Spotkania
"Poemat filozofujący" Edy Ostrowskiej
środa, 31 maj 2017
image_001.jpg30 maja w Filii nr 2 odbyło się spotkanie autorskie z polską poetką i prozaiczką Edą Ostrowską promujące jej najnowsze dzieło zatytułowane „Poemat filozofujący”. Eda Ostrowska ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie. Studiowała bibliotekoznawstwo i informację naukową na UMCS. Debiutowała w "Kamenie". Jej cykl wierszy ukazał się także w miesięczniku „Twórczość” kierowanym wówczas przez Jarosława Iwaszkiewicza. Eda jest laureatką wielu prestiżowych nagród, m. in. I Nagrody w IX Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. E. Stachury, głównej nagrody w XVII Konkursie im. Anny Kamieńskiej. Trzykrotnie otrzymała Nagrodę im. J. Czechowicza. Została również nominowana do Nagrody Literackiej Gdynia w 2012 roku.
Czytaj całość...
Genealogia rodzin pochodzenia chłopskiego
środa, 31 maj 2017
image_001.jpgPiotr Glądała jest inicjatorem i założycielem Lubelskiego Towarzystwa Genealogicznego, prezesem tej organizacji w latach 2006-2010, obecnie pełni funkcję wiceprezesa. Jest członkiem Kolegium Redakcyjnego Rocznika wydawanego przez Towarzystwo, realizuje projekty genealogiczne, w tym także autorskie. Prowadzi szkolenia, wykłady, prace indeksacyjne. 26 maja w Filii nr 21 mogliśmy wysłuchać wykładu pana Glądały i obejrzeć kopie pozyskanych przez niego dokumentów w trakcie poszukiwań historii przodków.
Czytaj całość...
Spotkanie z Henrykiem Maciszewskim
wtorek, 30 maj 2017
image_001.jpg25 maja w Filii nr 25 spotkaliśmy się ponownie z Panem Henrykiem Maciszewskim, by obejrzeć drugą część relacji z podróży do RPA. Obejmowała ona głównie parki i rezerwaty znajdujące się na terenie kraju.
Czytaj całość...
Monika A. Oleksa - promocja najnowszej książki
wtorek, 30 maj 2017
Filia nr 31 zaprasza
image_001.jpgObraz Lublina w poezji  spotkanie z Waldemarem Michalskim
poniedziałek, 29 maj 2017
image_001.jpgBogusław Wróblewski w Antologii Lublin – miasto poetów pisze, że „w ciągu ostatniego dziesięciolecia lubelska poezja przeżywa okres ożywienia podobny do tego z przełomu lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych”. Sięgając pamięcią do poprzednich lat, a nawet wieków Lublin zawsze tworzył klimat sprzyjający tworzeniu poezji. Mowa nie tylko o tych, którzy urodzili się i wyrośli na lubelskich murach, ale także przyjezdni, którzy swoje spostrzeżenia o mieście utrwalili w strofach.
Czytaj całość...
Ewa Stachniak w Bibliotece
piątek, 26 maj 2017
image_008.jpg25 maja w Filii nr 2 odbyło się spotkanie autorskie z Ewą Stachniak, promujące jej najnowszą książkę pt. "Bogini tańca". Ewa Stachniak, z urodzenia wrocławianka, absolwentka anglistyki Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu McGill w Montrealu, od 1981 roku mieszka w Kanadzie. Karierę pisarską rozpoczęła od opowiadań publikowanych w kanadyjskich magazynach literackich. Wydała cztery powieści: "Konieczne kłamstwa", "Ogród Afrodyty", "Dysonans" oraz "Katarzyna Wielka. Gra o władzę".
“Bogini tańca” to historia życia fantastycznej i niezwykle utalentowanej kobiety Bronisławy Niżyńskiej, która dorastała w cieniu brata, Wacława Niżyńskiego nazywanego "bogiem tańca".
Czytaj całość...
Spotkanie z Babcią Alą
czwartek, 25 maj 2017
image_001.jpg24 maja w Filii nr 11 odbyło się kolejne spotkanie z Alicją Barton Kawalerem Orderu Uśmiechu.
Dwie grupy przedszkolaków z przedszkola nr 50 świetnie się bawiły słuchając bajeczek i piosenek w wykonaniu Pani Alicji.
Jadwiga Skorska
Czytaj całość...
Spotkanie z Marianną Krasnodębską
wtorek, 23 maj 2017
image_001.jpg19 maja w Filii nr 1 odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu "Wspomnienia mieszkańców Lublina". Gościem była Pani Marianna Krasnodębska z domu Jarosz. Pani Marianna, jak również cała rodzina Jaroszów, przez cały okres okupacji pomagali Żydom w getcie w Piaskach. Za swoją okupacyjną działalność Państwo Jaroszowie otrzymali medal "Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata".
Czytaj całość...
Spotkanie ze Zbigniewem Dmitrocą
wtorek, 23 maj 2017
image_001.jpg22 maja w Oddziale Dziecięcym Filii nr 12 odbyło się spotkanie ze znanym i lubianym autorem książek dla dzieci Zbyszkiem Dmitrocą. Najmłodsi czytelnicy zapoznali się z ostatnio napisanymi dla nich książkami , które właśnie trafiły do księgarń.
Czytaj całość...
Życie literackie Lublina  wczoraj i dziś
poniedziałek, 22 maj 2017
image_001.jpgSpotkanie Waldemara Michalskiego z uczniami klas trzecich Gimnazjum nr 24 jest jednym z kolejnych wydarzeń w Filii 34 wpisujących się w obchody 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich. Tematem spotkania autorskiego było „Życie literackie Lublina – wczoraj i dziś”. Waldemar Michalski poeta, prozaik, publicysta i społecznik jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Tuż po ukończeniu studiów aktywnie uczestniczył w lubelskim ruchu młodoliterackim jako członek grupy Prom, a po jej rozwiązaniu był jednym z inicjatorów powstania Studenckiego Klubu Literackiego Kontrapunkty.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 91 - 100 z 636


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego