Zapowiedzi
Aktualności
Seniorzy
Filie - NOWE GODZINY
O nas
SBP
Zamówienia publiczne
Sponsorzy
Współpracujemy
Praca
Mapa strony

Urząd Miasta Lublina

Biuletyn Informacji Publicznej

E-booki Legimi

facebook MBP Lublin

Zakładka

Biblio

Lubelska Biblioteka Wirtualna

Biblioteka bardziej dostępna dla niepełnosprawnych

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

logo funenglish

logo funmedia

Subskrybuj wiadomości RSS  Wiadomości RSS


Seniorzy
Przy kawie
piątek, 13 wrzesień 2019
image_001.jpg
Góry we wrześniu oferują tak piękne krajobrazy, że musiała wybrzmieć chociaż jedna piosenka, towarzysząca jesiennym wędrówkom po bieszczadzkich połoninach. Na spotkaniu Przyjaciółek Staromiejskiej Biblioteki, 11 września 2019 r., zagościła też poezja, czytałyśmy wiersze Rilkego, Puszkina w tłumaczeniu Tuwima i Broniewskiego, jakiego wcześniej uczestniczki nie znały albo nie pamiętały oraz Iwaszkiewicza kojarzonego dotychczas wyłącznie prozatorsko. Kaskada warzyw i owoców, bukiety kaliny i astrów, orzechowe ciasteczka i aromat herbaty z ziarenkami kawy dopełniały obrazu bogactwa jesieni, pory urodzaju, a my, jak na szlaku, trochę się mijałyśmy, ktoś wpadł na chwilę, ktoś miał wolne całe popołudnie.
Czytaj całość...
Aktywni on/offline
wtorek, 03 wrzesień 2019

image_001.jpg

O ślubie
poniedziałek, 05 sierpień 2019
image_001.jpg
Latem, kiedy dzień długi pozwala cieszyć się feerią barw i zapachów a noce ciepłe sprzyjają zabawie, najwięcej par decyduje się na ślub – uroczystość zawarcia małżeństwa, podczas której składają przysięgę małżeńską. W antropologii kulturowej zaślubiny to jeden z obrzędów przejścia. Społecznie ślub stanowi symboliczną procedurę, której celem jest połączenie pary młodej i nadanie jej oficjalnego statusu rodziny. Od wieków zawarcie związku małżeńskiego jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka, służącym utrzymywaniu więzi rodzinnych i społecznych.
Czytaj całość...
Warsztaty decoupage
czwartek, 04 lipiec 2019
image_001.jpg
Ostatnie spotkanie Akademii Seniora było ucztą dla osób o artystycznej duszy. W czasie warsztatów decoupage seniorzy mieli okazję stworzyć oryginalne zakładki do książek. Każda była inna, indywidualnie skomponowana i niepowtarzalna. Efekty pracy widać na zdjęciach.
Elżbieta Nawrocka
Czytaj całość...
VIII Lubelskie Dni Seniora - relacja
wtorek, 11 czerwiec 2019
image_001.jpg
Aktualizacja 11 czerwca

Z okazji VIII Lubelskich Dni Seniora, Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała szereg wydarzeń, które zachęcają Seniorów do skorzystania z nich i uczestniczenia w życiu kulturalnym i społecznym. Zapraszamy do obejrzenia relacji z odbytych spotkań.
Czytaj całość...
Klub Seniora "Felin" - podsumowanie kwietniowych spotkań
piątek, 31 maj 2019
image_001.jpgW czasie kwietniowych warsztatów seniorzy ćwiczyli śpiew wybranych przez siebie piosenek przy akompaniamencie skrzypiec. W tygodniu przedświątecznym członkowie obu klubów działających przy Filii nr 36, Klubu Seniora "Felin" oraz Akademii Seniora spotkali się przy wielkanocnym stole.
Czytaj całość...
Gustaw Herling-Grudziński. Podwójne życie pisarza
piątek, 31 maj 2019
image_001.jpg
Wtorkowe spotkanie Akademii Seniora w Filii nr 36 było poświęcone Gustawowi Herlingowi Grudzińskiemu. Grudziński jest znany przede wszystkim jako autor "Innego Świata", który stanowi literackie opracowanie wspomnień autora z jego uwięzienia w gułagu w Jercewie. Utwór należy do kręgu literatury obozowej. Jest to nurt twórczości wynikający z potrzeby dawania świadectwa o fenomenie totalitaryzmu.
Czytaj całość...
VIII Lubelskie Dni Seniora
czwartek, 23 maj 2019
image_001.jpg
Rozmaite formy aktywizacji starszych ludzi mają kształtować ich pozytywne postrzeganie oraz pomóc seniorom nie tylko się rozwijać, ale też walczyć z wykluczeniem osób w podeszłym wieku. Dlatego z okazji VIII Lubelskich Dni Seniora, Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała szereg wydarzeń, które zachęcają do skorzystania z nich i uczestniczenia w życiu kulturalnym i społecznym.
Czytaj całość...
Zakończenie kursu komputerowego w Filii nr 36
wtorek, 21 maj 2019
image_001.jpg
Gratulujemy wszystkim seniorom ukończenia szkolenia komputerowego na poziomie podstawowym. Szkolenie składało się z 10 lekcji. Obejmowało naukę obsługi klawiatury i myszki, menu Start, Pulpitu, a także tworzenie plików, i folderów.
Prowadzenie: Elżbieta Nawrocka
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 288

XI edycja otwartych wykładów z historii sztuki 2019/2020

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego