Spotkania
Mroczne klimaty Stefana Dardy
czwartek, 25 marzec 2010
Filia 18 – Stefan Darda - Zdjęcie 001Środa 24 marca, to dzień szczególny w Filii nr 18 MBP. Naszym gościem był Stefan Darda, pisarz powieści grozy. Czytelnicy zafascynowani mrocznym klimatem jego książek przybyli tłumnie na spotkanie. Była to prawdziwa uczta dla miłośników mocnych wrażeń. Autor jest doskonałym rozmówcą i od razu nawiązał świetny kontakt z publicznością.
Atmosfera spotkania przebiegała w budzącej niepokój aranżacji wnętrza ukazującej fragmenty ciemnego lasu i portrety upiorów. Powiało grozą, gdy za plecami naszego gościa ukazała się strzyga. Niesamowita zjawa powędrowała w stronę publiczności i przysłuchiwała się dalszej części spotkania.

Czytaj całość...
Pluszowe ZOO
poniedziałek, 18 styczeń 2010
stadtmuller - Zdjęcie 00114 stycznia 2010 r w Filii nr 3 MBP odbyło się spotkanie z Ewą Stadtmuller autorką książek dziecięcych. Tematem spotkania były zwierzęta, zarówno te domowe jak i dzikie. Pani Ewa przyjechała do nas z Krakowa z całą pluszową menażerią i od razu wprowadziła radosną atmosferę. Dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 40 wspólnie z autorką rymowały i świetnie się bawiły. Podziękowania dla Filii nr 5, 9, 20 i 22 za udostępnienie zbiorów na spotkanie.
Jolanta Niedzińska
 
Czytaj całość...
Warsztaty plastyczne "PARTNER"
piątek, 18 grudzień 2009
Filia nr 30 – warsztaty - Zdjęcie 00115 grudnia w Filii nr 30 MBP odbyły się warsztaty z dziećmi, które poprowadziła pani Blanka Gul-Olszewska. Była to kontynuacja programu plastycznego "Partner" opracowanego w stanie wojennym do pracy z dziećmi - rzecz zupełnie unikalna z perspektywy czasu: polegała na prostej zabawie, w której dzieci wybierają trzy najważniejsze słowa i wyrażają je poprzez kolory i abstrakcyjne formy. Zajęcia były przeprowadzone w okresie stanu wojennego w rożnych miejscach w Polsce, ale również w głębokiej Rosji, w Nowosybirsku, we Francji, Belgii.
Różnice w percepcji ważnych słów przez dzieci z różnych stron świata dają świetne studium socjologiczne tamtych czasów. Na naszych warsztatach zajęcia te były przeprowadzone po raz kolejny i najważniejsze słowa porównane z tymi za stanu wojennego
Czytaj całość...
Trzy odsłony Grzegorza Kasdepke
wtorek, 15 grudzień 2009
Mikołaj - Zdjęcie 001
Było tak, jak wszyscy przewidywali, czyli dużo dzieci, jeszcze więcej śmichu, kapitalnej zabawy oraz gimnastyki dla umysłu i języka.  A wszystko za sprawą Grzegorza Kasdepke, który kolejny już raz udowodnił wielbicielom swojej twórczości, że z Nim i Jego książkami nikt nie będzie się nudził. Okazało się również, że matematyka nie musi być horrorem, frazeologizmy to powszechnie znane i używane zwroty, a savoir vivre każdemu bardzo się przyda.
Anna Ostęp

Czytaj całość...
Grzegorz Kasdepke
poniedziałek, 07 grudzień 2009
Głębokie spojrzenie w życie
poniedziałek, 30 listopad 2009
Zieliński - Zdjęcie 001W czwartkowe popołudnie w Filii 21 miało miejsce spotkanie z poetą Zbigniewem Zielińskim. Oczywiście nie było to pierwsze, ani ostatnie tego rodzaju wydarzenie w nastrojowych wnętrzach Biblioteki na Starym Mieście. Jego wyjątkowość polegała na ciekawym połączeniu wnikliwej analizy literackiej z koleżeńską, a nawet rodzinną atmosferą spotkania. Być może taką naturalną aurę, rzecz można humus stwarzają wiersze poety Zielińskiego? Być może jest to spowodowane również myśleniem o sobie jako o poecie, przez samego autora. Oddajmy w tym miejscu jemu samemu głos: „Pewnie nigdy nie ujrzałyby światła dziennego (wiersze z tomu Spojrzenie w życie), gdyby nie utyskiwania wspaniałych kobiet – żony i trzech córek – które były pod silnym wrażeniem lektury (...)”.
Czytaj całość...
Ciumki, Kaśka Kwiatek i Małgośka czyli wielka wyprawa w świat książek Pawła Beręsewicza
środa, 25 listopad 2009
Beręsewicz - Zdjęcie 001W piątek 20 listopada w dwóch filiach Biblioteki Miejskiej gościł  pan Paweł Beręsewicz. Na spotkanie z czytelnikami i wielbicielami swoich książek autor przygotował szereg niespodzianek. Dzieci  przy herbatce z autorem miały okazję zmierzyć się w pojedynku łowców słów, sprawdzić swoje umiejętności tłumacza, porozmawiać o książkach, dowiedzieć się co robić, żeby nóżki chciały iść i jak to było z wielką wyprawą Ciumków. Wszyscy świetnie się bawili. Na pamiątkę pozostały autografy, dedykacje książkowe i wspólne zdjęcie.
Anna Ostęp
Czytaj całość...
Spojrzenie w życie
wtorek, 24 listopad 2009
Zieliński - Zdjęcie 001
Zapraszamy
na spotkanie z autorem
26 listopada 2009 r., o godz. 17.00
w Filii nr 21, Rynek 11
Czytaj całość...
Spod znaku grozy i występku
piątek, 20 listopad 2009
Krajewski – Wroński - Zdjęcie 001Długo oczekiwany czas spotkania ze świetnymi i bardzo popularnymi już autorami powieści kryminalnych w stylu retro (z dwudziestolecia międzywojennego) – Markiem Krajewskim  i Marcinem Wrońskim nadszedł!
18 listopada o godzinie 16.00 pomieszczenia Filii nr 18 zmieniły się nie do poznania. Zaaranżowane na polski salonik mieszczański z lat trzydziestych XX wieku wnętrze wprowadziło nas w zupełnie inny nastrój, bardzo korespondujący z tematyką i klimatem powieści M. Krajewskiego i M. Wrońskiego. Nastrojowe oświetlenie, meble z epoki, liczne rekwizyty i gadżety: świeczniki, lampki, naczynia, radio retro, winylowe płyty, plakaty i stare wydania książek stworzyły atmosferę, która przeniosła nas o prawie 80 lat w przeszłość.

Czytaj całość...
Paweł Beręsewicz
środa, 18 listopad 2009
<< Start < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 601 - 610 z 679


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego