Strona Główna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Seniorzy
Akademia Seniora - "Trening umysłu"
wtorek, 13 wrzesień 2016
image_001.jpgDziewiątego września w Filii nr 36 odbyło się spotkanie Akademii Seniora z cyklu "Trening umysłu". Seniorzy wysłuchali prelekcji na temat diety korzystnej dla pracy mózgu. Mieli też okazję skosztować kilku smacznych i pełnych witamin produktów.
Elżbieta Nawrocka
Czytaj całość...
60+ Kultura
czwartek, 25 sierpień 2016
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do udziału w akcji "60+ Kultura". Inicjatywa, zapoczątkowana w 2011 roku przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, skierowana jest do osób powyżej 60 roku życia i ma na celu przekonanie ich, że działające w okolicy placówki oferują bogaty program kulturalno - edukacyjny dla seniorów.
image_001.jpg

Czwartkowe bajanie
czwartek, 04 sierpień 2016
image_001.jpgMimo wakacyjnych dni, w lipcu Filia nr 17 realizowała zajęcia literackie pod hasłem „Czwartkowe bajanie” składając wizyty w Przedszkolu nr 42. Czytane były bajki, opowiadania i legendy. Maluchy z zaciekawieniem słuchały opowiadań z książek Zofii Staneckiej, książek Andrzeja Maleszki oraz „Opowieści ze starego strychu” Beaty Ostrowickiej. Po wysłuchaniu czytanych tekstów w wielkim skupieniu, chętnie odpowiadały na zadawane pytania.
Na zakończenie spotkań wszystkim milusińskim wręczono zakładki do książek i zachęcono do  aktywnego rodzinnego czytania oraz zaproszono do odwiedzania biblioteki już od września.
Były to ciekawe i pouczające spotkania sprawiające dzieciom, jak i prowadzącej zajęcia wiele radości i zadowolenia.
tekst i foto: Maria Włosek
Czytaj całość...
Akademia Seniora
poniedziałek, 11 lipiec 2016
image_001.jpg1 lipca w Filii nr 36 odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie Akademii Seniora. Miało ono charakter integracyjny. Spędziliśmy czas na sympatycznej rozmowie.
Czytaj całość...
Lubelskie Dni Seniora - relacja
poniedziałek, 27 czerwiec 2016
image_001.jpgAktualizacja 27 czerwca 2016

Od 15 czerwca 2016 roku w Lublinie trwały Lubelskie Dni Seniora. To czwarta edycja akcji mająca na celu promowanie aktywności osób starszych oraz solidarności międzypokoleniowej.
Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie przygotowała szereg wydarzeń. Polecamy zapoznanie się z relacjami fotograficznymi z odbytych spotkań.
Czytaj całość...
Lubelskie Dni Seniora
wtorek, 07 czerwiec 2016
image_001.jpg15 czerwca, już po raz piąty, startują Lubelskie Dni Seniora. Różnorodne wydarzenia, spotkania młodych i starszych osób, będą upowszechniały ideę aktywności społecznej seniorów oraz solidarności międzypokoleniowej. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie przygotowała szereg wydarzeń.
Czytaj całość...
Zajęcia komputerowe
wtorek, 10 maj 2016
image_001.jpgW kwietniu w Filii 36 rozpoczęła się kolejna edycja zajęć komputerowych dla seniorów. Tym razem kursanci poznają podstawy obsługi Internetu.
Czytaj całość...
Akademia Seniora - Trening umysłu - ciąg dalszy
wtorek, 10 maj 2016
image_001.jpgRelaks - to temat kolejnego spotkania z cyklu Trening umysłu. Seniorzy poznali ćwiczenia, które pozwalają pozbyć się stresu.
Elżbieta Nawrocka
Czytaj całość...
Biblioteczne wędrówki po świecie
wtorek, 26 kwiecień 2016
image_001.jpg19 kwietnia w Filii 25 mieliśmy okazję gościć Pana Henryka Maciszewskiego, który w ramach cyklu spotkań „Biblioteczne wędrówki po świecie” opowiedział o swojej wycieczce na Wyspę Cejlon.
Wyspa Cejlon znana głównie z plantacji herbaty odkryła przed nami swoje drugie oblicze - przepełnione duchowością i filozofią wschodu. Projekcja filmowa Pana Henryka zabrała nas do wielu wspaniałych miejsc, które głęboko zapadną nam w pamięć.
Czytaj całość...
Żydzi w Lublinie i na Lubelszczyźnie
wtorek, 26 kwiecień 2016
image_001.jpgW środę 20 kwietnia, w Filii nr 3 odbyła się prelekcja na temat ludności żydowskiej zamieszkującej Lublin oraz jej zagładę w czasie II wojny światowej. Prelekcję poprowadzili pracownicy Teatru NN pani Agnieszka Zachariewicz i Izabela Czumak.
Licznie zgromadzeni czytelnicy z wielkim zaangażowaniem słuchali historii  zagłady lubelskich Żydów oraz o rozstrzelaniu na terenie Tatar dzieci z ochronki żydowskiej. Dziękujemy pracownikom Teatru NN za przybliżenie nam tej tematyki.
Małgorzata Bejm
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 141 - 150 z 259
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego