Spotkania
Godzina myśli
poniedziałek, 20 kwiecień 2009
Godzina myśli
Milczenie było moim domem
środa, 15 kwiecień 2009
Dmitroca
Moje Alter Ego
wtorek, 14 kwiecień 2009
Moje Alter Ego
Kino Venus
piątek, 13 marzec 2009
Kino Venus - Zdjęcie 001Miłośnicy pisarstwa Marcina Wrońskiego, którzy przyszli na wtorkowe spotkanie do Filii nr 8 przy ul. Zuchów 2 nie żałowali. Aranżacja sali przywoływała lata trzydzieste ubiegłego wieku, czas w którym rozgrywają się wydarzenia powieściowe „Komisarza Maciejewskiego. Morderstwa pod cenzurą” i „Komisarza Maciejewskiego. Kina Venus”. Atmosferę stwarzały utrzymane w ówczesnej estetyce, dużych rozmiarów kolaże autorstwa Magdaleny Wardy oraz zgromadzone przez kierowniczkę Filii Grażynę Strużak autentyczne stroje, parawan, sprzęty, bibeloty, płyty winylowe, zastawa i inne przedmioty z epoki. Przy wsparciu Agnieszki Caban i Marii Antoszak udało się Grażynie Strużak przypomnieć klimat przedwojennego Lublin, barwnego i pełnego kontrastów miasta. Widoki ulic śródmieścia i jego przedmieścia pokazywane na ekranie, krótkie filmiki, audycja radiowa i muzyczne szlagiery retro – dopełniały całości.
Czytaj całość...
Tajemnice Radia Yokohama
wtorek, 10 marzec 2009
Radio Yokohama - Zdjęcie 0016 marca 2009 roku w Filii nr 21 MBP, Rynek 11 odbyło się zorganizowane przy  współpracy z  wydawnictwem Rosner i Wspólnicy spotkanie autorskie z Marcinem Bruczkowskim - autorem czterech powieści i Moniką Borek współautorką „Radia Yokohama”. Wielopokoleniowa publiczność dopisała nader licznie. Autorzy w ciekawy i zabawny sposób zademonstrowali jak się pisze książkę we dwoje (i to mieszkając na dwóch różnych końcach świata) oraz odsłonili trochę zakulisowych tajemnic Radia Yokohama.  Dla osoby, która jako pierwsza zada pytanie autorowi, przewidziana była nagroda w postaci promowanej książki. Najbardziej zaskakująca była informacja w jak bardzo metodyczny i informatyczny sposób Bruczkowski podszedł do zagadnienia napisania powieści.
Czytaj całość...
Radio Yokohama
piątek, 27 luty 2009
Kino Venus
czwartek, 26 luty 2009
Zakaz przekraczania granicy
czwartek, 26 luty 2009
Dmitroca - Zdjęcie 001Spotkanie ze Zbigniewem Dmitrocą autorem ciszącym się dużym zainteresowaniem czytelników poezji współczesnej było kolejnym z cyklu, tym razem był to wieczór w Filii nr 24 MBP, przy ul. Juranda7. Bohaterem wieczoru był znany i nagradzany poeta, bajkopisarz, tłumacz, i dramaturg. Spotkanie prowadził dr Andrzej Niewiadomski – pracownik naukowy i nauczyciel akademicki w Instytucie Filologii polskiej UMCS, poza tym krytyk literacki, redaktor  kwartalnika Literackiego „Kresy”, a także poeta i prozaik. W błyskotliwym wystąpieniu przybliżył bogaty dorobek twórczy autora „Zakazu przekraczania granicy”.
Czytaj całość...
Terapeutyczne bajki
poniedziałek, 09 luty 2009
Karwat - Zdjęcie 001Dnia 28 stycznia w Filii 23 MBP w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym odbyło się spotkanie autorskie Roberta Karwata. Wzięła  w nim również udział pani poseł Joanna Mucha. Obydwoje czytali małym pacjentom opowiadania terapeutyczne z książki Roberta Karwata " Pióra motyla".
Halina Zembrzuska
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 621 - 630 z 658


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego