Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Naukowa Akademicka Sieciowa Biblioteka Internetowa

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS






Seniorzy
Zakończenie kolejnej edycji warsztatów komputerowych
środa, 27 styczeń 2016
image_001.jpg25 lutego w Filii nr 34 odbyło się zakończenie VII edycji Warsztatów Komputerowych dla seniorów. Podczas trwających 4 miesiące zajęć uczestnicy nauczyli się podstawowej obsługi sprzętu komputerowego. Zapoznali się z obsługą programów do pisania, tworzenia nowych dokumentów i segregowania ich na dysku komputera. Tym co najbardziej przykuwało uwagę seniorów było korzystanie z Internetu. Z łatwością uczestnicy przyswoili wiedzę na temat wyszukiwania hasłowego w Internecie, poznali strony internetowe, na których można sprawdzić prognozę pogody, rozkład jazdy MPK, wyszukać połączenia PKP czy zarezerwować bilet do kina i teatru.
Czytaj całość...
Akademia Seniora
wtorek, 19 styczeń 2016
image_001.jpgW Filii 36 gościliśmy pana Marka Momota, przedstawiciela Narodowego Banku Polskiego. Poprowadził on spotkanie Akademii Seniora, którego tematem były bezpieczne finanse. Temat ten wzbudził duże zainteresowanie. Słuchacze usłyszeli jak bezpiecznie posługiwać się kartami, bankomatami oraz kontami bankowymi i uzyskali odpowiedzi na nurtujące ich pytania.
Elżbieta Nawrocka
Czytaj całość...
Filozofia Wschodu - współczesne reinterpretacje
poniedziałek, 18 styczeń 2016
image_001.jpgW dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie z Markiem Sykałą na temat "Filozofia Wschodu - współczesne reinterpretacje". Spotkanie odbyło się w ramach Klubu Aktywnego Seniora.
Czytaj całość...
Akademia Seniora
poniedziałek, 21 grudzień 2015
image_001.jpgW czasie ostatniego w 2015 roku spotkania Seniorzy obejrzeli wystawę "Jan Długosz - ojciec polskiej historiografii". Drugą część piątkowego poranka spędziliśmy w bardzo przyjemnej atmosferze, składając sobie świąteczne życzenia, jedząc pierniczki i kolędując.
Elżbieta Nawrocka
fot. Agnieszka Świstowska-Huszaluk

Czytaj całość...
Warsztaty bożonarodzeniowe
czwartek, 10 grudzień 2015
image_001.jpg7 grudnia Filię nr 22 odwiedziły Seniorki na warsztatach poświęconych ozdobom bożonarodzeniowym. Panie wprowadzone w świąteczny nastrój bardzo chętnie zabrały się do robienia bombek z kwiatków kusudama. Bombki wykonane w ten sposób pięknie się prezentują na bożonarodzeniowej choince, choć równie dobrze mogą być same w sobie prezentem. Dodatkowo powstały również kartki świąteczne. Paniom bardzo dziękujemy za miłe spotkanie.
Czytaj całość...
Akademia Seniora
czwartek, 10 grudzień 2015
image_001.jpgSeniorzy z dzielnicy Felin uczestniczyli w kolejnym spotkaniu z cyklu "Trening umysłu". W czasie zajęć zaprezentowane zostały ćwiczenia poprawiające funkcjonowanie pamięci. Trenowaliśmy umysł wykorzystując do tego nie tylko fragmenty tekstów, ale także gry planszowe i komputerowe oraz karty.
Elżbieta Nawrocka
Czytaj całość...
Komputer bez tajemnic
czwartek, 10 grudzień 2015
image_001.jpgÓsmego grudnia odbyła się ostatnia lekcja organizowanego w Filii nr 36 kursu komputerowego dla Seniorów. Komputer nie ma już tajemnic przed uczestnikami zajęć. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Elżbieta Nawrocka
Czytaj całość...
Akademia Seniora
wtorek, 01 grudzień 2015
image_001.jpgW piątek Seniorzy z Akademii Seniora na Felinie mieli okazję obejrzeć wystawę pt. Wojna skończona" prezentowaną w Archiwum Państwowym w Lublinie. Przedstawione dokumenty dotyczyły ostatnich dni II wojny światowej oraz pierwszych lat powojennych na Lubelszczyźnie. Prelekcję poprowadził  kurator wystawy, Pan Łukasz Mulak.
Elżbieta Nawrocka
Czytaj całość...
Szkolenie komputerowe
poniedziałek, 30 listopad 2015
image_001.jpg26 listopada w Filii nr 18 zakończyliśmy kolejne szkolenie komputerowe dla naszych seniorów. Podczas dwóch miesięcy spotkań szczególną uwagę poświęciliśmy obsłudze internetu. Uczestnicy warsztatów zgłębiali tajniki wirtualnego świata według swoich potrzeb i zainteresowań. Jak zawsze, sympatyczni seniorzy okazali się pilnymi uczniami.
Czytaj całość...
Bezstresowo przy komputerze
czwartek, 26 listopad 2015
image_001.jpgSegregowanie plików, wyszukiwanie informacji w internecie, oglądanie filmików i słuchanie muzyki, sprawdzanie rozkładów jazdy autobusów czy podłączanie sprzętu do komputera - tego między innymi mogą nauczyć się seniorzy uczęszczający na zajęcia komputerowe w Filii 24. Kursanci, którzy posiadają własne tablety czy laptopy przynoszą swoje urządzenia, co umożliwia zapoznanie się z obsługą różnych sprzętów. Uczestnicy chętnie zapisują w zeszytach przedstawione treści, dzięki czemu mogą bez problemu przećwiczyć materiał z zajęć w swoich domach.
Zajęcia prowadzone są w miłej atmosferze. Każdy ma możliwość pracować we własnym tempie i zgłębiać wiedzę na interesujące go tematy
Agnieszka Sokołowska
fot. Magdalena Szymańska-Mazurek, Agnieszka Sokołowska

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 61 - 70 z 161


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

2017 Rok Rzeki Wisły

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego