Projekty
"Zróbmy to pod chmurką"
wtorek, 11 sierpień 2015
Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach projektu "Zróbmy to pod chmurką" realizowanego ze środków z Budżetu Obywatelskiego
image_001.jpg
"Zróbmy to pod chmurką"
środa, 08 lipiec 2015
Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach projektu realizowanego ze środków z Budżetu Obywatelskiego - "Zróbmy to pod chmurką"
image_001.jpg

Zróbmy to pod chmurką
poniedziałek, 29 czerwiec 2015
Zapraszamy na spotkanie w ramach projektu realizowanego ze środków z Budżetu Obywatelskiego "Zróbmy to pod chmurką".
image_001.jpg
Spotkanie z perkusją
wtorek, 09 czerwiec 2015
image_001.jpg2 czerwca w Filii 2 odbyło się ostatnie już spotkanie z cyklu „Biblioteczne wtorki z muzyką klasyczną”. Tym razem był to, przeznaczony dla najmłodszych, teoretyczno-praktyczny pokaz instrumentów perkusyjnych. Bibliotekę odwiedziło około 100 dzieci z przedszkoli i szkół lubelskich. Autorem i realizatorem koncepcji spotkania był Stanisław Siedlaczek.
Prezentacja obejmowała najciekawsze instrumenty perkusyjne: od rytmicznych po melodyczne, od  europejskich poprzez azjatyckie, amerykańskie, po afrykańskie, od starożytnych, po współczesne... Dzieci poznały różne techniki gry: stukanie dłonią, pałeczkami, szuranie, grzechotanie, a także ndowiedziały się jak własnoręcznie wykonać niektóre z zaprezentowanych instrumentów.
Czytaj całość...
Warsztaty teatralne
poniedziałek, 01 czerwiec 2015
image_001.jpgCzwarty z cyklu warsztatów dla bibliotekarzy, dotyczący działań czytelniczych do wystawy
"Tove Jansson - Opowieści z Doliny Muminków". Przygotowany został przez panie Małgorzatę Adamczyk i Paulinę Kuśmirowską z Działu Edukacji Artystycznej Teatru im. H.Ch. Andersena w Lublinie - 28 maja w Filii nr 21.
Czytaj całość...
Teatralny krajobraz Lublina
poniedziałek, 01 czerwiec 2015
Wydarzenie w ramach obchodów 250-LECIA TEATRU PUBLICZNEGO W POLSCE

image_001.jpg
Powiększ

Czytaj całość...
Anielska, Eola, Dawida... czyli niezwykła harfa
piątek, 29 maj 2015
image_001.jpgAnielska, Eola, Dawida... Szamańska, celtycka, Terteusza... Harfa, obok rozlicznych typów instrumentów dętych (fletów, aulosów) jest jednym z najstarszych instrumentów muzycznych. Jej piękne, nieziemskie brzmienie sprawiło, że od wieków przypisywano jej niezwykłe, magiczne moce: terapeutyczne – potrafiła uleczyć z choroby, zwłaszcza psychicznej, mantryczne – wprowadzała w trans, zagrzewała do walki, towarzyszyła obrzędom i tańcom rytualnym, uświęcała uczty, w Grecji była instrumentem boskim, atrybutem Apollina (w swej odmianie U-kształtnej - lirze).
Czytaj całość...
Dwa spotkania z teatrem
wtorek, 26 maj 2015
image_001.jpgW ramach obchodów Roku Polskiego Teatru Publicznego z jego 250-leciem w Filii nr 3 przy ul. Hutniczej 20 odbyły się dwa spotkania z teatrem. 18 maja w bibliotece miały miejsce warsztaty teatralne z udziałem aktora Teatru Lalki i Aktora im. H. Ch. Andersena w Lublinie. Pan Bartosz Siwek od samego początku zajęć przykuł uwagę gości - dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 40 - opowiadając o różnych rodzajach lalek teatralnych. Zaprezentował pacynki, kukiełki, jawajki oraz marionetki i inne rekwizyty potrzebne do animacji teatralnych. Dzieci dowiedziały się także, że nawet dłoń czy zwykła skarpetka może stać się postacią teatralną. Wystarczy tylko uruchomić własną wyobraźnię. Na koniec warsztatów dzieci miały okazję pooglądania, dotknięcia i zabawy zaprezentowanymi lalkami.
Czytaj całość...
Spotkanie z perkusją dla maluchów
wtorek, 26 maj 2015
Filia nr 2 zaprasza na koncert
image_001.jpg
Dokumentacja sztuki performans jako element kolekcji
poniedziałek, 25 maj 2015
image_001.jpg21 maja odbyło się już ostatnie spotkanie z cyklu otwartych wykładów z historii sztuki „Obraz w kolekcji nowoczesnej – modernizm i jego paradygmaty”. Wykład pt. „Dokumentacja sztuki performans jako element kolekcji” poprowadziła Aniela Mroczek – historyczka i krytyczka sztuki, doktorantka KUL badająca obszar sztuki współczesnej, zwłaszcza amerykańskiej.
Tematyka wystąpienia Anieli Mroczek poniekąd kontynuowała i rozwijała problematykę wykładu poprzedniego.
Swoje rozważania prelegentka rozpoczęła od przybliżenia słuchaczom problemu sztuki ziemi – land art, która jako pierwsza „oderwała się” od przestrzeni muzealnej czy galeryjnej i wyszła poza jej ramy – w przestrzeń natury. Artystę reprezentującego tę formę sztuki – Richarda Longa, u którego ingerencja w naturę była wręcz niezauważalna, interesował ruch i czasowość.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 141 - 150 z 397


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego