Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Naukowa Akademicka Sieciowa Biblioteka Internetowa

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Seniorzy
Franciszka Arnsztajnowa - portret poetki
wtorek, 17 listopad 2015
image_001.jpgErudytka i poliglotka, utalentowana poetka lubelska, patriotka bez reszty oddana Ojczyźnie, kultywująca tradycje wyzwoleńczo - niepodległościowe, kochająca żona, matka i babcia, współzałożycielka Lubelskiego Związku Literatów, przyjaciółka Józefa Czechowicza, Ewy Szelburg-Zarembiny, Poli Gojawiczyńskiej i wielu innych twórców – taka była Franciszka Arnsztajnowa, przedwojenna poetka, w szczególny sposób związana z lubelskim Starym Miastem. 13 listopada w Filii nr 21 odbyło się spotkanie literackie poświęcone twórczości tej niezwykłej postaci. Uczestnicy spotkania z Fundacji Klucz obejrzeli prezentację dotyczącą życia poetki, wysłuchali opowieści o jej losach i wybranych interpretacji utworów.
Czytaj całość...
100. rocznica urodzin księdza Jana Twardowskiego
wtorek, 27 październik 2015
image_001.jpgW 2015 roku przypada 100. rocznica urodzin księdza Jana Twardowskiego. Z tej okazji piątkowe spotkanie Akademii Seniora, działającej przy Filii 36, poświęcone było księdzu Twardowskiemu. Uczestnicy spotkania obejrzeli wystawę i wysłuchali prelekcji pt. "Ksiądz Jan Twardowski - poeta i człowiek". Tego dnia w murach biblioteki rozbrzmiewały też strofy pięknych wierszy poety.
Elżbieta Nawrocka
Czytaj całość...
Podstawy obsługi komputera
poniedziałek, 19 październik 2015

image_001.jpg

Akademia Seniora
czwartek, 15 październik 2015
image_001.jpgDziewiątego października w Akademii Seniora w Filii 36 było tłoczno. Tego dnia zainaugurowaliśmy cykl spotkań pt. "Trening umysłu". Uczestnicy zajęć obejrzeli prezentację i wysłuchali prelekcji na temat mózgu oraz zachodzących w nim zmian. Następnie poznali i wykonali kilka ćwiczeń ruchowych pozytywnie wpływających na umysł. Już w trakcie spotkania można było zauważyć dobre skutki naszych działań, gdyż uczestnikom wyraźnie poprawił się nastrój.
Elżbieta Nawrocka
fot. Agnieszka Świstowska-Huszaluk

Czytaj całość...
Akademia e-Seniora
piątek, 09 październik 2015
image_001.jpg6 października w Filii nr 21 rozpoczęła się jesienna edycja spotkań w ramach Akademii e-Seniora. Warsztaty komputerowe, prowadzone w Staromiejskiej Bibliotece od 2008 roku, cieszą się niesłabnącą popularnością. Oferujemy naszym czytelnikom bezstresową naukę w małych grupach. Uczestnicy zajęć poznają podstawy obsługi komputera, będą pracować z edytorem tekstu i korzystać z Internetu, w tym także z poczty elektronicznej. Życzymy naszym Seniorom wielu sukcesów w zdobywaniu wiedzy.
Czytaj całość...
Komputer nie tylko dla młodych
środa, 07 październik 2015
image_001.jpgW Filii 36 rozpoczęła się kolejna edycja zajęć komputerowych dla seniorów pod hasłem "Komputer nie tylko dla młodych". Zajęcia będą dotyczyły podstaw obsługi komputera. Podczas cotygodniowych spotkań uczestnicy zdobędą wiedzę i umiejętności, które umożliwią im samodzielną pracę z komputerem.
Elżbieta Nawrocka
fot. Dorota Szewczuk

Czytaj całość...
Spotkanie Klubu Aktywnego Seniora
piątek, 25 wrzesień 2015
image_001.jpgWitajcie, kochane góry
O witaj, droga ma rzeko!
I oto znów jestem z wami
A byłem tak daleko!
(Jan Kasprowicz)

Miłość i tęsknotę do gór wyrażone w słowach młodopolskiego poety można uznać za motto prelekcji Pana Ryszarda Wilczka, który tym samym zainaugurował kolejny rok spotkań Klubu Aktywnego Seniora w Filii nr 13. Pan Wilczek zabrał uczestników w niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni. Pociągiem z przedwojennego Lwowa do Zakopanego, gdzie można było spotkać polityków i artystów, powędrować na hale, napić się żętycy i wysłuchać tatrzańskich legend.
Czytaj całość...
Myszkowanie w bibliotece
wtorek, 15 wrzesień 2015
Zapraszamy Seniorów na warsztaty komputerowe
image_001.jpg
Powiększ

Poczytaj przy kawie
piątek, 28 sierpień 2015
image_001.jpgWe wtorek, 25 sierpnia miało miejsce kolejne z przesympatycznych spotkań przy kawie w letnim ogródku sąsiadującej ze staromiejską biblioteką Restauracji Mandragora. Serdeczna atmosfera, doskonała kawa za jedną złotówkę i niekończące się rozmowy, tym razem dominowały wspomnienia przedwojennego dzieciństwa seniorki Gieni. Poznaliśmy również historię niespełnionej miłości do pięknego oficera Armii Andersa. Jedyny pan w tym doborowym towarzystwie, zaczytany w wypożyczonej w bibliotece lekturze, od czasu do czasu, odwracał wzrok w kierunku snutych opowieści, ulegając czarowi westchnień do minionych lat.
Czytaj całość...
Poczytaj przy kawie
czwartek, 30 lipiec 2015
image_001.jpgZaproszenie na kawę za symboliczną złotówkę, po sąsiedzku w restauracji Mandragora, skierowane do Seniorów korzystających ze staromiejskiej biblioteki okazało się doskonałym pomysłem!   Dzięki redaktor Ewie Dados, propagatorce różnych akcji na rzecz osób starszych, zachęcałyśmy na antenie Radia Lublin do skorzystania z naszej propozycji. Dziękujemy Pani Ewie Żuk za patronat nad tym szczególnie empatycznym przedsięwzięciem.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 71 - 80 z 161


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

2017 Rok Rzeki Wisły

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego