Spotkania
Paweł Beręsewicz
czwartek, 30 listopad 2017
image_002.jpg28 listopada w Filii 28 gościem był pisarz książek dla dzieci Paweł Beręsewicz. Spotkanie rozpoczęło się rozmową o pracy pana Pawła najpierw jako nauczyciela języka angielskiego, potem tłumacza i pisarza, a dzieci mogły popisać się znajomością języka angielskiego. Następnie pan Paweł zaprosił młodych słuchaczy do dyskusji o książkach. Zaproszona osoba zasiadała przy stoliku i rozpoczynała się rozmowa o sporcie, o pieniądzach, o tajemnicach, miłości i modzie, czyli o tematach poruszanych w jego książkach.
Czytaj całość...
Spotkanie autorskie z Magdaleną Jankowską
czwartek, 23 listopad 2017
image_001.jpg23 listopada Filia nr 26 MBP w Lublinie gościła panią Magdalenę Jankowską – poetkę, recenzentkę teatralną, nauczyciela akademickiego, autorkę „Tak, widziałam to – tak to widziałam” oraz kilkunastu tomików poezji.
Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać twórczość poetki, autorka opowiedziała również o pasjach, zainteresowaniach i planach na przyszłość.
Nie zabrakło także pytań o to, co inspiruje i daje natchnienie do pisania.
Dziękujemy za spotkanie.
Czytaj całość...
Poeta słodkiej melancholii
czwartek, 23 listopad 2017
Filia nr 12 zaprasza
image_001.jpg


Lekcje przyjaźni - spotkanie autorskie z Gabrielą Kotas
wtorek, 21 listopad 2017
image_001.jpg15 listopada w Filii nr 31 odbyły się dwa spotkania autorskie z Gabrielą Kotas – mysłowicką poetką, która wydała niedawno trzecią książkę dedykowaną najmłodszym czytelnikom. W spotkaniu wzięli udział uczniowie z dwóch „O” i dwóch klas: I B i II B ze Szkoły Podstawowej nr 30.
Czytaj całość...
Spotkanie z Magdaleną Jankowską
wtorek, 21 listopad 2017
Filia nr 10 zaprasza
image_001.jpg


Spotkanie z Patrycją Maczyńską
wtorek, 21 listopad 2017
image_001.jpg17 listopada w Filii nr 36 miało miejsce spotkanie z Panią Patrycją Maczyńską, autorką książek "Południca ze Świątyni Słońca" i "Klątwa Nawii". Pani Patrycja Maczyńska, z zawodu położna onkologiczna, jest miłośniczką podróży, szczególnie na ukochane Roztocze. Interesuje się lokalnymi podaniami i legendami związanymi z miejscami, które odwiedza. W swoich książkach próbuje ocalić je od zapomnienia. Inicjatorką spotkania była Pani Katarzyna Wicińska, mieszkanka Dzielnicy Felin.
Czytaj całość...
Mariusz Kargul  dziennikarz
poniedziałek, 20 listopad 2017
image_001.jpgW listopadowy wieczór zaprosiliśmy do Filii nr 21 wszystkich, którzy znali i pamiętają Mariusza, oraz tych, których interesują gatunki dziennikarstwa i chcieli posłuchać, jak realizował je „samozwańczy animator” z Krasnegostawu, publikujący swoje felietony, eseje, recenzje i reportaże w prasie lokalnej, ogólnopolskiej i zagranicznej. Czytaliśmy, wspominaliśmy przeglądając archiwalne nagrania i wydawnictwa.
Czytaj całość...
Spotkanie z Anną Brzezińską
poniedziałek, 20 listopad 2017
Filia nr 26 zaprasza
image_001.jpg


Spotkanie autorskie z Gabrielą Kotas
poniedziałek, 20 listopad 2017
image_001.jpgMiejska Biblioteka Publiczna po raz kolejny gościła Panią Gabrielę Kotas. Tym razem, w Filii nr 13 uczestnikom Klubu Aktywnego Seniora poetka z Mysłowic zaprezentowała dwa tomiki poezji: "Pogodna dojrzałość" i "Uśmiech codzienności" oraz szydełkowe misie, które są Jej drugą pasją.
Pani Gabriela ma na swoim koncie także utwory dedykowane dzieciom. Ze względu na dużą liczbę tej właśnie grupy czytelniczej, spotkanie z dziećmi odbyło się w Przedszkolu nr 33 im. Kubusia Puchatka. Autorka opowiedziała dzieciom o swoich inspiracjach, o zwierzętach ze swojego
podwórka, przeczytała swoje wiersze oraz zaprosiła je do zilustrowania utworów do kolejnej książki.
Ewa Sendejewicz
Czytaj całość...
Spotkanie z Wiesławą Karczewską-Grabias
piątek, 17 listopad 2017
image_001.jpgPromocja najnowszej książki Wiesławy Karczewskiej-Grabias „Przetrwać czas nieludzki... Opowieść o Zofii Kołeckiej Fugiel” odbyła się 15 listopada w Filii nr 21 w ramach współpracy z Lubelskim Towarzystwem Genealogicznym. Wiesława Karczewska-Grabias jest absolwentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, założycielką i prezesem Lubelskiego Stowarzyszenia Alzheimerowskiego oraz dwóch ośrodków dziennego pobytu dla osób z chorobą Alzheimera. Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia w Sandomierzu wydały dotychczas trzy książki Autorki: „Wydobyte z niepamięci”, „Powroty do Sandomierza” i „Palec Opatrzności”.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 81 - 90 z 679


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego