Spotkania
Nadija Hawryluk i jej poezja
piątek, 06 październik 2017
Towarzystwo Ukraińskie zaprasza do Filii nr 2 MBP na promocję tomiku poezji Nadiji Hawryluk

Wspomnienia z podróży do Chin - spotkanie z Joanną Burską Cieślak
piątek, 06 październik 2017
image_001.jpgW piątkowe popołudnie w Filii nr 28 przenieśliśmy się do Chin, a to dzięki pani Joannie Burskiej-Cieślak, która poprzez zdjęcia, pamiątki i bogate wspomnienia przybliżyła nam kulturę, obyczaje i życie codzienne mieszkańców tego niezwykłego kraju. Podróż po Chinach rozpoczęliśmy od poznaniu Pekinu i jego największych atrakcji takich jak Zakazane Miasto, Świątynia Nieba, plac Tiananmen oraz Wielki Mur. Oglądając niezwykłą przyrodę i ciekawą architekturę dawnych i współczesnych Chin dotarliśmy do Szanghaju i podziwialiśmy słynną nadmorską dzielnicę Bund.
Czytaj całość...
Wieczór autorski Marka Czuku
wtorek, 03 październik 2017
image_001.jpg„Zaplątana w babie lato, w pół tęsknotach, w pół marzeniach, zapatrzona hen daleko”...
Poezja. Podobno jest wszędzie. Marek Czuku odnajduje ją w prostej prozie życia. Uważnie obserwuje rzeczywistość taką, jaka ona jest. Pozbawioną jakichkolwiek pryzmatów lepszego widzenia. Z całą gamą biedy i absurdu.
Czytaj całość...
Czy to może być "Droga" dla Ciebie?
wtorek, 03 październik 2017
image_001.jpg28 września w Filii nr 16 odbyło się spotkanie z panem Zbigniewem Ściubakiem, autorem książki „Droga”. Pan Zbigniew jest naszym czytelnikiem, mieszka w pobliżu biblioteki. Chociaż z wykształcenia jest inżynierem, a informatykiem z zawodu, to zawsze widział w sobie humanistę. Jego zainteresowania oraz intencje religijne spowodowały, że udał się w swoją podróż życia. Wyruszył ze swojego domu 15 maja 2015 roku i przez cztery miesiące przemierzał kraje Europy. Pieszą pielgrzymkę zakończył 12 września 2015 roku w Santiago de Compostela w Hiszpanii.
Czytaj całość...
Kuchnia dla diabetyków
poniedziałek, 02 październik 2017
image_001.jpg27 września w Filii nr 11 odbyło się spotkanie z Dorotą Drozd pielęgniarką diabetologiczną i dietetyczką. Autorką książek Kuchnia polska dla diabetyków i Kuchnia światowa dla diabetyków.
Pani Dorota jest czynnym członkiem Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii oraz Europejskiej Federacji Pielęgniarek Diabetologicznych, stale doskonali i rozwija swoje umiejętności zarówno w kraju, jak i za granicą.
Czytaj całość...
Stefan Darda - polski mistrz horroru
piątek, 22 wrzesień 2017
image_001.jpg21 września w Filii nr 2 w ramach trzeciej edycji Splat!Horror Film Festival odbyło się spotkanie autorskie z polskim mistrzem horroru Stefanem Dardą. Spotkanie miało na celu promocję całej twórczości autora.
Stefan Darda to jeden z najpopularniejszych polskich autorów literatury grozy. Debiutował w 2008 roku powieścią Dom na wyrębach. W kolejnych latach stworzył cykl powieściowy Czarny Wygon oraz antologię Opowiem ci mroczną historię, a także thriller Zabij mnie, tato.
Czytaj całość...
Legendy Lublina
wtorek, 12 wrzesień 2017
Filia nr 21 zaprasza na spotkanie z autorkami książki "Legendy Lublina"
image_001.jpg

Czytaj całość...
Wieczór autorski Marka Czuku
wtorek, 12 wrzesień 2017
Filia nr 10 zaprasza
image_001.jpg
Czytaj całość...
Magda Stachula - spotkanie autorskie
czwartek, 24 sierpień 2017
image_001.jpgZ ogromną przyjemnością zauważamy, że literatura polska cieszy się wśród naszych czytelników ogromną popularnością. Dzieła polskich pisarzy są wybierane z wielu powodów. Przedstawiane problemy są dla nas realne, mentalność głównych bohaterów jest bliższa sercu, a tło historyczne- bardziej zrozumiałe. Szczególne zainteresowanie budzą polskie powieści sensacyjne, więc śmiało możemy powiedzieć, że spotkanie z Panią Magdą Stachulą było spełnieniem marzeń wielu naszych czytelników.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 81 - 90 z 656


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego