Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Seniorzy
Nasze miasto w poezji
środa, 08 listopad 2017
Filia nr 22 zaprasza
image_001.jpg


Wielkie kobiety w poezji
poniedziałek, 30 październik 2017
image_001.jpgW ramach cyklu "Wielkie kobiety w poezji", przygotowanego przez Filię nr 26, w Prawosławnym Domu Pomocy Społecznej odbyło się kolejne spotkanie. Ze względu na niedawno obchodzoną 50. rocznicę śmierci Haliny Poświatowskiej, tematem przewodnim było jej życie i twórczość. Podczas prezentacji multimedialnej uczestnicy spotkania mieli okazję poznać bliżej poetkę oraz jej utwory.
Czytaj całość...
Kolejna edycja szkolenia komputerowego dla dorosłych w Filii nr 28
piątek, 27 październik 2017
image_001.jpgRuszyła kolejna edycja szkolenia komputerowego dla dorosłych w Filii nr 28. Pierwsze spotkanie miało charakter wprowadzający. Uczestnicy poznali teoretyczne zagadnienia z podstawy obsługi komputera. Na kolejnych dwóch spotkaniach już w praktyce zetknęli się z komputerami. Nauczyli się posługiwać myszką, klawiaturą, wyszukiwać interesujące ich strony internetowe oraz planować trasy podróży, korzystać z map, rozkładów jazdy autobusów i pociągów. Prowadzący kurs pan Henryk Szuba wyczerpująco odpowiadał na wszystkie zadawane pytania. Na następnych spotkaniach kursanci będą dalej pogłębiać swoje umiejętności z obsługi komputera i Internetu, które wykorzystają w życiu codziennym.
Pracownicy filii
Czytaj całość...
Energia atomowa - zagrożenie czy korzyść
czwartek, 26 październik 2017
image_001.jpgW piątek w Akademii Seniora działającej w Filii nr 36 został wygłoszony pierwszy, w historii projektu, wykład z fizyki. Temat to "Energia atomowa - zagrożenie czy korzyść". Nasz gość, Prof. dr hab. Stanisław Pietruszewski, w przystępny sposób przedstawił to niełatwe zagadnienie i cierpliwie odpowiadał na zadawane pytania.
Czytaj całość...
Via Jagiellonica
środa, 25 październik 2017
image_001.jpg19 października 2017 r. w Filii nr 13 wystąpił prezes Unii Szlaków "Zachód-Wschód" - Janusz Kopaczek. Pan Kopaczek opowiedział członkom Klubu Aktywnego Seniora o wyjątkowej roli Szlaku Jagiellońskiego w integracji Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego. Via Jagiellonica była też często uczęszczanym szlakiem kupieckim i drogą wymiany kulturowej między Zachodem a Wschodem. Autor prezentacji przybliżył też słuchaczom postacie historyczne przemierzające Szlak Jagielloński wplatając w opowieść o nich barwne anegdoty i historie, których próżno szukać w podręcznikach historii.
Ewa Sendejewicz
Czytaj całość...
Senior - wolontariusz
wtorek, 24 październik 2017
image_001.jpg23 października gościliśmy Panią Agnieszkę Jarmuł z Fundacji 5 Medium, która przybliżyła seniorom zagadnienia związane z wolontariatem. Nasi najstarsi czytelnicy dowiedzieli się, gdzie można uzyskać informację na temat organizacji współpracujących z wolontariuszami, jakie świadczenia im przysługują oraz czy warto podpisać umowę wolontariacką. Seniorzy, zachęceni do uczestniczenia w różnych formach wolontariatu, zostali utwierdzeni w przekonaniu, że dzielenie się sobą daje ogromną radość.
Czytaj całość...
Wyróżnienia dla miejsc przyjaznych seniorom
wtorek, 24 październik 2017
image_001.jpgGala wręczenia certyfikatów Miejsce Przyjazne Seniorom odbyła się 23 października w Teatrze Muzycznym. Za dostosowanie swoich usług do osób starszych wyróżnienia otrzymały 83 instytucje, w tym czternaście filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie.
Czytaj całość...
O poezji Bolesława Leśmiana
wtorek, 24 październik 2017
Filia nr 22 zaprasza Seniorów na spotkanie
image_001.jpg
Czytaj całość...
Szpieg, który kochał...
piątek, 20 październik 2017
image_001.jpg18 października w Filii nr 38 odbyło się drugie po wakacjach spotkanie z seniorami z cyklu „W pełni pełnoletni". Tematem była postać hrabiny Krystyny Skarbek - agentki, która z wdziękiem i uwodzicielskim  uśmiechem, w  brawurowy sposób potrafiła wykonać każde szpiegowskie zadanie.
Czytaj całość...
Zajęcia komputerowe dla seniorów
czwartek, 19 październik 2017
image_001.jpgW Filii NR 36 rozpoczęła się kolejna edycja zajęć komputerowych dla seniorów. W czasie dziesięciu lekcji uczestnicy poznają podstawy obsługi komputera. Życzymy owocnej nauki.
Elżbieta Nawrocka
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 91 - 100 z 259

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego