Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Naukowa Akademicka Sieciowa Biblioteka Internetowa

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Seniorzy
Komputer bez strachu - startujemy!
środa, 12 luty 2014
image_001.jpg11 lutego 2014 w Filii 29 MBP odbyły się pierwsze zajęcia szkolenia komputerowego dla seniorów.  Uczestnicy zapoznali się z podstawami obsługi komputera, jak i internetową stroną Miejskiej Biblioteki Publicznej. W spotkaniu uczestniczyło 19 osób.
Czytaj całość...
Latarnicy Polski Cyfrowej
poniedziałek, 10 luty 2014
image_001.jpgObsługa komputera to umiejętności potrzebne na każdym stanowisku pracy jak i w codziennym życiu. Filia 31 po raz kolejny organizuje wraz z Latarnikami Polski Cyfrowej warsztaty komputerowe. Seniorzy z osiedla mają możliwość nauczenia się obsługi komputera oraz zdobycie wiedzy z zakresu korzystania z Internetu. Kurs skierowany jest do wszystkich, którzy chcą poznać możliwości komputera i przekonać się jak jego obsługa może ułatwić codzienne życie. Zajęcia odbywają się w grupie 12 osobowej.
Pracownicy Filii
Czytaj całość...
Historia klasztoru powizytkowskiego
poniedziałek, 03 luty 2014
image_001.jpgPani Luiza Dudkiewicz z Filii 36 przygotowała dla Klubu Aktywnego Seniora działającego przy Filii 35 wykład i prezentację multimedialną na temat historii obiektu, w którym mieści się Centrum Kultury. Znakomite przygotowanie pani Luizy i dar zjednywania sobie słuchaczy sprawiły, że seniorzy proszą o kolejne spotkania na temat historii Lublina.
Czytaj całość...
Taniec w bibliotece? Dlaczego nie!
poniedziałek, 03 luty 2014
image_001.jpgTo fantastyczne spotkanie odbyło się 30 stycznia w Filii nr 37. Udział w nim wzięli seniorzy z Centrum Usług Socjalnych, a nauczycielem tańca była Pani Eliza Cyfra, która od 10 lat jest związana ze Słowiańskim Grodem w Wólce Bieleckiej. Współpracuje także z Fundacją Działań Edukacyjnych KreAdukacja, gdzie prowadzi warsztaty taneczne dla dzieci. Podczas czwartkowego spotkania pani Eliza nauczyła nas trzech tańców historycznych: Speckerin (taniec angielski lub żydowski), Black Nag (taniec angielski) i Mana Vu (kołysanka żydowska). Wspaniała atmosfera, muzyka i nastroje uczestników spotkania stanowią idealny punkt wyjścia do kolejnych lekcji tańca.
Natalia Kraszkiewicz
Czytaj całość...
"Czy mnie jeszcze pamiętasz..."
czwartek, 30 styczeń 2014
image_001.jpg"Całe szczęście, że żył" – tak o Czesławie Niemenie powiedział Zbigniew Hołdys. W tym roku mija dziesięć lat od śmierci wybitnego artysty. Z tej okazji Filia nr 37 zorganizowała spotkanie upamiętniające życie i twórczość autora takich przebojów jak "Pod papugami", "Wspomnienie", "Sen o Warszawie" czy "Dziwny jest ten świat". Pod koniec życia Niemen coraz częściej mówił, że nasz świat jest bardziej dziki niż dziwny. Słuchaczami byli seniorzy z Centrum Usług Socjalnych, którzy aktywnie uczestniczyli w wykładzie wymieniając się wspomnieniami i własnymi przemyśleniami związanymi z kompozytorem.
Natalia Kraszkiewicz
Czytaj całość...
Podstawy za nami
czwartek, 09 styczeń 2014
image_001.jpgZ nadejściem Nowego Roku zakończyła się pierwsza edycja indywidualnych warsztatów podstaw obsługi komputera oraz Internetu dla seniorów. W zajęciach, które trwały od września do grudnia wzięły udział cztery panie. Każda z kursantek uczestniczyła w cyklu ośmiu spotkań dostosowanych do stopnia zaawansowania, jak również do szybkości uczenia się oraz do potrzeb poszczególnych osób.
Czytaj całość...
Zakończenie warsztatów komputerowych
piątek, 20 grudzień 2013
image_001.jpg17 grudnia w Filii nr 36 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie odbyło się zakończenie warsztatów komputerowych. 9 osób ukończyło zaawansowany poziom nauki. Seniorzy podczas 12 spotkań zapoznali się z nowymi programami. Nauczyli się korzystać z podstawowych funkcji OpenOffice Calc oraz Impress. Seniorzy bardzo dobrze poradzili sobie z obliczeniami i wykresami na arkuszu kalkulacyjnym, tworzyli własne prezentacje multimedialne oraz poszerzyli swoją umiejętność posługiwania się  Internetem. Uczestnicy prowadzili również ze sobą rozmowy za pomocą Skypa. Na zakończenie cyklu kursu komputerowego zostały rozdane dyplomy.
Izabela Kopacz
Czytaj całość...
O ziemiańskim świętowaniu
piątek, 20 grudzień 2013
image_001.jpg19 grudnia 2013 r. w Filii nr 36 MBP im. H. Łopacińskiego w Lublinie odbyło się przedświąteczne spotkanie Akademii Seniora. Tematem wykładu były dawne tradycje bożonarodzeniowe w ziemiańskim dworze. Seniorzy dowiedzieli się jak dawniej wyglądały przygotowania i obchody świąt Bożego Narodzenia. Wykład uzupełniła prezentacja multimedialna przedstawiająca grafiki i fotografie obrazujące m. in. dawne ozdoby choinkowe, uliczną sprzedaż przedświąteczną oraz  wigilijne polowania. Uczestnicy aktywnie włączyli się w dyskusję. Z chęcią wspominali swoje świąteczne przeżycia i opowiadali o zwyczajach ze swojego dzieciństwa.
Izabela Kopacz
Czytaj całość...
Zakończenie kursu komputerowego
wtorek, 17 grudzień 2013
image_001.jpg12. grudnia w Filii nr 18 odbyło się ostatnie spotkanie uczestników kolejnego szkolenia z zakresu obsługi komputera. Podczas dwóch miesięcy nasi seniorzy poznali podstawy pisania w programach Microsoft Office Word oraz OpenOffice. Kolejnym etapem było nabycie umiejętności posługiwania się Internetem. Zakładaliśmy pocztę e-mail i odnajdywaliśmy informacje przydatne w codziennym życiu.
Sympatyczni i zdolni kursanci wzorem ostatnich lat otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Barbara Gwóźdź
Czytaj całość...
Dyplomy zostały rozdane
sobota, 07 grudzień 2013
image_001.jpg27 listopada w Filii nr 31 MBP dobiegły końca pierwsze warsztaty komputerowe dla seniorów "50+". Zajęcia były prowadzone przez Latarników Polski Cyfrowej panią Halinę Zduńczuk i pana Henryka Szubę. W trakcie 18. środowych spotkań uczestnicy zapoznali się z podstawami obsługi komputera, Internetu, poczty elektronicznej. Poznali i odwiedzili wiele ciekawych i pożytecznych stron oraz zaznajomili się z portalami społecznościowymi i zasadami bezpiecznego użytkowania internetu.
Na zakończenie każdy z uczestników dostał dyplom Polski Cyfrowej Równych Szans. Zainteresowanie społeczności seniorów sprawiło, że wkrótce planujemy w filii, kolejne warsztaty.
Pracownicy Filii
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 191 - 200 z 234


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego