Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Naukowa Akademicka Sieciowa Biblioteka Internetowa

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Seniorzy
Akademia Seniora
czwartek, 15 październik 2015
image_001.jpgDziewiątego października w Akademii Seniora w Filii 36 było tłoczno. Tego dnia zainaugurowaliśmy cykl spotkań pt. "Trening umysłu". Uczestnicy zajęć obejrzeli prezentację i wysłuchali prelekcji na temat mózgu oraz zachodzących w nim zmian. Następnie poznali i wykonali kilka ćwiczeń ruchowych pozytywnie wpływających na umysł. Już w trakcie spotkania można było zauważyć dobre skutki naszych działań, gdyż uczestnikom wyraźnie poprawił się nastrój.
Elżbieta Nawrocka
fot. Agnieszka Świstowska-Huszaluk

Czytaj całość...
Akademia e-Seniora
piątek, 09 październik 2015
image_001.jpg6 października w Filii nr 21 rozpoczęła się jesienna edycja spotkań w ramach Akademii e-Seniora. Warsztaty komputerowe, prowadzone w Staromiejskiej Bibliotece od 2008 roku, cieszą się niesłabnącą popularnością. Oferujemy naszym czytelnikom bezstresową naukę w małych grupach. Uczestnicy zajęć poznają podstawy obsługi komputera, będą pracować z edytorem tekstu i korzystać z Internetu, w tym także z poczty elektronicznej. Życzymy naszym Seniorom wielu sukcesów w zdobywaniu wiedzy.
Czytaj całość...
Komputer nie tylko dla młodych
środa, 07 październik 2015
image_001.jpgW Filii 36 rozpoczęła się kolejna edycja zajęć komputerowych dla seniorów pod hasłem "Komputer nie tylko dla młodych". Zajęcia będą dotyczyły podstaw obsługi komputera. Podczas cotygodniowych spotkań uczestnicy zdobędą wiedzę i umiejętności, które umożliwią im samodzielną pracę z komputerem.
Elżbieta Nawrocka
fot. Dorota Szewczuk

Czytaj całość...
Spotkanie Klubu Aktywnego Seniora
piątek, 25 wrzesień 2015
image_001.jpgWitajcie, kochane góry
O witaj, droga ma rzeko!
I oto znów jestem z wami
A byłem tak daleko!
(Jan Kasprowicz)

Miłość i tęsknotę do gór wyrażone w słowach młodopolskiego poety można uznać za motto prelekcji Pana Ryszarda Wilczka, który tym samym zainaugurował kolejny rok spotkań Klubu Aktywnego Seniora w Filii nr 13. Pan Wilczek zabrał uczestników w niezwykłą podróż w czasie i przestrzeni. Pociągiem z przedwojennego Lwowa do Zakopanego, gdzie można było spotkać polityków i artystów, powędrować na hale, napić się żętycy i wysłuchać tatrzańskich legend.
Czytaj całość...
Myszkowanie w bibliotece
wtorek, 15 wrzesień 2015
Zapraszamy Seniorów na warsztaty komputerowe
image_001.jpg
Powiększ

Poczytaj przy kawie
piątek, 28 sierpień 2015
image_001.jpgWe wtorek, 25 sierpnia miało miejsce kolejne z przesympatycznych spotkań przy kawie w letnim ogródku sąsiadującej ze staromiejską biblioteką Restauracji Mandragora. Serdeczna atmosfera, doskonała kawa za jedną złotówkę i niekończące się rozmowy, tym razem dominowały wspomnienia przedwojennego dzieciństwa seniorki Gieni. Poznaliśmy również historię niespełnionej miłości do pięknego oficera Armii Andersa. Jedyny pan w tym doborowym towarzystwie, zaczytany w wypożyczonej w bibliotece lekturze, od czasu do czasu, odwracał wzrok w kierunku snutych opowieści, ulegając czarowi westchnień do minionych lat.
Czytaj całość...
Poczytaj przy kawie
czwartek, 30 lipiec 2015
image_001.jpgZaproszenie na kawę za symboliczną złotówkę, po sąsiedzku w restauracji Mandragora, skierowane do Seniorów korzystających ze staromiejskiej biblioteki okazało się doskonałym pomysłem!   Dzięki redaktor Ewie Dados, propagatorce różnych akcji na rzecz osób starszych, zachęcałyśmy na antenie Radia Lublin do skorzystania z naszej propozycji. Dziękujemy Pani Ewie Żuk za patronat nad tym szczególnie empatycznym przedsięwzięciem.
Czytaj całość...
Klub Aktywnego Seniora
piątek, 03 kwiecień 2015
image_001.jpg"Pisanki, kraszanki, jajka malowane
Nie ma Wielkanocy bez barwnych  pisanek..."

Wielkanocny czas trudno wyobrazić sobie bez pisanek. Pielęgnując zwyczaj ich zdobienia Panie z Klubu Aktywnego Seniora na spotkaniu w Filii nr 13 dekorowały jajka różnymi technikami (filcowanie, sznureczki z bibuły, plastelina). Wykonane na zajęciach pisanki będą pięknymi ozdobami świątecznych stołów.
Czytaj całość...
Kursy komputerowe dla seniorów
poniedziałek, 09 marzec 2015
image_001.jpgW Filii nr 24 trwają kursy komputerowe dla seniorów, cieszące się od kilku lat popularnością wśród czytelników i mieszkańców okolicznych osiedli. Uczestnicy mogą zapoznać się z podstawowymi pojęciami z zakresu informatyki, a zajęcia praktyczne każdemu z kursantów dają możliwość przećwiczenia omawianego tematu. Umiejętności praktyczne, uzyskane podczas trwania zajęć, służą nie tylko pogłębieniu wiedzy na temat komputera czy internetu, ale znajdują też zastosowanie w codziennym życiu.
Czytaj całość...
W drodze do sukcesu
wtorek, 03 marzec 2015
image_001.jpgWiosenna edycja zajęć bibliotecznych, pozwalających oswoić się z komputerem i jego funkcjami osobom starszym, zaczęła się 3 marca 2015 roku w Filii nr 21 na Starym Mieście.
Chętnych było znowu więcej, niż stanowisk komputerowych, co wskazuje na ciągle wysoki poziom zapotrzebowania na tę wiedzę u Seniorów. Z chęcią i właściwym tej sytuacji poczuciem humoru nasi kursanci podeszli do pierwszych zmagań i cieszyli się już z małych sukcesów.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 151 - 160 z 238


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego