Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Naukowa Akademicka Sieciowa Biblioteka Internetowa

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Seniorzy
Myszkowanie w internecie zakończone!
środa, 18 czerwiec 2014
image_001.jpgW Filii 34 zakończyła się V edycja warsztatów komputerowych dla Seniorów. 10 osób przez pięć miesięcy zgłębiało tajniki obsługi komputera i przestrzeni internetowej. Zajęcia rozpoczęły się od nauki włączania i wyłączania, później przyszedł czas na obsługę myszki i klawiatury. Państwo dzielnie wykonywali wiele ćwiczeń, które miały na celu poprawić koordynację ruchową i oswoić korzystanie z myszki. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Na kolejnych zajęciach Państwo świetnie poradzili sobie z napisaniem podania, obróbką zdjęć, a także bardzo sprawnie korzystali z różnych stron internetowych.
Czytaj całość...
Zakończenie szóstego cyklu zajeć komputerowych
poniedziałek, 02 czerwiec 2014
image_001.jpg14 maja w Filii nr 36 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie zakończył się już szósty cykl szkoleń komputerowych. Od lutego uczestniczki poznawały podstawowe zagadnienia dotyczące obsługi komputera. Panie nauczyły się pracować na oknach, tworzyć, usuwać  i kopiować foldery oraz pisać w dokumentach tekstowych. Uczestniczki postawiły również pierwsze kroki w Internecie. Na zakończenie zajęć zostały rozdane pamiątkowe dyplomy.
Izabela Kopacz
Czytaj całość...
Klub Aktywnego Seniora
środa, 16 kwiecień 2014
image_001.jpgSpotkania w Klubie Aktywnego Seniora odbywają się w każdy poniedziałek w godzinach 10:00 - 11:00.
Seniorzy uczestniczą w prelekcjach, spotkaniach autorskich, dyskutują o książkach, wspólnie czytają teksty literackie. Biorą także udział w koncertach i wernisażach organizowanych przez Filię nr 35.
Czytaj całość...
Komputer dla seniorów
środa, 16 kwiecień 2014
image_001.jpgZajęcia dla seniorów w 8 blokach tematycznych prowadzi pani Małgorzata Janusz. Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach 8:30 - 9:30.

Czytaj całość...
Tydzień z internetem
środa, 09 kwiecień 2014
image_002.jpgW marcu w Filii nr 36 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie odbyło się spotkanie w ramach Międzynarodowego Tygodnia z Internetem. Zajęcia odbyły się w oparciu o scenariusz  „Pole do popisu”. Miały one za zadanie wprowadzić osoby starsze w świat Internetu. Część spotkania za pomocą transmisji online poprowadził Latarnik Polski Cyfrowej. Uczestnicy po wysłuchaniu jego prezentacji rozpoczęli samodzielną pracę z komputerem i Internetem. Seniorzy zainteresowali się nowymi technologiami oraz możliwościami wyszukiwania informacji przez Internet.
Izabela Kopacz
Czytaj całość...
Uczymy się cały czas
wtorek, 08 kwiecień 2014
image_001.jpgW Filii 24 odbyły się ostatnie zajęcia kursu komputerowego dla Seniorów. Uczestnicy z entuzjazmem zapoznawali się z możliwościami, jakie daje nam komputer. Nauczyli się m.in. jak sprawdzić rozkład jazdy autobusów, wyznaczyć trasę podróży za pomocą strony jakdojade.pl, a także odbyli wirtualną wycieczkę po Lublinie dzięki Google Maps. Także zakupy przez internet nie są im już obce. Na ostatnich zajęciach kursanci otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Kończąc kurs wszyscy zgodnie stwierdzili, że „nie taki komputer straszny” i warto nauczyć się jego obsługi.
Agnieszka Sokołowska
fot. Magdalena Szymańska

Czytaj całość...
Seniorzy w internecie - finał
piątek, 28 marzec 2014
image_001.jpg25 marca w Filii nr 29 po raz ostatni odbyły się zajęcia z cyklu SENIORZY W INTERNECIE. Nie ukrywamy, była to prawdziwa szkoła przetrwania, ale ci, którym nie zabrakło zapału, potrafią już samodzielnie poruszać się w sieci.
Uczestnicy otrzymali dyplomy ukończenia kursu. Dodatkową, niebagatelną korzyścią jest integracja grupy - przecież nic tak ludzie nie jednoczy, jak wspólne pokonywanie trudności.
Więcej materiałów na Facebook.
Dziękujemy za wytrwałość i zapraszamy do biblioteki - także na indywidualne konsultacje komputerowe!
Czytaj całość...
Taniec i reforma tańca w sztukach plastycznych początku XX wieku
czwartek, 27 marzec 2014
image_001.jpgPrzełom wieku XIX i XX to czas łamania konwencji, przekraczania granic i przenikania się dziedzin sztuki, co miało swój oddźwięk także w tańcu. Artyści poszukując innych środków wyrazu, znajdowali nową publiczność, rozszerzając w ten sposób kręgi zainteresowania tańcem. Pojawiła się fascynacja orientem, kulturą biblijną i ówczesną kulturą arabską, której owocem był najczęściej podejmowany przez artystów motyw Salome. W sztukach plastycznych dominowała estetyka węży, zarówno w wyobrażeniach tradycyjnych tańca z wężami, ale i jako motyw ornamentalny. Stylistyka ta była podejmowana przez Oskara Kokoschkę, Alfreda Kubina, Jacka Malczewskiego, Aubrey Beardsleya, Victora Hortę, Leona Baksta.
Czytaj całość...
50+ komputer
czwartek, 27 marzec 2014
image_001.jpg26 marca w Filii 31 MBP dobiegły końca kolejne warsztaty komputerowe dla Seniorów. Zajęcia skierowane były dla osób 50+. Uczestnicy zdobyli wiedzę z zakresu korzystania z Internetu. Przekonali się, jak znajomość obsługi komputera może ułatwić codzienne życie.
W miłej atmosferze przy pysznym ciastku, kawie i herbacie. Pracownicy filii podziękowali Latarnikom Polski Cyfrowej p. Halinie Zduńczyk oraz p. Henrykowi Szubie za pomoc w prowadzeniu warsztatów. Na koniec spotkania nasi wyszkoleni Seniorzy otrzymali dyplomy.
Zapraszamy do zapisów na kolejny kurs, który już niebawem w bibliotece.
Pracownicy filii
Czytaj całość...
Przygoda z komputerem
czwartek, 27 marzec 2014
image_001.jpg6 marca 2014 r. w Filii 18 rozpoczęło się kolejne już szkolenie komputerowe dla seniorów. Tym razem zgłosiło się bardzo wielu chętnych. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, nie wszystkim udało się dostać. Uczestnicy po zapoznaniu się z ogólnymi zasadami obsługi komputera, rozpoczęli naukę pisania w programie OpenOffice. Na zajęcia przeznaczono 8 cotygodniowych spotkań. Nasi seniorzy chętnie podjęli nowe wyzwania, jakie stawia przed nimi program nauki. Wszystkich, którym nie udało się zapisać w tym miesiącu, zapraszamy na następne warsztaty jesienią.
Barbara Gwóźdź
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 191 - 200 z 251


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego