Spotkania
Spotkanie
poniedziałek, 11 maj 2009
Spotkanie
Komisarz Maciejewski i Marcin Wroński w Bibliotece na Starym Mieście
piątek, 08 maj 2009
Komisarz Maciejewski - Zdjęcie 001Późnym, nieco już mrocznym popołudniem 6 maja 2009 roku w filii 21 MBP miało się odbyć interesujące spotkanie. Komisarz Maciejewski, przeskakując przez kałuże i szczelnie okrywając się płaszczem biegł na miejsce zdarzenia. Gdy wszedł w bramę zdziwiła go nieobecność Czarnej Mańki, przecież ona zawsze tu była. Nie zastanawiał się długo nad tym faktem, przekroczył próg Staromiejskiej biblioteki.
Czytaj całość...
Juliusza Słowackiego - "Godzina myśli"
środa, 06 maj 2009
Słowacki - Zdjęcie 001
    5 maja 2009 roku w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie odbył się  wykład dr Arkadiusza Bagłajewskiego Juliusza Słowackiego Godzina myśli . Wokół biografii i twórczości. Dr Bagłajewski jest pracownikiem naukowym UMCS w Lublinie, znanym krytykiem i historykiem literatury, współzałożycielem i redaktorem naczelnym kwartalnika literackiego Kresy. Specjalizuje się w studiach nad literaturą okresu romantyzmu. Prelegent w ciekawy sposób przybliżył nam sylwetkę jednego z największych poetów romantycznych Juliusza Słowackiego. Licznie zgromadzona publiczność mogła się dowiedzieć o tęsknocie poety za Ojczyzną i znaczącym wpływie podróży na twórczość autora Kordiana. Dr Bagłajewski uzupełnił wiedzę uczestników o wiele nieznanych bliżej szczegółów z biografii Słowackiego.         Wykład był jednym z wielu spotkań związanych z obchodami Jubileuszowego Roku Juliusza Słowackiego.
                                                                                                      Andrzej Sztorc
Czytaj całość...
Dama orderu uśmiechu w Filii 28
piątek, 24 kwiecień 2009
Dama orderu uśmiechu w Filii  28 - Zdjęcie 008
W dniu 23.04.2009 r. w "Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich" w Filii Nr 28 MBP w Lublinie odbyło się spotkanie autorskie z Wandą Chotomską, autorką wielu książek dla dzieci, audycji  adiowych i telewizyjnych, piosenek dla dzieci, Damą Orderu Uśmiechu. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej Nr 22 w Lublinie oraz klasa druga ( integracyjna) ze Szkoły Podstawowej Nr 28 w Lublinie. Pani Wanda podczas spotkania odpowiadała na pytania zadawane przez dzieci, opowiedziała o tym, jakie były początki jej twórczości, jak szuka tematów na wiersze, wytłumaczyła skąd się wzięły tytuły niektórych książek np. "Pięciopsiaczki", "Panna Fontanna". Wspomniała również o swoich nowych książkach już napisanych, jeszcze nie wydanych.  Na koniec spotkania autorka rozdała wszystkim uczestnikom autografy, bo każdy chciał otrzymać przepięknie rymowaną dedykację:" Dla Karolinki i jej rodzinki", "Dla Dawida podpis się przyda", "Od okładki do okładki cała książka dla Agatki", " Dla Tomka, Pani Krysi i Pana Jacka potomka".Czytelnikom naszej filii Pani Chotomska zostawiła zaproszenie do czytania z podpisem - "autorka spotkania" Dzieci podziękowały autorce oklaskami, bukietami kwiatów i naszyjnikiem z serduszek z imionami wszystkich uczestników spotkania.
Agnieszka Pawlak- Dziaduch

Zrealizowano ze środków "Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego"
Czytaj całość...
"Milczenie było moim domem"
piątek, 24 kwiecień 2009
Achmatowa - Zdjęcie 001
23 kwietnia w przededniu Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej gościła pana Zbigniewa Dmitrocę. Ten znany lubelski poeta występował tym razem w roli tłumacza. Na spotkaniu promowany był tom poetycki "Milczenie było moim domem"  Anny Achmatowej, którego wyboru i przekładu dokonał Zbigniew Dmitroca. W ciekawy sposób Dmitroca przybliżył postać Achmatowej i innych poetów rosyjskich. Publiczność miała okazję dowiedzieć się jak trudna, a zarazem satysfakcjonująca jest praca tłumacza poezji.

                                    Andrzej Sztorc
fot. Jerzy Jacek Bojarski
Czytaj całość...
Wanda Chotomska
czwartek, 23 kwiecień 2009
Wanda Chotomska
Czytaj całość...
21:37
poniedziałek, 20 kwiecień 2009
21:37
Marcin Wroński
poniedziałek, 20 kwiecień 2009
Wroński
<< Start < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 611 - 620 z 658


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego