Spotkania
Opowieści Edyty Zarębskiej
wtorek, 09 grudzień 2008
Edyta Zarębska - Zdjęcie 001Pani Edyta Zarębska jest lubelską pisarką. Zadebiutowała książką "Opowieści babci Gruni". Jest to bajka pisana wierszem i własnoręcznie przez autorkę ozdobiona. W 2007 roku E. Zarębska zdobyła wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie im. Astrid Lindgren za książkę dla dzieci i młodzieży zorganizowanym przez Fundację ABC XXI CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM i znalazła się w gronie wybitnych pisarek takich jak Anna Onichimowska czy Joanna Papuzińska.
Czytaj całość...
Przekręcałki Joanny Papuzińskiej
piątek, 28 listopad 2008
Joanna Papuzińska w MBP Lublin - Zdjęcie 00127 listopada w bibliotece gościła znakomita poetka i prozatorka Joanna Papuzińska. Doskonale znana dzieciakom autorka zabawiła obecną na spotkaniu publiczność "Rozwesołkami" czyli "wierszami nienormalnymi, pokręconymi i powiązanymi na supełki" napisanymi w wymyślonym języku szachrajskim, przekręcalskim i na opak. Dzieci tłumaczyły czytane teksty na język polski bawiąc się przy tym doskonale i zdobywając nagrody. Na zakończenie potkania, po serii pytań skierowanych do zaproszonego gościa przyszedł czas na autografy i wspólne zdjęcie pamiątkowe.
Czytaj całość...
Anna Onichimowska naszym gościem
czwartek, 30 październik 2008
Anna Onichimowska w MBP Lublin - Zdjęcie 00128 października w filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej odbyły się dwa spotkania  z Anną Onichimowską, znakomitą autorką powieści dla dzieci i młodzieży, wierszy, słuchowisk radiowych, sztuk teatralnych i telewizyjnych, scenariuszy filmowych. Anna Onichimowska jest laureatką wielu prestiżowych nagród krajowych i zagranicznych jak choćby nagrody głównej w międzynarodowym konkursie teatralnym zorganizowanym przez "The International Association of Lions Club", I nagrody w konkursie teatralnym organizowanym przez Ośrodek Sztuki dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu. Została wpisana na Honorową Listę IBBY, międzynarodową listę BARFIE,
Czytaj całość...
Anna Onichimowska w Bibliotece
piątek, 24 październik 2008
Joanna Olech gościem Biblioteki
poniedziałek, 20 październik 2008
Joanna Olech w MBP - Zdjęcie 001 Joanna Olech, znakomita ilustratorka i autorka książek dla dzieci spotkała się z czytelnikami biblioteki 17 października w Filiach nr 28 i 21. Zgromadzonej publiczności zaproponowała wspólną zabawę inspirowaną tekstami własnych książek. Wśród śmiechu, aplauzu, oklasków odbyły się wybory Miziołka i konkurs na najlepszą historię o smoku. Na zakończenie każdy z obecnych otrzymał autograf z dedykacją.

Październikowe spotkania z Joanną Olech zrealizowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach zadania zatytułowanego Twórcy książki: pisarze, ilustratorzy, wydawcy. Cykl spotkań, wystaw i warsztatów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.


Czytaj całość...
Od Lublina...do Lublina
środa, 08 październik 2008
Czesław Matuszek – Filia nr 3 - Zdjęcie 001
Dnia 3 października 2008 w Filii nr 3  MBP przy ul. Hutniczej 20 w godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie z Czesławem Matuszkiem autorem książki „Od Lublina...do Lublina – Historia Fabryki Samochodów Ciężarowych”. Autor przybliżył zebranym dzieje FSC, przypomniał anegdoty związane z fabryką, dzielił się wspomnieniami. Pani Halina Danczowska „kronikarka dzielnicy Dziesiątej” podziękowała autorowi za trud włożony w napisanie książki – kroniki.
Jolanta Niedzińska
Czytaj całość...
Barbara Kosmowska w Bibliotece
piątek, 03 październik 2008
Spotkanie z Barbarą Kosmowską - Zdjęcie 001W pierwszym dniu października w naszej Bibliotece gościła znakomita autorka książek dla dorosłych i młodzieży pani Barbara Kosmowska. Licznie przybyli na spotkania z pisarką młodzi czytelnicy mieli okazję skonfrontować swoje wyobrażenia o autorce oraz wrażenia z przeczytanych powieści z ich twórcą.
Czytaj całość...
Warsztaty ilustratorskie
wtorek, 30 wrzesień 2008
Lipko-Sztarbałło – wernisaż wystawy - Zdjęcie 001
Kolejny dzień gościliśmy w naszej Galerii 31 znaną ilustratorkę Krystynę Lipkę- Sztarbałło. Tym razem odbywały się warsztaty ilustratorskie dla uczniów szkoły podstawowej i studentów.
Tematem przewodnim było zilustrowanie pojęcia Nic. Dzieci natychmiast podjęły temat i ze swoistą swobodą narysowały, na przykład ślady po „Nic” albo dżinsowe „Nic”. Zabawa zakończyła się wręczaniem okolicznościowej pocztówki z autografem artystki  i degustacją cukierków.

Warsztaty ilustratorskie przeprowadzono w ramach projektu „Twórcy książki: pisarze, ilustratorzy, wydawcy”.
Zrealizowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Krystyna Rybicka
Czytaj całość...
Spotkania z Marcinem Wrońskim
poniedziałek, 23 czerwiec 2008
Marcin Wroński w MBP w Lublinie - Zdjęcie 001
Przez trzy kolejne piątki, w różnych częściach miasta czytelnicy mieli okazję spotkać się z lubelskim pisarzem i redaktorem – Marcinem Wrońskim. Spotkania zorganizowane wspólnie przez Miejską Bibliotekę Publiczną i Wydawnictwo RedHorse odbyły się: w Filii nr 21 – Rynek 11, Filii nr 13 przy ul. Grażyny 13 i Filii nr 26 przy ul. Leonarda 18. Autor został dostrzeżony przez krytykę w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych po opublikowaniu książek prozatorskich „Uda Pani Nocy” (1992) i „Obsesyjnego motywu babiego lata” (1994), późniejsze – to już gatunek fantasy - „Tfu, pluje Chlu! Czyli opowieści z pobrzeża” (2005) oraz „Wąż Marlo” (2006) na portalu Wirtualnej Polski nominowane były do miana Książki Roku.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 61 62 63 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 601 - 610 z 627


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego