Spotkania
Grażyna Ruszewska
wtorek, 18 grudzień 2007
Spotkanie z Grażyną Ruszewską - Zdjęcie 001W cyklu „Zima z książką” czytelnicy z  Filii nr 13, 18 i 26  spotkali się z Grażyną Ruszewską uznaną autorką nagrodzonych książek dla dzieci.
Grażyna Ruszewska – dziennikarka Radia Lublin, jest osobą znaną i zasłużoną w lubelskich kręgach kultury. Prowadzi audycje poświęcone wydarzeniom kulturalnym: plastyka, teatr, literatura, muzyka, jest kuratorem wystaw w Galerii Radia Lublin oraz  autorką  internetowego „blogu ze smakiem” i artykułów w berlińskim piśmie „Polenplus”.
Czytaj całość...
Beata Ostrowicka gościem Biblioteki
czwartek, 13 grudzień 2007
Beata Ostrowicka - Zdjęcie 00112 grudnia w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyły się dwa spotkania autorskie z Beatą Ostrowicką, autorką książek dla dzieci i młodzieży, laureatką wielu prestiżowych nagród. Utwory tej krakowskiej pisarki zwracają uwagę żywą akcją, ciekawą fabułą i humorem. Wyróżnią je wysoki poziom literacki,staranna konstrukcja i różnorodność gatunku. Autorka w swoich utworach porusza problem tolerancji i umiejętności odnalezienia się w grupie, akcentuje znaczenie prawdziwej przyjaźni, podejmuje problematykę relacji miedzy pokoleniowych.
Czytaj całość...
Grzegorz Kasdepke w MBP
środa, 05 grudzień 2007
Grzegorz Kasdepke - Zdjęcie 001W poniedziałek 3 grudnia bieżącego roku w Filii nr 10 MBP przy ul. Kleeberga 12a, odbyło się spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke autorem książek dla dzieci i scenarzystą telewizyjnych programów.  Opublikował dziesiątki bajek, baśni i opowiadań: w „Świerszczyku”,  „Ciuchci”, „Komiksowie”, „Wesołych literkach”, w wielu antologiach twórczości dziecięcej, także w podręcznikach.
Pan Grzegorz Kasdepke szybko nawiązał kontakt ze słuchaczami i zdobył ich ogromną sympatię. Na spotkaniu autor z humorem opowiadał o  swoim pisarstwie, odpowiedział na pytania publiczności i  dokonał szybkiego sprawdzianu dobrych manier, o których dzieci mogły się dowiedzieć z jego książeczki „Bon czy ton savoir-vivre dla dzieci”.
Na koniec  rozdał autografy wszystkim uczestnikom spotkania.
Czytaj całość...
Krzyż Samotności
środa, 28 listopad 2007
Krzyż Samotności - Zdjęcie 00126 listopada  w Sali Nowej Centrum Kultury odbył się wieczór poetycko-muzyczny pt. KRZYŻ SAMOTNOŚCI – poświęcony  pamięci poety i bibliotekarza lubelskiego, Bogusława Michałkiewicza.
Spotkanie składało się z dwóch części, w pierwszej usłyszeliśmy poezję zmarłego w wykonaniu aktorek Teatru Osterwy: Anny Zawiślak i Kingi Waligóry, oraz Marcina Czyża – poety, doktoranta Europejskiego Kolegium Polskich i Ukraińskich Uniwersytetów w Lublinie.
W części drugiej zespół rockowy Rafała Mieczysławskiego, który był głównym pomysłodawcą  wieczoru, wykonał pięć kompozycji własnych do poezji Bogusława Michałkiewicza.
Obu częściom towarzyszyła prezentacja slajdów z  różnych okresów życia zmarłego poety.
W realizacji projektu pomogły następujące instytucje lubelskie: Centrum Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna im H. Łopacińskego, oraz Zarząd Uczelniany Samorządu Studentów UMCS.

Czytaj całość...
Bibuła. Co dalej?
wtorek, 06 listopad 2007
Bibuła.Panel dyskusyjny. - Zdjęcie 001Na zakończenie wystawy „Bibuła – od wolnego słowa do wolności" zorganizowano panel dyskusyjny „Bibuła. Co dalej?”. W panelu udział wzięli podziemni wydawcy, drukarze, kolporterzy i osoby wspierające opozycję demokratyczną w PRL. Wspomnieniom lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych towarzyszyła refleksja, iż to właśnie na Lubelszczyźnie narodził się zarówno podziemny ruch wydawniczy, w kształcie znanym nam dzisiaj, jak i pierwszy wolnościowy zryw 1980 roku – lubelski lipiec.
Czytaj całość...
Jan Kondrak w bibliotece
poniedziałek, 29 październik 2007
Bibuła – Kondrak - Zdjęcie 00126 października gościem specjalnym wystawy „Bibuła. Od wolnego słowa do wolności” był Jan Kondrak, lubelski bard związany z lubelskim i  świdnickim środowiskiem opozycyjnym.
Zwiedzającym wystawę studentom bibliotekoznawstwa opowiedział o własnych doświadczeniach z czasów walki z komuną i zaprezentował repertuar związany z tematem ekspozycji.

Więcej informacji o bardzie na stronie Janka Kondraka
Czytaj całość...
Joanna Olech w Bibliotece
piątek, 14 wrzesień 2007
Joanna Olech w Bibliotece - zdjęcie 1W czwartek 13 września MBP zaprosiła młodych lublinian na spotkanie  z Joanną Olech. Autorka  niezwykle popularnych i poczytnych książek zaprezentowała fragmenty swoich utworów, z humorem opowiedziała o ich powstaniu, przeprowadziła konkursy, głosami widowni wybrała chłopaka w typie Miziołka, odpowiedziała na pytania publiczności i jeszcze rozdała ponad dwieście autografów. Pani Olech szybko nawiązała kontakt i zdobyła sympatię obecnych, którzy zachęceni przez pisarkę chętnie przyłączyli się do wspólnej zabawy.
Czytaj całość...
Spotkanie z Moniką Szwają
wtorek, 04 wrzesień 2007
Monika SzwajaW piątek 31 sierpnia bieżącego roku w Filii nr 10 MBP przy ul. Kleeberga 12a , odbyło się spotkanie autorskie z Moniką Szwają autorką powieści "Klub Mało Używanych Dziewic". Gościa przedstawił   Dariusz Jóźwik, a wizyta była jednym ze spotkań promujących nową książkę w naszym mieście.
Monika Szwaja pisze dla wszystkich,  którzy znają smak walki z przeciwnościami losu, wiedzą, że świat nie składa się wyłącznie z ciemnych stron i że "sol omnibus lucet" - słońce świeci wszystkim.
Czytaj całość...
Pojedynek poetycki.
poniedziałek, 25 czerwiec 2007
Pojedynek literacki - zdjęcie 122 czerwca w Filii nr 21 MBP odbył się pojedynek poetycki, podczas którego skrzyżowali pióra dwaj młodzi autorzy mieszkający w Lublinie, absolwenci UMCS.
Marcin Czyż ( pseud. Maliner) - jako doktorant Europejskiego Kolegium Polskich i Ukraińskich Uniwersytetów – przygotowuje prace na temat historiozofii w twórczości Jurija Andruchowicza i Andrzeja Stasiuka. Dwukrotny laureat Konkursu jednego wiersza oraz Konkursu Poetyckiego Młodych SPP. Jest założycielem grupy literackiej Nic Wspólnego.
Drugi poeta to Rafał Zin Mieczysławsky, a naprawdę Rafał Knieć. W 2001 roku został wyróżniony przez Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Lublinie. Jest również kompozytorem, autorem tekstów i liderem zespołu W Drugą Stronę. Gra przede wszystkim na gitarze, ale także na pianinie, perkusji i harmonijce.
Do tego duetu nieoczekiwanie dołączył Jeremi Jastrzębski. Wszyscy panowie mają na swoim koncie wydane tomiki poezji. Tego wieczoru czytając na przemian swoje wiersze ścierali się słownie. Zgromadzona publiczność dzielnie sekundowała zawodnikom pojedynku.
Czytaj całość...
Alicja Barton i jej wierszyki
środa, 28 marzec 2007
Alicja Barton i jej wierszyki - Zdjęcie 1Alicja Barton pisze wiersze nie tylko dla dorosłych. Jest  również autorką bajek, piosenek i poezji dla najmłodszych. Z cyklu „Ala dzieciom” ukazały się  dotychczas cztery książeczki. Swoją twórczość  Alicja Barton prezentuje dzieciom lubelskich szkół i przedszkoli.
26 marca Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej  zorganizowała spotkanie z małymi czytelnikami z Przedszkola nr 4 i nr 28, w trakcie którego autorka czytała fragmenty swoich książeczek, przedszkolaki recytowały wierszyki i śpiewały piosenki o wiośnie. Po zabawie dzieci zostały poczęstowane słodyczami.

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 61 62 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 601 - 610 z 614


2017 Rok Marszałka Józefa Piłsudskiego

Rok Josepha Conrada

2017 Rok Rzeki Wisły

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego