Spotkania
Nasz gość - Agnieszka Szygenda
piątek, 23 marzec 2007
Spotkanie autorskie z Agnieszką Szygendą - Zdjęcie 1

22 marca w Filii nr 21 MBP na Starym Mieście odbyło się spotkanie autorskie z  Agnieszką Szygendą – autorką powieści „Wszystko gra”. Spotkanie było prowadzone przez Elżbietę Majcherczyk współzałożycielkę Wydawnictwa Autorskiego.
Prozatorski debiut Agnieszki Szygendy to błyskotliwa powieść, która pokazuje lekkomyślne igranie ludzkimi uczuciami. Autorka jest przenikliwym obserwatorem współczesnego świata.


Zanim zrobisz następny ruch na szachownicy życia, sięgnij po książkę Agnieszki Szygendy. Autorka pokazuje jak łatwo dajemy się uwieść grze, jej zasadom, jak chętnie podejmujemy rękawicę rywalizacji. Pamiętajmy tylko, że ci, którzy nie mieszczą się na podium, czasami po prostu nie chcą na nim stanąć.
Anna Grużewska  PANI


Czytaj całość...
Spotkanie autorskie
wtorek, 20 marzec 2007
Spotkanie autorskieMiejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza na spotkanie autorskie z Agnieszką Szygendą – autorką powieści „Wszystko gra”. Prozatorski debiut Agnieszki Szygendy „Wszystko gra”  to historia trzech bohaterów, którzy w życiu osiągnęli już wszystko i strasznie się nudzą.  Pewnego dnia wpadają na genialny pomysł i postanawiają stworzyć grę,  lecz areną staje się prawdziwe życie.
 Agnieszka Szygenda to nowe odkrycie Wydawnictwa Autorskiego założonego w marcu 2005 roku  przez Katarzynę Grocholę i Elżbietę Majcherczyk. W ofercie Wydawnictwa można znaleźć również powieści tak  znanych autorów jak: Izabela Sowa, Anna Mazurkiewicz, Cezary Harasimowicz, Andrzej Zaorski, Janusz Majewski, a przede wszystkim Katarzyna Grochola.
Spotkanie odbędzie się w Filii nr 21 MBP, przy ul. Rynek 11 dnia 22 marca 2007 o godz. 16.00. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.
Norbertinum
wtorek, 27 luty 2007
Prezentacja wydawnictwa Norbertinum - Zdjęcie 126 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej  prezentowano dorobek Wydawnictwa Norbertinum. Miejscem spotkania była Filia nr 29 przy ul. Kiepury 5. Założyciel i właściciel Norbertinum Norbert Wojciechowski przedstawił ogólny zarys działalności wydawnictwa, sporo uwagi poświęcając książkom o Lublinie i Lubelszczyźnie.
Norbertinum jest pierwszym prywatnym wydawnictwem katolickim w Polsce. Zostało założone w 1989 roku, jako spółka grupy lubelskich wydawców i poligrafów.
W ofercie wydawniczej Norbertinum dominuje literatura historyczna, wspomnieniowa, współczesna beletrystyka i liryka, publikacje popularnonaukowe z zakresu teologii, literaturoznawstwa,  również  literatura dziecięca i młodzieżowa. Wydawane są  także niskonakładowe książki naukowe.

Czytaj całość...
Spotkanie autorskie Marcina Wrońskiego
czwartek, 01 czerwiec 2006
    Spotkanie autorskie Marcina Wrońskiego zgromadziło najwierniejszych miłośników fantastyki i jego pisarstwa, mimo niesprzyjającej aury za oknem. Rozmowę z lubelskim prozaikiem w interesujący i dynamiczny sposób prowadziła redaktor Magdalena Lipiec z Radia Lublin.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 61 62 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 611 - 614 z 614


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego