Spotkania
Polska Bajeczna
wtorek, 30 lipiec 2019
Filia nr 40 zaprasza
image_001.jpgSpotkanie z Andrzejem Miturą
czwartek, 23 maj 2019
image_001.jpgW minionym tygodniu Filia nr 33 gościła Andrzeja Miturę - autora wystawy i prezentacji multimedialnej „Kapliczki i figury starego Lublina”. Wśród rozlicznych zainteresowań i pasji Pana Andrzeja, podróże i fotografia zajmują znaczące miejsce. Jednym z tematów, które postanowił zgłębić i udokumentować stały się kapliczki usytuowane na terenie naszego miasta. Autor swoim ciepłym i gawędziarskim głosem opowiadał o ich lokalizacji, historii powstawania oraz znaczeniu dla społeczności lokalnych.
Czytaj całość...
Spotkanie autorskie z Elizą Kącką
środa, 22 maj 2019
image_001.jpg
"Po raz pierwszy spotkałem Królewnę Pól Elizejskich dawno temu, o piątej nad ranem, gdy wychodziłem z metra. Tańczyła, śmiała się; rzekła mi: Gdyby pan wiedział, jaka jestem szczęśliwa, przez całą noc piłam szampana. Po raz drugi spotkałem ją w tej książce. Znowu tańczy, jest na rauszu i się śmieje. Ale to ja jestem szczęśliwy."
Marek Bieńczyk
Czytaj całość...
Opowiadania przykładne
środa, 22 maj 2019
image_001.jpg
20 maja w Filii nr 37 odbyło się spotkanie, które miało na celu przybliżenie czytelnikom życia i twórczości Sophii de Mello Breyner Andresen. Naszym gościem była Pani Agnieszka Kruk - asystentka w zakładzie studiów portugalistycznych oraz koordynatorka tłumaczenia „Opowiadań przykładnych”. Pani Agnieszka współpracuje również z Centrum Języka Portugalskiego/Camoes UMCS.
Spotkanie zostało zorganizowane w ramach obchodów stulecia narodzin Sophii de Mello Breyner Andresen.
Czytaj całość...
Spotkanie ze Zbigniewem Dmitrocą
środa, 22 maj 2019
image_001.jpg
14 maja w Filii nr 12 odbyło się spotkanie z autorem książek dla dzieci Zbigniewem Dmitrocą. Najmłodsi czytelnicy zapoznali się z twórczością naszego gościa, który każdej przyniesionej przez siebie książce poświęcił chociaż chwilę. Jednak najwięcej emocji dostarczył dzieciom wykonany przez autora "Teatrzyk jak się patrzy", oparty na wierszach o tematyce przyrodniczej.
Czytaj całość...
W dolinie Rodanu
poniedziałek, 20 maj 2019
image_001.jpg
W Filii nr 39 odbyło się spotkanie z Aliną Lewicką-Strzok, która wygłosiła prelekcję pod tytułem „W dolinie Rodanu”. Pani Alina bardzo interesująco opowiadała o swojej podróży wzdłuż rzeki Rodan, od źródła aż do ujścia, o miastach i miasteczkach mijanych po drodze, o barwnych krajobrazach, lodowcach, winnicach, polach lawendy, o zabytkach i miejscach, tak cudownych, że trudno wzrok oderwać. Prelekcja została poparta wideoprezentacją, która zawierała fotografie miejsc, o których mówiła autorka.
Czytaj całość...
Opowiadania przykładne
poniedziałek, 13 maj 2019
Filia nr 37 zaprasza
image_001.jpgSpotkanie ze Zbigniewem Dmitrocą
piątek, 10 maj 2019
Filia nr 12 zaprasza
image_001.jpg<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 706

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego