Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Naukowa Akademicka Sieciowa Biblioteka Internetowa

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Seniorzy
Akademia Seniora
czwartek, 10 grudzień 2015
image_001.jpgSeniorzy z dzielnicy Felin uczestniczyli w kolejnym spotkaniu z cyklu "Trening umysłu". W czasie zajęć zaprezentowane zostały ćwiczenia poprawiające funkcjonowanie pamięci. Trenowaliśmy umysł wykorzystując do tego nie tylko fragmenty tekstów, ale także gry planszowe i komputerowe oraz karty.
Elżbieta Nawrocka
Czytaj całość...
Komputer bez tajemnic
czwartek, 10 grudzień 2015
image_001.jpgÓsmego grudnia odbyła się ostatnia lekcja organizowanego w Filii nr 36 kursu komputerowego dla Seniorów. Komputer nie ma już tajemnic przed uczestnikami zajęć. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Elżbieta Nawrocka
Czytaj całość...
Akademia Seniora
wtorek, 01 grudzień 2015
image_001.jpgW piątek Seniorzy z Akademii Seniora na Felinie mieli okazję obejrzeć wystawę pt. Wojna skończona" prezentowaną w Archiwum Państwowym w Lublinie. Przedstawione dokumenty dotyczyły ostatnich dni II wojny światowej oraz pierwszych lat powojennych na Lubelszczyźnie. Prelekcję poprowadził  kurator wystawy, Pan Łukasz Mulak.
Elżbieta Nawrocka
Czytaj całość...
Szkolenie komputerowe
poniedziałek, 30 listopad 2015
image_001.jpg26 listopada w Filii nr 18 zakończyliśmy kolejne szkolenie komputerowe dla naszych seniorów. Podczas dwóch miesięcy spotkań szczególną uwagę poświęciliśmy obsłudze internetu. Uczestnicy warsztatów zgłębiali tajniki wirtualnego świata według swoich potrzeb i zainteresowań. Jak zawsze, sympatyczni seniorzy okazali się pilnymi uczniami.
Czytaj całość...
Bezstresowo przy komputerze
czwartek, 26 listopad 2015
image_001.jpgSegregowanie plików, wyszukiwanie informacji w internecie, oglądanie filmików i słuchanie muzyki, sprawdzanie rozkładów jazdy autobusów czy podłączanie sprzętu do komputera - tego między innymi mogą nauczyć się seniorzy uczęszczający na zajęcia komputerowe w Filii 24. Kursanci, którzy posiadają własne tablety czy laptopy przynoszą swoje urządzenia, co umożliwia zapoznanie się z obsługą różnych sprzętów. Uczestnicy chętnie zapisują w zeszytach przedstawione treści, dzięki czemu mogą bez problemu przećwiczyć materiał z zajęć w swoich domach.
Zajęcia prowadzone są w miłej atmosferze. Każdy ma możliwość pracować we własnym tempie i zgłębiać wiedzę na interesujące go tematy
Agnieszka Sokołowska
fot. Magdalena Szymańska-Mazurek, Agnieszka Sokołowska

Czytaj całość...
Franciszka Arnsztajnowa - portret poetki
wtorek, 17 listopad 2015
image_001.jpgErudytka i poliglotka, utalentowana poetka lubelska, patriotka bez reszty oddana Ojczyźnie, kultywująca tradycje wyzwoleńczo - niepodległościowe, kochająca żona, matka i babcia, współzałożycielka Lubelskiego Związku Literatów, przyjaciółka Józefa Czechowicza, Ewy Szelburg-Zarembiny, Poli Gojawiczyńskiej i wielu innych twórców – taka była Franciszka Arnsztajnowa, przedwojenna poetka, w szczególny sposób związana z lubelskim Starym Miastem. 13 listopada w Filii nr 21 odbyło się spotkanie literackie poświęcone twórczości tej niezwykłej postaci. Uczestnicy spotkania z Fundacji Klucz obejrzeli prezentację dotyczącą życia poetki, wysłuchali opowieści o jej losach i wybranych interpretacji utworów.
Czytaj całość...
100. rocznica urodzin księdza Jana Twardowskiego
wtorek, 27 październik 2015
image_001.jpgW 2015 roku przypada 100. rocznica urodzin księdza Jana Twardowskiego. Z tej okazji piątkowe spotkanie Akademii Seniora, działającej przy Filii 36, poświęcone było księdzu Twardowskiemu. Uczestnicy spotkania obejrzeli wystawę i wysłuchali prelekcji pt. "Ksiądz Jan Twardowski - poeta i człowiek". Tego dnia w murach biblioteki rozbrzmiewały też strofy pięknych wierszy poety.
Elżbieta Nawrocka
Czytaj całość...
Podstawy obsługi komputera
poniedziałek, 19 październik 2015

image_001.jpg

Akademia Seniora
czwartek, 15 październik 2015
image_001.jpgDziewiątego października w Akademii Seniora w Filii 36 było tłoczno. Tego dnia zainaugurowaliśmy cykl spotkań pt. "Trening umysłu". Uczestnicy zajęć obejrzeli prezentację i wysłuchali prelekcji na temat mózgu oraz zachodzących w nim zmian. Następnie poznali i wykonali kilka ćwiczeń ruchowych pozytywnie wpływających na umysł. Już w trakcie spotkania można było zauważyć dobre skutki naszych działań, gdyż uczestnikom wyraźnie poprawił się nastrój.
Elżbieta Nawrocka
fot. Agnieszka Świstowska-Huszaluk

Czytaj całość...
Akademia e-Seniora
piątek, 09 październik 2015
image_001.jpg6 października w Filii nr 21 rozpoczęła się jesienna edycja spotkań w ramach Akademii e-Seniora. Warsztaty komputerowe, prowadzone w Staromiejskiej Bibliotece od 2008 roku, cieszą się niesłabnącą popularnością. Oferujemy naszym czytelnikom bezstresową naukę w małych grupach. Uczestnicy zajęć poznają podstawy obsługi komputera, będą pracować z edytorem tekstu i korzystać z Internetu, w tym także z poczty elektronicznej. Życzymy naszym Seniorom wielu sukcesów w zdobywaniu wiedzy.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 141 - 150 z 236


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego