Spotkania
Kino Venus
czwartek, 26 luty 2009
Zakaz przekraczania granicy
czwartek, 26 luty 2009
Dmitroca - Zdjęcie 001Spotkanie ze Zbigniewem Dmitrocą autorem ciszącym się dużym zainteresowaniem czytelników poezji współczesnej było kolejnym z cyklu, tym razem był to wieczór w Filii nr 24 MBP, przy ul. Juranda7. Bohaterem wieczoru był znany i nagradzany poeta, bajkopisarz, tłumacz, i dramaturg. Spotkanie prowadził dr Andrzej Niewiadomski – pracownik naukowy i nauczyciel akademicki w Instytucie Filologii polskiej UMCS, poza tym krytyk literacki, redaktor  kwartalnika Literackiego „Kresy”, a także poeta i prozaik. W błyskotliwym wystąpieniu przybliżył bogaty dorobek twórczy autora „Zakazu przekraczania granicy”.
Czytaj całość...
Terapeutyczne bajki
poniedziałek, 09 luty 2009
Karwat - Zdjęcie 001Dnia 28 stycznia w Filii 23 MBP w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym odbyło się spotkanie autorskie Roberta Karwata. Wzięła  w nim również udział pani poseł Joanna Mucha. Obydwoje czytali małym pacjentom opowiadania terapeutyczne z książki Roberta Karwata " Pióra motyla".
Halina Zembrzuska
Czytaj całość...
Najważniejsza jest miłość...
piątek, 19 grudzień 2008
Filia 24 – Karwat - Zdjęcie 001
Są rzeczy, które nadają życiu sens: uśmiech dziecka, uścisk dłoni, ciepłe spojrzenie, przytulenie. One składają się na to, co nazywamy miłością i sprawiają, że możemy być szczęśliwi.


To motto przewodnie Roberta Karwata, który 12 grudnia w Filii nr 24 MBP spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 38.
Autor - jak sam mówi "...pisze opowieści dla dzieci w wieku 0-120 lat, baśnie, bajki (w tym bajki terapeutyczne) oraz opowiadania i powieści o miłości..". 
Czytaj całość...
Opowieści Edyty Zarębskiej
wtorek, 09 grudzień 2008
Edyta Zarębska - Zdjęcie 001Pani Edyta Zarębska jest lubelską pisarką. Zadebiutowała książką "Opowieści babci Gruni". Jest to bajka pisana wierszem i własnoręcznie przez autorkę ozdobiona. W 2007 roku E. Zarębska zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie im. Astrid Lindgren za książkę dla dzieci i młodzieży zorganizowanym przez Fundację ABC XXI CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM i znalazła się w gronie wybitnych pisarek takich jak Anna Onichimowska czy Joanna Papuzińska.
Czytaj całość...
Przekręcałki Joanny Papuzińskiej
piątek, 28 listopad 2008
Joanna Papuzińska w MBP Lublin - Zdjęcie 00127 listopada w bibliotece gościła znakomita poetka i prozatorka Joanna Papuzińska. Doskonale znana dzieciakom autorka zabawiła obecną na spotkaniu publiczność "Rozwesołkami" czyli "wierszami nienormalnymi, pokręconymi i powiązanymi na supełki" napisanymi w wymyślonym języku szachrajskim, przekręcalskim i na opak. Dzieci tłumaczyły czytane teksty na język polski bawiąc się przy tym doskonale i zdobywając nagrody. Na zakończenie potkania, po serii pytań skierowanych do zaproszonego gościa przyszedł czas na autografy i wspólne zdjęcie pamiątkowe.
Czytaj całość...
Anna Onichimowska naszym gościem
czwartek, 30 październik 2008
Anna Onichimowska w MBP Lublin - Zdjęcie 00128 października w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyły się dwa spotkania  z Anną Onichimowską, znakomitą autorką powieści dla dzieci i młodzieży, wierszy, słuchowisk radiowych, sztuk teatralnych i telewizyjnych, scenariuszy filmowych. Anna Onichimowska jest laureatką wielu prestiżowych nagród krajowych i zagranicznych jak choćby nagrody głównej w międzynarodowym konkursie teatralnym zorganizowanym przez "The International Association of Lions Club", I nagrody w konkursie teatralnym organizowanym przez Ośrodek Sztuki dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu. Została wpisana na Honorową Listę IBBY, międzynarodową listę BARFIE,
Czytaj całość...
Anna Onichimowska w Bibliotece
piątek, 24 październik 2008
Joanna Olech gościem Biblioteki
poniedziałek, 20 październik 2008
Joanna Olech w MBP - Zdjęcie 001 Joanna Olech, znakomita ilustratorka i autorka książek dla dzieci spotkała się z czytelnikami biblioteki 17 października w Filiach nr 28 i 21. Zgromadzonej publiczności zaproponowała wspólną zabawę inspirowaną tekstami własnych książek. Wśród śmiechu, aplauzu, oklasków odbyły się wybory Miziołka i konkurs na najlepszą historię o smoku. Na zakończenie każdy z obecnych otrzymał autograf z dedykacją.

Październikowe spotkania z Joanną Olech zrealizowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania zatytułowanego Twórcy książki: pisarze, ilustratorzy, wydawcy. Cykl spotkań, wystaw i warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.


Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 61 62 63 64 65 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 611 - 620 z 641


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego