Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Naukowa Akademicka Sieciowa Biblioteka Internetowa

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Seniorzy
Poczytaj przy kawie
czwartek, 30 lipiec 2015
image_001.jpgZaproszenie na kawę za symboliczną złotówkę, po sąsiedzku w restauracji Mandragora, skierowane do Seniorów korzystających ze staromiejskiej biblioteki okazało się doskonałym pomysłem!   Dzięki redaktor Ewie Dados, propagatorce różnych akcji na rzecz osób starszych, zachęcałyśmy na antenie Radia Lublin do skorzystania z naszej propozycji. Dziękujemy Pani Ewie Żuk za patronat nad tym szczególnie empatycznym przedsięwzięciem.
Czytaj całość...
Klub Aktywnego Seniora
piątek, 03 kwiecień 2015
image_001.jpg"Pisanki, kraszanki, jajka malowane
Nie ma Wielkanocy bez barwnych  pisanek..."

Wielkanocny czas trudno wyobrazić sobie bez pisanek. Pielęgnując zwyczaj ich zdobienia Panie z Klubu Aktywnego Seniora na spotkaniu w Filii nr 13 dekorowały jajka różnymi technikami (filcowanie, sznureczki z bibuły, plastelina). Wykonane na zajęciach pisanki będą pięknymi ozdobami świątecznych stołów.
Czytaj całość...
Kursy komputerowe dla seniorów
poniedziałek, 09 marzec 2015
image_001.jpgW Filii nr 24 trwają kursy komputerowe dla seniorów, cieszące się od kilku lat popularnością wśród czytelników i mieszkańców okolicznych osiedli. Uczestnicy mogą zapoznać się z podstawowymi pojęciami z zakresu informatyki, a zajęcia praktyczne każdemu z kursantów dają możliwość przećwiczenia omawianego tematu. Umiejętności praktyczne, uzyskane podczas trwania zajęć, służą nie tylko pogłębieniu wiedzy na temat komputera czy internetu, ale znajdują też zastosowanie w codziennym życiu.
Czytaj całość...
W drodze do sukcesu
wtorek, 03 marzec 2015
image_001.jpgWiosenna edycja zajęć bibliotecznych, pozwalających oswoić się z komputerem i jego funkcjami osobom starszym, zaczęła się 3 marca 2015 roku w Filii nr 21 na Starym Mieście.
Chętnych było znowu więcej, niż stanowisk komputerowych, co wskazuje na ciągle wysoki poziom zapotrzebowania na tę wiedzę u Seniorów. Z chęcią i właściwym tej sytuacji poczuciem humoru nasi kursanci podeszli do pierwszych zmagań i cieszyli się już z małych sukcesów.
Czytaj całość...
Bez lęku przed komputerową myszką
piątek, 20 luty 2015
image_001.jpgCoraz więcej osób decyduje się komunikować ze światem za pomocą komputera i Internetu, który jest źródłem wiedzy, pomaga kontaktować się z rodziną i znajomymi w najbardziej dlegległych zakątkach świata. Posługiwanie się komputerem jest łatwiejsze, jeżeli w trakcie wcześniejszych doświadczeń zawodowych czy prywatnych uczestnicy kursu miewali do niego dostęp.                eżeli nie, to nic straconego! Przygodę z wirtualnym światem można zacząć w każdym wieku, czego przykładem są nasi Użytkownicy, którzy 17 lutego zakończyli swoje szkolenia w Filii nr 21. Kursy adresowane były do słuchaczy Szkoły SuperBabci i SuperDziadka oraz Czytelników naszej biblioteki. Specjalnie przygotowany program przewidywał naukę obsługi komputera od podstaw. Uczestnicy zapoznawali się z działaniem programów do edycji tekstu oraz obsługą poczty elektronicznej i Internetu. Serfowanie w sieci sprawiło wszystkim wiele radości i na zawsze przełamało lęk przed komputerową myszką.
Czytaj całość...
Tłusty czwartek z komputerem
piątek, 20 luty 2015
image_001.jpgW tłusty czwartek w Filii nr 28 aktywni seniorzy spotkali się na pierwszych zajęciach komputerowych. Nasza placówka zorganizowała kolejną edycję warsztatów komputerowych. Zainteresowanie było tak duże, że zostały utworzone dwie grupy. Zajęcia przez najbliższe dwa miesiące będzie prowadził pan Henryk Szuba wolontariusz Kultury+ z Fundacji Tu obok. Po zajęciach teoretycznych prowadzący uczył posługiwania się myszką i klawiaturą oraz obsługi wyszukiwarki internetowej. To dopiero początek drogi do celu. Życzymy wszystkim uczestnikom kursu wytrwałości i zapoznania się z praktycznym wykorzystaniem Internetu.
Maria Poręba
Czytaj całość...
Internet jest użyteczny
poniedziałek, 15 grudzień 2014
image_001.jpg10 grudnia w Filii nr 31 MBP odbyło się zakończenie kursu komputerowego dla Seniorów, w którym aktywnie uczestniczyło 9 osób.
Zajęcia prowadzili wolontariusze: pani Halina Zduńczuk i pan Henryk Szuba. Celem kursu było przybliżenie osobom starszym umiejętności korzystania z nowych technologii i zdobywania informacji.
 Seniorzy od 15 października do 3 grudnia zapoznali się z praktycznym wykorzystaniem Internetu, nauczyli się zakładania i korzystania z poczty elektronicznej oraz portali społecznościowych.
To tylko niektóre umiejętności, które zdobyli kursanci. Mogli się przekonać się, że komputer i Internet jest użytecznym narzędziem oraz sposobem nawiązywania kontaktów oraz realizowania wszelkich zainteresowań i pasji.
Czytaj całość...
Wielcy nieobecni...
piątek, 21 listopad 2014
image_001.jpg17 listopada 2014 r. Filię nr 21 odwiedzili goście z Akademii Aktywnego Seniora, zainteresowani wystawą „Wielcy nieobecni...”. Prelekcja, dotycząca prezentowanych pisarzy stała się pasjonującą rozmową o literaturze a Seniorzy na głos czytali wybrane fragmenty książek.
Czytaj całość...
Zajęcia z obsługi komputera dla seniorów
piątek, 14 listopad 2014
image_001.jpgW Filii 36 sympatyczna i pojętna grupa seniorów zapragnęła poznać tajniki pracy z komputerem. Małymi krokami podążamy do celu. Zapewne już niedługo uczestnicy zajęć zaskoczą swoją wiedzą dzieci i wnuki. Zajęcia prowadzi Magdalena Mazurek-Chlebuś.
Czytaj całość...
Superbabcie i Superdziadkowie
piątek, 14 listopad 2014
image_001.jpgZakończyły się spotkania z przemiłą grupą Seniorów, pań i panów uczących się w naszej bibliotece podstawowej obsługi komputera. Do końca bieżącego roku we wtorki i czwartki dzielimy się wiedzą i umiejętnościami z uczestnikami pierwszego semestru Lubelskiej Szkoły Superbabci i Superdziadka oraz czytelnikami Filii nr 21, zainteresowanymi tą formą bibliotecznej edukacji.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 171 - 180 z 252


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego