Spotkania
Poeta na nowy wiek
czwartek, 06 maj 2010
image_001.jpg
Dyskusje z Danielem Odiją
wtorek, 27 kwiecień 2010
image_001.jpg27 kwietnia 2010 roku w Filii nr 29 gościliśmy przedstawiciela młodego pokolenia prozaików Daniela Odiję. Spotkanie przybrało charakter dyskusji panelowej pomiędzy prowadzącym Mariuszem Kargulem, a pisarzem.  Swobodny ton rozmowy traktujący o rodzinnym mieście, pracy i przeżyciach przybliżył nam wszystkim zarówno osobę pisarza jak i jego twórczość.
Katarzyna Kalisz

Czytaj całość...
Daniel Odija
poniedziałek, 26 kwiecień 2010
image_001.jpg

Maciej Orłoś opowiada
wtorek, 20 kwiecień 2010
image_001.jpg19 kwietnia 2010 roku Maciej Orłoś - popularny prezenter Teleexpressu, także aktor mający na swym koncie ponad dwadzieścia ról filmowych, pomysłodawca i prowadzący licznych telewizyjnych programów kulturalnych i autor tomu wywiadów "Moje spotkania oko w oko" oraz dwu pięknie zilustrowanych książeczek dla dzieci - spotkał się z młodymi czytelnikami w Filii Nr 1. Gość już na wstępie był szczerze zdumiony, że dzieci z Przedszkola Nr 14 i świdnickiej Szkoły Podstawowej Nr 5 z taką uwagą przeczytały "Tajemnicze przygody Kubusia" i "Tajemnicze przygody Meli" i podziwiał wystawę ilustracji powstałą jako efekt tak wnikliwej lektury. W związku z tym zrezygnował z odczytywania fragmentów własnych książek, co było w zamyśle pierwotnego scenariusza.

Czytaj całość...
Maciej Orłoś
piątek, 16 kwiecień 2010
Mroczne klimaty Stefana Dardy
czwartek, 25 marzec 2010
Filia 18 – Stefan Darda - Zdjęcie 001Środa 24 marca, to dzień szczególny w Filii nr 18 MBP. Naszym gościem był Stefan Darda, pisarz powieści grozy. Czytelnicy zafascynowani mrocznym klimatem jego książek przybyli tłumnie na spotkanie. Była to prawdziwa uczta dla miłośników mocnych wrażeń. Autor jest doskonałym rozmówcą i od razu nawiązał świetny kontakt z publicznością.
Atmosfera spotkania przebiegała w budzącej niepokój aranżacji wnętrza ukazującej fragmenty ciemnego lasu i portrety upiorów. Powiało grozą, gdy za plecami naszego gościa ukazała się strzyga. Niesamowita zjawa powędrowała w stronę publiczności i przysłuchiwała się dalszej części spotkania.

Czytaj całość...
Pluszowe ZOO
poniedziałek, 18 styczeń 2010
stadtmuller - Zdjęcie 00114 stycznia 2010 r w Filii nr 3 MBP odbyło się spotkanie z Ewą Stadtmuller autorką książek dziecięcych. Tematem spotkania były zwierzęta, zarówno te domowe jak i dzikie. Pani Ewa przyjechała do nas z Krakowa z całą pluszową menażerią i od razu wprowadziła radosną atmosferę. Dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 40 wspólnie z autorką rymowały i świetnie się bawiły. Podziękowania dla Filii nr 5, 9, 20 i 22 za udostępnienie zbiorów na spotkanie.
Jolanta Niedzińska
 
Czytaj całość...
Warsztaty plastyczne "PARTNER"
piątek, 18 grudzień 2009
Filia nr 30 – warsztaty - Zdjęcie 00115 grudnia w Filii nr 30 MBP odbyły się warsztaty z dziećmi, które poprowadziła pani Blanka Gul-Olszewska. Była to kontynuacja programu plastycznego "Partner" opracowanego w stanie wojennym do pracy z dziećmi - rzecz zupełnie unikalna z perspektywy czasu: polegała na prostej zabawie, w której dzieci wybierają trzy najważniejsze słowa i wyrażają je poprzez kolory i abstrakcyjne formy. Zajęcia były przeprowadzone w okresie stanu wojennego w rożnych miejscach w Polsce, ale również w głębokiej Rosji, w Nowosybirsku, we Francji, Belgii.
Różnice w percepcji ważnych słów przez dzieci z różnych stron świata dają świetne studium socjologiczne tamtych czasów. Na naszych warsztatach zajęcia te były przeprowadzone po raz kolejny i najważniejsze słowa porównane z tymi za stanu wojennego
Czytaj całość...
Trzy odsłony Grzegorza Kasdepke
wtorek, 15 grudzień 2009
Mikołaj - Zdjęcie 001
Było tak, jak wszyscy przewidywali, czyli dużo dzieci, jeszcze więcej śmichu, kapitalnej zabawy oraz gimnastyki dla umysłu i języka.  A wszystko za sprawą Grzegorza Kasdepke, który kolejny już raz udowodnił wielbicielom swojej twórczości, że z Nim i Jego książkami nikt nie będzie się nudził. Okazało się również, że matematyka nie musi być horrorem, frazeologizmy to powszechnie znane i używane zwroty, a savoir vivre każdemu bardzo się przyda.
Anna Ostęp

Czytaj całość...
Grzegorz Kasdepke
poniedziałek, 07 grudzień 2009
<< Start < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 67 68 69 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 601 - 610 z 684

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego