Spotkania
Spotkanie z Krystyną Pydą
piątek, 03 listopad 2017
Filia nr 39 zaprasza
image_001.jpg


Spotkanie z Gabrielą Kotas
poniedziałek, 30 październik 2017
Filia nr 31 zaprasza
image_001.jpg


Spotkania autorskie z dr Urszulą Lewartowicz
środa, 25 październik 2017
image_001.jpgW Filii nr 28 z okazji 700-lecia Lublina odbył się cykl spotkań z naszymi najmłodszymi czytelnikami, na który przyszło 7 grup przedszkolnych (151 dzieci) z Przedszkola nr 57, z Zespołu Przedszkolnego nr 1, Przedszkola nr 73, oraz Przedszkola 79. Na tych spotkaniach wspólnie z dziećmi omówione zostały najważniejsze miejsca w Lublinie oraz zmiany jakie dokonały się w naszym mieście przez tak wiele lat jego istnienia. Dzieci wysłuchały również książeczki "Lubelskie tajniki okiem panny Niki", a na pamiątkę naszych spotkań dzieci otrzymały również kolorowanki z panną Niką, za które dziękujemy Dzielnicowemu Domowi Kultury "Bronowice".
Czytaj całość...
Promocja książki "Legendy Lublina"
czwartek, 19 październik 2017
image_001.jpg"Lublin zachwyca swoją historią obfitującą w wydarzenia, które na przestrzeni dziejów zmieniały Polskę i Europę. Dziedzictwo historyczne miasta jest przesycone wieloma tradycjami, gdzie mieszanie kultur i religii stworzyło niepowtarzalny klimat. Po dziś dzień stare mury i zaułki skrywają tajemnice i legendy. Książka "Legendy Lublina" jest projektem łączącym w sobie elementy twórczości artystycznej, edukacyjnej i literackiej o dawnych dziejach Koziego Grodu"
Jolanta Michalak
Czytaj całość...
VII Wieczór z literaturą ukraińską
piątek, 13 październik 2017
image_001.jpg
image_002.jpgLubelskie tajniki okiem panny Niki
czwartek, 12 październik 2017
image_001.jpgDziś w Filii nr 28 odbyło się spotkanie autorskie z dr Urszulą Lewartowicz, na które przyszły dwie pierwsze klasy ze Szkoły Podstawowej nr 22. Dzieci wysłuchały książeczki "Lubelskie tajniki okiem panny Niki" wydanej przez Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice z okazji 700-lecia naszego miasta. Uczestnicy dowiedzieli się jak powstaje taka książeczka, a następnie wspólnie omówiliśmy najważniejsze miejsca Lublina. Dzieci na pamiątkę dostały książeczki z autografem autorki oraz zeszyty z kolorowankami pod tym samym tytułem.
Paulina Choma
Czytaj całość...
Legendy Lublina
wtorek, 10 październik 2017
image_001.jpgDziękujemy Elżbiecie Mamcarz i Jolancie Michalak oraz wszystkim gościom za wyjątkowo udane spotkanie, które wpisuje się w cykl wydarzeń kulturalnych uświetniających Wielki Jubileusz 700-lecia Koziego Grodu. Książka kunsztownie wydana w lubelskiej Polihymni, pod patronatem Miasta Lublin, zawiera jedenaście legend spisanych wierszem i opatrzonych bardzo sugestywnymi ilustracjami, dzięki talentom i współpracy Autorek. Do niej dołączona jest wersja dźwiękowa w interpretacji Elżbiety Mamcarz do muzyki Piotra Mamcarza. W imieniu Dyrekcji Miejskiej Biblioteki Publicznej, pani dr Irena Książek wręczyła podziękowania Państwu Elżbiecie i Januszowi Mamcarzom za przekazanie w darze czterdziestu egzemplarzy książki dla filii bibliotecznych.
Czytaj całość...
Nadija Hawryluk i jej poezja
piątek, 06 październik 2017
Towarzystwo Ukraińskie zaprasza do Filii nr 2 MBP na promocję tomiku poezji Nadiji Hawryluk

Wspomnienia z podróży do Chin - spotkanie z Joanną Burską Cieślak
piątek, 06 październik 2017
image_001.jpgW piątkowe popołudnie w Filii nr 28 przenieśliśmy się do Chin, a to dzięki pani Joannie Burskiej-Cieślak, która poprzez zdjęcia, pamiątki i bogate wspomnienia przybliżyła nam kulturę, obyczaje i życie codzienne mieszkańców tego niezwykłego kraju. Podróż po Chinach rozpoczęliśmy od poznaniu Pekinu i jego największych atrakcji takich jak Zakazane Miasto, Świątynia Nieba, plac Tiananmen oraz Wielki Mur. Oglądając niezwykłą przyrodę i ciekawą architekturę dawnych i współczesnych Chin dotarliśmy do Szanghaju i podziwialiśmy słynną nadmorską dzielnicę Bund.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 31 - 40 z 614


Rok Jubileuszowy 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości

2018 Rokiem Ireny Sendlerowej

2018 Rok Zbigniewa Herberta

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Lublin 700 lat
Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego