Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Naukowa Akademicka Sieciowa Biblioteka Internetowa

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Seniorzy
Zajęcia z obsługi komputera dla seniorów
piątek, 14 listopad 2014
image_001.jpgW Filii 36 sympatyczna i pojętna grupa seniorów zapragnęła poznać tajniki pracy z komputerem. Małymi krokami podążamy do celu. Zapewne już niedługo uczestnicy zajęć zaskoczą swoją wiedzą dzieci i wnuki. Zajęcia prowadzi Magdalena Mazurek-Chlebuś.
Czytaj całość...
Superbabcie i Superdziadkowie
piątek, 14 listopad 2014
image_001.jpgZakończyły się spotkania z przemiłą grupą Seniorów, pań i panów uczących się w naszej bibliotece podstawowej obsługi komputera. Do końca bieżącego roku we wtorki i czwartki dzielimy się wiedzą i umiejętnościami z uczestnikami pierwszego semestru Lubelskiej Szkoły Superbabci i Superdziadka oraz czytelnikami Filii nr 21, zainteresowanymi tą formą bibliotecznej edukacji.
Czytaj całość...
Googlujemy razem
wtorek, 04 listopad 2014
image_001.jpgPo raz trzeci w Filii 31 odbywają się warsztaty komputerowe dla seniorów. Zajęcia odbywają się w każdą środę. Prowadzący - pani Halina Zduńczyk i pan Henryk Szuba uczą uczestników posługiwania się myszką i klawiaturą, obsługi wyszukiwarki internetowej oraz katalogu Miejskiej Biblioteki Publicznej. Seniorzy potrafią również sprawdzić rozkład jazdy autobusów oraz korzystać z portalu z ogłoszeniami i mapy Google.
Czytaj całość...
Miejsca Przyjazne Seniorom
wtorek, 28 październik 2014
miejsce_przyjazne_seniorom.jpg
Społeczna Rada Seniorów Miasta Lublin, przy współpracy Prezydenta Miasta Lublin, trzy lata temu rozpoczęła akcję „Miejsca Przyjazne Seniorom”. Głównym celem akcji jest promowanie miejsc działających na terenie Lublina takich jak kawiarnie, sklepy, instytucje kulturalne, użyteczności publicznej i inne, odpowiadające na potrzeby starszych mieszkańców poprzez oferowanie atrakcyjnych produktów i usług, stosowanie zniżek czy dostosowanie swojej architektury.
W gronie wyróżnionych znalazły się również filie Miejskiej Biblioteki Publicznej, które wczoraj na uroczystym ogłoszeniu wyników na Zamku Lubelskim otrzymały certyfikaty.
Czytaj całość...
Latarnicy Polski Cyfrowej
piątek, 24 październik 2014
image_001.jpgLatarnicy Polski Cyfrowej to lokalni animatorzy, których zadaniem jest zachęcenie przedstawicieli pokolenia 50+ do zrobienia pierwszego kroku w Internecie. Działania Latarników realizowane są również w Filii nr 39 MBP. Rolę Latarnika pełni pani Zuzanna Kaczorowska, która wprowadza czytelniczki biblioteki w zasady obsługi komputera, zachęca do samodzielnych poszukiwań w sieci.
Panie spotykają się w każdą środę i uczą się korzystać z narzędzi cyfrowych. Zgłębiają tajniki posługiwania się myszką i klawiaturą. Wiele radości sprawia odsłuchiwanie ulubionej muzyki w Internecie, pozyskiwanie nowych przepisów kulinarnych, projektowanie ogrodów. Pani Zuzanna jest bardzo sumiennym i cierpliwym Latarnikiem, tłumaczy, powtarza i udziela objaśnień. Panie coraz pewniej sięgają po myszkę i klikają... Należy więc życzyć czytelniczkom zapału i wytrwałości.
Czytaj całość...
Przyroda Etiopii
wtorek, 14 październik 2014
image_001.jpgW Klubie Aktywnego Seniora w Filii nr 35 odbyło się spotkanie z Magdą Niedziałek, która podzieliła się wrażeniami z wiosennej podróży do Etiopii. Pasją pani Magdy są ptaki - sfotografowała w Etiopii ponad 370 gatunków. Prelekcji towarzyszyła prezentacja zdjęć, które wzbudziły niekłamany zachwyt widzów. W Filii nr 35 do końca października można oglądać wystawę fotografii M. Niedziałek "Bóg działa urokiem... Przyroda Etiopii".
Czytaj całość...
Rozpoczęcie kursu komputerowego
poniedziałek, 13 październik 2014
image_001.jpg9 października w Filii nr 18 odbyło się pierwsze spotkanie uczestników warsztatów komputerowych. Nasza biblioteka po raz kolejny oferuje seniorom możliwość zapoznania się z podstawami obsługi komputera. Na jesienne zajęcia zgłosiło się wielu chętnych. Przez dwa miesiące będą uczyć się pisania w programach OpenOffice i Microsoft Office Word oraz korzystania ze stron internetowych. Naszym seniorom życzymy wytrwałości i zadowolenia.
Barbara Gwóźdź, Bartłomiej Banczarowski
Czytaj całość...
Poznajemy tajniki obsługi komputera
poniedziałek, 13 październik 2014
image_001.jpgW Filii nr 24 trwają zajęcia komputerowe dla seniorów. Kursanci poznają tajniki obsługi komputera i pogłębiają swoją wiedzę o internecie i wybranych programach komputerowych. Z dużym entuzjazmem spotkała się prezentacja i nauka wyznaczania trasy po Lublinie za pomocą strony jakdojade.pl oraz sprawdzanie rozkładu jazdy lubelskich autobusów. Również tajniki obsługi klawiatury i pisania pism nie są już uczestnikom obce. Każdy temat zajęć realizowany jest niespiesznie i zawsze znajdzie się czas na dodatkowe pytania lub wyjaśnienia. Po zajęciach uczestnicy wychodzą zadowoleni i uśmiechnięci.
Agnieszka Sokołowska
fot. Magdalena Szymańska

Czytaj całość...
Latarnik Polski Cyfrowej
czwartek, 09 październik 2014
image_001.jpgW Filii nr 28 rozpoczęła się kolejna tura zajęć komputerowych dla seniorów prowadzonych przez Latarnika Polski Cyfrowej pana Henryka Szubę. Po części teoretycznej, z którą kursanci zapoznali się w ubiegłym tygodniu przyszła kolej na zajęcia praktyczne. Ćwiczenia z myszką sprawiły, że stała się ona przyjaznym narzędziem w obsługiwaniu komputera i zachęciły uczestników do dalszych działań w Internecie. Zajęcia były udane, a rzeczowy sposób przekazania wiedzy przez prowadzącego sprawił, że nasi kursanci z niecierpliwością oczekują kolejnego czwartkowego spotkania.
Iwona Rogala
Czytaj całość...
Klub Aktywnego Seniora
wtorek, 30 wrzesień 2014
image_001.jpgKlub Aktywnego Seniora w DK LSM zainaugurował kolejny rok współpracy z Filią nr 13. Okazją do spotkania była prelekcja Pani Janiny Pojmaj o Janie Kochanowskim. W tym roku przypada 430. rocznica śmierci wielkiego poety epoki renesansu, związanego także z Lublinem. Pani Janina Pojmaj wzbogaciła swój wykład o piękną recytację wybranych utworów Kochanowskiego.
Ewa Sendejewicz
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 161 - 170 z 234


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego