Spotkania
Lublin zza mgły
środa, 27 grudzień 2017
image_001.jpg20 grudnia o godz. 17.00 w Filii nr 2 odbyła się promocja albumu poetycko-fotograficznego "Lublin zza mgły", którego autorami są Anna Łyczewska i Krzysztof anin Kuzko. Anna Łyczewska, od zawsze związana z Lublinem, jest autorką czterech tomików wierszy: "Poczekam na siebie" (1979), "Nie muszę kłamać, że mnie nie ma" (1985), "Wyznania przedsenne" (1997), "Poza czasem" (2015) oraz utworów drukowanych w antologiach i czasopismach.
Czytaj całość...
Spotkanie z Anną Brzezińską
czwartek, 21 grudzień 2017
image_001.jpg4 grudnia w Filii nr 26 MBP odbyło się spotkanie z panią Anną Brzezińską, pisarką fantasy, absolwentką Instytutu Historii KUL oraz absolwentką i doktorantką mediewistyki Central European University w Budapeszcie. Spotkanie odbyło się dzięki uprzejmości Fundacji Hesperos.
W rozmowie z panem Grzegorzem Woźniakiem pisarka opowiedziała o tym, jak powstawała jej najnowsza powieść "Córy Wawelu", o warsztacie pisarskim, a także różnicach w pisaniu powieści fantastycznych i historycznych. Nie zabrakło pytań o inspiracje i pomysły, a także o dalsze plany zawodowe.
Bardzo dziękujemy autorce za przybycie, Grzegorzowi Woźniakowi za poprowadzenie spotkania oraz wszystkim uczestnikom za obecność.
Czytaj całość...
Spotkanie z Andrzejem Mellerem
środa, 20 grudzień 2017
image_001.jpg18 grudnia 17.00 w Filii nr 2 we współpracy z Fundacją Hesperos odbyło się spotkanie z Andrzejem Mellerem. Andrzej Meller to polski dziennikarz, znany głównie jako reportażysta i korespondent wojenny, współpracujący stale z "Tygodnikiem Powszechnym". To dla tego tygodnika relacjonował wojnę w Gruzji czy wojnę domową w Libii. Pierwsza część spotkania poświęcona była właśnie relacjom wojennym z tych rejonów.
Czytaj całość...
Potrawy świateczne nie tylko dla diabetyków
środa, 20 grudzień 2017
image_001.jpgCo roku przed Świętami Bożego Narodzenia zadajemy sobie mnóstwo pytań na temat wigilijnych i świątecznych potraw. Czy mamy gotować jak każe tradycja, czy ulec modzie? A może zmodyfikować tak dania, aby było tradycyjnie, modnie i zdrowo? W tajniki zdrowych, pięknych i prostych w przygotowaniu potraw wprowadziła nas wczoraj Pani Dorota Drozd, autorka książek o żywieniu. Świątecznego klimatu dodały zapalone świece pachnące wanilią. Dziękujemy Pani Dorocie za wspaniałe spotkanie, niesamowite przepisy i kreatywność myślenia. Na pewno część z podanych recept wykorzystamy planując menu na domowe święta.
Czytaj całość...
Lubelskie pogawędki
piątek, 15 grudzień 2017
image_001.jpgW ramach projektu „Lubelskie Pogawędki” realizowanego przez Fundację Wspierania Rozwoju Osobistego "Studeo" i Fundację M-art  dzięki wsparciu Miasta Lublin, 14 grudnia, w Filii nr 24  odbyło się spotkanie z naocznym świadkiem wojennej historii Naszej Ojczyzny - Panem Majorem Marianem Pawełczakiem pseudonim „Morwa”- żołnierzem AK, walczącym w oddziale majora Hieronima Dekutowskiego „Zapory”.
Czytaj całość...
Spotkanie z Łukaszem Orbitowskim
czwartek, 14 grudzień 2017
image_001.jpg12 grudnia w Biblio gościliśmy Łukasza Orbitowskiego. Podczas spotkania rozmawialiśmy nie tylko o książkach, ale również o inspiracjach muzycznych, prowadzonym przez autora programie telewizyjnym ("Dezerterzy") i wielu innych, interesujących tematach.
Czytaj całość...
Spotkanie z Andrzejem Mellerem
wtorek, 12 grudzień 2017
Filia nr 2 zaprasza
image_001.jpg


Inauguracja stulecia niepodległości Polski
poniedziałek, 11 grudzień 2017
image_001.jpgUroczystość, będąca wynikiem współpracy American Corner w Lublinie z ambasadą Stanów Zjednoczonych, odbyła się 6 grudnia w Hotelu Europa w Lublinie. Udział w niej wzięli uczniowie z XXX Liceum Ogólnokształcącego im. księdza Jana Twardowskiego w Lublinie oraz z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Puławach. Gościem honorowym był pan Leszek Gorgol, członek zarządu powiatu puławskiego oraz absolwent stypendium wyjazdowego do Stanów Zjednoczonych stworzonego przez ambasadę.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 71 - 80 z 684

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego