Spotkania
Gawędy o Zmierzchu
środa, 14 październik 2009
Promocja albumu Leszka Mądzika
piątek, 09 październik 2009
Roksana Jędrzejewska - Wróbel
wtorek, 06 październik 2009
Roksana - Zdjęcie 00129 września  gościliśmy w naszych filiach bibliotecznych panią Roksanę Jędrzejewską-Wróbel, pisarkę książek dla dzieci, piosenek, słuchowisk i scenariuszy.  W sposób ciekawy i prosty autorka przekazała wcale niełatwą wiedzę o powstaniu książki. Dzieci dużo rozmawiały również o pracy pisarza, skąd się bierze pomysł, kto wymyśla obrazki czy okładkę. Na zakończenie spotkania gość nikomu nie odmówił imiennego wpisu do książek, które można było po spotkaniu  zakupić.  Zrobione zostały również  pamiątkowe zdjęcia.
Pracownicy biblioteki są przekonani, że tak owocne przebywanie na żywo z twórcą książki przysporzy więcej czytelników autorce, a także bibliotece.
Beata Wijatkowska

Zrealizowano ze środków "Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego"
Patronat medialny: RADIO LUBLIN
Czytaj całość...
Tam, gdzie kwitły bzy i jaśminy...
wtorek, 22 wrzesień 2009
F21 - Zdjęcie 001Promocja książki pt. ,,Tam, gdzie kwitły bzy i jaśminy..." autorstwa  Teresy Słabczyńskiej zgromadziła w Filii nr 21 wiele osób  zainteresowanych tym wydarzeniem. Pani Teresa Słabczyńska jest polonistką z wykształcenia, długie lata pracowała jako  nauczycielka w Zespole Szkół Elektronicznych przy ul. Wojciechowskiej w Lublinie.  Książka została wydana przez Norbertinum - pierwsze prywatne katolickie wydawnictwo w Polsce,  powołane do istnienia 28 grudnia 1989 roku. Gościliśmy założyciela i prezesa Norbertinum pana Norberta Wojciechowskiego oraz  pana Mirosława Żydka, wójta Gminy Konopnica, gdzie zamieszkuje obecnie Autorka, a  książka ukazała się dzięki wsparciu finansowemu Gminy. Siostra Elżbieta Maria Płońska ze Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego analizowała fragmenty książki czytane przez panią Elżbietę Woytowicz. Autorka opowiadała o procesie powstawania książki. Były gratulacje, podziękowania i kwiaty...dużo kwiatów i choć o tej porze roku nie były to bzy i jaśminy to jak zawsze kwiaty, podnosiły nastrój, dodawały splendoru tej pięknej uroczystości.  
Anna Rafalska 
Czytaj całość...
Joanna Papuzińska - niby zwyczajna, a czarodziejka
środa, 16 wrzesień 2009
Papuzińska F31 - Zdjęcie 001Po raz kolejny przemiłym, gościem naszej Biblioteki była Joanna Papuzińska, uznana i nagradzana autorka znana młodym czytelnikom przede wszystkim jako twórczyni opowieści i wierszy. Bardziej wnikliwym, jawi się jako prozaik, krytyk literacki, pracownik naukowy, profesor Uniwersytetu Warszawskiego. W 1991 roku zainicjowała powstanie czasopisma „Guliwer”, którym kierowała do 2002 roku. Za szeroką i bogatą działalność została odznaczona między innymi Złotym Krzyżem Zasługi (1989), Medalem im. Janusza Korczaka (1994), Nagrodą Ministra Kultury i Sztuki (1996), Złotym Medalem “Gloria Artis” (2005), nagrodą Polskiej Sekcji IBBY za całokształt twórczości (2005), Orderem Uśmiechu (2005).
Czytaj całość...
Joanna Papuzińska
piątek, 11 wrzesień 2009
Tyszowiacy opowiadają
piątek, 26 czerwiec 2009
Tu Szewce - Zdjęcie 00125 czerwca 2009 r. w Filii nr 21 odbyło się spotkanie z Robertem Horbaczewskim autorem książki „Tu szewce. Opowieści tyszowieckie”.
To już druga książka o tyszowieckich tradycjach oparta na rozmowach z najstarszymi mieszkańcami miasteczka i na dokumentach z archiwów. Tym razem jest o szewcach oraz o ich butach, zwanych tyszowiakami, które były nawet za kolana, albo i jeszcze wyżej i nie miały podziału na prawe i lewe, dlatego każdego dnia trzeba było je nakładać na inną nogę, aby się nie zdeformowały.
Czytaj całość...
Promocja książki
wtorek, 23 czerwiec 2009
<< Start < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 621 - 630 z 684

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego