Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Seniorzy
W drodze do sukcesu
wtorek, 03 marzec 2015
image_001.jpgWiosenna edycja zajęć bibliotecznych, pozwalających oswoić się z komputerem i jego funkcjami osobom starszym, zaczęła się 3 marca 2015 roku w Filii nr 21 na Starym Mieście.
Chętnych było znowu więcej, niż stanowisk komputerowych, co wskazuje na ciągle wysoki poziom zapotrzebowania na tę wiedzę u Seniorów. Z chęcią i właściwym tej sytuacji poczuciem humoru nasi kursanci podeszli do pierwszych zmagań i cieszyli się już z małych sukcesów.
Czytaj całość...
Bez lęku przed komputerową myszką
piątek, 20 luty 2015
image_001.jpgCoraz więcej osób decyduje się komunikować ze światem za pomocą komputera i Internetu, który jest źródłem wiedzy, pomaga kontaktować się z rodziną i znajomymi w najbardziej dlegległych zakątkach świata. Posługiwanie się komputerem jest łatwiejsze, jeżeli w trakcie wcześniejszych doświadczeń zawodowych czy prywatnych uczestnicy kursu miewali do niego dostęp.                eżeli nie, to nic straconego! Przygodę z wirtualnym światem można zacząć w każdym wieku, czego przykładem są nasi Użytkownicy, którzy 17 lutego zakończyli swoje szkolenia w Filii nr 21. Kursy adresowane były do słuchaczy Szkoły SuperBabci i SuperDziadka oraz Czytelników naszej biblioteki. Specjalnie przygotowany program przewidywał naukę obsługi komputera od podstaw. Uczestnicy zapoznawali się z działaniem programów do edycji tekstu oraz obsługą poczty elektronicznej i Internetu. Serfowanie w sieci sprawiło wszystkim wiele radości i na zawsze przełamało lęk przed komputerową myszką.
Czytaj całość...
Tłusty czwartek z komputerem
piątek, 20 luty 2015
image_001.jpgW tłusty czwartek w Filii nr 28 aktywni seniorzy spotkali się na pierwszych zajęciach komputerowych. Nasza placówka zorganizowała kolejną edycję warsztatów komputerowych. Zainteresowanie było tak duże, że zostały utworzone dwie grupy. Zajęcia przez najbliższe dwa miesiące będzie prowadził pan Henryk Szuba wolontariusz Kultury+ z Fundacji Tu obok. Po zajęciach teoretycznych prowadzący uczył posługiwania się myszką i klawiaturą oraz obsługi wyszukiwarki internetowej. To dopiero początek drogi do celu. Życzymy wszystkim uczestnikom kursu wytrwałości i zapoznania się z praktycznym wykorzystaniem Internetu.
Maria Poręba
Czytaj całość...
Internet jest użyteczny
poniedziałek, 15 grudzień 2014
image_001.jpg10 grudnia w Filii nr 31 MBP odbyło się zakończenie kursu komputerowego dla Seniorów, w którym aktywnie uczestniczyło 9 osób.
Zajęcia prowadzili wolontariusze: pani Halina Zduńczuk i pan Henryk Szuba. Celem kursu było przybliżenie osobom starszym umiejętności korzystania z nowych technologii i zdobywania informacji.
 Seniorzy od 15 października do 3 grudnia zapoznali się z praktycznym wykorzystaniem Internetu, nauczyli się zakładania i korzystania z poczty elektronicznej oraz portali społecznościowych.
To tylko niektóre umiejętności, które zdobyli kursanci. Mogli się przekonać się, że komputer i Internet jest użytecznym narzędziem oraz sposobem nawiązywania kontaktów oraz realizowania wszelkich zainteresowań i pasji.
Czytaj całość...
Wielcy nieobecni...
piątek, 21 listopad 2014
image_001.jpg17 listopada 2014 r. Filię nr 21 odwiedzili goście z Akademii Aktywnego Seniora, zainteresowani wystawą „Wielcy nieobecni...”. Prelekcja, dotycząca prezentowanych pisarzy stała się pasjonującą rozmową o literaturze a Seniorzy na głos czytali wybrane fragmenty książek.
Czytaj całość...
Zajęcia z obsługi komputera dla seniorów
piątek, 14 listopad 2014
image_001.jpgW Filii 36 sympatyczna i pojętna grupa seniorów zapragnęła poznać tajniki pracy z komputerem. Małymi krokami podążamy do celu. Zapewne już niedługo uczestnicy zajęć zaskoczą swoją wiedzą dzieci i wnuki. Zajęcia prowadzi Magdalena Mazurek-Chlebuś.
Czytaj całość...
Superbabcie i Superdziadkowie
piątek, 14 listopad 2014
image_001.jpgZakończyły się spotkania z przemiłą grupą Seniorów, pań i panów uczących się w naszej bibliotece podstawowej obsługi komputera. Do końca bieżącego roku we wtorki i czwartki dzielimy się wiedzą i umiejętnościami z uczestnikami pierwszego semestru Lubelskiej Szkoły Superbabci i Superdziadka oraz czytelnikami Filii nr 21, zainteresowanymi tą formą bibliotecznej edukacji.
Czytaj całość...
Googlujemy razem
wtorek, 04 listopad 2014
image_001.jpgPo raz trzeci w Filii 31 odbywają się warsztaty komputerowe dla seniorów. Zajęcia odbywają się w każdą środę. Prowadzący - pani Halina Zduńczyk i pan Henryk Szuba uczą uczestników posługiwania się myszką i klawiaturą, obsługi wyszukiwarki internetowej oraz katalogu Miejskiej Biblioteki Publicznej. Seniorzy potrafią również sprawdzić rozkład jazdy autobusów oraz korzystać z portalu z ogłoszeniami i mapy Google.
Czytaj całość...
Miejsca Przyjazne Seniorom
wtorek, 28 październik 2014
miejsce_przyjazne_seniorom.jpg
Społeczna Rada Seniorów Miasta Lublin, przy współpracy Prezydenta Miasta Lublin, trzy lata temu rozpoczęła akcję „Miejsca Przyjazne Seniorom”. Głównym celem akcji jest promowanie miejsc działających na terenie Lublina takich jak kawiarnie, sklepy, instytucje kulturalne, użyteczności publicznej i inne, odpowiadające na potrzeby starszych mieszkańców poprzez oferowanie atrakcyjnych produktów i usług, stosowanie zniżek czy dostosowanie swojej architektury.
W gronie wyróżnionych znalazły się również filie Miejskiej Biblioteki Publicznej, które wczoraj na uroczystym ogłoszeniu wyników na Zamku Lubelskim otrzymały certyfikaty.
Czytaj całość...
Latarnicy Polski Cyfrowej
piątek, 24 październik 2014
image_001.jpgLatarnicy Polski Cyfrowej to lokalni animatorzy, których zadaniem jest zachęcenie przedstawicieli pokolenia 50+ do zrobienia pierwszego kroku w Internecie. Działania Latarników realizowane są również w Filii nr 39 MBP. Rolę Latarnika pełni pani Zuzanna Kaczorowska, która wprowadza czytelniczki biblioteki w zasady obsługi komputera, zachęca do samodzielnych poszukiwań w sieci.
Panie spotykają się w każdą środę i uczą się korzystać z narzędzi cyfrowych. Zgłębiają tajniki posługiwania się myszką i klawiaturą. Wiele radości sprawia odsłuchiwanie ulubionej muzyki w Internecie, pozyskiwanie nowych przepisów kulinarnych, projektowanie ogrodów. Pani Zuzanna jest bardzo sumiennym i cierpliwym Latarnikiem, tłumaczy, powtarza i udziela objaśnień. Panie coraz pewniej sięgają po myszkę i klikają... Należy więc życzyć czytelniczkom zapału i wytrwałości.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 181 - 190 z 259

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego