Strona Główna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Seniorzy
Klub Aktywnego Seniora
poniedziałek, 28 listopad 2016
image_001.jpg"Zanęci zapach wiatru, w szarości zmierzchu zagrają ostatnie powidoki słońca - gdzieś nad Bugiem, pod Rajgrodem i nie będzie odwrotu.
Co zgubiliśmy, że szukamy tak łapczywie?"
A. W. Kulik,  Nostalgia Wschodu. Z biegiem Bugu.
Czytaj całość...
Moje wędrówki z aparatem
piątek, 25 listopad 2016
image_001.jpg18 listopada w Filii nr 36 gościliśmy Pana Jerzego Frąka. Nasz gość wygłosił prelekcję pt. "Moje wędrówki z aparatem", połączoną z prezentacją slajdów. W spotkaniu uczestniczyli Seniorzy z działającej przy naszej bibliotece Akademii Seniora. Panu Jerzemu udało się wzbudzić zainteresowanie słuchaczy, zarazić ich swoją energią i miłością do podróży, a szczególnie pieszych wędrówek.
Czytaj całość...
Zajęcia komputerowe dla Seniorów
czwartek, 17 listopad 2016
image_001.jpgOd października w Filii nr 24 trwa cykl zajęć komputerowych dla Seniorów. Kursanci mieli już możliwość poznania stron internetowych, dzięki którym mogą wirtualnie uczyć się języka angielskiego. Umożliwiają one odwiedzającym naukę zarówno gramatyki jak i wymowy, a także prezentują sytuacje z jakimi możemy się spotkać podczas zagranicznych wyjazdów. Poznaliśmy również możliwości komputera, który mimo, że nie jest podłączony do internetu może nam służyć do rozrywki (wbudowane gry), pomóc przy pisaniu (edytor tekstowy) czy dzięki kalkulatorowi przyśpieszy skomplikowane obliczenia.
Czytaj całość...
Spotkanie z Seniorami i Lubelską Legendą
poniedziałek, 07 listopad 2016
image_001.jpg3 listopada 2016 r. w Filii nr 13 MBP w Lublinie odbyło się III spotkanie z Seniorami i Lubelską Legendą, zorganizowane przez Fundację Wspierania Rozwoju Osobistego "STUDEO" oraz Fundację M-ART "Lubelskie Warsztaty Artystyczne". Jako gość wystąpił Zygmunt Marek Miszczak, autor trzech tomików poetyckich, w latach 70. i 80. redaktor, drukarz i kolporter pism podziemnych. Prelegent rozpoczął spotkanie z członkiniami z Klubu Aktywnego Seniora od wspomnień swojej aktywnej działalności opozycyjnej, prezentując słuchaczkom archiwalne dokumenty-pamiątki, np. milicyjne wezwania na przesłuchania oraz protokoły z rewizji. W drugiej części swego wystąpienia lubelski autor odczytał swoje wiersze z tomu "Śladem ojców".
Łukasz Marcińczak
foto: Magda Nieoczym
Czytaj całość...
Aktywni on/offline
środa, 12 październik 2016
image_001.jpg20 września w Filii 36 rozpoczęła się kolejna edycja kursów komputerowych dla seniorów. Za nami już trzy lekcje praktyczne. Tym razem zajęcia odbywają się w ramach projektu "Aktywni on/offline" i prowadzi je Pani Katarzyna Lipska z "Fundacji 5Medium".
Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin.
Czytaj całość...
Henryk Sienkiewicz inaczej
poniedziałek, 10 październik 2016
image_001.jpgRok Henryka Sienkiewicza w Filii 3 MBP to różnorodność działań propagujących twórczość pisarza. Były już: wystawa, głośne czytanie bajek i fragmentów nowel. Teraz nadeszła pora na prelekcję. Pan Dariusz Jóźwik z właściwym sobie sposobem narracji przybliżył czytelnikom biografię pisarza, działalność społeczną i pisarską, liczne podróże. Sporo ciekawostek, dygresje historyczne, humor i refleksja nad współczesnością to wszystko przyczyniło się do tego, że uczestnicy spotkania nie mogli się rozstać z prelegentem.
tekst: Jolanta Niedzińska
zdjęcia: Małgorzata Bejm

Czytaj całość...
Spotkanie z Seniorami i Lubelską Legendą
środa, 05 październik 2016
image_001.jpgW ramach Lubelskich Warsztatów Artystycznych organizowanych przez Fundację Wspierania Rozwoju Osobistego "Studeo" i Fundację M-ART 30 września w Filii 24 odbyło się  spotkanie z Seniorami i Lubelską Legendą.
Gościem spotkania była Pani Alicja Barton, lublinianka, wieloletni pracownik służby zdrowia, poetka, autorka bajek, satyr oraz tekstów piosenek. W jej dorobku literackim znajduje się 6 książeczek z cyklu: „Ala dzieciom”, „Bajki”, „Śpiewniczek - Cztery pory roku ”, 2 tomiki poezji dla dorosłych: „Wiersze z serwetek” i „Wiersze ze starej szuflady” oraz „Aforyzmy”.
Czytaj całość...
60+ Kultura - relacja
czwartek, 29 wrzesień 2016
image_001.jpgAktualizacja 12 października 2016

Miejska Biblioteka Publiczna wzięła udział w akcji "60+ Kultura". Inicjatywa, zapoczątkowana w 2011 roku przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, skierowana jest do osób powyżej 60 roku życia i ma na celu przekonanie ich, że działające w okolicy placówki oferują bogaty program kulturalno - edukacyjny dla seniorów.
Czytaj całość...
Poczytaj przy kawie
wtorek, 27 wrzesień 2016
image_001.jpgCzytelnicy Filii nr 21 chętnie korzystali z możliwości spędzenia czasu przy filiżance kawy w gościnnym ogródku restauracji Mandragora. W ramach, rozpoczętej w ubiegłym roku, letniej akcji "Poczytaj przy kawie" specjalne kupony czekały w bibliotece w każdy pierwszy i ostatni wtorek lipca, sierpnia i września, by za symboliczną złotówkę Seniorzy mogli delektować się kawą, poczytać prasę biblioteczną i prowadzić, jak się okazało, pasjonujące rozmowy. Nasza fotorelacja świetnie oddaje klimat przyjaznej Mandragory, aromat pysznej kawy i relacje zaprzyjaźnionych już uczestników bardzo udanego projektu.
Czytaj całość...
Myszkowanie w bibliotece
wtorek, 27 wrzesień 2016
image_001.jpg26 września w Filii nr 34 w Lublinie odbyło się spotkanie inaugurujące VIII edycję warsztatów komputerowych dla seniorów. Podczas spotkania został omówiony szczegółowy plan warsztatów. Obejmuje on obsługę sprzętu komputerowego, wiadomości na temat korzystania z podstawowych programów (np. do słuchania muzyki, pisania, oglądania filmów i zdjęć) oraz ćwiczenia z nauki pisania za pomocą klawiatury. W ramach nauki korzystania z przeglądarki internetowej zostaną poruszone m.in. kwestie udostępniania wszelkich danych w Internecie czy zwracania uwagi na podejrzane strony i ogłoszenia.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 131 - 140 z 259
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego