Spotkania
Joanna Papuzińska
piątek, 11 wrzesień 2009
Tyszowiacy opowiadają
piątek, 26 czerwiec 2009
Tu Szewce - Zdjęcie 00125 czerwca 2009 r. w Filii nr 21 odbyło się spotkanie z Robertem Horbaczewskim autorem książki „Tu szewce. Opowieści tyszowieckie”.
To już druga książka o tyszowieckich tradycjach oparta na rozmowach z najstarszymi mieszkańcami miasteczka i na dokumentach z archiwów. Tym razem jest o szewcach oraz o ich butach, zwanych tyszowiakami, które były nawet za kolana, albo i jeszcze wyżej i nie miały podziału na prawe i lewe, dlatego każdego dnia trzeba było je nakładać na inną nogę, aby się nie zdeformowały.
Czytaj całość...
Promocja książki
wtorek, 23 czerwiec 2009
Liliana Bardijewska
piątek, 29 maj 2009
Aktualizacja

Bardijewska - Zdjęcie 00120 maja gościem Filii nr 1 i 31 była Liliana Bardijewska.
W Filii nr 1 dzieci z Przedszkola nr 14 zainaugurowały spotkanie z autorką pantomimą do jej bajki "Moje - nie moje" ze wspaniałą choreografią do przejmującej muzyki, pomysłowymi kostiumami i dekoracjami. Zaprezentowano też wystawę ilustracji do tekstów zaproszonej autorki oraz pokłosie konkursu na pracę do wiersza L.Bardijewskiej "Wyobraźnia". Autorka odpowiadała na liczne pytania przedszkolaków i dziękowała młodym czytelnikom za kreatywną lekturę jej bajek o Kapciuszku, Zielonym Stworku, Ślimaku Lazurze i ptasim brzydalku. Opowiadała także o swoich przygodach z pisaniem, o młodzieńczych lekturach i twórczych inspiracjach.
Wiesława Sołtys
Czytaj całość...
Rysujemy z Elżbietą Krygowską-Butlewską
czwartek, 28 maj 2009
Aktualizacja

Krygowska - Zdjęcie 00120 maja Miejska Biblioteka Publiczna gościła Elżbietę Krygowską-Butlewską, znaną ilustratorkę książek. W Filiach nr 24 i 30 odbyły  się warsztaty ilustratorskie przeprowadzone przez panią Elżbietę. Wzięły w nich udział dzieci ze szkół podstawowych. W pierwszej części spotkania prowadząca pokazała dzieciom książki: Liliany Bardijewskiej, Joanny Papuzińskiej i Emilii Waśniowskiej, do których stworzyła ilustracje. Później zapoznała dzieci z budową książki i  kolejnymi etapami jej powstawania. Następnie dzieci miały możliwość samodzielnego tworzenia ilustracji. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w ich praktycznej części.
Maria Kozioł

Czytaj całość...
Spotkania z historią "Atlas polskiego podziemia niepodległościowego 1944-1956"
środa, 27 maj 2009
Aktualizacja

Atlas podziemia - Zdjęcie 001Dnia 14. maja zainaugurowano cykl  pt. „Spotkania z historią”. Filia  nr 26 gościła Sławomira Poleszaka – doktora nauk humanistycznych w zakresie historii, specjalizującego się w  historii najnowszej, autora kilkudziesięciu publikacji naukowych, naczelnika Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie. Spotkanie poświęcono polskiemu podziemiu niepodległościowemu z lat 1944-1956 – jednej z najbardziej zafałszowanych przez propagandę PRL  kart narodowej historii. W syntetycznym wykładzie, wzbogaconym multimedialną prezentacją, scharakteryzowano polskich „żołnierzy wyklętych” – narodowych bohaterów, których losy zostały wydobyte z archiwów bezpieki i opisane w monumentalnym dziele, jakim jest   „Atlas polskiego  podziemia niepodległościowego 1944-1956”.
Czytaj całość...
Czubaj na Głębokiej
czwartek, 21 maj 2009
Aktualizacja 21.05.2009

Czubaj - Zdjęcie 0017 maja 2009 r. Filia nr 18 gościła Mariusza Czubaja,autora i współautora książek kryminalnych.Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać pisarza,który okazał się nader bezpośrednią osobą, a także dowiedzieć się o kulisach jego pracy.Autor barwnie i ciekawie przybliżył zainteresowanym świat kryminałów. Żywo dyskutowano o zjawisku rosnącej popularności tego gatunku literatury. Całości dopełniała dekoracja sali złożona z mrocznych motywów, które można odnaleźć w książkach Mariusza Czubaja.
Spotkanie przebiegło w nadzwyczaj sympatycznej atmosferze, a miłośnicy gatunku z niecierpliwością będą czekać na kolejną książkę autora.
Barbara Gwóźdź
Czytaj całość...
Wanda Chotomska na Czechowie
czwartek, 21 maj 2009
Aktualizacja 21.05.2009

Wanda Chotomska - Zdjęcie 001 23 kwietnia gościem Filii nr 29 była Wanda Chotomska. W spotkaniu z poetką uczestniczyło ponad 90 osób, zarówno dzieci, jak i dorosłych.
Niemal wszyscy uczestnicy spotkania zakupili książki Wandy Chotomskiej, by potem czekać w bardzo długiej kolejce na Jej autograf...
Alina Lewicka

Zrealizowano ze środków "Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego"Czytaj całość...
Ukraina niespełniona
czwartek, 21 maj 2009
Ukraina niespełniona
<< Start < Poprzednia 61 62 63 64 65 66 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 601 - 610 z 658


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

2018 Rok Praw Kobiet

Rok Arcybiskupa Ignacego Tokarczuka

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego