Projekty ministerialne
Jak smyka zmienić w czytelnika
poniedziałek, 24 wrzesień 2018
image_001_big.jpg
Aktualizacja 24 września 2018

Odkrywam świat zmysłów - warsztaty w ramach projektu „Jak smyka zmienić w czytelnika”

W ubiegłym tygodniu w Filii nr 38 MBP rozpoczęliśmy cykl warsztatów w ramach projektu „Jak smyka zmienić w czytelnika”. Projekt jest skierowany do rodziców i dzieci w wieku 1-5 lat.
Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Czytaj całość...
Kto Ty jesteś? - rozmowy o wolności i patriotyzmie
czwartek, 23 sierpień 2018
image_001.jpgAktualizacja 23 sierpnia
Projekt „Kto ty jesteś? - rozmowy o wolności i patriotyzmie” w spójny i kompleksowy sposób zawiera w sobie cykl warsztatów połączonych z prelekcjami, wystawą historyczną oraz multimedialnym stanowiskiem - „Laboratorium Wspomnień”. Skierowany on jest do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, a odbywa się w Filii nr 38 MBP.
Czytaj całość...
Sala koncertowo-klubowa w Filii nr 29
poniedziałek, 27 listopad 2017
Projekt "Przekształcenie czytelni Filii nr 29 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie w salę koncertowo-klubową" będzie polegał na przekształceniu czytelni Filii nr 29 MBP w Lublinie w salę koncertowo-klubową". Przewidywany koszt realizacji zadania oszacowano na 31 640 zł, z tego dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyniesie 25 000 zł czyli 79,62%. Zakłada modernizację i rozbudowę infrastruktury filii co wpisuje się w strategiczne cele programu i przyczynia do zwiększenia dostępu do oferty kulturalnej biblioteki.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
w ramach Programu Infrastruktura kultury.
Czytaj całość...
Zakup nowości wydawniczych
poniedziałek, 21 listopad 2016
Miejska Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie otrzymała dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych. Zadanie „zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Dysponując kwotą dotacji - 108 854 zł zakupiono 5 187 egzemplarzy książek i 298 audiobooków.
 
                         ghjk.jpgbn-logo.jpg


Przyjechał Teatr!
piątek, 28 październik 2016
image_001.jpgAutobusem, autokarem, samochodem, rowerem czy pieszo w ostatnim czasie do biblioteki na Felinie przybyło blisko 1200 miłośników teatru. Wszystko to działo się w dniach od 17 do 25 października w Filii nr 36 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, podczas realizacji projektu Przyjechał Teatr!, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przez siedem dni od rana, niekiedy do nocy, odbywały się spektakle i warsztaty przybliżające różnorodne formy teatralne. Bibliotekę odwiedzili doświadczeni aktorzy, instruktorzy i pedagodzy cieszący się wysokim uznaniem.
Czytaj całość...
Przyjechał teatr!
wtorek, 04 październik 2016
Teatr w bibliotece? Dlaczego nie! Filia nr 36 MBP w Lublinie serdecznie zaprasza na spektakle, spotkania oraz warsztaty, które odbędą się w dniach od 17 października do 25 października, w ramach projektu „Przyjechał teatr!” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
image_001.jpg
Powiększ


Czytaj całość...
Romana Romanyszyn i Andrij Łesiv w OKO
wtorek, 20 październik 2015
image_001.jpg19 października w Ośrodku Książki Obrazkowej Miejskiej Biblioteki Publicznej (OKO, ul. Braci Wieniawskich 5) gościliśmy wspaniałych ilustratorów z Ukrainy – Romanę Romanyszyn i Andrija Łesiva, którzy zaprezentowali swoją autorską książkę The War That Changed Rondo, do której wykonali ilustracje. Przeprowadzili też warsztaty plastyczne z dziećmi i młodzieżą. Wydarzenie zakończyło trwający od początku września projekt „Oko na świat dzieci. Wyprawa w przestrzeń książki” dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2015.
Czytaj całość...
Opowiem ci mój świat
poniedziałek, 19 październik 2015
baner.jpgAktualizacja 19 października 2015

Opowiem ci mój świat to projekt integracyjny skierowany do osób widzących i niewidomych realizowany przez osoby pracujące z niepełnosprawnymi, tyflopedagogów, oligofrenopedagogów, muzykologów oraz instruktorów orientacji przestrzennej i poruszania się z białą laską.
W ramach projektu, w terminie od 12 do 16 października, w Filii nr 27 Miejskiej Biblioteki Publicznej odbywają się różnego rodzaju działania integracyjno-edukacyjne.


Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
w ramach Programu Kultura Dostępna. 

Patronat nad wydarzeniem sprawują: Dziennik Wschodni, TVP Lublin oraz Radio Lublin.

Czytaj całość...
Romana Romanyszyn i Andrij Łesiv
poniedziałek, 19 październik 2015
Projekt „Oko na świat dzieci. Wyprawa w przestrzeń książki” dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2015.
image_001.jpg
Powiększ
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 18


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego