawa w przestrzeń książki", artystka zaprezentowała książkę Tiny Osiewicz „O wiadukcie kolejowym, który chciał zostać mostem nad rzeką”, do której wykonała ilustracje.
Podczas wernisażu opowiedziała o problemach, z jakimi boryka się ilustrator i jak trudno efekt pracy przełożyć na druk w książce, gdzie technika rządzi paletą kolorów Pantone i CMYK, jak trudno oddać fluorescencję, połysk i fakturę wykonanej pracy.
Czytaj całość...
Marta Ignerska
środa, 30 wrzesień 2015
Projekt „Oko na świat dzieci. Wyprawa w przestrzeń książki” dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2015.
image_001.jpg
Powiększ

Czytaj całość...
Opowiem ci mój świat
poniedziałek, 28 wrzesień 2015
Filia nr 27 zaprasza osoby widzące i niewidome do udziału w projekcie integracyjnym.
image_001.jpg
Powiększ

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Kultura Dostępna

<< Start < Poprzednia 1 2 3 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 11 - 20 z 25

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego