Spotkania
Niezłomni. Obrazki z życia polskiej rodziny.
wtorek, 15 październik 2019
image_001.jpg
9 października w Filii nr 21 miała miejsce lubelska promocja książki „Niezłomni” autorstwa pani Renaty Głasek-Kęski. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach współpracy biblioteki z Lubelskim Towarzystwem Genealogicznym. Publikacja, wbrew temu co może sugerować tytuł, nie jest książką o Żołnierzach Wyklętych, to prawdziwa opowieść o zwykłych ludziach z polskiej rodziny, których autorka uznaje za niezłomnych. Prezentuje sylwetki kilkunastu antenatów, których życie i działania świadczą o wyjątkowej odwadze, niezłomnym charakterze i nonkonformistycznej postawie. Książka z pewnością zainteresuje miłośników genealogii oraz czytelników pasjonujących się historią. Może stać się też inspiracją dla tych, którzy chcieliby wydobyć z mroku zapomnienia historie swoich przodków oraz bliskich sercu osób, tak aby pamięć o nich przetrwała.
Czytaj całość...
Spotkanie z pisarką Moniką Oworuszko
poniedziałek, 14 październik 2019
image_001.jpg

Pani Monika Oworuszko 9 października była gościem w dwóch filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Filia nr 34
W spotkaniu z pisarką Moniką Oworuszko uczestniczyły dwie klasy Szkoły Podstawowej nr 50 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Lublinie. Pani Monika jest autorką siedmiotomowej serii edukacyjnej dla dzieci na temat zdrowego odżywiania „Walenty i spółka. Kryminał dietetyczny”. Czytelnicy zanurzając się w ich lekturę uczestniczą w niezwykłych przygodach bohaterów m.in. Walentego Węglowodana, Wery Wody, Tęgomira Tłuszcza czy Błażeja Białko i dzięki nim mają szansę poznać co jest dobre i wartościowe z punktu widzenia dietetycznego a co złe.
Czytaj całość...
Lublin, którego nie ma
środa, 02 październik 2019
image_001.jpg
30 września 2019 roku z Czytelnikami Filii nr 21 na Starym Mieście spotkała się Joanna Zętar, autorka albumu „Lublin, którego nie ma” wydanego przez Księży Młyn, łódzki Dom Wydawniczy.

Joanna Zętar jest historykiem sztuki i dziennikarką o specjalności PR. Od lat pracuje w Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN”, gdzie koordynuje działania Pracowni Ikonografii. Prowadzi również zajęcia z historii architektury powszechnej na Politechnice Lubelskiej.
Czytaj całość...
Cezary Harasimowicz i barwne losy jego rodziny
piątek, 27 wrzesień 2019
image_001.jpg
20 września o godz. 17.00 w Filii nr 2 odbyło się spotkanie autorskie z Cezarym Harasimowiczem, aktorem, scenarzystą, dramaturgiem i pisarzem, autorem powieści, m.in. thrillerów politycznych „Miejsce odosobnienia” i „Znaleźć, naprawić, wykończyć”. Jest wnukiem słynnego kawalerzysty i medalisty olimpijskiego, majora Adama Królikiewicza oraz synem aktorki Krystyny Królikiewicz.
Czytaj całość...
Julia Hartwig - poetka Lublina
czwartek, 12 wrzesień 2019
Zapraszamy na wykład
image_001.jpg


Spotkanie z Cezarym Harasimowiczem
środa, 11 wrzesień 2019
Zapraszamy na spotkanie
image_001.jpgCzytaj całość...
Polska Bajeczna
wtorek, 30 lipiec 2019
Filia nr 40 zaprasza
image_001.jpgSpotkanie z Andrzejem Miturą
czwartek, 23 maj 2019
image_001.jpgW minionym tygodniu Filia nr 33 gościła Andrzeja Miturę - autora wystawy i prezentacji multimedialnej „Kapliczki i figury starego Lublina”. Wśród rozlicznych zainteresowań i pasji Pana Andrzeja, podróże i fotografia zajmują znaczące miejsce. Jednym z tematów, które postanowił zgłębić i udokumentować stały się kapliczki usytuowane na terenie naszego miasta. Autor swoim ciepłym i gawędziarskim głosem opowiadał o ich lokalizacji, historii powstawania oraz znaczeniu dla społeczności lokalnych.
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 1 - 10 z 714

XI edycja otwartych wykładów z historii sztuki 2019/2020

2019 Rokiem Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

2019 Rok Stanisława Moniuszki

450. Rocznica Podpisania Unii Lubelskiej

logo_miejsce_przyjazne_seniorom.jpg

Ośrodek Książki Obrazkowej

Inspiracje plus

Fundusze strukturalne - Serwis Informacyjny Ministerstwa Rozwoju Regionalnego
Strona utrzymywana na serwerze zakupionym dzięki finansowemu wsparciu przez Unię Europejską
z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
Zintegrowany Program Operacyjny Rozwoju Regionalnego