Spotkania
Spotkanie z Ewą Bajkowską
wtorek, 19 marzec 2019
image_001.jpg
Ewa Bajkowska urodziła się w Sandomierzu, lublinianką została z wyboru, nauczycielką zgodnie z wykształceniem w Instytucie Historii UMCS. Pisarką, poetką i eseistką jest z racji talentu. Członkinią Towarzystwa Naukowego Sandomierskiego i Związku Literatów Polskich stała się w konsekwencji wielu działań twórczych.
Czytaj całość...
Najazd Hardej Hordy
piątek, 08 marzec 2019
Filia nr 32 (BIBLIO) zaprasza
image_001.jpgCzytaj całość...
Spotkanie z Ewą Bajkowską
piątek, 01 marzec 2019
Filia nr 21 zaprasza
image_001.jpgSpotkanie z Joanną Pąk
czwartek, 31 styczeń 2019
image_001.jpg
28 stycznia w Filii nr 2 odbyło się spotkanie z poetką Joanną Pąk promujące jej najnowszy tomik wierszy pt. "Intymnie". Joanna Pąk, pedagog z wykształcenia, od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowe. Na przekór ograniczeniom poetka nauczyła się pisać prawą stopą. Wiersze tworzy od dwunastego roku życia. Jest laureatką wielu nagród. Dwukrotnie wyróżniano ją tytułami "Talentu Roku" Jesiennych Debiutów Poetyckich, za całokształt dotychczasowej twórczości została odznaczona brązowym Wawrzynem Literackim, medalem Prezydenta Miasta Lublin, odznaczeniem "Amicus Civitatis - Przyjaciel Miasta", przyznanym przez burmistrza Świdnika oraz wyróżniona tytułem Lady D. regionu Lubelskiego w konkursie im. Krystyny Bochenek.
Czytaj całość...
Spotkanie z Agnieszką Moniką Polak
piątek, 30 listopad 2018
image_001.jpgAgnieszka Monika Polak jest pisarką, poetką i muzykiem. Zadebiutowała literacko książką „Mimo wszystko” wydaną w 2012 roku. Historyczne symbole rodzinnego Lublina można odnaleźć w dwóch kolejnych publikacjach „Ślad przeznaczenia” oraz „Dalekie podróże z Bliską”. Pierwsze jej wiersze ukazywały się w antologiach, a na koniec 2018 roku Autorka zapowiedziała wydanie własnego tomiku poezji.
Czytaj całość...
Spotkanie z Barbarą Rejniewicz
środa, 21 listopad 2018
image_001.jpgListopad tego roku jest miesiącem wyjątkowym za sprawą 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Fundacja rozwoju osobistego "STUDEO" oraz Fundacja M-ART włączają się do świętowania tego pięknego jubileuszu poprzez realizację projektu „Lubelskie pogawędki. Edycja II”. 20 listopada w Filii 24 odbyło się spotkanie „Lubelskie drogi do wolności”, które zrealizowano w ramach tego projektu.
Czytaj całość...
Spotkania Na Poziomie
wtorek, 20 listopad 2018
image_001.jpg
Dzielnica Szerokie ma wśród swoich mieszkańców wiele utalentowanych osób. 9 listopada mogliśmy poznać jedną z nich - Panią Agnieszkę Wolińską-Wójtowicz. W Filii nr 40 odbyła się promocja debiutanckiej powieści pt. „Zatoka”. Za jej sprawą razem z główną bohaterką przenieśliśmy się z Lublina nad polskie morze. Stojąca na życiowym zakręcie Agata urzekła nas nie tylko swoją ciepłą osobowością, ale również (a może przede wszystkim) niezrównanymi umiejętnościami kulinarnymi. Pani Agnieszko, czekamy na równie smakowitą kontynuację „Zatoki” i kolejne spotkanie w naszej bibliotece!
Czytaj całość...
Spotkanie z Agnieszką Moniką Polak
wtorek, 20 listopad 2018
image_001.jpg14 listopada w Filii nr 12 odbył się poranek autorski z Agnieszką Moniką Polak. Spotkanie rozpoczęło się wiązanka pieśni patriotycznych zagranych na skrzypcach w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Słuchacze mieli okazję zapoznać się na bieżąco z twórczością literacką  autorki oraz z jej muzycznymi pasjami.
Czytaj całość...
Spotkanie autorskie z muzyką w tle  Agnieszka Monika Polak
poniedziałek, 19 listopad 2018
image_001.jpgDzieciństwo i wczesną młodość spędziła w Słupsku, gdzie ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną I i II Stopnia im. I.J. Paderewskiego. W Lublinie została absolwentką Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS. Chciała grać w orkiestrze ale pracuje w rodzinnej firmie i spełnia się literacko. Zadebiutowała na łamach Gazety Mówionej. W 2012 roku wydała pierwszą książkę „Mimo wszystko”. Historię Moniki Bliskiej opisała w dwóch tomach „Ślad przeznaczenia” i „Dalekie podróże z Bliską”. Następną publikacją był zbiór opowiadań „Oblicza miłości”. W antologiach Wydawnictwa Astrum ukazywały się w ostatnich latach wiersze pani Agnieszki, wkrótce spełni się marzenie autorki o wydaniu pierwszego tomiku poezji. Jest członkiem Związku Literatów Polskich. Wieczór autorski Agnieszki Moniki Polak, 16 listopada 2018 roku w Filii nr 21 na Starym Mieście, był najlepszą okazją do poznania we fragmentach wspomnianej prozy oraz wybranych wierszy.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 684

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego