Spotkania
Spotkanie z Patrycją Maczyńską
wtorek, 21 listopad 2017
image_001.jpg17 listopada w Filii nr 36 miało miejsce spotkanie z Panią Patrycją Maczyńską, autorką książek "Południca ze Świątyni Słońca" i "Klątwa Nawii". Pani Patrycja Maczyńska, z zawodu położna onkologiczna, jest miłośniczką podróży, szczególnie na ukochane Roztocze. Interesuje się lokalnymi podaniami i legendami związanymi z miejscami, które odwiedza. W swoich książkach próbuje ocalić je od zapomnienia. Inicjatorką spotkania była Pani Katarzyna Wicińska, mieszkanka Dzielnicy Felin.
Czytaj całość...
Mariusz Kargul  dziennikarz
poniedziałek, 20 listopad 2017
image_001.jpgW listopadowy wieczór zaprosiliśmy do Filii nr 21 wszystkich, którzy znali i pamiętają Mariusza, oraz tych, których interesują gatunki dziennikarstwa i chcieli posłuchać, jak realizował je „samozwańczy animator” z Krasnegostawu, publikujący swoje felietony, eseje, recenzje i reportaże w prasie lokalnej, ogólnopolskiej i zagranicznej. Czytaliśmy, wspominaliśmy przeglądając archiwalne nagrania i wydawnictwa.
Czytaj całość...
Spotkanie z Anną Brzezińską
poniedziałek, 20 listopad 2017
Filia nr 26 zaprasza
image_001.jpg


Spotkanie autorskie z Gabrielą Kotas
poniedziałek, 20 listopad 2017
image_001.jpgMiejska Biblioteka Publiczna po raz kolejny gościła Panią Gabrielę Kotas. Tym razem, w Filii nr 13 uczestnikom Klubu Aktywnego Seniora poetka z Mysłowic zaprezentowała dwa tomiki poezji: "Pogodna dojrzałość" i "Uśmiech codzienności" oraz szydełkowe misie, które są Jej drugą pasją.
Pani Gabriela ma na swoim koncie także utwory dedykowane dzieciom. Ze względu na dużą liczbę tej właśnie grupy czytelniczej, spotkanie z dziećmi odbyło się w Przedszkolu nr 33 im. Kubusia Puchatka. Autorka opowiedziała dzieciom o swoich inspiracjach, o zwierzętach ze swojego
podwórka, przeczytała swoje wiersze oraz zaprosiła je do zilustrowania utworów do kolejnej książki.
Ewa Sendejewicz
Czytaj całość...
Spotkanie z Wiesławą Karczewską-Grabias
piątek, 17 listopad 2017
image_001.jpgPromocja najnowszej książki Wiesławy Karczewskiej-Grabias „Przetrwać czas nieludzki... Opowieść o Zofii Kołeckiej Fugiel” odbyła się 15 listopada w Filii nr 21 w ramach współpracy z Lubelskim Towarzystwem Genealogicznym. Wiesława Karczewska-Grabias jest absolwentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, założycielką i prezesem Lubelskiego Stowarzyszenia Alzheimerowskiego oraz dwóch ośrodków dziennego pobytu dla osób z chorobą Alzheimera. Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu wydały dotychczas trzy książki Autorki: „Wydobyte z niepamięci”, „Powroty do Sandomierza” i „Palec Opatrzności”.
Czytaj całość...
Spotkanie z Patrycją Maczyńską
piątek, 17 listopad 2017
Filia nr 36 zaprasza
image_001.jpg
Spotkanie z Pawłem Beręsewiczem
wtorek, 14 listopad 2017
Filia nr 28 zaprasza
image_001.jpgPorozmawiajmy o...
piątek, 10 listopad 2017
image_001.jpg8 listopada w Filii nr 11 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Porozmawiajmy o..." Tym razem historyk sztuki Tadeusz Mroczek przybliżył nam historię cmentarzy, nagrobków. Mówiliśmy o tym jak dawniej traktowano zmarłych a jak to dzieje się dziś, również o zwyczajach czczenia zmarłych w różnych kulturach. Spotkaniu towarzyszyła wystawa szkiców Krzysztofa Chmielewskiego "Ci..., którzy odeszli" - znane postaci ze świata artystów.
Jadwiga Skórska
Fot. Anna Pawlak

Czytaj całość...
Spotkanie z Wiesławą Karczewską-Grabias
środa, 08 listopad 2017
Filia nr 21 zaprasza
image_001.jpg


<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 91 - 100 z 684

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego