Spotkania
Marek Krajewski i Marcin Wroński
piątek, 13 listopad 2009
Krajewski vs Wroński
W Filii nr 18 Miejskiej Biblioteki Publicznej,
 przy ulicy Głębokiej 8
o godzinie 16.00
odbędzie się wspólne autorskie spotkanie
Marka Krajewskiego i Marcina Wrońskiego.
 
W tym samym dniu
Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”
serdecznie zaprasza
na panel dyskusyjny
„Krwawy Poemat o mieście Lublinie.
Józef Czechowicz i inni”
który odbędzie się 18 listopada (środa) godz. 18.00
w Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN”
ul. Grodzka 21


Czytaj całość...
Kolaże Małgorzaty Strzałkowskiej
czwartek, 12 listopad 2009
Strzałkowska - Zdjęcie 001
6 listopada w Filii nr 9 i 30  odbyły się dwa spotkania autorskie z Małgorzatą Strzałkowską. Jest ona autorką wierszy, baśni, opowiadań i zagadek dla dzieci oraz pisze scenariusze do programów telewizyjnych. W spotkaniu w Filii nr 9 uczestniczyli uczniowie kl. III Szkoły Podstawowej nr 32 z oddziałami integracyjnymi. Pani Małgorzata wspaniale nawiązała kontakt z dziećmi, przedstawiła kolejne etapy powstawania książki, tworzenia do niej ilustracji oraz interpretowała swoje wiersze. Pisarka zadawała mnóstwo pytań, na które dzieci chętnie odpowiadały.   Podsumowaniem spotkania było wykonanie kolażu z jesiennych liści, który zainicjowała sama autorka.
Spotkanie w Filii nr 30 również podzielone było na zajęcia słowne oraz plastyczne - wspólne tworzenie kolażu.
Małgorzata Strzałkowska została zaproszona do Lublina w ramach programu "Między słowem, a obrazem", który jest realizowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem medialnym RADIO LUBLIN.
Małgorzata Pachla, Beata Wijatkowska
Czytaj całość...
Małgorzata Strzałkowska
czwartek, 05 listopad 2009
Leszek Mądzik promuje album
poniedziałek, 26 październik 2009
Mądzik - Zdjęcie 001Leszek Mądzik to wybitna postać polskiego i światowego teatru. Był autorem wielu scenografii w teatrach polskich, portugalskich, francuskich i niemieckich. Prowadził zajęcia ze studentami na zaproszenie uniwersytetów i szkół artystycznych m.in. w Helsinkach, Berlinie, Amsterdamie, Waszyngtonie, San Francisco, Bonn, Hamburgu, Lyonie, Pradze, Buffalo, Rennes, Dublinie, Rydze.
20 października 2009 roku w Filii 21 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie odbyła promocja albumu Leszka Mądzika.
Czytaj całość...
Gawędy o Zmierzchu
poniedziałek, 26 październik 2009
Królikowski - Zdjęcie 00122 października w Filii nr 4 odbyła się promocja książki Bohdana Królikowskiego "Gawędy o Zmierzchu". Bohdan Królikowski pisarz, autor kilkunastu powieści historycznych, doktor nauk humanistycznych UW, honorowy prezes Stowarzyszenia Pisarzy Polskich w Lublinie. Miłośnik jeździectwa, starej broni, kawalerii był gościem w Filii nr 4. Opowiedział jak powstawała najnowsza książka, dlaczego ją napisał. Wiązanka piosenek żołnierskich w wykonaniu Agnieszki Polak, wprowadziła w nastrój "Gawęd o Zmierzchu". ...Pisząc o swoim domu, o starych fotografiach, krzyżykach, akwarelach na ścianach, o kilku militariach, Królikowski proponuje czytelnikowi sposób, w jaki on ma spojrzeć na dom swój własny, na zbiory swoich rodzinnych pamiątek. Autor "Gawęd" zaprasza do gry z pamięcią, uczy jak z każdego przedmiotu wysnuć narrację, jak przypisać przedmiotom ich symboliczną wartość, jak zmusić wizytówkę, zdjęcie, stary hełm, by zaśpiewały piosenkę żołnierska, by przypominały sławę ułańskich pułków... .
Ze wstępu Piotra Wojciechowskiego.
Czytaj całość...
Gawędy o Zmierzchu
środa, 14 październik 2009
Promocja albumu Leszka Mądzika
piątek, 09 październik 2009
Roksana Jędrzejewska - Wróbel
wtorek, 06 październik 2009
Roksana - Zdjęcie 00129 września  gościliśmy w naszych filiach bibliotecznych panią Roksanę Jędrzejewską-Wróbel, pisarkę książek dla dzieci, piosenek, słuchowisk i scenariuszy.  W sposób ciekawy i prosty autorka przekazała wcale niełatwą wiedzę o powstaniu książki. Dzieci dużo rozmawiały również o pracy pisarza, skąd się bierze pomysł, kto wymyśla obrazki czy okładkę. Na zakończenie spotkania gość nikomu nie odmówił imiennego wpisu do książek, które można było po spotkaniu  zakupić.  Zrobione zostały również  pamiątkowe zdjęcia.
Pracownicy biblioteki są przekonani, że tak owocne przebywanie na żywo z twórcą książki przysporzy więcej czytelników autorce, a także bibliotece.
Beata Wijatkowska

Zrealizowano ze środków "Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego"
Patronat medialny: RADIO LUBLIN
Czytaj całość...
Tam, gdzie kwitły bzy i jaśminy...
wtorek, 22 wrzesień 2009
F21 - Zdjęcie 001Promocja książki pt. ,,Tam, gdzie kwitły bzy i jaśminy..." autorstwa  Teresy Słabczyńskiej zgromadziła w Filii nr 21 wiele osób  zainteresowanych tym wydarzeniem. Pani Teresa Słabczyńska jest polonistką z wykształcenia, długie lata pracowała jako  nauczycielka w Zespole Szkół Elektronicznych przy ul. Wojciechowskiej w Lublinie.  Książka została wydana przez Norbertinum - pierwsze prywatne katolickie wydawnictwo w Polsce,  powołane do istnienia 28 grudnia 1989 roku. Gościliśmy założyciela i prezesa Norbertinum pana Norberta Wojciechowskiego oraz  pana Mirosława Żydka, wójta Gminy Konopnica, gdzie zamieszkuje obecnie Autorka, a  książka ukazała się dzięki wsparciu finansowemu Gminy. Siostra Elżbieta Maria Płońska ze Zgromadzenia Sióstr Zmartwychwstania Pańskiego analizowała fragmenty książki czytane przez panią Elżbietę Woytowicz. Autorka opowiadała o procesie powstawania książki. Były gratulacje, podziękowania i kwiaty...dużo kwiatów i choć o tej porze roku nie były to bzy i jaśminy to jak zawsze kwiaty, podnosiły nastrój, dodawały splendoru tej pięknej uroczystości.  
Anna Rafalska 
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 611 - 620 z 679


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego