Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Naukowa Akademicka Sieciowa Biblioteka Internetowa

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Seniorzy
Coaching zdrowia
wtorek, 17 styczeń 2017
image_001.jpg13 stycznia miało miejsce pierwsze w tym roku spotkanie Akademii Seniora działającej przy Filii 36. Warsztatami "Coaching zdrowia" rozpoczęliśmy realizację nowego cyklu o zdrowiu pt. "W zdrowym ciele, zdrowy duch".
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach współpracy Filii 36 Miejskiej Biblioteki Publicznej z Fundacją Centrum Rozwoju Osobistego i Coachingu CRO&C.
Elżbieta Nawrocka
Czytaj całość...
O Biernacie z Lublina
czwartek, 05 styczeń 2017
Filia nr 22 zaprasza
image_001.jpg

Akademia Seniora
wtorek, 20 grudzień 2016
image_001.jpgW czasie ostatniego w 2016 roku spotkania Akademii Seniora w Filii nr 36 podsumowaliśmy i zakończyliśmy cykl "Trening umysłu". Tematy związane z ćwiczeniem pamięci wzbudziły duże zainteresowanie Seniorów. Chętnie uczestniczyli w całorocznych spotkaniach i rozwiązywali stawiane przed nimi zadania. Na prośbę Seniorów, podobne tematy będą podejmowane również w przyszłym roku.
Czytaj całość...
Akademia Seniora
czwartek, 08 grudzień 2016
image_001.jpgW  ramach przygotowań do obchodów 700-lecia Lublina, Seniorzy z dzielnicy Felin, odwiedzili Wojewódzką Bibliotekę Publiczną. Uczestniczyli tam w "Wirtualnym spacerze po dawnym Lublinie". Prezentacja została przygotowana przez panią Elżbietę Podkańską oraz panią Katarzynę Podkowińską z Działu Zbiorów Specjalnych WBP. Wykorzystano w niej fotografie, pocztówki i ryciny ze zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie oraz Muzeum Historii Miasta Lublina.
Elżbieta Nawrocka
Czytaj całość...
IV Spotkania z Seniorami i Lubelską Legendą
czwartek, 01 grudzień 2016
Filia nr 24 zaprasza na spotkanie
image_001.jpg

Klub Aktywnego Seniora
poniedziałek, 28 listopad 2016
image_001.jpg"Zanęci zapach wiatru, w szarości zmierzchu zagrają ostatnie powidoki słońca - gdzieś nad Bugiem, pod Rajgrodem i nie będzie odwrotu.
Co zgubiliśmy, że szukamy tak łapczywie?"
A. W. Kulik,  Nostalgia Wschodu. Z biegiem Bugu.
Czytaj całość...
Moje wędrówki z aparatem
piątek, 25 listopad 2016
image_001.jpg18 listopada w Filii nr 36 gościliśmy Pana Jerzego Frąka. Nasz gość wygłosił prelekcję pt. "Moje wędrówki z aparatem", połączoną z prezentacją slajdów. W spotkaniu uczestniczyli Seniorzy z działającej przy naszej bibliotece Akademii Seniora. Panu Jerzemu udało się wzbudzić zainteresowanie słuchaczy, zarazić ich swoją energią i miłością do podróży, a szczególnie pieszych wędrówek.
Czytaj całość...
Zajęcia komputerowe dla Seniorów
czwartek, 17 listopad 2016
image_001.jpgOd października w Filii nr 24 trwa cykl zajęć komputerowych dla Seniorów. Kursanci mieli już możliwość poznania stron internetowych, dzięki którym mogą wirtualnie uczyć się języka angielskiego. Umożliwiają one odwiedzającym naukę zarówno gramatyki jak i wymowy, a także prezentują sytuacje z jakimi możemy się spotkać podczas zagranicznych wyjazdów. Poznaliśmy również możliwości komputera, który mimo, że nie jest podłączony do internetu może nam służyć do rozrywki (wbudowane gry), pomóc przy pisaniu (edytor tekstowy) czy dzięki kalkulatorowi przyśpieszy skomplikowane obliczenia.
Czytaj całość...
Spotkanie z Seniorami i Lubelską Legendą
poniedziałek, 07 listopad 2016
image_001.jpg3 listopada 2016 r. w Filii nr 13 MBP w Lublinie odbyło się III spotkanie z Seniorami i Lubelską Legendą, zorganizowane przez Fundację Wspierania Rozwoju Osobistego "STUDEO" oraz Fundację M-ART "Lubelskie Warsztaty Artystyczne". Jako gość wystąpił Zygmunt Marek Miszczak, autor trzech tomików poetyckich, w latach 70. i 80. redaktor, drukarz i kolporter pism podziemnych. Prelegent rozpoczął spotkanie z członkiniami z Klubu Aktywnego Seniora od wspomnień swojej aktywnej działalności opozycyjnej, prezentując słuchaczkom archiwalne dokumenty-pamiątki, np. milicyjne wezwania na przesłuchania oraz protokoły z rewizji. W drugiej części swego wystąpienia lubelski autor odczytał swoje wiersze z tomu "Śladem ojców".
Łukasz Marcińczak
foto: Magda Nieoczym
Czytaj całość...
Aktywni on/offline
środa, 12 październik 2016
image_001.jpg20 września w Filii 36 rozpoczęła się kolejna edycja kursów komputerowych dla seniorów. Za nami już trzy lekcje praktyczne. Tym razem zajęcia odbywają się w ramach projektu "Aktywni on/offline" i prowadzi je Pani Katarzyna Lipska z "Fundacji 5Medium".
Projekt realizowany jest przy pomocy finansowej Miasta Lublin.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 121 - 130 z 254


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego